Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

A ja mam takie pytanie do Was Drodzy Forumowicze. Czy DLC Tajemniczy Kupiec będzie działać jeśli zainstaluje po rozpoczęciu rozgrywki czy muszę czekać aż mi odblokują klucz (na razie tego nie zrobili) bo tylko z opcją Nowa Gra zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 19:55, Kraju napisał:

> Gdzie dostaje się to zadanie (czy to 1 akt?), ponieważ nie natknąłem się na nie,
a zbliżam
> się do końca 1 aktu.

Spoiler

Dostaniesz je podczas popijawy w siedzibie straży niebieskich pasów (? nie wiem czy
tak się do końca nazywali). Siedziba znajduje ona po lewej stronie od burdelu, wchodzi
się do niej po kamienny schodkach (patrząc od strony tych straganów i szubienicy). Przy
schodach znajduje się wysłannik Talara, jest w jaskrawym stroju, łatwo go znaleźć.



Dzięki, jakoś mi umknęło to miejsce :)

Spoiler

Zabiłem właśnie tego pseudo-krakena ;) Przy 15 fpsach to jest wyczyn ^^



Ech dobijają mnie te dropy. Włączam grę jestem w mieście - pięknie 28-32 fpsy. Pójdę zrobić jakiegoś questa, wrócę za 15 min do miasta z powrotem, a wtedy w tym samym miejscu 13-15 fpsów.. troszkę to przykre. Patch''a panie, PATCH''a. Co ciekawe jak zmienie ustawienia na całkiem low to dostaję tylko 1 fps wzrostu xD na wysokich tracę ze 2-3, no ale 10 fpsów przy walce z bossem to jednak już przegięcie by było.

Przypomina mi się czas kiedy grałem w Wiesia 1, wtedy mój stary komp również nie wyrabiał do końca, loadingi trwające 2-3 minuty..heh no ale tam miałem to 20+ fpsów na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 19:58, Belegdil napisał:


No nie wiem czy to może mu pomóc. Z jakiej racji miałby mieć sterowniki Nvidii przy swoim Radeonie?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz możesz wpisać kiedy chcesz, a kupiec, choć nie wiadomo na razie gdzie on jest (chyba w pierwszym mieście w akcie I), a przynajmniej ja nie wiem, to nie trzeba od początku rozpoczynać gry, aby on gdzieś tam był w grze.

damian376
Masz za mało ramu, tym bardziej że vista. :/
Patch który poprawi problemy z formatem ekranu miał pojawić się dzisiaj. Ten patch powinien wyeliminować te czarne paski, sam je posiadam i trochę jednak przeszkadzają.

Daerdinek
Nie musisz, bo i tak je nie ściągniesz. Gdy dojdzie do 100%, zacznie pobierać od początku i tak cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem, który chyba był już wcześniej poruszany na forum, ale nie mogę znaleźć tego wątku. A mianowicie po wczytaniu gry nie mam głosów, jedynie dźwięki otoczenia.
Za rade i pomoc z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 20:06, Daerdinek napisał:

Czy te dodatkowe paczki językowe polskie muszę instalować? Mam grę po polsku, ale są
dostępne one...


Są one dostępne dla wszystkich. Jeśli masz grę po polsku to nie zaznaczaj ich do ściągania i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jeżeli wykonujesz questa związanego z rezydencją Loreda to jest dobrze, bo ja tam również nie miałem głosu, dźwięki wszelkie były. Gdy wyszedłem z posiadłości głos powrócił. Oprócz mnie, był tylko jeden przypadek tego samego typu na tym forum. Ta rezydencja jest przeklęta, więc nie ma głosów (spokojnie to bug gry, a nie zamierzony cel). :D Pewnie to naprawią. Jeżeli masz w innym miejscu, to nie wiem, przejdź kawałek gry, może znowu ruszy, przynajmniej powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami moimi dotychczasowymi wrażeniami. Gra śmiga na pełnych detalach 1280x1024 wyłączony ubersampling i bloom - reszta bardzo wysoko lub włączono. Ubersampling powodował drastyczny spadek fps''ów. Gram na core i7 2600 - 3,40 GHZ, 12 Gb Ram corsaira pod core i7 1300 mhz i Asus Amd radeon 6950 - 2 gb, Win 7 64 bit home premium
Dużym minusem są sławne "kinowe" czarne pasy u dołu i góry ekranu - muszą to poprawić inaczej gra po pewnym czasie staje się męczarnią. Małe napisy, wytężanie wzroku etc. Sama gra jest bardzo piękna, grafika, dialogi, nawet "ruchy warg" nie są aż tak złe jak mówią, ale to może moje subiektywne odczucie.
Walka hmm tutaj jest mały zgrzyt, jest bardzo trudna na normalnym. Geralt ma problemy szczególnie kiedy prędko chce się wyprowadzić po ciosie mieczem jakiś znak. Bez uników nie da rady walczyć więc turlanie się jak pajac i miotanie na boki jak paralityk jest nieodzowne. Namierzanie celów też nie najlepiej się sprawdza, często Geralt atakuje nie tego kogo my byśmy chcieli.... Z czasem zapewne będzie patch i załatwi sprawę.
Osobiście daje 8/10. Z aktywacja nie miałem żadnych problemów dzięki Ci Panie.

P.S W prologu zauważyłem błąd, albo raczej celowe działanie programistów - wojacy przy ognisku cały czas gadają że "ci na murach muszą srać w gacie" - taki tam loop.
Żal jedynie, że do pracy trzeba jutro iść bo się urlop skończył.....
P.S.S. Chcemy patcha dodającego tryb pełnoekranowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj (trwało to ok. 20 minut) i odpaliłem, żeby sprawdzic jak działa. Na moim dwuletnim E8500, 4GB ram i GTX260 gra działa bardzo dobrze. Rozdziałka 1680x1050, wyłączone SSAO, uberpróbkowanie i Vsync, reszta włączona + AAx4. Jest płynnie, animacja nie spada poniżej 25fps, na ogół jest grubo powyżej 30fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomić te kody na Kupca i Kurtkę? Zapewne to pytanie już było 100 razy, ale nie mam zamiaru przeszukiwać 50 stron, aby to znaleźć gdyż Gram dziś strasznie zamula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę pisał w tej sprawie do CDP, aby przekazali tam RED-om aby to poprawili, bo jak na razie tylko tam i zawsze tam znikają głosy postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...W opcji dodatki do pobrania - przypadkowo włączyło mi się pobieranie "polskie głosy" --- do czego mi to w ogóle potrzebne i z tego co widzę nie można przerwać pobierania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było o tym wszystkim napisane, ale już nie mogę. Zamawiając preorder na kilka miesięcy przed premierą jesteśmy robieni w bambuko, ponieważ w dniu premiery w marketach gra jest o kilkadziesiąt procent tańsza. cyrki z aktywacją, z DLC. Moja płyta oczywiście błąd CRC. Napęd na pewno jest sprawny, ma niecałe 3 miesiące i czyta prawie wszystko, tylko wiedźmin mu nie pasuje. Pomyślałem zagram w Wiedźmina 1, no niestety premiera drugiej części spowodowała wyłączenie serwerów rejestracyjnych części pierwszej O.o i nie można zainstalować patchy. CD Projekt zaliczył wtopę z premierą części pierwszej i żadnych wniosków nie wyciągnął. My dostajemy po du**e, a co robią piraci? Śmieją się z nas legalnych użytkowników i grają. Na monitorze już sobie wyryłem: "Nie zamawiaj preorderów, nie kupuj gier zaraz po premierze".

No ulżyło mi. Trochę. Na dzisiaj mam już dość, od jutra walczę na nowo. Tymczasem chyba czas na browar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to jakieś sterowniki do generowania obrazu ''3D'' na nowszych monitorach, więc pewnie są jakieś odpowiedniki u Radeona. Ale mogę się mylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja im napisałem że kilka osób ma taki problem, dzisiaj nie odpisali, najprawdopodobniej jutro będzie jakaś odpowiedź, jak napiszą coś sensownego to wrzucę na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 20:09, sirufok napisał:

> Czy te dodatkowe paczki językowe polskie muszę instalować? Mam grę po polsku, ale

> dostępne one...

Są one dostępne dla wszystkich. Jeśli masz grę po polsku to nie zaznaczaj ich do ściągania
i tyle.

Własnie dziwne to jest.. ja mam wersje ENG i mam dostępne tylko English voice-over, a zależy mi na PL. Spróbuję ściągnąć, może się okaże ze ściągnę polski language pack. Jak ktoś ma taki problem to niech da znać.
Ok 1giga pobierania... eh i to strasznie wolno leci zaledwie 300kb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami nie wiedzą co tam nawaliło. :D Trzeba jutro napisać oficjalnego maila, jaki jest błąd, gdzie, co i jak i prośba żeby RED-zi to naprawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować