Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2011 o 07:19, Michal_Raven napisał:

Jakby ktoś zastanawiał się jak wygląda edycja specjalna z Empika:
http://www.youtube.com/watch?v=9LZVbo1VEAU


ten cały rysik to zwykły ołówek kreślarski :)
BTW: same gry (zafoliowane) w Edycji Kolekcjonerskiej i Edycji Specjalnej są identyczne jak PREMIUM czy czymś się różnią?

np. w W1 gry z EK miały kolorowy poradnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 07:55, KrzysztofMarek napisał:

... Mam E8400 (3,0 Ghz) i GeForce 460 i 4 GB RAM, to wszystko na WinXP. Rozdzielczość
identyczna 1920x1200. Oczywiście, nie wiem, co bedzie dalej, ale teraz jest tak, jak
u Ciebie. Klatek nie mierzyłem, obraz płynny, więc musi być więcej, niż 24/sek.


No właśnie... Tylko czemu i Fraps i RivaTuner pokazują ~25fps? No ale nic. Gra chodzi płynnie, więc jest ok ^^
Z ciekawości chciałem też pobrać DLC "Kupiec" i... nie mam go nigdzie w zamówieniach :( A Wiesława zamówiłem 7 maja. Chyba, że źle szukam... Ale przejrzałem chyba wszystkie zakamarki "moich zamówień" i nie ma nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jestem w pierwszym rozdziale mam 7 lvl i mam zablokowane drzewka szermierki, alhemii i magii. Co musze zrobic zeby je odblokowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa szybkie pytania:
U was też głos jest tak słabo zsynchronizowany w ruchem ust? (najpierw dźwięk, potem ruch)
Czy jest jakaś inna "aktywna pauza", oprócz przytrzymania ctrl, lub naciśnięcia ESC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 08:37, binerek napisał:

Takie dwa szybkie pytania:
U was też głos jest tak słabo zsynchronizowany w ruchem ust? (najpierw dźwięk, potem
ruch)
Czy jest jakaś inna "aktywna pauza", oprócz przytrzymania ctrl, lub naciśnięcia ESC?


Musisz nacisnąć przycisk na klawce "pause break"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 07:42, zeeke napisał:

A ja mam "dziwny problem". Mianowicie ustawiając wszystko na Ultra bez ubersamplingu
w 1920x1080 mam ok 25fpsow. Ustawiając wszystko na Low w tej samej rozdzielczości mam
ok 25fpsow. Ustawiając wszystko na Low w 1280x768 mam... 25fpsow... :D Komp teraz już
jakiś super mocny nie jest ale nadal ciągnie większość gier na high. Quad ~2,5GHz (nie
kręciłem póki co), 4GB ramu , GF 285gtx (stare stery, nowe stery - żadna różnica) . Co
najdziwniejsze to to, że wydaje mi się, że gra ma ok 50-60fps. W sensie jest płynna,
nie ma zaciec ani innych takich pierdołek, które występują przy niskim fps. Nie oczekuje
tutaj pomocy w stylu "zrób to i to". Chcę się jedynie dowiedzieć czy ktoś ma podobnie
czy to tylko u mnie tak się dzieje?



ja mam tak samo ATI Grafa 8gb pamieci i 7 2.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 08:37, binerek napisał:

Mam pytanko. Jestem w pierwszym rozdziale mam 7 lvl i mam zablokowane drzewka szermierki,
alhemii i magii. Co musze zrobic zeby je odblokowac?


Musisz mieć rozdane 6 talentów w drzewko Treningowe. Dopiero wtedy odblokują Ci się pozostałe możliwości.

Dnia 18.05.2011 o 08:37, binerek napisał:

Takie dwa szybkie pytania:
U was też głos jest tak słabo zsynchronizowany w ruchem ust? (najpierw dźwięk, potem
ruch)
Czy jest jakaś inna "aktywna pauza", oprócz przytrzymania ctrl, lub naciśnięcia ESC?



Co do ruchu ust, to u mnie jest wszystko dobrze zsynchronizowane. Bym powiedział nawet, że chyba lepiej być nie może.
Innej aktywnej pauzy z tego co się orientuje to nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze, tak na szybko po przejściu prologu (teraz jestem na samym początku pierwszego aktu).

Na początek trochę narzekania - w największym skrócie:

- "światowa gra, polska premiera", czyli dlaczego "znowu daliśmy dupy i byliśmy nieprzygotowani" ?

- wujowy DRM - jakieś securomy (przez to gówno gra mi się długo uruchamia), aktywacje-sracje i tym podobne bzdety (odnotowuje, bo Tomek Gop miał gębę pełną frazesów jak to tego nie będzie). A jak się ma w domu konsolę i człowiek dodatkowo widzi, że "nie musi tak być", to trzeba ponarzekać na ten "drmowy, blaszakowy cyrk" ;-)

- czarne paski na monitorze 16:10 - róbcie do cholery ten patch !

- musiałem zakładać nowe konto do rejestracji, bo stare nie działa - totalna, polska prowizorka.

- wymagania są spore, optymalizacja mogłaby być jednak lepsza

- Białowłosy nadal nie potrafi skakać (obiecano, obiecano !), choć i tak jest lepiej niż w jedynce, bo przynajmniej dano kontekstową wspinaczkę/zeskok

- miały być tylko 3 loadingi (hmm... - ach ten PR CDP ;-)). Jest nieco więcej ;-) Wiem - ZNACZNIE lepiej niż w jedynce, no ale jak się na konferencjach łże w żywe oczy, to taki maruda jak ja to wytknie ;-)

- niektóre animacje są sztywne

- mimika jest kiepska, a synchronizacja wypowiadanych kwestii z ruchem ust kompletnie nie istnieje (tutaj serdecznie pozdrawiam kolegę od tłuczenia zombie ;D )

- jest trochę bugów, ale jak sądze patch już w drodze

Tyle marudzenia.

A teraz najlepsze: o tych wszystkich mankamentach zapomina się w momencie odpalenia gry - już sama muzyka w menu to czad, a odpalenie prologu dosłownie masakruje gałki oczne :) Grafika jest bajeczna - najbardziej podobają mi się faktury strojów wszelakich. Pierwszy raz coś takiego widziałem w Bad Company, ale w grze Redów jest to zrobione jeszcze lepiej (ze względu na wyższe rozdzielczości) - po prostu materiał wygląda jak materiał :)Zero zajeżdżania plastikiem. Cieszą też wszystkie smaczki - np. miecz ląduje w pochwie (tej na miecze oczywiście ;-)). Redzi nauczyli się też operować kamerą - są odpowiednie ujęcia, zbliżenia, filmowanie "z ręki" jak w filmach von Triera. Dla mnie to duży plus, bo wychodzę z założenia że grom blizej do filmów niż do książek i im więcej patentów kinowych tym lepiej.
Czytałem wcześniejsze wypowiedzi i (gusta są różne), ale mnie się akurat reżyseria cut-scenek w W2 bardzo podoba. Krok milowy, względem tej nędzy z pierwszej częsci.

Nawiązania do książek Sapkowskiego to kolejny plus.

Smaczki popkulturowe i puszcaanie oka do czasów współczesnych - kolejny plusik. Może i mam poczucie humoru na poziomie Karola Strasburgera, ale oddziały specjalne króla Foltesta (działające jak SWAT) wywołały na mojej twarzy szczery uśmiech.

Bawienie się chronologią rodem z filmów Tarantino - REDZI chylę czoła :) Uwielbiam takie patenty :)

Fabuła ? Wciąga i człowiek chce wiedzieć co będzie dalej - czy potrzeba lepszej rekomendacji ? Nie jest też przewidywalna i potrafi chwycić za serce. Jeśli idzie o mnie to kompletnie nie spodziewałem się

Spoiler

śmierci Foltesta

w prologu.

No to chyba tyle - oczywiście absolutnie nie podejmuje się jakiejkolwiek oceny całości :) To takie wstępne wrażenia.

ps. Naprawdę warto odinstalować to całe 3D vision, o ile ktoś ma GeForce''a. Przynajmniej do czasu wydania patcha. U mnie gra zaczęła się ruszać dużo żwawiej po odinstalowaniu tych driverów.

ps2. Zapomniał bym o walce - jest zrealizowana o niebo lepiej niż festiwal pseudo QTE z pierwszej części. Choć przydałaby się lekka korekta balansu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:41, Harrolfo napisał:

Niestety. Nie ma odpowiednio wyważonych poziomów trudności.
Według mnie wyglądają one tak:
Łatwy = Łatwy
Normalny = Trudny

I ja się pytam: a gdzie normalny normalny? :_


RĘCE OPADAJĄ!! Żyjemy w czasach ciągłego ogłupiania gier, gdzie normalny poziom trudności jest taki jak dawniej był łatwy poziom, a jak w końcu dostaliśmy grę która nawet na normalnym jest wymagająca, to ludzie marudzą bo za truuudna. GRA MA DOKŁADNIE TAKI POZIOM TRUDNOŚCI JAKI POWINNA MIEĆ. Jeżli grasz bezmyślnie i dajesz się otoczyć, to giniesz. Trzeba grać z głową. Trzymać dystans; używać znaków, bomb, pułapek; ustawić się odpowiednio, tak aby zaraz po ataku nie wbić się w środek kupy przeciwników, atakować i odskakiwać. Jeżeli zginąłeś kilka razy w trakcie jakiejś walki i dopiero za którymś razem ją przeszedłeś to nie znaczy że walka była za trudna, tylko że źle się do niej zabierałeś i popełniłeś jakieś błędy.
Czytam na necie różne marudzenia że gra jest za trudna i mnie krew zalewa. REDzi jeszcze je przeczytają i postanową ogłupić Wiedźmina 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się z toba gra jest ja dla mnie swietnie wywazona poziom trudnosci jest idealny, sklania do myslenia, planowania a nie do ciaglego glupkowatego nawalania w przycisk myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 09:11, BelisariuS_F napisał:

to nie znaczy że walka była za trudna, tylko że źle się do niej zabierałeś i popełniłeś
jakieś błędy.
Czytam na necie różne marudzenia że gra jest za trudna i mnie krew zalewa. REDzi jeszcze
je przeczytają i postanową ogłupić Wiedźmina 3.


Masz w 100% racje na początku walka wydaje się trudna bo ludzie myślą jak w Wiedźminie 1 ze hurrra na wroga. dlatego krótki przepis na walkę co nie kumają :-)
1. Medytacja i picie eliksirów przed walkami (np. jaskółka + gawron)
2. Olej na miecz
3. Blokujemy, używamy znaków i petard oraz robimy uniki ( nie na pakujemy się w środek grupy przeciwników) - pamiętajcie że nie zablokujecie jak nie macie wigoru
4. pamiętajcie o klawiszu Z (talizman) odkrywa miejsca mocy co dają bonusy
5. i najważniejsze to F5 żeby nie płakać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jak w launcherze jest to pole do wpisania kodu dlc to wpisuję kod po czym powinien mi się ukatykwnić przycisk wprowadź. Ja wpisuję i co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 09:30, Chlorofil napisał:

Mam problem. Jak w launcherze jest to pole do wpisania kodu dlc to wpisuję kod po czym
powinien mi się ukatykwnić przycisk wprowadź. Ja wpisuję i co mam zrobić ?


Po wpisaniu nie klikasz "wprowadz" tylko pobierz czy cos podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 09:26, Kuwabara napisał:

Ma ktoś problem, że co 10-15 min go wywala bez zadnego ostrzezenia do pulpitu ?;/


Z tego co czytałem na forum to jest troche osób z podobnym problemem, ale póki co nikt nie napisał konkretnego rozwiązania. Proponuję napisać do działu technicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was moi mili wieśkowi bracia ;), chciałbym zadać pytanie.

Mój komputer to:
- procesor Intel Core 2 Duo E6750 (4M Cache, 2.66 GHz,)
- karta graficzna ATI Radeon HD 4890 1GB
- ram GEiL Ultra 2 GB (800mhz DDR2)
- płyta główna Gigabyte GA-X38-DQ6‎

Wiedzmin 2 chodzi mi z prędkością (mierzoną programem FRAPS) średnio jakieś 15-22 czy 12-25 klatek na sekundę - niezależnie czy gram na ustawieniach ULTRA czy średnich (róźnica w ilości klatek jest minimalna).

Wczoraj zamówiłem dodatkowe 4GB RAM''u, tej samej Geila.

I teraz moje pytanie. Co powiniennem zmienić w ww. konfiguracji aby W2 chodził płynniej. Dodam, że aktualnie mogę sobie pozwolić na wymianę tylko jednego podzespołu, czyli albo procesora na jakis intel QUAD - pasujący do mojej płyty głównej, albo na wymianę karty graficznej.

Dlatego też proszę Was Wiedźminowi bracia o poradę. Co lepiej poprawi ilośc wyświetlanych klatek? Czy jak zamienię kartę graficzną czy może lepiej zamienić procek na 4 rdzeniowy?

Najdziwniejsze jest to, że różnica w wydajności między ustawieniami ultra a średnimi czy minimalnymi jest niewielka.

A jeszcze dziwniejsze, że na moim laptopie (Acer Aspire 5740G-434G50MI Intel Core i5 i5-430M 4GB RAM 500GB 15,6'''' Radeon HD5650 W7HP) wiedźmin 2 chodzi praktycznie tak samo jak na wyżej opisanym pececie. I też dużej różnicy nie robi zmiana ustawień z ultra czy wysokich na średnie czy minimalne (oczywiście różnicy w ilości klatek na sekunde, bo różnica w wyglądzie jest jak najbardziej ;-))

Co więcej, wertując różne fora wiedźminowe, przeczytałem, że bardzo wiele osób ma podobną sytuację, tj., że ilość klatek nie rośnie w przypadku zmiany detali z wysokich na niskie czy zmianie rozdzielczości na mniejszą. Czy w takim przypadku wymiana podzespołów w moim pececie (czy to procka czy karty graficznej) ma jakikolwiek sens?

Z góry dziękuję za wasze porady i opinie.

PS: łosiom doradzającym coś w stylu "musisz kupić nowego kompa" z góry dziękuję

PS2: żeby było zabawniej, moje ostatnie kupno nowego peceta miało miejsce w 2007 roku (konfig opisany powyżej, w między czasie wymieniłem grafę), na potrzeby zagrania w Wiedźmina 1. Mam nadzieję, że wymiana wszystkiego nie będzie konieczna z okazji premiery Wieśka drugiego :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 09:27, Revan napisał:

4. pamiętajcie o klawiszu Z (talizman) odkrywa miejsca mocy co dają bonusy

Mógłbyś dokładniej opisać jak działają takie miejsca (automat po podejściu czy trzeba jakoś aktywować itp.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować