Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

A ja mam pytanie dotyczące gry, wszystko rozchodzi sie o to, że słabo zaznaczone jest to że dostajemy coś do ekwipunku, szczególnie podczas questow.

Spoiler

Wykonałem misje z trollem nie zabijając go, skąd więc mam jego język w ekwipunku? Dostałem go mmo to od tego szefa z wioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z czymś takim może?
Czarne kropki wokół cieni, które rzucają różne obiekty.
Tutaj ktoś ma podobnie. Moje załączam.
http://forums.guru3d.com/showthread.php?p=3986718#post3986718

Może ja durny jestem i tak ma być? :>
Pomysły?

Usiłuję to wrzucić tech supportowi CDPR, ale ich strona nie chce ze mną gadać.

20110518165405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyłączałem parę ustawień graficznych ale sporej poprawy nie zauważyłem,najbardziej wkurza to jak przechodzę przez drzwi,bramę do innej części miasta i oświetlenie zmienia się w zależności od miejsca w którym się stoi - raz jest jasno a za chwilę wszystko znika,najciekawszy był efekt przejścia przez bramę chyba na rynek: najpierw nie było nic oprócz podłoża,potem były ogłoszenia z tablicy wiszące w powietrzu,potem drzwi,okna,itp.a dopiero później cały rynek ;)

pytanka:
skąd brać wiedzę na temat potworów z tablicy ogłoszeń? - rozumiem ze bez niej ich nie załatwię?
spoiler
mam ustalić cenę pozbycia się Keijrana z kupcami,ustaliłem ale zadanie nie zostało odznaczone jako zaliczone - co zrobić?
P.S; nie wiem jak korzystać z opcji spoiler na forum,w ogóle mi to nie działa + problemy z samym forum ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie problem z wywalaniem do pulpitu to spróbujecie obniżyć budżet pamięci na tekstury (druga opcja od góry w konfiguratorze po prawej). Co prawda może to zabrać kilka fps (ale nie musi), ale to chyba lepsze niż crash co 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 16:56, lis_23 napisał:

pytanka:

Spoiler

> skąd brać wiedzę na temat potworów z tablicy ogłoszeń? - rozumiem ze bez niej ich nie

Dnia 18.05.2011 o 16:56, lis_23 napisał:

załatwię?


Z ksiazek. Jest ksiegarnia we Flotsam.


Dnia 18.05.2011 o 16:56, lis_23 napisał:

P.S; nie wiem jak korzystać z opcji spoiler na forum,w ogóle mi to nie działa + problemy
z samym forum ...


Zaznacz tekst ze spoilerem a potem wcisnij ikone spoilera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 16:56, lis_23 napisał:

pytanka:
skąd brać wiedzę na temat potworów z tablicy ogłoszeń? - rozumiem ze bez niej ich nie
załatwię?


Spoiler

Musisz zabić po kilka sztuk obu rodzajów i będziesz mieć po 3/3 wiedzy na ich temat i wtedy :)



Albo sposób opisany przez kolegę @Komenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 16:17, Lordpilot napisał:

Przyłączam się też do chóru narzekaczy na niestabilność gry.
(...)
Nic z tych rzeczy - wchodze do miasteczka idę na rynek - wylot na pulpit. Żadnego komunikatu
o błędzie, ot gra się wyłącza. Chwilkę później - rozmowa z wiadomymi postaciami w karczmie,
wychodze i... juz jestem na pulpicie :/


U mnie podobnie. Tyle, że niemal zawsze wyskakuje do pulpitu gdy wchodzę w ekwipunek lub mapkę. A czasami nie crashuje się, ale za to znika spora część interfejsu (np. tło mapy). Jako, że często zaglądam na mapę/inventory to gra mi się wywala tak średnio co 40 minut.

Właśnie skończyłem Akt 1 i gdyby nie te bugi to nie miałbym grze chyba nic do zarzucenia. Chociaż mógłbym się do paru drobnych rzeczy przyczepić np. w prologu trochę dziwnie wyglądał

Spoiler

szturm na zamek z królem Foltestem na czele i to wyglądało jakby w pierwszej linii ataku był (jaki król o zdrowych zmysłach by podjął takie ryzyko?)

, albo dlaczego pod koniec prologa
Spoiler

Królobójca zdejmuje przy Geralcie habit (nie wiem, może to ma dalej uzasadnienie, ale jak na razie nie znalazłem powodu dla którego miałby ujawniać Geraltowi swoją tożsamość

albo np. w akcie 1 scena walki między
Spoiler

Iorwethem a Rochem, kiedy ten drugi po pokonaniu elfa chce go zabic, ale odchodzi slyszac nadbiegające Scoia''tael - serio tak dużo czasu by mu zajął jeden ruch mieczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do czego jest ,,klucz rejestracji elektronicznej cdp'''' bo jakoś ani razu go nie użyłem przy instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem zwiazany z gra.. poniewaz gdy uruchamiam gre wyskakuej okno z napisem : Uzyj ekranu startowego aby aktywowac gre .. przeczytalem na jednym z forum ze trzeba sciagnac patchera.. wiec sicagnelem ale jak probuje uruchomic patchera wyskakuje krytyczny blad : blad tworzenia pliku tymczasowego .. :F wtf ? pomoze ktos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 16:54, Veilaine napisał:

Spotkał się ktoś z czymś takim może?
Czarne kropki wokół cieni, które rzucają różne obiekty.
Tutaj ktoś ma podobnie. Moje załączam.
http://forums.guru3d.com/showthread.php?p=3986718#post3986718

Może ja durny jestem i tak ma być? :>
Pomysły?

Usiłuję to wrzucić tech supportowi CDPR, ale ich strona nie chce ze mną gadać.

Niestety też mam te kropki, nawet na screenach przedpremierowych od CDPred były te kropki. Nie przeszkadzają mi te kropki i cienie wyglądają lepiej niż te z konferencji z przed roku.
Miejmy nadzieje że to w jakimś patchu naprawią (chyba podobne problemy miało GTA IV)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jest do rejestracji na stronie cdprojektu i zbieraniu punktów, które można wykorzystać do darmowego nabycia gier z gog.com, co też polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z krótkiej przerwy między graniem...

Czy ktoś zauważył, że gdy zmienia się źródło dźwięku (np. z głośników na słuchawki i vv) w trakcie rozgrywki, bądź po uruchomieniu się launchera, dźwięk znika na amen?

Nie pomaga ponowne przełączanie, a irytujące jest wychodzenie z gry, co przy moim 64-bitowym systemie trwa dość długo, nie mówiąc już o omawianej już tutaj długości uruchamiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. W "Dodatki do pobrania" mam tylko "Polskie napisy i tekst" oraz "Polskie głosy", a powinien być jeszcze dlc z trollem. Próbuję wpisać klucz dlc "Tajemniczy Kupiec" oraz ten z cd-actiona i wywala błąd "Invalid cdkey". Może ktoś wie skąd ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 15:32, Isildur napisał:

Ile godzin Tobie zeszło?



Hmmm...14:00-02:00 poniedziałek (12) + 9:00-04:30 wtorek/środa ( 19.5)+ 8:00-14:00 ( 6h) = 12+19.5+6 = 37.5 , czyli nie jest źle ;)


Natomiast jeśli chodzi o wolny czas, to teraz akurat trwają Bachanalia, więc jego jest dużo ( a koncerty na jakie chcę pójść dopiero od czwartku są :P ). Na wagary jestem o kilka lat za stary ;)

Folder z sejwami miał u mnie 5GB, wywaliłem wszyskie poza tymi zrobionymi w kluczowych momentach :)

Jedna rzecz mi się BARDZO nie spodobała: nie ma slajdów końcowych. Po zakończeniu jest krótka scenka z Geraltem + towarzyszem i to wszystko. Co oznacza, że trzeba czekać do Wiedźmina 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 16:49, Slayer_Watti napisał:

Spróbuję, BTW potrzebna jest płyta do uruchomienia gry ?

Nie, to dzięki SecuRomowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak odblokować pozostałe drzewka talentów? Na razie mam tylko to z treningiem. Czy Pozostałe odblokują się z czasem czy to bug? Proszę bez spoilerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych co nie mogą włączyć gry, bo się zapętla przed uruchomieniem to winny jest plik paul.dll a jeżeli masz z nim problem to masz pirata...

Spoiler

Gdzie mogę znaleźć skrzynkę na Listy królewskie we Flotsan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 17:28, Gromo napisał:

Jak odblokować pozostałe drzewka talentów? Na razie mam tylko to z treningiem. Czy Pozostałe
odblokują się z czasem czy to bug? Proszę bez spoilerów.


U mnie odblokowaly sie bodajze przy awansie na 8. poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 17:28, Gromo napisał:

Jak odblokować pozostałe drzewka talentów? Na razie mam tylko to z treningiem. Czy Pozostałe
odblokują się z czasem czy to bug? Proszę bez spoilerów.


W samouczku jest powiedziane, że trzeba przeznaczyć bodajże 6 punktów w drzewko treningowe ( albo 4 nie pamiętam) i wtedy reszta się odblokowuje.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować