Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2011 o 19:32, woko27 napisał:

Sempron 2800+ 1.61 GHz
GeForce 6100
2 GB RAM
?
Nie interesuje mnie grafika, mogę grać spokojnie na minimalnych ustawieniach, ale by
chodziło płynnie.

nie ma szans, ja mam 20-25fps w pierwszym akcie, komp q6600, gtx260, na minimalnych i maksymalnych jest tyle samo, optymalizacja ssie, nawet jak odpalisz to bedziesz mial 2-3fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem napisać swoje przemyślenia dot. Wiedźmina 2. Przede wszystkim CDP RED zawaliło sprawę. Wiecie czemu? Ponieważ ta gra jest tak cholernie zabugowana, że miejscami nie idzie w to grać! To jest gorsze niż Gothic 3, Zmierzch Bogów i Stalker w pierwotnych wersjach razem wzięte!!! Miejscami zastanawiam się czy w tą grę ktoś w ogóle grał przed wydaniem? Bo wygląda na to, że nie mieli ani jednego testera! I szkoda, bo jak ją widzę to od razu nachodzi mnie myśl, że moglibyśmy dostać epickie arcydzieło fantasy przebijające jedynkę Wieśka, ale niestety tak nie jest. Gra jest tak potwornie trudna, męcząca i irytująca (gram na poziomie normalnym) i dodatkowo właśnie tak zabugowana, że nie wiem co o tym myśleć. Na moje oko to powinni nad nią jeszcze z pół roku popracować i wydać gdzieś w październiku. To nie jest żart. System walki ma potencjał, ale jest tak potwornie niedopracowany, że aż płakać się chce. Animacje wykonano przepięknie, wszystko wygląda bardzo efektownie, ale co z tego, skoro to jest tak niedopracowane? Geralt nie reaguje na naciskanie klawiszy, blok spóźnia się o sekundę, postacie przeciwników ślizgają się po podłożu, czasem nie da się ich trafić nie wiadomo czemu, komputer celuje nie na tego przeciwnika, na którego chcemy, jednym słowem masakra, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Ginie się tu tak często, że zliczyć się nie da. Ja tego kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie mogli tej gry zrobić bardziej przyjaznej graczom? Weźmy na przykład walki z bossami, Kejran, tak efektowne QTE, ogólna epickość wymiata, ale co z tego, skoro pokonamy go dopiero po ok. 25 próbie? Tak samo Królobójca, tak samo pierwsza królowa Endriag, tak samo oddział rycerzu w prologu, wszystko to przechodziłem po co najmniej 20 razy, bo po prostu nie szło tego przejść normalnie i efektownie, za każdym razem trzeba było liczyć na łut szczęścia, żeby tylko komputer jakoś tego przeciwnika zablokował, żeby go w ogóle dało się trafić. Wiedźmin 1 dawał mnóstwo satysfakcji z walki, był efektowny i banalny w obsłudze, a to? Ja liczyłem na system walki efektowniejszy i prostszy od Wieśka 2 a dostałem całkowite przeciwieństwo. Gra sprawia wrażenia produktu dla hardkorowców, którzy kochają przechodzenie tej samej misji po kilkadziesiąt razy. A przecież to miał być zwykły i satysfakcjonujący RPG. Fabułą w tej grze jest świetna, dialogi to cudo, grafika piękna, ale system walki to tragedia, a że walk jest bardzo dużo to odbiera nam całkowicie przyjemność z gry. Nie wiem czy jest sens w to grać dopóki nie wydadzą patcha (nie wyobrażam sobie nawet, żeby patcha do systemu walki nie było). Dodając do tego mnóstwo innych bugów w grafice, animacjach postaci, tekstach itd. wychodzi na to, że dostaliśmy grę bardzo mocno niedopracowaną, a szkoda bo naprawdę miałem nadzieję na coś lepszego. W CDA tak zachwalali system walki, więc myślałem, że moje marzenie się spełni, jednak wyszło strasznie.

Jeszcze co do tych bugów, taka przykładowa sytuacja: prolog, cmentarz, walczę z żołnierzami na zewnątrz, jednego ogłuszam i podchodzę, aby wykonać na nim cios kończący, włącza się animacja, tyle, że finishera nie wykonuje w miejscu, w którym byliśmy, tylko przenosi mnie i przeciwnika do pomieszczenia, do którego dopiero potem miałem wejść, tam wykonuję finishera i wracam z powrotem na cmentarz. Co to ma być? Jakiś żart?

Chciałem jeszcze dodać, że gra jest strasznie niekonsekwentna. Raz prowadzi nas przez questy jak po sznurku i na każdym kroku stawia odpowiedzi, a raz dostajemy po prostu quest i tyle, za cholerę nie wiadomo co mamy zrobić, gdzie się udać, skąd wziąć przedmiot.

No nic, trzeba grać dalej, zobaczymy co będzie potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 19:34, RamiroPL napisał:

Raczej żadna na zintegrowanej karcie graf.


Jesteś w błędzie ja uruchomiłem grę na zintegrowanej karcie graficznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć

Spoiler

4 gniazdo Nekkerów w 1 akcie? 3 znalazłem idąc wzdłuż rzeczki ale 4 za nic nie mogę znaleźć. W poradniku dodanym do gry jest napisane, że są jeszcze w jaskiniach pod miastem i za wodospadem ale tam też nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 08:09, zeeke napisał:

> /.../ > No właśnie... Tylko czemu i Fraps i RivaTuner pokazują ~25fps? No ale nic. Gra chodzi
płynnie, więc jest ok ^^ /.../

Nie należy chwalić dnia, przed zachodem słońca, żony przed śmiercią, a Wiedźmina... przed skończeniem gry. To, co napisałem poprzednio, to prawda, ale nie mogę dzisiaj osiągnąć poprzedniej jakości obrazu. Część jest prześwietlona, jak by oświetlał najbliższe obiekty silny reflektor, a reszta obrazu olbo szarawa, albo normalna. Próbuje różnych ustawień i kicha, zawsze to samo, pierwszy plan jest prześwietlony. Wgrywanie sejwów nic nie daje (robiłem klawiszem F5, jak w instrukcji), ale pokazują mi sie sejwy "automatyczne". Próbuję i próbuję, przez to nawet z prologu nie wyszedłem i nadal to samo: część obrazu prześwietlona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję ściągnąć dlc i jeszcze raz się zarejestrować, ponieważ ktoś napisał, aby wpisać kod securom dużymi literami. A tu wyskakuje mi "błąd połączenia, proszę spróbować później", też ktoś tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 18:33, mronoth napisał:

nie mam 3d vision sterownikow, nigdy ich nie instalowalem,


Nigdy nie mów nigdy. Instalują się same ze standardowymi sterownikami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pokonaniu w karczmie mnicha w 1 akcie pokazał mi sie napis że moge ściągnąć z GOG jakieś DLC dlatego że żuciłem 2 pary pokonując go. Jak mam to zrobić? Czy jest w wiedźminie 2 coś takiego jak w 1 że u karczmarzy zostawiało się rzeczy, jeśli tak to gdzie bo mam 300 kg nadbagażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, czy to normalne, że po przeniesieniu save''a z jedynki mam Diabła zamiast Sihila. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem..dostalem info ze potrzebuje tej petardy ale jej nie mam..tak samo nie mam na nia schematu. poszukam po sklepikach, mam nadzieje ze bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam większych bugów w grze nie uświadczyłem,narzekam tylko na optymalizację i błędy graficzne: doczytywanie faktur strojów,doczytywanie tekstur,podłoża,otoczenia,doczytywanie postaci,doczytywanie całego otoczenia podczas przechodzenia z jednej dzielnicy na drugą lub z miasta do lasu,doczytujące się stragany,asortyment na nich,doczytujące się otoczenie,oświetlenie,które szaleje raz pojawia się i za chwile znika ...
albo mam tak słaby sprzęt,albo gra jest tak niezoptymalizowana

poza tym,denerwuje nieczytelność,nie intuicyjność menusów,ekwipunku,itp.oraz na dziwny system questów,gdzie nie wiadomo,co i gdzie trzeba zrobić - niektóre są opisane porządnie a niektórych nie można wykonać bo opuściło się dany obszar

Spoiler

( balista )

lub nie wpadło się na to,gdzie trzeba się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 19:46, RakuPL napisał:

> nie mam 3d vision sterownikow, nigdy ich nie instalowalem,

Nigdy nie mów nigdy. Instalują się same ze standardowymi sterownikami ;)

instaluja sie jak je zaznaczysz, nie mam ich zainstalowanych bo sprawdzalem, nawet przeinstalowywalem nowe sterowniki i nie wybralem 3d vision do instalacji, gra chodzi tak samo wolno

troche to dziwne, ze komp z zalecanych wymagan ma problemy, czyzby redzi twierdzili, ze dobrze sie gra w 20fps na najnizszych ustawieniach? rozdzielczosc tez mam niedzisiejsza, bardzo niskie 1440x900 jak na te czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 18:38, Slayer_Watti napisał:

> > Spróbuję, BTW potrzebna jest płyta do uruchomienia gry ?
> Nie, to dzięki SecuRomowi...
>
>
Zdążyłem już zauważyć ;) Niestety nadal nie mogę uruchomić gry, nie pomógł ani reinstal,
ani usunięcie wirtualnych napędów. Również zmiana ustawień na grę w oknie nie pomogła,
więc najpewniej będę musiał poczekać na jakiś porządny patch ;( BTW wiele osób skarży
się na ten problem ( z tego co na innych forach zdążyłem zauważyć ), więc może CDP zwróci
na to uwagę i szybko naprawi problem.

Z doświadczeń po "jedynce" śmiem zakładać, że praca przy patchach wre. Co jak co, ale braku uczciwości CDP zarzucić nie można. A to że gra niedopracowana technicznie? Warto zaznaczyć, że jest to autorski silnik, więc szlifu jeszcze, wiadomo, potrzebuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować