Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Przewodnik po grze ma jeden duży błąd. Brak w nim mapki z zaznaczonymi punktami. Sam miałem problem ze zalezieniem. Na szczęście na gry-online jest poradnik do Prologu i Aktu I, wraz z mapą gdzie zaznaczone zostały szczegółowo punkty do każdej z misji. Polecam posiłkować się tym poradnikiem, gdy nie wiadomo jakie miejsce gdzie się znajduje.

JackXPPL
Szczerze to nie mam pojęcia co jest. Na pewno masz wszystkie składniki? Ja żadnych problemów ze zrobieniem eliksiru nie miałem. A bez eliksiru, raczej nie ma sensu walczyć z potworem, chyba że się gra na łatwym poziomie trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 21:04, Avixis napisał:

Zacząłem grać w poniedziałek skończyłem dzisiaj , gra troszkę krótka(większość questów
zrobione) . Gierkę przejdę zapewne kilka razy , mam nadzieje ,że będzie kontynuacja gry.


A miało być 40h grania. Kolejne kłamstwo CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Witam. Mam problem bo nie wiem co zrobić gdy miąłem już te dwa trolle (baba i dalej facet) i od tego momentu nie wiem zupełnie co zrobić. Idąc dalej jest coś na wzór kopali w dróżką ala ślimak, po drodze harpie, ale na dole nic poza jednym ciałem jakiegoś strażnika, drzwi, których nie mogę otworzyć (brak klucza) i skrzynka w pobliżu drzwi (też brak klucza). Idąc od trolli w górę jest blokada zrobiona przez strażników. Co teraz powinienem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 21:20, Chlorofil napisał:

A miało być 40h grania. Kolejne kłamstwo CDP...


Nie napisał ile mu to zajęło. Może przez te trzy dni grał 40 godzin, chociaż to byłby absurd. :D Gra w CDA pękła po 25 godzinach, ale to zależy od gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze przystopujesz z zadawaniem wciaz jednego pytania, bo zadawanie co godzine nie przyspieszy rozwiazania problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 21:27, Kraju napisał:

Nie napisał ile mu to zajęło. Może przez te trzy dni grał 40 godzin, chociaż to byłby
absurd. :D Gra w CDA pękła po 25 godzinach, ale to zależy od gracza.


Co nie zmienia faktu, że to i tak wprowadzanie klienta w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh,tak sobie gram i widzę podobieństwa do gier które wcześniej były całkowicie " zjechane " przez fanów RPG ;)
wszystkie menusy ( ekwipunek,rozwój postaci ) bardzo przypominają te z DAII
jaskinie,walka ( turlanie się,odskoki ) i brak możliwości wchodzenia do wody przypomina mi ... Arcanię ;)
z tego co czytam,długość gry też będzie podobna ... szkoda bo liczyłem na naprawdę długa przykodę
choć ja i tak cały czas siedzę w pierwszym akcie i nieśpiesznie robię zadania poboczne,boję się nawet posuwać dalej zadania z

Spoiler

Keijranem

aby akt pierwszy szybko się nie skończył,zapuszczanie się do lasu też jest dla mnie trochę ryzykowne bo bardzo łatwo jest się tam zgubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Jestem w drugim akcie,

Spoiler

Preludium do wojny: Keadwen

. Idę do obozowiska żeby porozmawiać z
Spoiler

Henseltem

(zaraz po oprowadzeniu po obozie przez jakiegoś tam żołnierza) i tu pojawia się problem. Wchodzę do namiotu ale nie mam jak rozpocząć rozmowy z
Spoiler

Henseltem

. Stoję obok niego, nie pojawia się możliwość rozpoczęcia rozmowy, chodzę dookoła niego, dalej nic. Wgl zauważyłem, że w obozowisku jest dosyć dużo postaci nad którymi nie pojawiają się imiona i opcja rozmowy, a pamiętam, że w Flotsam obok każdego była ta opcja (mimo, że najczęściej mówili jedno nic znaczące zdanie). Wie ktoś co poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące jednego z zadań pobocznych pierwszego aktu, a nuż ktoś będzie znał odpowiedź :P

Spoiler

W zadaniu "Kłopoty z trollem" postanowiłem oszczędzić trolla i wyleczyć go z alkoholizmu. Teoretycznie nadal jest opcja dialogowa zabicia go ale staram się grać konsekwentnie, nie rzucać się chciwie na każdą błyskotkę. Tak więc troll zostaje cały i zdrowy.
Ale w zadaniu "Serce Melitele" jednym ze składników potrzebnych do odczarowania amuletu jest język trolla. Pytanie - czy będzie dalej w pierwszym akcie możliwość zdobycia takiego języka w inny sposób? Ew. czy w dalszej części gry będzie można odczarować amulet/wrócić do Flotsam by to zrobić? Czy jedyną opcją pozostaje sprzedanie go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 20:00, Kwazis napisał:

Z doświadczeń po "jedynce" śmiem zakładać, że praca przy patchach wre. Co jak co, ale
braku uczciwości CDP zarzucić nie można. A to że gra niedopracowana technicznie? Warto
zaznaczyć, że jest to autorski silnik, więc szlifu jeszcze, wiadomo, potrzebuje...


Sukces, po dwóch godzinach prób gra ustąpiła i łaskawie włączyła się ;) Pierwsze wrażenia, hmm... wygląda świetnie, chodzi całkiem dobrze na średnich ustawieniach ( ale to prolog, więc należy się spodziewać niespodzianek później ). Co do optymalizacji to owszem, będzie potrzebny spory patch, ale nie marudzę bo Wiedźmin to i tak kawał solidnego RPG''a i za jakieś 2 tygodnie myślę będzie mozna w niego już bezproblemowo grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 21:27, Kraju napisał:

> A miało być 40h grania. Kolejne kłamstwo CDP...

Nie napisał ile mu to zajęło. Może przez te trzy dni grał 40 godzin, chociaż to byłby
absurd. :D Gra w CDA pękła po 25 godzinach, ale to zależy od gracza.



Mi zajęło jakieś 38h, wszystkie questy.

Tak, grałem długimi seriami, mam czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema

Wczoraj zainstalowałem Wiedzmina, i na poczatku odpaliłem na najnizszych (komp ma swoje lata).
Było jakieś 10 klatek. Stwierdziłem, że chyba coś nie tak, nie powinno być az tak zle na najniższych.
Po chwili grania wyłączyłem gre i z ciekawości przestawiłem na średnie.
Szok - gra wyciągała co najmniej 15 klatek, wiec stwierdziłem ze można już nawet popykać i zostawiłem.
Wieczorem jeszcze raz z ciekawości, przestawiłem na wysokie, tak dobrze sie domyslacie - znów wzrosła wydajność, do 20 klatek. :P

mimo wszystko, wolałbym grać, choćby na najniższych, ale przy 30 klatkach


komputer :

Intel DualCore E3200 2.4 ghz :D
g force 9600 gso 512 ddr3
4 gb ram 800mhz ddr 2
win 7 pro. 32 bit


pomorze ktoś?

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 21:13, lorenco25 napisał:

Gdzie można znaleźć

Spoiler

4 gniazdo Nekkerów w 1 akcie? 3 znalazłem idąc wzdłuż rzeczki
ale 4 za nic nie mogę znaleźć. W poradniku dodanym do gry jest napisane, że są jeszcze
w jaskiniach pod miastem i za wodospadem ale tam też nie znalazłem


to akurat bullshit że w jaskiniach. Pokręć się po lesie, zwracaj uwagę na szkielety walające się na brunatnej ziemi, znajdziesz prędzej niż później. A, i w jednym miejscu są dwa gniazda obok siebie, więc łatwo przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da mi ktoś jakieś rady jak sobie poradzić z przeciwnikami w prologu, którzy znajdują się na dziedzińcu w misji ze świątynią?Nie mogę ich zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 21:54, matis9988 napisał:

Da mi ktoś jakieś rady jak sobie poradzić z przeciwnikami w prologu, którzy znajdują
się na dziedzińcu w misji ze świątynią?Nie mogę ich zabić.

Aard, pułapki, yrden, podskoczyć, zaje.ać, odskoczyć i tak w kółko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając przez te 2 dni od premiery forum wpadłem na pomysł, aby każdy kto korzysta ze spoilera, przed napisaniem go napisał wytłuszczonym drukiem o który akt/epilog/prolog chodzi.To ułatwi czytanie i pomoc w przechodzeniu gry. Wtedy każdy będzie mógł bez obaw przeczytać spoiler nie bojąc się o to czy pod nim jest końcówka gry czy coś innego. Tym bardziej, że kilka osób pisze już, że ukończyło grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tutaj cokolwiek doradzić, może za wysoki poziom trudności ustawiłeś? Ogólnie dużo uciekaj, mniej atakuj. To powinno być motto tej gry. Pomimo niebywałych umiejętności Geralta w fechtunku, jest on raczej mało wytrzymały, przez co lepiej atakować z "doskoku", aniżeli walić na pałę jak w pierwszy lepszym hack&slashu. Zawsze w pierwszej kolejności najlepiej się zając słabszymi przeciwnikami, bo pomimo że tylko przeszkadzają, to nadal mocno biją i z łatwością potrafią dobić Geralta. Używaj dużo znaków, głównie takich jak Aard, Yrden czy Queen. Ja jestem fanem tego ostatniego, gdyż tarcza tworząca poprzez ten znak, naprawdę nie raz ocaliła mi dup... skórę. Tak jak mówię, najlepiej atakować małymi seriami i nie dać się okrążyć, ani zaatakować od tyłu. Dużo uciekać, a gdy nadarzy się okazja to atakować, najlepiej atakować przeciwników od tyłu.

Gromo
Sam miałem taki pomysł, ale w gruncie rzeczy to nie wypali, bo ludzie bawet nie kwapią się przeczytać przed napisaniem czegokolwiek na forum, FAQ. Ale ja jak coś jestem jak najbardziej za.

Redjevel
Z tego co wiem ma być poradnik jak złożyć Drauga. Sam Gop zapowiedział że filmik pokaże jak sam twórca tych figurek składa jednego z bossów w grze. Co do reszty postaci, to jakby się uzbierała duża liczba osób, prosząca o taki filmik to czemu mieli by nie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Yrdena i ciągle biegam w kółko i ich co chwila uderzam.Tych słabszych zabijam, ale tych w zbrojach lepszych już nie.No nic, spróbuje jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie jest takie: Czy ktoś testował Wieśka na sterach beta v275.27 do nvidii? Na oficjalnej stronie pisali, że do 4 krotnego wzrostu wydajności. Jak działa ta beta? Czy warto? Jeśli tak, to jak wpływa na inne gry?

Config:
GA-MA770-UD3 rev. 2.0.
Phenom II X3 720 BE@ 3,31GHz
GTX460 1GB Gigabyte Winf Force O/C
4GB DDR2 800MHz Value RAM Kingston CL5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować