Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2011 o 23:02, Sandro napisał:

Skoro już w tym temacie jesteśmy - dlaczego na spisie misji niektóre z nich mają na początku
szarą tarczę, a inne nie? Dokładnie w tym miejscu gdzie pojawia się status misji (wykonana,
spierdzielona albo w toku).


Szara tarcza oznacza, ze to jeden z glownych questow, a bez tarczy to poboczny. Dzieki temu latwo mozesz sie skupic na przechodzeniu watkiem glownym, albo zajac sie polowaniem na potwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie po wygraniu w kości ze

Spoiler

Skalenem Burtonem (krasnolud) - tego od którego wygrywa się włócznię w akcie 2 dla Roshe

, nie pojawia się w ekwipunku miecz niejakiej Xenthii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm grę i tak miałem kupić a trafiłem na ofertę 79zł to czemu by nie. Instalacja - długo ale OK. Rejestracja - dupa blada. Po czekaniu 7h udało się ale niestety nie działa pobieranie DLC - znowu tyłek, bo najwidoczniej serwery CDP leżą i kwiczą. Czy ta seria problemów technicznych i wpadek CDP kiedyś się zakończy? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ukonczylem Wiedzmina 2. Genialna fabuła. Nie wiem czemu ludzie czepiaja sie zakonczenia. Moze nie ma super akcji ale to rozwiazanie fabuly i wyjasnienie pewnych spraw to po prostu miodzio. Genialna historia, doskonale zakonczenie. Czekac tylko na kolejna czesc. Bedzie sie dzialo.

btw silnik jest genialny. Mam dobrego kompa ale nie jakas maszyne do zabijania i gra mi chodzila w Full HD (1920X1080) - musialem podlaczyc kompa do TV bo na moim monitorku 4:3 prawie nic nie bylo widac - i na ultra (tylko bez ubersamplingu) i tylko w paru momentach spadlo ponizej 30fpsow (ok 27-25 bylo), a takto prawie caly czas 40-60 fpsow i gra wg mnie wyglada lepiej od ... Crysisa 1/2 - tak wiem, zdaje sobie sprawe ze technicznie silnik CryEngine zjada RedEngine ale design wiedzmina jest tak genialny ze bije wszystko co do tej pory widzialem. Najladniejsza i chyba najlepsza gra w jaka gralem.

A i skleilem juz filmik, wrzuca sie na YT. Za chwile zuploaduje - jest on zrobiony na szybko i tylko dla polakow (polska muzyka), jutro zrobie wersje dluzsza, lepsza i dla calego swiata z innym (genialnym) podkladem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak działa opcja ''''bloom'''' w Wiedzminie ? W sumie nie zauważam różnicy między włączoną, a wyłączoną opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to lecę po kolei :

#1
Problem : Podczas obracania kamery pojawiają się znaczne spadki animacji
Rozwiązanie : Zmienić w opcji Zmniejszenie tekstur pozycję bez zmniejszenia na małe

#2
Problem : Podczas walki z grupkami wrogów pojawiają się znaczne spadki animacji
Rozwiązanie : Wyłączyć całkowicie zabrudzenia powierzchni modeli

#3
Problem : Geometria terenu doczytuje się bardzo paskudnie, widać zmiany powierzchni i faktury otoczenia
Rozwiązanie : Opcje Bloom, Głębia ostrości w grze, Głębia ostrości w cutscenach są włączone, Budżet pamięci jest ustawiony na poziomie przynajmniej Średni a Zasięg renderowania szczegółów na poziomie minimum Bliski.

#4
Problem : Antyaliasing wyłączony powoduje znikniecie filtru ostrości tekstur, chce mieć filtr ostrości ale nie chcę mieć wygładzania
Rozwiązanie : w moich dokumentach, w folderze Witcher 2 -> Config w pliku User ustawić następujące opcje AllowAntialias=0 oraz AllowSharpen=1

#5
Problem : Gra nagle bez powodu dostaje spadku animacji o około 50-70%, w losowych miejscach.
Rozwiązanie : Pomóc mogą - wejście do zamkniętego obszaru, np karczma lub jakikolwiek pobliski dom npc, zrobienie szybkiego zapisu klawiszem F5 i wczytanie go, zrobienie zapisu, wyjście z gry i restart systemu.

#6
Problem : Brak dźwięku/dźwięków w grze podczas grania na słuchawkach lub głośnikach stereo, głośnikach 2:1
Rozwiązanie : Wiedźmin 2 korzysta z systemowego schematu dźwięku, należy sie upewnić czy jest ustawiony poprawny profil dźwiękowy w opcjach zaawansowanych dźwięku w panelu sterowania.

#7
Pytanie : Jakie mogły by być ustawienia Wiedźmina 2 adekwatne do jego hipotecznej wersji konsolowej ?
Odpowiedź : mniej więcej następujące

[Rendering]
AllowAntialias=0
AllowBloom=1
AllowBlur=0
AllowCutsceneDOF=1
AllowDOF=1
AllowDecals=0.0
AllowMotionBlur=1
AllowRain=0
AllowSSAO=0
AllowScatterDOF=0
AllowShafts=0
AllowSharpen=1
AllowVignette=1
AtlasTextureDownscale=0
DanglesLimiter=0
DetailTextureDownscale=0
Fullscreen=1
MaxAtlasTextureSize=2048
MaxCubeShadowCount=1
MaxCubeShadowSize=256
MaxSpotShadowCount=3
MaxSpotShadowSize=512
MaxTextureSize=2048
MeshDistanceScale=0.9
ShadowQuality=0
ShadowedLights=0
TextureDownscale=1
TextureMemoryBudget=300
UberSampling=0
VSync=1

[Viewport]
Height=720
Width=1280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wybory moralne w Wiedźminie 2 są znakomite. :) Np 2 akt.

Spoiler

I sąd nad Kennisem. Początkowo nawet chciałem go ocalić. Jednak poszedłem do jego komnaty i porozmawiałem z nim. Nie był przekonujący, wyraźnie nie lubił Saskio i nie chciał dla niej oddać krwi. Do tego ta próba przekupienia Geralta :) Ostatecznie więc wydałem na niego wyrok śmierci. Jestem ciekaw jak wy postąpiliście? Bo to bardzo ciekawy i fajny moment w którym tę samą sytuację można interpretować na różne sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z końcówką I aktu.

Spoiler

Poszedłem po różę pamięci do ruin elfów, tam spotkałem złodziei posągów, po walce z nimi wpadłem z Triss do komnaty z basenikiem. Nie wiem jak z niej wyjść. Znalazłem lukę na wysokości głowy jednak nie pojawia się opcja wspinaczki. Zaś po drugiej stronie komnaty widzę ścianę porośniętą jakimiś roślinami, za nią wyraźnie widzę, że jest jakaś komnata jednak nie da się rozwalić tej ścianki ani kartaczem ani ardem. Co robić? Jak stamtąd wyjść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Gadałem z nią, powiedziała, że musi przygotować zaklęcia i ma to potrwać parę dni a ja w tym czasie mam iść do Zoltana w sprawie Iorwetha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 23:34, Gromo napisał:

Spoiler

Gadałem z nią, powiedziała, że musi przygotować zaklęcia i ma to potrwać parę dni
a ja w tym czasie mam iść do Zoltana w sprawie Iorwetha.


Spoiler


Po dialogu lub ewentualnie po seksie z tej "luki na wysokości głowy" powinien wyjść Roche, oczywiście rozwalając ścianę. Najpierw go słychać, coś tam woła, zaraz potem wchodzi. Jeśli tak się nie dzieje, spróbuj wczytać wcześniejszego sejva i inaczej poprowadzić dialog z Triss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączenie zadziałało. Za 5tym razem pobrało DLC trolla i odpaliło weryfikację. Tu znowu umarło i jak się okazuje pobierać chce na nowo ale nie działa. W którym akcie ten DLC staje się "grywalny" ? Nie wiem czy grać bez niego czy poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już przy Trollu jesteśmy, to on wymiata!
Jak usłyszałem jego tekst, którym powitał Geralta -

Spoiler

"Krasnolud, daj wódy!"

- to od razu pojawił mi się banan na twarzy :)
Ogólne troll ma jak dotąd jedne z lepszych tekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech,mi kraczenie się gry we Flotsam że skutecznie odbiera mi to ochotę do gry i przyjemność płynąca z grania a wyłączać,zmniejszać kolejnych opcji graficznych już nie chcę bo już teraz gra potrafi odstraszyć gdzieniegdzie widoczkiem rodem z ... Gothic 3 czy innej starszej gry ...
co gorsza,kumpel grający na core 2 duo 2.93 aghaz,GTX 260 896 MB i 4GB RAM DDR 2 gra na ultra bez żadnych wykraczeń,żadnych spadków płynności,bez żadnych błędów,itp. i trochę się ze mnie nabija ze nie wolno mieć AMD i ATI,a tylko i wyłącznie Intela i GeForca - najlepiej z jak najwyższej półki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmuszony jestem czekać aż cudowny jakże system weryfikacji zacznie działać. DLC pobrało mi już z 10 razy i z 3 razy zweryfikowało i kupa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować