Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2011 o 23:13, Harrolfo napisał:

Nie ma problemu. Właśnie wysłałem, jak dostaniesz, to odpisz, czy to ten zapis, czy mam
przejść jutro ten fragment.
To dla mnie nie problem, bo łatwy IMO był ;)


Sejwik dodarł. :)

Spoiler

Niestety nadal mam problem ze smokiem. Otóż pomyliłem się - smoka spotykamy po tym jak spotkaliśmy kapłana w świątyni, więc chyba nie da rady go ominąć inaczej, jak go po prostu przejść (tzn. na przesłuchaniu nie miałem już żadnej opcji dialogowej, oprócz tej, która "prowadziła" do smoczyska). Jeśli miałbyś kiedyś chwilkę, to bardzo bym prosił o save zaraz za mostem, o ile to możliwe

.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam i życzę miłej nocy. :)

Mail ten sam :) domino1547@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 00:17, Redjevel napisał:

A nawet pisze w poradniku ze po tym quick time evencie na macce jest koniec a tu niby
dalej i muszę sie kryć przed kamieniami i nie wiem gdzie iść...


W poradniku jest błąd ;s Żadna nowość.

Spoiler

Wejdź na przewróconą kolumnę i idź w kierunku potwora unikając macek (uniki). Jak dotrzesz na koniec pojawi się cut-scenka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsze RPG ostatnich lat.
Grafika zaskoczyła mnie pozytywnie na plus (ale w Witcherze 3 poproszę mimikę twarzy jak w La Noir ;), na wydajność nie narzekam, błędy CRC przy instalacji przebolałem, opóźnienie EK było do przewidzenia.

Jest parę pomniejszych błędów, ale nic z cyklu "game breaking".

Poziom trudności zaliczam na zdecydowany plus - nie jestem fanem super trudnych gier SP, ale wydaje się, że CDP odnalazł złoty środek i gra stanowi pewnego rodzaju wyzwanie, nie będąc przy tym irytującą.

Walki też zaskoczyły mnie na plus i nie spodziewałem się tak ciekawego systemu wymagającego pewnego opanowania.

Serce rośnie jak się czyta komentarze w zagranicznych serwisach.

Jak dla mnie 10/10 i róbcie takich więcej.
Dzięki CDP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Radeon ma wydajność na poziomie 8500GT albo 8600GT, nie pamiętam teraz. Minimalne wymagania to znacznie mocniejszy 8800GT. Ot, cała tajemnica
Sam mam go w laptopie i jutro (znaczy dzisiaj) mam zamiar sprawdzić jak to się sprawuje, ale nie oczekuję cudów. Choć do tej pory wszystko na nim odpalałem i dało się grać z tymi 20FPSami. Chyba, że dawałem rozdziałkę 800x600 to nawet do 30 dobijał, ale na ekranie niewiele było widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:43, Pryka napisał:

Witam czy ktoś w queście "Sklepik z marzeniami"(1 akt, Flotsam) ma czarny ekran po jego
zakończeniu? Nic się nie da zrobić słychać muzykę, głosy ludzi i dupa... :|


Też mam ten problem,licze że to naprawią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak gra spisze się na takim laptopku? Jest szansa na pełne ultra bez spadku płynności?

Intel Core i5-480M
4GB DDR3
ATi Radeon HD5850 1GB
Win 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 01:27, Longer napisał:

Wiecie może jak gra spisze się na takim laptopku? Jest szansa na pełne ultra bez spadku
płynności?

Intel Core i5-480M
4GB DDR3
ATi Radeon HD5850 1GB
Win 7


mam i3 i radeona hd5650 mobile, autokonfigurator sobie ustawia na medium.
Gra miała 20-30fps. Po głosach ludzi, że są z tym cyrki, zmieniłem na ultra i wyłączyłem ubersampling, AA i SSOA (or smth). Teraz gra ma 18-28fps.

Obstawiam, że na twoim bedzie jeszcze lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś, to właśnie przeszedłem fragment ze smokiem.
Punkty doświadczenia nieruszone, każdy może rozdysponować jak chce.
Kto chce save''a, niech mi da znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że przejdę ją jeszcze co najmniej 2 razy. Ta gra posiadała wszystko czego chciałem 10/10 naprawdę good job !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 00:17, Redjevel napisał:

Jeeezuu tylko mi chodzi o to po tym quick time evencie... ląduje na polanie i naparza
boss we mnie kamieniami....

A nawet pisze w poradniku ze po tym quick time evencie na macce jest koniec a tu niby
dalej i muszę sie kryć przed kamieniami i nie wiem gdzie iść...


Spoiler

Idź na lewo . Wbiegasz po kawałku ułamanego mostu unikając macek a potem skaczesz na głowę potwora i badumbum!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 01:39, donaan napisał:

Mam wrażenie że przejdę ją jeszcze co najmniej 2 razy. Ta gra posiadała wszystko czego
chciałem 10/10 naprawdę good job !



Mam takie samo odczucie. Genialna robota ale jest coś do czego można się przyczepić - jest sporo błędów. Niemniej jednak na chwile obecną (I akt) nie dziwie się, że Wiedźmin 2 dostał taką dobrą ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra swietna, naprawde dawno sie tak nie wciagnelem. ale walka na normalnym poziomie... jest poprostu o wiele za trudna. gdyby chociaz to co klikam bylo wykonywane natychmiastowo. ale nie, jakies opuznienia sa. niemoge blokowac sie w czas nigdy, unik zrobiony troche za pozno powoduje uszkodzenia. jak obejda nas przeciwnicy to jestesmy gleboko w d...
wogole ten geralt bije sie jakby byl zwyklym czlowiekiem... przecietnym do tego.
wlasnie stoczylem bitwe

Spoiler

z potworami w jaskinie ( quest w ktorym straz chce aresztowac elfke za to ze jest ze scoiatel. wchodze do jaskini a tam kolo 20 potworow... jak ja mam to zabic? musialem podchodzic do tego z 8 razy jak nie wiecej i i tak udalo sie tylko dlatego ze potwory maja buga- jak sie podejdzie do skarb z ktorych sie zlazilo to one wracaja do jaskini jak gdyby nigdy nic. ich jest poprostu za duzo! nie da sie ruszyc. bez znaku bariery nic bym nie mogl zrobic. mam nadzieje ze w patchu ulatwia walke troche. ja jestem graczem z krwi i kosci! gram juz tyle lat we wszystko... to poprostu uwlacza mej godnosci abym do kazdej walki podchodzil conajmniej 2 razy na normalnym poziomie trudnosci! :P



gra ma duzo bugow. np. jezeli chce 2 razy zucic petarda to za drugim razem kamera mi sie zmienia i moge tylko biegac. zaden inny przycisk nie dziala. albo jak juz kilkanascie razy wcisne escape to za ktoryms razem wylacza sie gra. no ale przynajmniej klimatem nadrabia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha a to niespodzianka w drugim akcie :D Już wiem że dobrą stronę wybrałem

Spoiler

gdyż stary znajomy z książki się objawił Yarpen ! Za to CDP ma u mnie dużego plusa. Swoją drogą początek drugiego aktu to niezła jazda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 jest po prostu mistrzostwem świata - 10/10 nawet tego nie oddaje. Zresztą za granicą nawet bardziej wychwalany niż u nas. Serce i pasję włożone w grę czuć w każdej sekundzie gry. Takich gier nam potrzeba, a nie poprawnego politycznie i ugrzecznionego dziadostwa.

Denerwują mnie tylko pracownicy Bioware zakładający masowo konta na metacritic i dający Wiedźminowi 2 0/10, a temu czemuś zwanemu Dragon''s Age 2 10/10...

Chociaż z drugiej strony pokazuje to tylko, kto jest teraz królem RPG, a kto tylko cieniem swojej dawnej świetności.
Dobrze ktoś napisał:

CD Projekt: Assassins of Bioware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 01:27, Longer napisał:

Wiecie może jak gra spisze się na takim laptopku? Jest szansa na pełne ultra bez spadku
płynności?

Intel Core i5-480M
4GB DDR3
ATi Radeon HD5850 1GB
Win 7


Na pełne z wyłączeniem uberpróbkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2011 o 02:11, Ichibanboshi-kun napisał:

Na pełne z wyłączeniem uberpróbkowania.


yhym, a co to jest to całe uberpróbkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bah, a moja nvidia 540M GT (teoretycznie troche lepsza od 5650) po 20 min dropuje fpsy do 15-20..a początkowo pięknie sobie działa na 23-30 fpsach. W jakiej rozdziałce grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w II. akcie wciaz mam 40-50 fps, chociaz zdarza sie ze spadnie do 35 fps chwilami. Ogolnie gra sie plynnie, chociaz przydaloby sie te 60 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 00:20, Mefisto napisał:

mam problem, przez cały prolog było ok, ale w pierwszym akcie co kilka minut gra mi się
wyłącza, już mnie to zaczyna denerwować, nie wiem czym jest to spowodowane. Ktoś jeszcze
ma taki problem ? albo miał i znalazł na to sposób?

Zmniejsz ustawienia graficzne i zwiększ bufor wczytywania tekstur. Gra się wykrzacza, bo komp nie nadąża z doczytywaniem. We Flotsam też miałem tak kilka razy, do patcha trzeba przeboleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować