Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dziwna sytuacja;/ U mnie jest na odwrót wcześniej gra na średnio/wysokich potrafiła przyciąć a po wgraniu patcha+ sterów od nvidi działa płynnie aż w szoku jestem!
BTW ma ktoś emaila do redów? Chętnie bym naskrobał co mnie irytuję w grze, a mianowicie crafting, uboga ilość zadań pobocznych (w 1 akcie jest jeszcze ok) najgorsze jest jednak skopanie game pada po nowym patchu (w sumie gram od ps3 więc krzyżak jest ok, ale to i tak nie to samo co gałka);/;/

Co do panoramy i pasów, jest na to sposób http://forum.pclab.pl/topic/513432-Wiedzmin-2-Zab%C3%B3jcy-Kr%C3%B3l%C3%B3w/page__st__6960 4 post chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:28, Pietro87 napisał:

Jeszcze listę jakiś pomniejszych bzdur można by zrobić, ja wymieniłem w sumie tylko te
większe, bardziej irytujące lub dosłownie karygodne [jak te wyskoki do windy u niektórych
np] błędy.

Hmm... problemy techniczne rzeczywiście są, sam ich doświadczam, ale większości wymienionych jednak nie uświadczyłem. System craftingu natomiast uważam za bardzo dobry i chyba tylko jedną wadę w nim widzę - nie daje się zrobić własnych schematów, gra uparcie wciska mi te składniki które z jakiś powodów chcę zaoszczędzić, w wyniku czego muszę się sporo naklikać coś tworząc.
Zgadzam się z tym, że design zapisu gry jest do poprawy, jako kolejna wada.

Co ciekawe czytając fora zagraniczne, większość osób za wadę podstawową i kardynalną W2 uznaje zbyt wysoki poziom trudności. Heh, te łzy tych nieudaczników smakują idealnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, problemy z AI które uniemożliwiają skończenie jakiegoś questa trzeba ocenić odrębnie od gry.. zaprawdę zajebiście dobra logika, bije przed nią pokłon w pas.

P.S.
Jakoś nikt nie ocenia tak gier - BioWare dostało w dupę nieziemsko za to, że DA2 nie działał na win7 pod dx11 prawidłowo.
Niniejszym twój tok rozumowania - uważam za bezsensowny bełkot.
Tak samo można by w papierek od trufli zawinąć kawałek gówna - i nie oceniać cukierka jako całość, tylko wystawić mu 10/10 za zajebisty błyszczący papierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:39, Graffis napisał:

Co ciekawe czytając fora zagraniczne, większość osób za wadę podstawową i kardynalną
W2 uznaje zbyt wysoki poziom trudności. Heh, te łzy tych nieudaczników smakują idealnie
;)

Co do poziomu trudności.. teraz gram od nowa znowu na trudnym. Zainstalowałem patcha + dlc i prolog był banalny. Wcześniej grając na czystej kopii był tam taki hardcore, że ginąłem kilkanaście razy na pewnych etapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie mów że AI Ci nie leży bo zaraz padnę. AI w tej grze stoi na naprawdę wysokim poziomie. Podczas walki nasi towarzysze pomagają i nie raz potrafią przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. W questach raczej żadnych problemów nie miałem, raz tylko mi się towarzysz zablokował, ale to wczytałem poprzedni zapis gry i wszystko już dalej ładnie działało. Ja widzę że Ty tylko potrafisz na tą grę narzekać i najeżdżać, zamiast ocenić ją pod względem samej gry, a nie złego smaku po wszystkich incydentach CDP. Albo po prostu masz takiego pecha i Twój komputer nie daje rady z tą grą. Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kilkoma i ja sam się nie spotkałem [jak np wypadanie do pulpitu - mi gra wyskoczyła chyba raz w momencie kiedy wchodziłem do karczmy, ale wyleciała bez żadnego błędu, ot jak by ktoś mi zakończył proces w menedżerze zadań, podobnie głośniki 5.1 u mnie działają... a niektórym ni cholery, co ciekawe na tych samych kartach dźwiękowych]

Nie mniej testując W2 na dwóch pctach dosyć sporo [jakieś 75-80% błędów z tej listy która podałem] byłem w stanie zaobserwować, a i czasem chamsko wygenerować powtarzając schemat zachowania - tzn robiąc na kompie A zadanie XYZ tak samo jak na kompie B - ten sam błąd/problem pojawiał się w tym samym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:39, Graffis napisał:

Co ciekawe czytając fora zagraniczne, większość osób za wadę podstawową i kardynalną
W2 uznaje zbyt wysoki poziom trudności. Heh, te łzy tych nieudaczników smakują idealnie
;)

Jak przeczytałem wywody co niektórych np. "I play on normal i keep pressing lmb all the time and it aint workin in DMC i dont have that kind of problems" a potem repostę "this isnt DMC thought some people think it is " nie wiem co myśleć o tych co krytykują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:44, Kraju napisał:

Tylko mi nie mów że AI Ci nie leży bo zaraz padnę. AI w tej grze stoi na naprawdę wysokim
poziomie.


Tak na zajebistym, zwłaszcza jak mnie fireballem wala po plerach, albo zacinają się w miejscu.
Tudzież jak np Tris w akcie 1szym prowadzi nas w pewnym quescie i zacina się w miejscu, stoi, nie idzie i tyle po queście.

P.S.
Tak moje dwa kompy w tym jeden za prawie 6.5 koła zupełnie nie daje rady =)
Mi się nie zamknęły klapki na oczach, nie spuszczę się nad gra tylko dlatego że ma dobra fabułę i całkiem fajna mechanikę w momencie kiedy jest w niej pełno buraków technicznych czy porojone systemy [zapisu, craftingu itp itd]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mówię masz pecha, bo u mnie i u większości ludzi takie problemy nie występują. Wszystko idealnie śmiga pod względem AI, a dodatkowo w bardzo małej ilości gier, zwłaszcza RPG jest tak dobre AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:38, Jammin69 napisał:

No mi się Saboteur akurat bardzo podobał :D Ale żadnych problemów nie miałem, a mam kartę
ATI.


Hmm ... nie Miałeś błędów,typu: jazda samochodem na czas,nagle,całe otoczenie przed Tobą znika ( łącznie z ulicą ),gra się wiesza,doczytuje a czas misji leci dalej,przez co jej ukończenie jest nie możliwe?
albo: idę sobie i nagle,wpadam w czarną dziurę w chodniku i spadam w nicość,lub parkuję samochódw w takiej " czarnej dziurze " lub wpadam w nią wysiadając z niego?
ja takie błędy mam,pomimo patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ten patch już nie jest do niczego potrzebny, skoro patch 1.1 można zainstalować na czystą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:48, Kraju napisał:

To mówię masz pecha, bo u mnie i u większości ludzi takie problemy nie występują.


To idź pogadaj z większością ludzi z forum technicznego na nieoficjalnym fan-sice lub na gogu po czym wróć jak ci zdejmą uzdę z klapkami na oczach.
Wojman już raz pisał - to że u kogoś nie ma problemu, nie znaczy, że nie ma wcale problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jedynie czasem przy wychodzeniu z gry, bo gra się czasem wieszała i nic, ale jeszcze przypominam sobie, że czasem był problem z dźwiękiem podczas jazdy samochodem. Tak to z wymienionych przez Ciebie żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i ja to rozumiem, ale Ty niestety tej zasady nie stosujesz, bo cały czas próbujesz narzucić swoje zdanie, które ma jakąś prawdę, ale niekoniecznie u wszystkich. Jak to mówią: "to jest obusieczny miecz". A najgorsze jest w tym że to Ty masz klapki na oczy, bo widzisz tylko złe strony i to co się u Ciebie dzieje na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 08:35, Mefisto napisał:

:) nie mogę trafić na tego questa, gdziie i o której tych żołnierzy mam odwiedzić?


Już Ci mówię. Drzwi po lewej stronie bramy, która jest na lewo od karczmy. Ja tam byłem pod wieczór.


Czy ktoś może mi przesłać nogi z swojej figurki Drauga? Bo nie wiem jak je z złożyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować