Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Na średnich u mnie na E8400, GTX260, 4GB Ram, 1440/900 tylko z wyłączonym AA gra działa całkiem ok.
FPSy na poziomie 30-60, zależnie od lokacji, na razie nie jest tragicznie.

Nie mniej coś REDzi spierdaczyli w tym konfiguratorze, jak dobrze pamiętam efekty takie jak HDR i Bloom nie bardzo się lubią z AA, powinni o tym w readme ludzi informować [co z tego, że ja to kojarzę z innych gier, jak np stary Obek, są ludzie co o tym pojęcia nie maja]

Ale demonem optymalizacji to ta gra nie jest.
Widziałem ją na wysokich u brata, widzę ją u siebie na średnich, jakiś kosmicznych zmian w wyglądzie grafiki i otoczenia nie ma a na obu ustawieniach modele i tekstury maja irytujące i szpetne "flickeringi"
Fizyka tez jakoś nie powala, kolizje postaci na cut-scenkach bardzo średnie [miecze "wchodzące bokiem" podczas scenek walki, w ogóle wszystko takie plastikowe, w zasadzie oprócz jakości tekstur na modelach to cudów niewidów tu nie ma]

do tego program cholernie grzeje układ, GTX 460 brata wyskakuje do 89-92 stopni, mój 260 podobnie [aczkolwiek już dalszy gameplay się nieco uspokoił, tzn obecnie max dobijam 85 z tego co zauważyłem na wykresie z rtunnera]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:00, Pryka napisał:

Wiecie co? Ja zauwarzyłem, że zrobiłem błąd przy podawaniu klucza(gdy pobiera się 27MB)

Potem przy aktywacji musiałem go poprawić, żeby poszła, może mi ktoś wytłumaczyć jak
to możliwe jest? Że na złym kluczu mi się pobrał ten patch?



Miałem dokładnie to samo. Pomyliłem się przy aktywacji, ale do securoma wpisałem już dobrze i poszło, i tam, i tu.
Jak minie młyn to wyjaśnię to w CDP, chybą że jakiś Pan z CDP mi odpowie teraz :)

PS - może ktoś powiedzieć, które dodatki działają? (bo mi żaden jeszcze) Kaftanik tylko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2011 o 14:06, Komenty napisał:

Nie spelniasz nawet wymagan minimalnych (8800GT jest mocniejsze od 9600GT) to co sie
dziwisz, ze slabo chodzi. A na najwyzszych detalach wyglada oblednie - mysle ze starali
sie po prostu zrobic jak najladniejsza gre, a nie taka zeby chodzila z 3-4 letnim sprzetem.


Jak takiś mądry dzieciaku to zasponsoruj mi sprzęt za 3 tysiące,żeby pociągnął Wiedżmina 2 to że tobie rodzice kupili wypasiony sprzęt nie oznacza że każdego na taki stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powiedzieć jak wygląda gra w proporcjach innych niż (16:9) Chodzi mi głównie o (4:3) albo (5:4) czy są czarne pasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat na 1440/900 to nie zobaczysz zbytniej różnicy dopiero na 1680x1050 to widać a jak ktoś gra w 1920x1080 to różnice są ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze raz bo ucieklo pytanie...

Mam laptop acer aspire 7552 oraz problem
Gra uruchamia się bez problemu i jakby to powiedziec.... nie zacina się, ale gdy jestem zakuty w lochach wszystko jest za pomarańczową mgłą i prawie nie widać zadnych elementów otoczenia.
Gdy jestem na zewnątrz to widze tylko podpisy postaci, tą mgłę, a tez nie widzę zadnych elementow otoczenia
TTak jest na wszystkich ustawieniach grafiki, a przeciez pokazywalo mi ze pojdzie na średnich :/
Pomoże ktoś...

Ps Reinstalacja nie pomogla :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może CDP łaskawie powie, jakie jest ich stanowisko dotyczące optymalizacji pod Win7, w szczególności 64bit?

Do premiery miało być naprawione, a tu co, wał znowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa optymalizacji.

Jeszcze raz, mój sprzęt, to laptop acer 5742g, Win 7 64bit, Inter Core i5-460M, GeForce GT540M (coś pokroju Radka 6560, trochę lepsze od 5730), 4GB DDR3 ram i najnowsze sterowniki Nvidii.

LOW: 16 fps
MEDIUM: 13 fps
HIGH: 12 fps

...wiedz, że coś się dzieje..

dowód - ssy.

20110516142537

20110516142703

20110516142713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mojej dość średniej konfiguracji gra bardzo dobrze działa. O dziwo wystarczyło zmniejszyć cienie i oświetlenie na średnie i gra teraz działa jak bajka. Optymalizacja silnik gry na duży plus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszyscy piszą o optymalizacji, to i ja napiszę.
Powinienem - według automatycznych ustawień gry - bezproblemowo grać na średnich detalach.
Tymczasem na nich są przycinki, muszę grań na minimalnych, aby było płynnie.

Mój lapek:
Procek i3-380M, 2.53 GHz
Grafa Radeon HD 6550M
4 GB RAM (3.85 do wykorzystania)
Windows 7 64-bitowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:15, Sarinew napisał:

na http://www.pl.thewitcher.com/community/entry/8/ ktos napisał
trzeba plik z savem wrzucic w dokumenty gdzie jest wiedzmin2/save/
w momencie gdy tak zrobilem gra od razu go znalazla.

Już wszędzie upchałem te sejwy, ale nadal mi ich nie widzi. Możesz podać dokładną ścieżkę jak zrobiłeś to u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:32, Kraju napisał:

Na mojej dość średniej konfiguracji gra bardzo dobrze działa. O dziwo wystarczyło zmniejszyć
cienie i oświetlenie na średnie i gra teraz działa jak bajka. Optymalizacja silnik gry
na duży plus!


Mógłbyś podesłać screena ustawień, spróbuję podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:40, PinKee napisał:

Rzeczywiście, cÓd nad Wisłą można by rzec :P Na przyszłość używaj jeśli nie własnego
rozumu, to przynajmniej autokorekty, bo dajesz złe świadectwo o moich imiennikach (bo
jak mniemam Dominik się zwiesz :)


Możesz mnie nie obrażać? To że zrobiłem jedną literówkę, do tego przez przypadek i z pośpiechu, ponieważ chciałem wracać szybko do gry nie znaczy, że jestem analfabetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje Dokumenty ----> Tworzysz katalog The Witcher --->Następnie tam tworzysz katalog saves ---> Wrzucasz swoje save''y. U mnie to działa i od razu mi wykryło skończonego save''a z jedynki. Co ciekawe skopiowałem tam save''a z środka gry (na początku 4 aktu) i mi go nie wykryło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:06, Komenty napisał:

> Niestety potwierdziły się moje najczarniejsze myśli, Wiedżmin 2 u mnie jest praktycznie

> niegrywalny na E4500 2,2GHZ 2GB ramu i GF 9600gt 512 mam slidshow, nawet na najniższej

> możliwej dla mnie rozdziałce 640x350 nie da się grać. Jednym zdaniem kolejny niezoptymalizowany

> crap, w tej chwili żałuję kasy wydanej na EK.

Nie spelniasz nawet wymagan minimalnych (8800GT jest mocniejsze od 9600GT) to co sie
dziwisz, ze slabo chodzi. A na najwyzszych detalach wyglada oblednie - mysle ze starali
sie po prostu zrobic jak najladniejsza gre, a nie taka zeby chodzila z 3-4 letnim sprzetem.

nie osmieszaj sie, skoro to prawda co Meketh napisal to niezle pokpili sprawe, jego komputer jest w porzadku, 9600gt jest mocniejszy od 8800gts i wolniejszy od 8800gtx/gt ale niewiele (5-10% max roznicy), ja np gralem na troche slabszej karcie 8800gts w crysisa w 1024x768 na wysokich ustawieniach i gra spokojnie chodzila w 30-40fps, no ale wiedzmin 2 ma przeciez taka grafike! takie tekstury itd! hahahaaha tego sie mozna bylo spodziewac, bo w wiedzminie1 tez optymalizacja lezala, a skoro zrobili jeszcze lepsza grafike to jeszcze wiekszy syf z tego wyszedl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:27, Radovan napisał:

Sprawa optymalizacji.

Jeszcze raz, mój sprzęt, to laptop acer 5742g, Win 7 64bit, Inter Core i5-460M, GeForce
GT540M (coś pokroju Radka 6560, trochę lepsze od 5730), 4GB DDR3 ram i najnowsze sterowniki
Nvidii.

LOW: 16 fps
MEDIUM: 13 fps
HIGH: 12 fps


Na jakiej rozdzielczości uruchomiłeś grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:37, Kraju napisał:

Moje Dokumenty ----> Tworzysz katalog The Witcher --->Następnie tam tworzysz katalog
saves ---> Wrzucasz swoje save''y. U mnie to działa i od razu mi wykryło skończonego
save''a z jedynki. Co ciekawe skopiowałem tam save''a z środka gry (na początku 4 aktu)
i mi go nie wykryło.

Dokładnie tak mam. Może z sejwami coś nie tak, sejwa robie ręcznie przed ostatnią rozmową z Jaskrem po finałowej walce, bo gra sama go nie robi. Potem są napisy końcowe i od razu główne menu, więc więcej możliwości nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:18, Meketh napisał:

Jak takiś mądry dzieciaku to zasponsoruj mi sprzęt za 3 tysiące,żeby pociągnął Wiedżmina
2 to że tobie rodzice kupili wypasiony sprzęt nie oznacza że każdego na taki stać.


To ze jestes sfrustrowany, bo gra nie dziala tak jak to sobie wyobrazales nie oznacza ze mozesz obrazac mnie albo nazywac Wiedzmina niezoptymalizowanym crapem. Powaznie, co sobie wyobrazales gdy instalowales gre na sprzecie nie spelniajacym wymagan minimalnych? Ze bedzie hulac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować