Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2011 o 20:12, Poliz napisał:

Wiadomo, kiedy otworza oficjalne forum na thewitcher.com? Zdaje sie, ze Redzi sie z tym
spozniaja - nie mozna sie zalogowac czy zarejestrowac, funkcje te sa ewidentnie zablokowane,
tak samo jak zablokowane jest wejscie na ''Community'', co chyba oznacza ''forum''.

Zanim wyłączyli stronę i forum na forum był temat, w którym napisali, że nowa strona będzie w piątek, a forum w niedzielę. Biorąc pod uwagę to, że strona ruszyła jakoś około osiemnastej, forum powinno też ożyć około tej godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 20:18, SaltyDog napisał:

Lipa z tymi DLC... Taką mam naturę, że lubię mieć wszystkie, chociaż to nie pokemony,
jak ktoś wcześniej pisał, i często z nich nawet nie korzystam :) Ale mając kolekcjonerkę
nie kupię kurde w empiku drugiej wersji, kretynada pełna. Może potem za free rzucą, albo
będzie to można kupić przez neta gdzieś?

W sumie czuję to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z zupełnie innej beczki. Może ktoś już o to pytał, nie wiem bo ciężko przegrzebać tyle str. Chodzi mi o to czy z ktoś z was wie może czym ma się charakteryzować ta opcja graficzna "Ubersampling"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 20:52, Ambr0ktn napisał:

Mam pytanie z zupełnie innej beczki. Może ktoś już o to pytał, nie wiem bo ciężko przegrzebać
tyle str. Chodzi mi o to czy z ktoś z was wie może czym ma się charakteryzować ta opcja
graficzna "Ubersampling"?


O ile mi wiadomo, ubersampling to wielokrotne renderowanie jednej sceny, a następnie złożenie z tego efektu końcowego.

Nie wiem, jak będzie to wpływało na jakość/wydajność W2, ale w przyadku Blendera (programu do projektowania grafiki 3D) włączenie Ubresamplingu dość wyraźnie poprawia jakość efektu finalnego, jednocześnie MOCNO spowalniając renderowanie.

Ergo, jeśli nie masz ultra-mocnej maszyny, to lepiej tą opcję zostaw w spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 21:02, Tenebrael napisał:

> Mam pytanie z zupełnie innej beczki. Może ktoś już o to pytał, nie wiem bo ciężko
przegrzebać
> tyle str. Chodzi mi o to czy z ktoś z was wie może czym ma się charakteryzować ta
opcja
> graficzna "Ubersampling"?

O ile mi wiadomo, ubersampling to wielokrotne renderowanie jednej sceny, a następnie
złożenie z tego efektu końcowego.

Nie wiem, jak będzie to wpływało na jakość/wydajność W2, ale w przyadku Blendera (programu
do projektowania grafiki 3D) włączenie Ubresamplingu dość wyraźnie poprawia jakość efektu
finalnego, jednocześnie MOCNO spowalniając renderowanie.

Ergo, jeśli nie masz ultra-mocnej maszyny, to lepiej tą opcję zostaw w spokoju :)


Ciekawe w takim razie jakie przełożenie będzie miało to na grę. Kiedyś widziałem gdzieś na jakiejś niemieckiej stronie porównanie screenów na ultra i na high. Różnice ciężko było zauważyć gołym okiem. Ciekawe czy tam ta opcja ubersamplingu była aktywna. Sprzęt posiadam raczej powyżej rekomendowanych więc pewnie z ciekawości obadam płynność na ustawieniach ultra. Jeśli nie to po prostu wyłączę tą jedną opcję i wtedy sprawdzę płynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim,

mam takie pytanie, bo zamówiłem 2x Edycję Kolekcjonerską i dostałem 1x kod tajemniczy kupiec i 1x kod kurtka niebieskich pasów, czy to tak miało być, czy po dwa kody powinny być? (2 EK w jednym zamówieniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja natomiast mam taki problem, że jak ściągam z mojego zamówienia EK Kod na dodatki to po otworzeniu pliku widnieje napis "nie znaleziono kodu" Reszta moich znajomych bez problemu pobiera kod i go maja, ja niestety albo "jeszcze" nie mam, albo nie dostałem -_-
Ktoś ma podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to ze pieniadze ktore zaplaciles nie zostaly jeszcze zaksiegowane placiles przy odbiorze zapewne a nie przelewem z gory wiec musisz poczekac az kaska trafi na konto gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, patrzcie, co się dostaje za preorder na Steamie ;)

May 13, 2011 - The Witcher 2: Assassins of Kings promo items! If you purchase The Witcher 2: Assassins of Kings before May 17, you''ll get three new items for the Scout. Enjoy!

http://wiki.teamfortress.com/wiki/Three-Rune_Blade
http://wiki.teamfortress.com/wiki/Sign_of_the_Wolf%27s_School
http://wiki.teamfortress.com/wiki/Hero%27s_Tail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinny być dwa, po jednym na EK, a nie jeden do zamówienia. Pisz do pomocy sklepu gram.pl w celu wyjaśnienia, że masz tylko jeden zestaw kluczy a powinny Ci przysługiwać dwa.

Dared00
Typowe dla steama, dlatego też nienawidzę tej platformy za takie coś. Dobrze że jeszcze czapki z logiem Wiedźmina nie dali. Co by nie było DLC bardzo zbędne, tym bardziej jak ktoś nie ma TF2. Tak jakby nei zachęcają do kupna gry u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, to znowu po prostu kolejne rzeczy do Team Fortressa 2, których i tak już dużo :). Mimo wszystko miło, że zrobili przedmioty związane z Wiedźminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 21:27, Inquis1t0r napisał:

Kolejna rzecz, której nie dostanę ;/


Ale to do team fortress dają, nie do Vedymina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, nie wiem czy ktoś już je zadawał.
Sytuacja wygląda tak.Otrzymałem EK i niezwłocznie zainstalowałem na kompie, aby w spokoju wyczekiwać premiery i nie panikować na sam koniec, że gra jeszcze nie zainstalowana i grać nie mogę. :)
Po kliknięciu ikony pojawia się okno pokazujące konfigurację kompa.Według gry mam 4GB ram, a według Windowsa mam 8GB.Czy ktoś nie wie czy jest to błąd gry, że nie wykrywa powyżej 4GB pamięci?
Za wszelką pomoc z góry ładnie dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. No tak placiłem za pobraniem :) Wszyscy inni moi znajomi przelewem. Uuuu no to UPS widze słabo transakcje bankowe prowadzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli komuś jeszcze mało informacji na temat Wiedźmina 2 to zapraszam do lektury mojej relacji z wczorajszej wizyty w CD Projekcie gdzie jako jeden z pierwszych miałem okazję zagrać w tę wyjątkową grę.

Link do relacji:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wiedzmin_2_zabojcy_krolow_relacja_z_gry_w_siedzibie_cd_194984.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Ubersamplingu. Kolejny wyciąg z readme :)

- Uber sampling is a high quality rendering mode, where the whole scene is rendered multiple times to give best possible texture and object details and antialiasing (better than antialias and anisotropy even on highest settings). Use with caution, only on top end computers (best possible both GPU and CPU).

Moje tłumaczenie:
- Uber sampling to tryb renderowania wysokiej jakości, w którym cała scena renderowana jest kilkakrotnie aby otrzymać najlepsze możliwe detale tekstur i obiektów oraz antyaliasingu (lepsze niż jakikolwiek antialiasing i anizotropia na najwyższych ustawieniach). Używać z ostrożnością, tylko na najlepszych komputerach (najlepsze dostępne CPU i GPU).

Innymi słowy, jeśli nie masz kompa z najlepszą kartą i prockiem, po prostu wyłącz tę opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 21:30, SaltyDog napisał:

> Kolejna rzecz, której nie dostanę ;/

Ale to do team fortress dają, nie do Vedymina.

Wiem, co nie zmienia faktu, że jest to kolejna rzecz, której z racji posiadania EK nie uda mi się zdobyć i w tym przypadku nie mogę liczyć nawet na odsprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować