Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2011 o 02:41, Some_kind_of_Devil napisał:

Zmniejsz ustawienia graficzne i zwiększ bufor wczytywania tekstur. Gra się wykrzacza,
bo komp nie nadąża z doczytywaniem. We Flotsam też miałem tak kilka razy, do patcha trzeba
przeboleć.

Nie wiesz czasem na jaki poziom można ten bufor zwiększyć przy 512 mb na karcie graficznej (tak, wiem że żenująco mało)? W readme pisze, że jak się da zbyt duży to będą same errory, generalnie też nie będzie za fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak oto skończyłem przygodę z Wiedźminem 2. Końcówka opisywana w CDA jako mało interesująca, czy pompatyczna na mnie wywarła ogromne wrażenie i wywołał dużo przemyśleń, a sam ostateczny wybór, choć podjęty z perspektywy Geralta, wydaje mi się najsłuszniejszy :)

Co wybrałem na końcu i dlaczego?

Spoiler

LETHO ODCHODZI BEZ WALKI, bo
-podobnie jak Geralt szuka swojego miejsca w świecie
-samemu Wiedźminowi nie zrobił krzywdy, a nawet otwarcie mówił, że traktuje go jak przyjaciela
-mało tego, opiekował się Yennefer i odbił Triss z rąk czarnych
-zabił władców, ale był tylko pionem Emhyra, który obiecał mu odbudowę szkoły żmii, czyli de facto obiecał mu... dom, który zaginął wiele lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wiecie może w jaki sposób można zlikwidować ten tatuaż, który Geralt ma po popijawie z pasami :)? Dodam tylko, że Triss nie ma ze mną już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 03:08, Radovan napisał:

Spoiler

Wiecie może w jaki sposób można zlikwidować ten tatuaż, który Geralt ma po popijawie
z pasami :)? Dodam tylko, że Triss nie ma ze mną już.


A wiesz może gdzie ich znaleźć? Pasy, tudzież gdzie jest start zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 03:08, Radovan napisał:

Spoiler

Wiecie może w jaki sposób można zlikwidować ten tatuaż, który Geralt ma po popijawie
z pasami :)? Dodam tylko, że Triss nie ma ze mną już.



Spoiler

Można u Shaeli de Tancerville w identyczny sposób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech,niestety,w pierwszym akcie gra już zaczyna chrupać - najczęściej doczytuje elementy stroju,po dialogach trzeba trochę odczekać zanim rozmówcy się rozejdą,gra wtedy klatkuje,wiesza się też podczas obrotu kamery myszką - w prologu tylko obiekty pojawiały się i znikały w zależności od odległości ( trawa,krzewy na murach,cienie ) ale sama animacja nie cięła tak jak teraz - dziwne to,bo prolog był o wiele bardziej dynamiczny niż akt pierwszy,myślałem ze tu będzie płynniej jeśli chodzi o wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 04:31, lis_23 napisał:

Ech,niestety,w pierwszym akcie gra już zaczyna chrupać - najczęściej doczytuje elementy
stroju,po dialogach trzeba trochę odczekać zanim rozmówcy się rozejdą,gra wtedy klatkuje,wiesza
się też podczas obrotu kamery myszką - w prologu tylko obiekty pojawiały się i znikały
w zależności od odległości ( trawa,krzewy na murach,cienie ) ale sama animacja nie cięła
tak jak teraz - dziwne to,bo prolog był o wiele bardziej dynamiczny niż akt pierwszy,myślałem
ze tu będzie płynniej jeśli chodzi o wydajność.

Dokładnie, to bardzo dziwne. U mnie gra wiesza się średnio co pół godziny, zaktualizowałem grafę i dźwiękową, płytę główna - nic. Zwiększenie bufora pamięci na tekstury - może wiesza się trochę rzadziej, ale może to tylko moje złudzenie. CDP czekamy na patch!
P.S. To właśnie dowodzi jaka ta gra jest wspaniała mimo swoich wad - 4 nad ranem, gra wywala co 30 minut, chrupie, a mimo to gram i nadal mam ochotę, mimo że przy większości gier rzuciłbym to w diabły i czekał na patch albo lepszy sprzęt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh, z optymalizacją to widzę u wielu ludzi trochę kiszka. Na moim sprzęcie, który minimalne wymagania spełnia spokojnie, płynność gry jest... "urozmaicona". Tj. na przykład w pierwszym akcie w lesie mam 30-50 FPS na ustawieniach Ultra minus ubersampling w rozdziałce 1680x1050, a we Flotsam już spada do około 15-20, z kolei pod koniec aktu drugiego, kiedy

Spoiler

broniłem Vergen i padał deszcz

, wtedy niezależnie od ustawień spadało do 10FPS. Próbowałem nawet wszystko ustawić na low i powyłączać co się da na 640x480 - dalej to samo. Nie wierzę, że wina leży po stronie mojego komputera, chyba że Wiesiek nie lubi Radeonów. U mojego brata, który ma GTX 460 i quada i3 gra działa na ultra bez ubersamplingu w stałych 25+ klatkach nawet w obciążeniu.
Stabilność gry natomiast u mnie bez większych problemów. Raz zdarzyło mi się, że mysz przestała odpowiadać, ale wtedy wystarczyło, że dałem się chlasnąć
Spoiler

krabopająkowi

i jakimś cudem się odblokowała.

Mam nadzieję, że poprawią optymalizację, bo nie chcę bez przerwy łazić do pokoju brata i grać u niego, za bardzo mnie ta gra wciągnęła :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 07:19, Michal_Raven napisał:

Jakby ktoś zastanawiał się jak wygląda edycja specjalna z Empika:
http://www.youtube.com/watch?v=9LZVbo1VEAU


Dzięki za wszystkie video - jest jakaś szansa, byś zamieścił krótki gameplay, w którym słychać polski głos Iorwetha? Choćby pierwszą scenę z I aktu. Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam "dziwny problem". Mianowicie ustawiając wszystko na Ultra bez ubersamplingu w 1920x1080 mam ok 25fpsow. Ustawiając wszystko na Low w tej samej rozdzielczości mam ok 25fpsow. Ustawiając wszystko na Low w 1280x768 mam... 25fpsow... :D Komp teraz już jakiś super mocny nie jest ale nadal ciągnie większość gier na high. Quad ~2,5GHz (nie kręciłem póki co), 4GB ramu , GF 285gtx (stare stery, nowe stery - żadna różnica) . Co najdziwniejsze to to, że wydaje mi się, że gra ma ok 50-60fps. W sensie jest płynna, nie ma zaciec ani innych takich pierdołek, które występują przy niskim fps. Nie oczekuje tutaj pomocy w stylu "zrób to i to". Chcę się jedynie dowiedzieć czy ktoś ma podobnie czy to tylko u mnie tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobra, rozkręciłem się już w grze, choć robiłem to bardzo niespiesznie, ładnych kilkanaście godzin za mną, a tu dalej akt I.
Ogólnie w prezentacji Wiedźmina zawodzi tylko słaba reżyseria. Reszta - rewelacja. System sprawdza się super, zachowano balans w użyciu eliksirów, a bomby, oleje i ulepszenia wreszcie coś znaczą, nie jak w poprzedniku, gdzie na najwyższym poziomie leciało się w stylu Leonidasa, będąc nie do zatrzymania. Walka - geniusz. Wymagająca, wymaga wyczucia i poczekania aż przeciwnik się odsłoni albo zastosowania jakiejś wiedźmińskiej sztuczki, szczególnie kiedy monstra rzucają się naraz w ilości ok. 10. Na razie nie miałem okazji walczyć w ciasnej przestrzeni, ale kiedy będę miał, wolałbym mieć kilka lepszych umiejętności, bo teraz to zostałbym zmasakrowany :P I na trudnym jadę całkiem dobrze.

Dzięki chłopakom za rady nt. wydajności. Wyłączyłem sobie bloom, v-sync i obniżyłem jakość cieni - grafika nadal przyjemna, ale wydajność super. Wiedźmin 2 ani razu mi się nie zawiesił, wysypał, nic - kawał świetnego kodu i tyle.

Pytanie - czy ktoś wykonał "fortunne zagranie" z Akcie I (ten kto to zrobił będzie wiedział o co chodzi)? Dostałem komunikat że instrukcje do odebrania nagrody są w menu dodatków ale nic tam nie ma nadal, ani w menu głównym gry ani w menu launchera. Ciekawi mnie o co tam chodzi, kiedy strona gog.com na obrazku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa wam rejestracja gry/ pobieranie DLC bo nie chce zaczynać bez nich gry a cały czas <tzn do wczoraj wieczorem> dostaje komunikat niemożna połączyć z serwerem kiedy klikam "Zarejestruj" <nie, nie jest to wina Firewall-a>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 03:08, Radovan napisał:

Spoiler

Wiecie może w jaki sposób można zlikwidować ten tatuaż, który Geralt ma po popijawie
z pasami :)? Dodam tylko, że Triss nie ma ze mną już.


Spoiler

Jak wybrałeś drogę Iorwetha to u Fillipy można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 07:42, zeeke napisał:

A ja mam "dziwny problem". /.../ Chcę się jedynie dowiedzieć czy ktoś ma podobnie
czy to tylko u mnie tak się dzieje?

Słuchaj, ja dopiero od wczoraj mam Wiedźmina, zainstalowałem bez najmniejszego problemu i odrobine tylko pograłem, bo zginąłem (smok). Nie opanowałem jeszcze sterowania, tak jest zawsze, jak przedtem długo grało się w inna grę. Ale dla próby zrobiłem sobie ustawienia na wysokie i rzeczywiście, spowolnienia nie zauważyłem, podobnie było na srednich i na niskich. Mam E8400 (3,0 Ghz) i GeForce 460 i 4 GB RAM, to wszystko na WinXP. Rozdzielczość identyczna 1920x1200. Oczywiście, nie wiem, co bedzie dalej, ale teraz jest tak, jak u Ciebie. Klatek nie mierzyłem, obraz płynny, więc musi być więcej, niż 24/sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:13, sirufok napisał:

> właśnie nie wiem, pojawiły się przed chwilą jako dostępne. pomyślałem, że to może
jakiś
> update czy coś w tym stylu.

To jest dla tych co kupili grę przez steam, lub z gog.com. Tam jest po angielsku i mogą
sobie dociągnąć polską paczkę językową. Więc jeśli masz PL to nie musisz tego ściągać.


niestety juz kliknalem na pobierz... i nie ma opcji anulowania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja normalnie ponarzekam.
Zakupy w gram.pl są masakrycznie opłacalne. Gra zamówiona w preorderze dopiero (!) do mnie jedzie i może dziś będzie. Ale za to kupiona ponad 20% drożej niż w Carrefourze, którego mam 100 metrów od domu. To tak na otarcie łez ... :D
Co mnie podkusiło, nie mam pojęcia, żeby tu kupować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem wczoraj wiedźmina 2 i nie mogę grać. Gra strasznie klatkuje i zacina się nawet na minimalnych ustawieniach. Nie wiem już co mam robić. Mój sprzęt:

Windows 7 x64bit
Intel Core 2 Duo @3GHz
ATI Radeon HD 4850 1GB
4GB RAM

Pomóżcie, bo chciałbym zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 02:23, Radovan napisał:

Bah, a moja nvidia 540M GT (teoretycznie troche lepsza od 5650) po 20 min dropuje fpsy
do 15-20..a początkowo pięknie sobie działa na 23-30 fpsach. W jakiej rozdziałce grasz?

1366x768
Dziwi mnie to że pomimo iż jest stosunkowo mało fpsów to i tak da się grać, jest całkiem płynnie i gra na tym dużo nie traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować