Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2011 o 23:36, Polinka198 napisał:

Zdaje się przedmieścia Vergen, chyba w prawo od bramy, takie rudery i przejścia po deskach
CHYBA. Jakoś nie zwróciłam większej uwagi, ale też miałam problem z pierwszym znalezieniem
tego miejsca. Ogólnie mapa w grze jaka jest taka jest, ale porażką jest mapa, a właściwie
jej kompletny brak w tym dodatkowym poradniku! Księga wielkości A4, aż się prosi o całostronicowe
mapy z zaznaczonymi miejscami (no w sumie to poradnik nie?) tak, że jak ktoś już byłby
zmuszony do skorzystania z pomocy to żeby byłaby ona treściwa, ale nieee po co?


Chcialem o tym tez napisac, ale zaraz by ktos mi zarzucili ze jak zwykle marudze...Ja skorzystalem z poradnika 2 razy i nie pomogl mi ani troche, wszystko co przeczytalem juz wiedzialem, a to czego chcialem sie dowiedziec nie bylo napisane, np :

Spoiler

Gdzie znalesc narzedzia Hirurgiczne

, bo chcialem zaoszczedzic sobie czasu na bezsensownym lataniu, ale skonczylo sie na szukaniu po miescie. Tego wyjscia tez tam szukalem ale oczywiscie jak juz wspomnialas mapki brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie z pierwszej części ma znaczenie dla fabuły w dwójce? Czy tylko strona konfliktu po której się opowiedzieliśmy czy może więcej , np. kogo oszczędziliśmy a kogo zabiliśmy (strzyga, abigail, yeavin, dziadek, wilkołak, zygfryd... itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie głupie pytanie, bo chyba czegoś nie rozumiem. Chodzi mi o połączenie fabularne W1 i W2. Od razu się przyznam, pierwszą część znam do trzeciego aktu + film na zakończenie.
Spoilery odwołują się do fabuły gry po całości, więc sugeruję, żeby czytały je osoby, które grę (a najlepiej i poprzedniczkę) ukończyły. ;)

Spoiler

Kim w końcu był ten niedoszły zabójca Foltesta z zakończenia W1? Wiedźminem od Letho? Tylko na czyje zlecenie działał, skoro Zabójcy Królów najpierw planowali atak na któregoś z władców na dalekiej północy (zapomniałem którego ;) ), a dopiero potem zaczęła się współpraca z Lożą z Foltestem jako celem?

Nie wiem czy czegoś nie przeoczyłem, więc jakieś wyjaśnienie mile widziane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego jeśli Zygfryd przeżył to możemy go zdaje się spotkać w

Spoiler

III Akcie

, nie ma to chyba jednak jakiegoś większego wpływu na fabułę (podejrzewam że jest więcej takich małych smaczków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wypisałem tylko te według mnie najważniejsze.
Bo tak, to np

Spoiler

strażnicy wspominają wydarzenia z Wyzimy, dialog Triss z Geraltem o topielcach:
- Starzy znajomi?
- Taak
- Aż łezka się w oku kręci

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Na zlecenie Sheali de Tancarville został zabity jedynie pierwszy król, zamach na Foltesta był wykonany wyłącznie z inicjatywy Letho (a raczej z inicjatywy cesarza Nilfgaardu dla którego Letho działał). Nie wiem jaka jest dokładnie chronologia tych wydarzeń ale ponieważ od samego początku Letho zamierzał wyeliminować jak największą liczbę władców Północy (wszystko mu przy tym było jedno których dokładnie) to mógł on wysłać osobnego zabójcę zupełnie niezależnie od tego co robił dla Loży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam preoblem po zainstalowaniu patha 1.2 nie mogę włączyć wieśka pojawia sie czarny kwadrat i error którego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to mi się zdawało, czy ktoś jeszcze podłapał tę rozmowę patrolu z Flotsam, która brzmiała coś w stylu >Ty, a wiesz, że jednostka specjalna w Nilfgaardzie nazywa się "Słoneczny Patrol"?<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2011 o 22:41, Piotr13PL napisał:

Chyba nie mówimy o tym samym statku.


Mówicie. Przeczytaj jeszcze raz co Ci poradzono.

Spoiler

BTW, ta skrzynia ma ogniki wskazujące na ważny element do interakcji. Zawsze też możesz użyć medalionu i sprawdzać wszystkie przedmioty z poświatą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy tez macie problem z zakończeniem rozmowy tak żeby nie stanąć w płomieniach? Za każdym razem prawie kiedy zaczynam rozmowę z kimś stojącym koło ogniska to jak rozmowa się kończy okazuje się, że Geralt wlazł w sam środek ognia i oczywiście zaczyna się palić. Kretyńsko to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było zapowiadane, że jak ktoś nie ma sejwów z W1, to podczas zaczynania W2, będzie mógł sam sobie dokonać wyborów z W1 (ot taki kreator sejwów). Coś mnie ominęło, czy jednak to gdzieś jest?
Ewentualnie, ma ktoś sejwa ze ścieżki zakonu? Z zabitą Addą...
Albo strona elfów i Adda zabita...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 09:18, N_o_s napisał:

Mam preoblem po zainstalowaniu patha 1.2 nie mogę włączyć wieśka pojawia sie czarny kwadrat
i error którego nie widać.

Skonfiguruj opcje graficzne od nowa. Swoją drogą kretynizm żeby patch resetował ustawienia grafiki za każdym razem. Miałem to przy patchu 1.1 i teraz przy 1.2 też :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 10:07, Growin napisał:

Było zapowiadane, że jak ktoś nie ma sejwów z W1, to podczas zaczynania W2, będzie mógł
sam sobie dokonać wyborów z W1 (ot taki kreator sejwów). Coś mnie ominęło, czy jednak
to gdzieś jest?


Wiele było zapowiadane, np. wspominano w czasie jednej z prezentacji, że Geralt nie będzie miał możliwości wchodzenia do cudzych domów i okradania w biały dzień, a co z tego wyszło to już wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 10:05, HumanGhost napisał:

Czy Wy tez macie problem z zakończeniem rozmowy tak żeby nie stanąć w płomieniach?


Też tak mam. Najgorsze, gdy w jakimś ważnym momencie rozgrywki tak się dzieje. Już wiem, że Geralt wlezie w ogień i tylko zastanawiam się, czy padnie, czy też będę mógł zasejwować grę. Poza tym, oprócz włażenia w ognisko, pomysł na pojawianie się Wiedźmina po rozmowie w innym punkcie niż był gdy ta rozmowa się zaczynała, jest cokolwiek dziwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może laickie, ale trochę się męczę.
Jak zeskoczyć ze statku na początku aktu I ?

No i czy ma ktoś może jakiś link do całej fabuły wiedzmina I bo trochę nie wiem co robię w tym całym nowym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko :

Spoiler


Przechodzę grę po raz drugi po stronie Rouch''a.
Mam problem z zadaniem Zabójcy Królów.
Gdzie znajduje się kryjówka królobójców? Niestety nie potrafię jej znaleźć a quest tracking w tym nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować