Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

"Informujemy, że na całym świecie aktywacja Edycji Premium gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów możliwa będzie od godziny 02:01 dnia 17 maja."

Czyli premiera Premium o godz. 02:01... kumpel się zdenerwuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 23:00, Konrad512 napisał:

walce...), 1 cios zabierał mi tak z 1/4 życia. Do tego zaimportowałem save ze zbroją
kruka i mieczami...


Równie dobrze można nic nie importować.

Spoiler

Zbroja Kruka to obecnie niewiele wart łachman, a miecze z Wiedźmina 1, wykazują kosmetyczne różnice w porównaniu do oręża z początku rozgrywki

. Oczywiście nie spodziewałem się cudów, ale jakieś bardziej zauważalne różnice mogły być wprowadzone. A co do obrażeń, to nawet walczyć nie trzeba. Sekundka w niezauważonym ognisku i zaliczyłem pierwszy zgon. Długo przed zobaczeniem pierwszego przeciwnika.

Jeszcze tylko uwaga o sposobie poruszania się Geralta. Dość okropny truchcik, który bez złościwości spokojnie można nazwać świńskim, a do tego obracanie się bohatera wygląda tak, jakby Wiedźmin w sporym przyśpieszeniu rozpoczynał właśnie jakiś egzotyczny taniec. Zapewne do tego się przyzwyczaję, ale moim zdaniem, w Jedynce poruszanie się wyglądało lepiej niż obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Nie mogę ukończyć zadania pobocznego "Biada zwyciężonym" z Prologu.

Spoiler

Nie mogę z nikim porozmawiać

, co jest konieczne do zaliczenia tego questa... Czy to jakiś ogólny z interakcją z npc-ami? Jeśli padło już podobne pytanie to wybaczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ma dość wysoki poziom trudności... na Normalnym padłem przez raptem parę nekkerów... :C

Ale dialogi są boskie!

Spoiler

Część ciała na cztery litery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 23:44, Alkohochlik napisał:

O co chodzi z tym DLC Trollem? :P

To jest sub quest w pierwszym Akcie nie sadze by to byl spoiler...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 00:04, Lfdracon napisał:

Ta gra ma dość wysoki poziom trudności... na Normalnym padłem przez raptem parę nekkerów...
:C

Ale dialogi są boskie!

Spoiler

Część ciała na cztery litery?


Spoiler

Jak bedziesz przechodil poczatek pierwszego aktu i jak rouche bedzie niosl triss bedziesz mial polewe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział bym.
Na ultra grafika na screenie wydaje się mniej ostra, ale w ruchu wyglada o niebo "realniej" niż grafika na zwykłych wysokich.
Wszelkie ubrania wygladają prawie jak "prawdziwe" [ledwo znać fakture teksturowania]
Ale ubbersampling zabija configi, i7 i gtx 460 mojego brajdaka poległ xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w pierwszym akcie, ale nadal mam odblokowaną opcję "trening" i na żadną inną (szermierka/magia itp) nie mogę wydać punktów doświadczenia bo są zablokowane. To się zmieni? Od czego to zależy? Momentu w fabule czy poziomu doświadczenia?

Edit: Dialogi faktycznie są boskie. :) Miałem je spisać ale jest ich tak dużo, że już nie sposób. Coś pięknego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje skromne trzy grosze odnośnie działania, bo w tej chwili chyba to najbardziej interesuje potencjalnych kupców.
Konfig: Intel C2D E6400 (zakręcony do 3.2ghz), GF 460GTX Asusa. 4gb RAM (3,5 praktycznie zważywszy na posiadany system 32bit - Win7), karta dzwiękowa Xonar DX. Sterowniki etc. najnowsze, zero syfu w systemie (żeby nie było na co zwalić;p)
Miejsce akcji: Włączony na szybko początkowy obóz podczas oblężenia zamku. Poczekałem moment aż wszystko się ładnie wczyta (aby nie fałszowało wyników) i urządziłem sobie kilkudziesięciosekundowy truchcik po okolicy. Cały czas w ruchu, często majtając kamerą na różne strony, acz bez jakiegoś szaleństwa - ot standardowy "bieg bez przeszkód" w tego typu grze.
Wyniki we Frapsie: Mocno kontrowersyjne.
Ustawienia ultra (bez uber próbkowania) 1280x1024 - 19-21fps przeciętnie, momentami spadając lekko poniżej lub skacząc minimalnie w górę - różnice wynosiły około 3-4 klatki. Gdy stanąłem w miejscu i nic nie robiłem (zero ruchów kamerą) wskazywało ok. 24fps.
Ustawienia minimalne 1280x1024 - w zasadzie w identycznych okolicznościach różnica wynosiła może do 4 klatek w porywach na plus ale i tak większość czasu różnicy nie było niemal żadnej........
Nadmienię, że na poziomie ze smokiem sytuacja wyglądała bardzo podobnie.

Dodatkowe problemy - nieszczęsne 16:9 na moim monitorze 5:4 - czyli dwa d**ne pasy z góry i dołu. Monitor Belinea 1980 S2.

Robię się coraz bardziej rozczarowany. Może nie mam jakiegoś high-end kompa, ale to na dzisiejsze warunki całkiem solidna konfiguracja. I co? Marne okolice 20fps??

Co ma dokładnie poprawić ten szykowany patch? Zrobią coś z optymalizacją? Bo przy czymś takim zastanawiam się czy w ogóle warto siadać i zaczynać grać? Niby da się, ale na litość boską! Do komfortu jest naprawdę daleko;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się odblokowały na 7 lvl podczas walki z nekkerami, a z głównych questów w 1 akcie zrobiłem tylko pierwsze 2. Swoją drogą te paskudy w grupce rozkładają Geralta w parę sekund. W ogóle walka stała się o wiele trudniejsza, choć czasami jest bardzo chaotyczna i trudno skupić się na jednym celu, przez te doskoki Wieśka.

Edit: Nie trzeba wykupić każdej umiejętności z Treningu. Ja nie mam wyuczonego rzucania nożami i odbijania strzał, a mogę już rozwijać każde drzewko.

Aha i jeszcze jedno. Po jakim wydarzeniu i w którym miejscu będę mógł rozpocząć zadanie "Na Kacu" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 00:22, Harrolfo napisał:

No przecież pisałem nie tak dawno temu => http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=5503


Dzięki. Jakoś nie chciało mi się przebijać przez te wszystkie posty.

Co do działania gry - u mnie działa naprawdę bardzo miło na niskich detalachz ustawionym "Bardzo dużym budżetem pamięci na tekstury". W tym mieście w 1 akcie gra znacząco mi zwalniała i myślałem, że to koniec możliwości mojego sprzętu, ale właśnie tę opcję przestawiłem na "Bardzo duży" i teraz działa mi super. :) Mój sprzęt to Intel Core 2 Duo, 2,5GB RAM i Radeon 4600GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2011 o 00:26, Dandelion1 napisał:

Edit: Nie trzeba wykupić każdej umiejętności z Treningu. Ja nie mam wyuczonego rzucania
nożami i odbijania strzał, a mogę już rozwijać każde drzewko.


Każdy ma własne doświadczenia. :) Cóż, jutro (dziś) po szkole znów zasiądę do gry i sprawdzę jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko:

Czy ktoś wie jak przejść:

Spoiler

Moment, gdy uciekamy wraz z Foltestem na takim długim moście i goni nas smok? Niby była wskazówka, jak unikać smoka, ale niestety gram w rozdzielczości 640x480 i nie za bardzo dojrzałem literki.



Proszę o pomoc.

Co do konfiguracji detali - to niech nikt mi nie zaleca lepszej, bo i tak, na moim sprzęcie gra chodzi w zadowalającym trybie trzech klatek na sekundę. :) Wszystko na minimum, co można było to wyłączone, rozdzielczość jedynie "wyższa" - 640x480 (ustawił bym 320x200, ale tam to już niestety kompletnie nic nie widać :) )

A dla ciekawych, mój sprzęt to:
Intel Pentium 4 2.8GHz s478
ATi Radeon HD 3650 1GB DDR (AGP x8)
1 GB RAM DDR1

PS. Choć i tak muszę przyznać, że twórcy na prawdę się postarali - grafika nawet na najmniejszych detalach (właściwie, to bez detalów :) ) zapiera dech w piersiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ten moment na moscie to nie literka tylko klawisz myszki zapewne bedziesz mial prawy klawisz myszki tak jak ja mialem i po tym dziduj na koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 22:52, Harrolfo napisał:

Najpierw musisz wykupić każdą umiejętność z gałęzi "Trening"

Nie każdą, tylko musisz wydać 6 punktów w drzewku trening.

Tak w ogóle to instrukcja się kłania.


A sprawa moja, gra w kości z mnichem w 1 akcie, wygrałem i niby w menu "Dodatki" miało coś się pojawić, a tu ni hu hu, dalej mam tylko twórców. Odblokował to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XP SP3, Athlon X2 7750, 2 GB RAM, HD4850 512MB. Nie podkręcane bo i po co.

Bez zarzutu na wysokich w 1600 x 1200.

Z pierwszych wrażeń koszmarny system walki. Jak chcę grać w RPG to oczekuję rozgrywki RPGowej a nie God of War.

Może to kwestia wyczucia ale cały czas mam wrażenie, że Geralt reaguje z opóźnieniem na to co wciskam. Przy unikach potrafi zrobić krok w kierunku przeciwników, a parowanie to już zupełny random.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować