Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2011 o 20:29, Growin napisał:

Gdzie znajduje się przycisk do usuwania sejwów?


Na twojej klawiaturze, nazywa się Delete. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstalować grę. Zainstalować patcha 1.1. Grać. Czekać na patch 1.3 i mieć nadzieję że tym razem podniesie Ci ilość klatek. Ewentualnie możesz pójść do sklepu po nowy komputer, ale i to nie daje gwarancji poprawnego działania gry. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże przez tego patha nie mogę włączyć gry.Ktoś pomorze bo gra była instalowana od nowa a patha same pobierały się z lanczera po zainswtalowaniu łatki znowu jest niewidoczny błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie trzeba się godzić na pobieranie. Choć nie wiem czy są konsekwencje takie działania. Bo launcher może się nie uruchomić bez ściągnięcia patcha 1.2. Wtedy nic z tym nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki. Gra ukończona. Daję jej mocne 6-7/10. Więcej się nie da, ponieważ połowa gry jest nijaka (AKT3, epilog, część aktu 2). Brakło kasy i to widać gołym okiem. Rozmowa z Letho - porażka, mogło być tak pięknie jak podczas rozmowy z Rochem w więzieniu (te retrospekcje to świetny pomysł). AKT3 zbyt krótki, chodzenie po lesie w Akcie 1 strasznie nudzi (za dużo łażenia z jednego końca mapy na drugi - w Wiedźminie 1 też bagna były dla mnie porażką). Prolog zarąbisty, Flotsam też fajne, obóz Henselta też ujdzie (okolice już nie), nie wiem jak Vergen się prezentuję.
Walka średnia (miał być system podobny do free flow z Batmana AA, a wyszła zwykła łupanka, która z każdym aktem jest prostsza (poziom normalny)).
Dialogi ciekawe (znaczy się system dialogów, bo niektóre rozmowy są tak długie, że szlak człowieka trafia - nie lubię jak czytam, a tu mi aktor szczeka. Nieme dialogi to było coś).
Wybory - lepiej jak w wiedźminie, ale brakowało mi opcji: "Hey! Roche and Iorweth! F*ck you!" Wiedźmin jest neutralny - chciałbym aby była opcja działania na własną rękę.
Postacie - Ciri i Yen tylko wspomniane, szkoda. Mało Zoltana i Jaskra ( w części pierwszej było lepiej pod tym względem).
Grywalność jest niesamowita, humor przedni, ale gra jest strasznie niedorobiona. Mogło być lepiej. Teraz czekam (trza zakupić wreszcie tego Shanka na steamie) na 2 kolejne patche i gram po stronie elfów.

Edit: Największy zawód to brak tej lokacji przedstawionej w pierwszym gameplay'u (pre-alpha). Niby to obóz Henselta, ale całkiem inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mało Zoltana i Jaskra ( w części pierwszej bylo lepiej pod tym wzgledem)

To dziwne bo ja w czesci pierwszej prawie wogole z Zoltanem nie rozmawialem, pogralem z nim w kosci i raz mu pomoglem przed przesladowcami, ewentulanie mozna go jeszcze zaprosic na impreze do Shani.
W drugiej czesci Wiedzmina jestem dopiero w drugim akcie a juz rozmawialem z nim wiecej niz w pierwszym wiesku bo nawet glowna fabula tego wymagala,

Spoiler

szedlem z nim przez las na spotkanie z elfami a takze walczylem ramie w ramie w kopalni krasnoludow

, do tego 2 popijawy w karczmie, silowanie sie na reke etc. A jeszcze wiele przede mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na patchu 1.2 i z tych drobnych rzeczy to do poprawy
- Szybsze ładowanie się mapy
- pare razy zdarza się, że napisy trochę różnią się od wypowiadanych kwestii lub pojawiają się literówki
- Ten nieistniejący "miecz" od skalena

Z tych dużych rzeczy
balans, bo jak na początku gra jest trydna to od polowy 1 aktu staje się banalna, wystarczy quena rozwinać, muszą coś z tym zrobić.
Ogólna optymalizacja gry, bo dalej dobrze nie jest
Obsługa monitorów 4:3 etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 10:15, Polinka198 napisał:

Nie nie tylko ty, polecam obejrzeć serię gameplayów tego użytkownika: http://www.youtube.com/user/FifteeeCal#p/search/8/SJEkbT5D-8I
poprawia humor :-D

Jedyne czego tak naprawdę się nauczyłem i serio działa, to kontra po bloku. Ale z samym blokiem też mam problemy- Geralt jakoś nie zawsze chce utrzymać gardę, nie wiem czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 21:24, Growin napisał:

Edit: Największy zawód to brak tej lokacji przedstawionej w pierwszym gameplay''u (pre-alpha).
Niby to obóz Henselta, ale całkiem inny...


Zauważ że na tamtym gameplayu, gra prezentuje się zupełnie inaczej niż w obecnej formie. System walki identyczny jak w pierwszej części, obóz Henselta zupełnie inny, a do tego inna fabuła, bo tam obóz atakował smok, co by w sumie było logiczne, ale wiadomo jakie konsekwencje by się w fabule gry z tym wiązały. Tamta pre-alpha to zupełnie inna gra niż obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 21:48, Piotr13PL napisał:

Może mi ktoś powiedzieć gdzie

Spoiler

znajdę schemat na wiedźmiński miecz w pierwszym akcie?



Zobacz czy krasnal w mieście nie ma przypadkiem. Oprócz tego chyba można po wyjściu ze statku zgarnąć, przeszukaj skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tamta pre-alpha to zupełnie inna gra

Dnia 03.06.2011 o 21:54, Kraju napisał:

niż obecnie.

Wiem, wiem, ale rzygającego żołnierza i oddział robiący pompeczki mogli zostawić. Walkę z wiedźminem, w której występuje QTE również chętnie bym zobaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 21:56, Budo napisał:

> Może mi ktoś powiedzieć gdzie

Spoiler

znajdę schemat na wiedźmiński miecz w pierwszym
akcie?



Zobacz czy krasnal w mieście nie ma przypadkiem. Oprócz tego chyba można po wyjściu ze
statku zgarnąć, przeszukaj skrzynie.


W tym sęk że na statek już nie moge wrocic a krasnal zadnych schematów nie ma : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 22:11, Piotr13PL napisał:

W tym sęk że na statek już nie moge wrocic a krasnal zadnych schematów nie ma : /


Mozesz, mozesz tylko o tym nie wiesz. Znaczy sie mozesz wrocic obok statku, gdzie jest skrzynia ze schematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować