Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Spoiler

Musisz zebrać i przeczytać konkretnie tę kartę pacjenta, która mówi o pacjencie, który widział Dziki Gon. Znajdziesz ją w pomieszczeniu na lewo od stolika, z którego zabierasz lekarstwo dla tego kolesia w środku szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 23:01, Karharot napisał:

> Witam, pójdzie mi Wiedżmin na takim sprzęcie?
Zachęcam do przeczytania przypiętego posta ;)


Niby tak, ale zaczynam grać, na domyślnych i komp mi potrafi siąść. Z niczego. Ot po prostu, ni to zwiecha, ni to blue screen. I monitor pokazuje gustowne: lost connection.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2011 o 21:02, MarcusBrutus napisał:



Wypowiadasz się jakby to że komuś się gra tnie lub co jakiś czas wychodzi do pulpitu
lub zwisa, przy sprzęcie spełniającym rekomendowane osiągi, nie wpływało na przyjemność
grania.


Nie,nie i jeszcze raz,nie - twierdzę tylko że problemy techniczne nie powinny wpływać na merytoryczną stronę gry ( fabuła,dialogi,oprawa audiowizualna,klimat,itp. ) i że wolałbym dyskutować o wadach i zaletach samej gry a nie tylko o kwestiach technicznych gry - u mnie gra też nie działa idealnie,też się tnie,doczytuje grafikę,lokacje,otoczenie,też potrafi zawiesić kompa,nie mogę zainstalować patcha / choć to może i dobrze / i nie mam tych nowych DLC - ale nie zwalam tego na sama grę w którą gra mi się bardzo dobrze i rozumiem że problemy z silnikiem i z optymalizacją to problemy wieku dziecięcego,które można naprawić za pomocą patchy.
Wolałbym podyskutować o grze,np.dlaczego jest w niej tak mało questów,lokacji i aktów/,i dlaczego mamy tak okrojony i zamknięty świat?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ty za to próbujesz uparcie wmówić, że problemu nie ma bo ty go nie masz, a jak już jakiś problem jest to albo wynika z cyt "za słabego nie spełniającego wymagań sprzętu" labo "z braku rozumu do użytkowania pc", zaprawdę cudowna logika, CDP chętnie przyjmie cię do swojego działu PR.

Krytykuję CDP i W2 ? - Tak.
Bo obiecano złote góry a dostaliśmy co najwyżej miedziany pagórek.
Jeden rzut oka na fora pomocy technicznej tu na gramie, na fansicie, gogu, nvidi czy ati wystarczy, żeby zobaczyć, że od strony technologicznej coś tu jest bardzo nie halo i przestać wmawiać wszystkim, że jak jest problem to na 100% nie z winy programu tylko usera lub sprzętu [bo taka postawę uważam za postawę słownie debila-ignoranta, skoro mi nie wyskakuje do windy W2 a kilku userom z tego tematu się sypie to co - mam im napisać tak jak ty, że to wina ich sprzętu, lub ich brak wiedzy w prawidłowym użytkowaniu i eksploatacji pc, bo na bank to nie wina kiepawo napisanej aplikacji ? to jest własnie postawa typowego fanboja-ignoranta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 22:53, Peres00 napisał:

Mam miecz o którym mówisz, ale czy faktycznie jest lepszy ? Zerrikanterment ma z tego
co pamiętam trochę mocniejsze obrażenia i lepsze bonusy.


O mieczu zwykłym już było. Caerme jest najlepszy z ogólnodostępnych, natomiast przy konkretnych wyborach fabularnych lepszy jest

Spoiler

Zapomniany Miecz Vranów

. Link do porównania: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=9604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2011 o 00:09, necron1501 napisał:

Niby tak, ale zaczynam grać, na domyślnych i komp mi potrafi siąść. Z niczego. Ot po
prostu, ni to zwiecha, ni to blue screen. I monitor pokazuje gustowne: lost connection.


System się po tym restartuje czy tak wisi ?
Bo jeśli system nie robi restartu to to bardziej wygląda na :

- Problem z samym monitorem,
- Problem z zasilaniem
- Problem z kartą graficzną [przegrzewająca się karta potrafi zrobić taką zwiechę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 00:09, necron1501 napisał:

Niby tak, ale zaczynam grać, na domyślnych i komp mi potrafi siąść. Z niczego. Ot po prostu, ni to zwiecha, ni to blue screen. I monitor pokazuje gustowne: lost connection.

Jeśli zdaża Ci się to tylko przy Wiedźminie to obawiam się że z 3 wymienionych przez Pietro87 możliwości najbardziej prawdopodobna jest ostatnia... Sprawdź temperaturę swojej karty graficznej bo w najgorszym wypadku może się to zakończyć jej spaleniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że wiedźmin potrafi niektóre układy wygrzewać do niebotycznych wartości bez wyraźnego powodu [mój gtx 260 - max 68 stopni, gtx 580 brata z customowanym chłodzeniem 61, gtx 460 kumpla dobija 101 stopni i się zwiesza =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nowy sposób na znaczne zwiększenie płynności bez poświęcania jakości grafiki.
Otóż, takie małe porównanie wycinków domyślnych presetów .ini

Low

MaxTextureSize=1024
MaxAtlasTextureSize=1024
MaxCubeShadowSize=256
MaxCubeShadowCount=1
MaxSpotShadowSize=256
MaxSpotShadowCount=1


Ultra

MaxTextureSize=2048
MaxAtlasTextureSize=4096
MaxCubeShadowSize=2048
MaxCubeShadowCount=3
MaxSpotShadowSize=2048
MaxSpotShadowCount=3

To są rozdzielczości cieni i tekstur. Co jest niesamowicie przedziwne, osobiście nie zauważyłem żadnej różnicy w jakości tekstur pomiędzy tymi ustawieniami, natomiast gra działała o dobre 10 klatek szybciej, jeśli użyłem ustawień z presetu low i zwiększyłem liczbę cieni z 1 do 3.

Mój user.ini wygląda teraz tak:

[Rendering]
AllowAntialias=1
AllowBloom=0
AllowBlur=0
AllowCutsceneDOF=0
AllowDOF=0
AllowDecals=1.0
AllowMotionBlur=0
AllowRain=1
AllowSSAO=0
AllowScatterDOF=0
AllowShafts=1
AllowSharpen=1
AllowVignette=0
AtlasTextureDownscale=0
CharacterLodGameplayDownscale=0
DanglesLimiter=2
DetailTextureDownscale=0
FoliageDistanceScale=30.0
Fullscreen=1
MaxAtlasTextureSize=1024
MaxCubeShadowCount=3
MaxCubeShadowSize=256
MaxSpotShadowCount=3
MaxSpotShadowSize=256
MaxTextureSize=1024
MeshDistanceScale=30.0
ShadowQuality=3
ShadowedLights=3
TextureDownscale=0
TextureMemoryBudget=1000
TextureTimeBudget=10
UberSampling=0
VSync=0

I udało mi się wyciągnąć 50 klatek we Flotsam na barce i 30-40 klatek na rynku. Jak pisałem, nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy w jakości tekstur i cieni po zmniejszeniu ich rozdzielczości, a wydajność gry wyraźnie się polepszyła. Kolejna dziura w silniku?
Przy okazji, ustawienie MeshDistanceScale i FoliageDistanceScale na duużo wyższe od domyślnie najwyższego (1.2) poprawia bardzo odległość rysowania trawy - już nie wyskakują nam 5m przed nami znikąd krzaki. Ja mam ustawione na 30, ale można i 50 i więcej.
Kolejna dziwna rzecz, mam tylko 512 video RAMu, ale:
- program z gry do automatycznego ustawiania grafiki wykrywa mi ponad 2gb
- ustawianie grubo ponad 600 w pliku .ini nie wpływa na stabilność gry. W ogóle mi się nie wiesza/nie wywala, ale powyżej 1000 nie zauważyłem wzrostu płynności.
Niech ktoś wypróbuje i powie, czy zauważył polepszenie wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 20:25, Kraju napisał:

Twoja wystawiona ocena nie ma tutaj żadnego znaczenia. Cały czas coś Ci się z tą grą
nie podoba, a nie próbujesz nawet poznać zdania innych ludzi, którzy mieli więcej szczęścia
i zapewne rozumu
i żadnych z tą grą problemów nie mieli. Może dlatego że na siłę ich
nie szukali. Boisz się poznać prawdę i zdanie innych, bo Twoje jest najważniejsze, bo
jak Ty powiesz to tak ma być. A prawdy nie przekłamuję, tylko ją podkreślam.


I Ty twierdzisz, że nikogo nie obrażasz? Ładnie to tak?

Nikt tu na siłę błędów nie szuka. One istnieją i niestety jest ich sporo. Bardzo dużo osób ma problemy. Co gorsza, patch który miał je rozwiązać doprowadził do kuriozalnej sytuacji - nowe problemy. Zatem nie powinno nikogo dziwić, że żywo się o nich dyskutuje, próbuje szukać rozwiązać oraz... pomstuje do nieba na twórców, gdy tych rozwiązań nie ma (a nawet gdy są, to zapewnić je powinni producenci, a nie sami klienci).

Jeśli Ci to przeszkadza, to czemu zwyczajnie nie omijasz tego typu postów, skoro jak sam podkreślasz na każdym kroku, interesuje Cię tylko strona merytoryczna gry?

Jednocześnie chciałem zwrócić uwagę, że program komputerowy, jak każdy inny wytwór pracy ludzkich rąk, ocenia się nie tylko za wygląd lub "wewnętrzną głębię", ale również za jakość i sposób działania. Pominięcie tego aspektu, to nie będzie żadna rzetelna ocena produktu, tylko wybielanie rzeczywistości, która wcale nie jest czarno biała. Każdy potencjalny klient, który zajrzy z ciekawości na to forum ma prawo dowiedzieć się, że gra ma masę pozytywnych elementów, jak i niestety cały szereg błędów i niedociągnięć. A o tych drugich, dziwnym trafem, na ogół w "recenzjach" się nie pisze.

Wyraziłeś swoją opinię? To wspaniale. Czujesz, że masz w temacie coś więcej do powiedzenia? Dodaj to. Jak widać Pietro87 co i rusz wyciąga nowe wątki techniczne albo zwyczajnie próbuje pomóc innym. I jasne, marudzi przy tym, ale jako niezadowolony klient ma do tego święte prawo. Grunt, że przy okazji robi to w merytoryczny sposób. A Ty co robisz? Marudzisz, bo... bo ktoś inny marudzi. I chyba naprawdę nie musisz się martwić, że w morzu hurra optymistów (co doskonale widać po recenzjach) tych kilku niezadowolonych użytkowników zmieni opinię większości? A nawet gdyby, to by chyba znaczyło, że coś jest na rzeczy, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś komukolwiek wmawiam że gra jest idealna? Nie, bo sam miałem kilka problemów, które nie były dla mnie jakoś specjalnie ważne, dlatego moja osobista ocena gry jest wysoka, bo z racji braku dużych błędów, nie mam powodów obniżać oceny gry. Ty niestety tego nie rozumiesz i próbujesz wmówić swoją rację. Nigdzie nie napisałem że winna jest czyjaś konfiguracja sprzętowa czy brak zdrowego rozsądku przy próbie rozwiązania problemu z grą. Problem z grą jest i to duży. Po za tym nigdzie nie wmawiałem ludziom, ani nie pisałem, że gdy gra działa dobrze u mnie to musi u wszystkich. Wręcz przeciwnie. Próbuję czytać wszystkie komentarze z problemami, aby w przyszłości, gdy będę zmieniał jakiś element komputera, miał wiedzę jak dany problem rozwiązać. Ty natomiast nie możesz przeboleć faktu, że komuś ta gra może naprawdę dobrze działać i nie akceptujesz takiej osoby, próbując jej wmówić że nie ma racji. I jeszcze raz napiszę, że nigdzie wcześniej nie pisałem że to wina PC czy użytkownika, że gra działa tak jak działa, a ma prawo działać źle, choć nie powinna. A co najwyżej ignorantem jesteś Ty, który nie akceptuje zdania innych. Ponarzekajmy sobie jak tradycyjni Polacy, szukajmy dziury w całym, łączmy się w bólu bo tak jest najłatwiej.Co do "fanboja-ingnoranta" to niestety Ty nim jesteś ale w drugą stronę. Ignorujesz ludzi którzy chwalą grę bo nie mieli z nią problemów, mieszasz z błotem dziennikarzy którzy dają ocenę wyższą niż Ty. Do tego jesteś fanboyem bugów i problemów z tą grą. Taka jest prawda. Tak ogólnie to radzę czytać dokładnie moje posty, gdyż widać słabo je rozumiesz i interpretujesz, przez co szukasz łatwych argumentów, a to oznacza że powoli brakuje Ci pomysłów na obronę swojej osoby.

PS. Jak cytujesz to pisz że z pamięci, bo naprawdę nie przypominam sobie abym pisał takie rzeczy.

GanD
Proszę Cię, przeczytaj najpierw wszystkie posty dokładnie, znaj problem i całą sprawę, a dopiero później włączaj się w rozmowę. Przede wszystkim przeczytaj ten post bardzo dokładnie, to odpowie Ci na większość pytań. Po za tym nigdzie nie pisałem że interesuje mnie tylko i wyłącznie merytoryczna strona gry, gdyż to nie jest prawdą. Co do opinii to jej nigdzie nie wyraziłem. Po za tym nie marudzę, a krytykuje, a to jednak co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... ja osobiście oceniłbym Wiedźmina 2 na 9/10. Miałem to szczęście że z bugami spotkałem się raptem kilka razy i nie były to jakieś uciążliwe rzeczy.
Swoją drogą... ciekawe kiedy wypuszczą Edycje Rozszerzoną? Bo coś wydaje mi się że i w tym przypadku będzie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 01:02, Khasim napisał:


Niech ktoś wypróbuje i powie, czy zauważył polepszenie wydajności.


Sprawdziłem i miałem o 10 FPS więcej w flotsam. Po porównaniu kilku screenów z tego samego miejsca nie widziałem różnicy w teksturach czy jakości grafiki. jedynie zauważalny jest brak włączonych efektów takich jak bloom itd, ale to już zależy od upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od którego poziomu/jakiego wydarzenia będę mógł już rozwijać szermierkę, znaki itp.? Bo na razie mam te "schematy zablokowane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 09:05, kotfilon napisał:

>
> Niech ktoś wypróbuje i powie, czy zauważył polepszenie wydajności.
>

Sprawdziłem i miałem o 10 FPS więcej w flotsam. Po porównaniu kilku screenów z tego samego
miejsca nie widziałem różnicy w teksturach czy jakości grafiki. jedynie zauważalny jest
brak włączonych efektów takich jak bloom itd, ale to już zależy od upodobań.


EDIT: Jednak nie, po włączeniu wszystkich cieszących moje oko funkcji wydajność spadła poniżej tego, jaka była przy ultra z wyłączonym ubersamplingiem - tak więc wracam do starych ustawień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 09:11, Wrukos napisał:

Od którego poziomu/jakiego wydarzenia będę mógł już rozwijać szermierkę, znaki itp.?
Bo na razie mam te "schematy zablokowane".


trzeba zainwestować 5 albo 6 talentów w podstawowe drzewko (to u góry) - ale nie na 100%, bo nie zwracałem zbytnio na to uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 23:27, Khasim napisał:

Spoiler

Musisz zebrać i przeczytać konkretnie tę kartę pacjenta, która mówi o pacjencie,
który widział Dziki Gon. Znajdziesz ją w pomieszczeniu na lewo od stolika, z którego
zabierasz lekarstwo dla tego kolesia w środku szpitala



Mam tę kartę czytam ją ale nie ma żadnej nowej kwestii u Rosha. Może muszę być trochę dalej z głównym wątkiem bo jeszcze go nie ruszyłem w akcie I, póki co robię to co się da pobocznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 09:11, Wrukos napisał:

Od którego poziomu/jakiego wydarzenia będę mógł już rozwijać szermierkę, znaki itp.?
Bo na razie mam te "schematy zablokowane".


Jesteś, chyba 4, lub piątą osobą, która się o to pyta. Po pierwsze, czytać instrukcje trzeba, bo tam jest napisane. Po drugie, jak użyjesz 6 punktów w tej podstawowej ścieżce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy ten sprzedawca narkotyków z pierwszego aktu ma jakieś warte uwagi receptury? Chodzi mi o to czy warto coś wykupić przed zamknięciem tego "interesu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da sie jakoś "odpatchować" grę?Bo po zainstalowaniu tego badziewia nie da sie grać!Pojawiły sie czarne paski na gorze i dole ekranu,zniknely nazwy pojawiajacy sie nad przedmiotami,osobami itp.,grafika stala sie brzydsza niz wczesniej i w ogole gra sie tnie jak oszalala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować