Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Może mi ktoś wytłumaczyć istote walki w tej grze..? Padam tu jak gupi, robię te fiflaki, zasłaniac sie nie zasłaniam bo jak mnie w grupce dojadą to padne szybciej niz bez zasłaniania. Chodzi mi tutaj o jakąś strategie (tak,tak - to ma tak beznadziejnie brzmiec xD), moze cos nie tak robie, bo raczej poziom trudnosci nie jest taki jak w Demons Soul...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co w tym denerwującego? Ktoś ma zbędny kod na niewiele wnoszący do gry dodatek to sprzedaje. Ja sam opchnąłem na Allegro zestaw z CDA, bo nie potrzebuję tego. A że dostałem za to więcej niż zapłaciłem za magazyn? Cóż, trzeba korzystać z nieświadomości ludzi. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postać tragicznie reaguje na komendy, więc nie jesteś jedyny.
Polecam zarzucać na siebie queen, następnie odpychać wrogów ardem lub łapac w yrden i wyciagac pojedynczych oponentów na potyczki [z czego potyczka to 2-3 ciosy, odskok, kombinowanie z wymijaniem nacierających wrogów i powtórka]

Do tego postać tragicznie się zachowuje po upadku, nie ma możliwości odtoczenia się w momencie wstawania, taki halabardnik jak dobrze cię trafi, to nie ma szans wstać, bo postać podnosi się sama po wydaniu komendy, a zanim zdążysz się odtoczyć w bok dostajesz już kolejny strzał.

Ogółem - dla mnie W2 to porażka na równi z DA2 [tyle o ile, że fabuła i warstwa wizualna są fajne, ale optymalizacja, ilość bugów i gówniany system walki psuje tą świetną grę, nie dziwię się, że PC Gamer jako jedyny sprawiedliwy dał Wieśkowi ocenę niższą niż DA2]

W zasadzie jedyna sensowna metoda walki, to rzucanie na siebie queena raz po raz ile fabryka pozwoli [i walenie astronomicznej ilości toksyn, tzn po 3 eliksiry na raz, od biedy można robić spam petard, ale to się średnio sprawdza, bo źle wycelowana petarda może i nas mocno pokiereszować, ewentualnie można robić masywny spam noży]

Ostatnia opcja to odpalić łatwy poziom trudności, który chyba jest dla ślepców, bo tak dla testu na łatwym odpaliłem walkę z Letho, to nawet mnie bydle nie dało rady raz dotknąć [łatwy poziom to porażka, trudny i normalny był by ok gdyby nie debilne mechanizmy walki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 13:17, Jammin69 napisał:

Piękne słoneczko. ( oczywiście już wyposażony w miecz od Pani Jeziora i Zbroję Kruka
) :D


Ja też zaimportowałem save''a z wiedzmina 1 ale w ekwipunku mam tylko zbroję kruka, miecza Pani jeziora nie mam ani zadnego innego, z ktorym zakonczylem gre w W1. Czy ktos wie moze w czym lezy problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 13:35, Harrolfo napisał:

No właśnie ja mam tak samo, też czekam na rozwiązanie problemu.


Mam zwykły najzwyklejszy miecz, a jeżeli miałbym już wybierać jeden przedmiot to wolałbym miecz a nie zbroje kruka ponieważ mam kurtkę niebieskich pasów z Edycji Kolekcjonerskiej, więc zbroja kruka nie jest mi potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie miecze z savea z jedynki przechodzą.
O ile księżycowe ostrze normalnie przeskakuje o tyle aerondight [chyba dobrze nazwę spamiętałem] mi nie przeszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, system walki spartaczyli na całej linii, w W1 był znacznie lepsz, bardziej widowiskowy i przyjaźniejszy graczowi, a jak już chcieli kombinować to mogli zrobić taki jak jest AC, bo tam walka to czysta przyjemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ukonczona.
Zrobiłem dosłownie kilka zadań pobocznych i zwiedzałem lokacje etc. Zajęlo mi to hmm... nie wiem nie liczyłem, ale 20-30h chyba
Teraz kilka przemyśleń.
Gra jest bardzo dobra, niestety ma kilka bugów więc czekam na patcha z niecierpliwością.

Niestety nie wiem czym ma różnic się te słynne 16 zakończeń.
Tych bardziej wpływających na fabułę wyborów chyba aż tak dużo nie jest, więc pojęcia nie mam jakie możliwe jest aż 16 zakończeń. Czym one się różnią, nie wiem... muszę przejść grę jeszcze kilka razy.

Bugi były opisywane wiele razy, więc sam o nich pisał nie będę.

Walka- na niskim poziomie nie miałem problemów, ale teraz będę grał na normalnym i zobaczymy jak będzie, bo jak za pierwszym razem zacząłem na normalnym to ogarnąć nie mogłem... Poza tym walka jest niezła, dużo lepsza niż w TW1, ale trzeba się przyzwyczaić.
Moja metoda, QUEN obowiązkowo + ruch + jaskółka i coś na wigor i obrażenia, wystarczy nie dać się otoczyć

Spoiler

Zakończenie, jakoś do mnie nie trafiło, Epilog był strasznie krótki, to w zasadzie rozmowa z letho (ktora wyjasnia wiele spraw) i walka, albo i nie



Jak dla mnie gra dostaje 9+/10 czyli tak jak CDA ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah pisałem to samo - system walki z AC to sam miód, walka z kontry, normalnie przemyślane uniki i parowanie i świetnie zaprojektowane finishery a nie jak w W2 finisher odpalasz powiedzmy na schodach a wyświetli ci go na środku danej planszy bo tak są zakodowane losowe animacje]

Z resztą już pal licho ten system walki, ciosanie tych slasherowato-ubogich kombosów było by ok, gdyby nie debilny system uników.
Odtoczenia kulawe, reakcja na komendy kulawa, brak jakiegoś tech-rolla [jak w bijatykach chociażby] po upadku, co skutkuje tym, że postać wstając automatycznie zanim się podniesie, co by można jej było wydać kolejną komendę już dostaje kolejny strzał i pada [jeśli to jakiś przeciwnik z 2h mieczem lub halabardą wali, bo jednoręczne miecze tylko as przytną ale nie obalą]

Istna tragedia, ile można zjeść nerwów na takiej niedoróbce [i ta wątpliwa optymalizacja =.=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 13:39, Pietro87 napisał:

Nie wszystkie miecze z savea z jedynki przechodzą.
O ile księżycowe ostrze normalnie przeskakuje o tyle aerondight [chyba dobrze nazwę spamiętałem]
mi nie przeszedł.


A czy ten aerondight to jest własnie miecz Pani Jeziora?

I jak to w końcu jest? Przechodzi tylko miecz srebrny czy tylko żelazny czy oba mogą przejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 13:44, KERMIy napisał:

A czy ten aerondight to jest własnie miecz Pani Jeziora?

I jak to w końcu jest? Przechodzi tylko miecz srebrny czy tylko żelazny czy oba mogą
przejść?


Tak ,aerondight jest od pani jeziora, mi przeszły 2 miecze bez problemu, oprócz silisa (czy jakos tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie przeszedł, ale teraz wczytałem save i bah.. jest o.0
Może to jakiś losowy bug, podobnie ze stalowymi, raz mi wszedł raz nie... tylko księżycowe ostrze mi wchodzi idealnie...

P.S.
Jeszcze jakiś chętny do przetestowania mojego zapisu xD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie proszę o pomoc. Mam problem w walce z Kejranem.

Spoiler

Po odcięciu trzeciej z czterech macek Geralt ma możliwość wspięcia się na jedną z pozostałych macek, trzeba zaklikać mackę, potwór w amoku niszczy most i zostaje przysypany gruzem i w tym momencie pojawia się moje pytanie: co tam, kufa, trzeba zrobić? Odsłonięta jest tylko jedna część ciała Kejrana, a mianowicie nogi, które jarzą się tak samo jak macki, ale nie można do nich podejść, bo pole energetyczne, które wywołała Sheala mnie zabija. Olać to QTE czy da się to jakoś przejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 13:32, Pietro87 napisał:

Ogółem - dla mnie W2 to porażka na równi z DA2 [tyle o ile, że fabuła i warstwa wizualna
są fajne, ale optymalizacja, ilość bugów i gówniany system walki psuje tą świetną grę,
nie dziwię się, że PC Gamer jako jedyny sprawiedliwy dał Wieśkowi ocenę niższą niż DA2]


Jako jedyny sprawiedliwy?? Gdybyś zadał sobie trochę trudu i przeczytał komentarze pod recenzją to zauważyłbyś, że recenzent napisał w owych komentarzach , że W2 jest zdecydowanie lepszą grą niż DA2 i to nie jego problem, że inny recenzent przyznał DA2 za wysoka ocenę (94%), co było zresztą mocno przez wielu krytykowane. Dodam również, że napisał, że gdyby nie rozczarowująca końcówka to W2 dostałby 92%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Po zawaleniu się całego mostu, maksymalnie po lewej stronie jest kawałek mostu, na który trzeba wejść i dojść do końca. Wtedy pojawi się sekwencja filmowa która zakończy walkę z Kejranem. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to, że potwór nawala w nas głazami z naprawdę ogromną prędkością. Trzeba biec jak najszybciej i omijać głazy, proste to nie jest ale z full hp na pewno się uda, nawet specjalnie nie omijając głazów.



dziubal
Zależy kiedy dokonałeś wpłaty za grę. Sklep gram.pl musi zaksięgować Twoją wpłatę i dopiero wtedy dostaniesz klucze, które znajdziesz w szczegółach zamówienia. Sklep gram.pl ma pięć dni na zaksięgowanie Twojej wpłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować