Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2011 o 16:55, KofeinowyPablo napisał:

Pytanko...w drugim akcie, nad wejściem do leża królowej harpii (chodzi o to wejście do
którego daje nam klucz Cecil) jest kufer, do otworzenia którego potrzeba klucza...nigdzie
nie mogę go znaleźć, ktoś go widział?

W tym leżu znajdziesz

Spoiler

klejnot ze snem jednego z krasnoludów. Dostaniesz zadanie, i jednym z jego etapów będzie otworzenie tej skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 17:28, ira68 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak w Wieśku rzucać nożami


Tak samo jak podkładanie pułapek „R”, a jak przytrzymasz dłużej to możesz sam wycelować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 16:48, Pietro87 napisał:

Pitolisz, można było mocno przebudować trzeci akt, jak i samo spotkanie z

Spoiler

Letho

,
mogło być jak to mówisz "epicko" i jednoczesnie po "sapkowemu", zakończenie jest jednak
bez pewnego patosu i brakuje tego, przynajmniej mnie [liczyłem na finisz z przytupem
a dostałem lekko wyzuty z emocji finał, ot taki czysto informacyjny co by się człowiek
nie pogubił]


Tu masz rację, mogli to zrobić lepiej. Ale w wielu drugich częściach trylogii, jest tak że ta druga część ma zazwyczaj słabe, otwarte zakończenie. Weźmy na przykład Mass Effect 2. Zakończenie epickie, ale tylko dlatego że zostało tak zrobione a nie inaczej. Bo ani nas nie zaskakuje, ani nie porusza za bardzo, bo doskonale wiemy że to co zostało tam przedstawione wcześniej czy później by się zdarzyło. Ale sama realizacja tej sceny, robi to że chce się to oglądać. W Wiedźminie 2 tego zabrakło, ale ja nie czuje jakoś specjalnie niedosytu. Wiemy że Wiedźmin 3 zacznie się mniej więcej zaraz po wydarzeniach z dwójki.

Dnia 04.06.2011 o 16:48, Pietro87 napisał:

Podobnie np wybór między

Spoiler

Filippą a Triss

w ścieżce
Spoiler

Iorwetha

- kompletnie
wyprany z jakis większych emocji, taki czysto kosmetyczny, zero jakiejś większej motywacji
do podjęcia wagi takiej decyzji [no przynajmniej ja to tak czułem]


Wiele wyborów w tej grze jest bez specjalnych emocji i nie czujemy, że gdy wybierzemy coś to będziemy musieli się liczyć ze stratą czegoś innego. Prawdę mówiąc, więcej kłopoty stworzyły mi decyzje z zadań pobocznych i raczej mniej znaczące wybory, niż te z głównego wątku, bo tam wiedziałem co może się stać jak źle lub inaczej wybiorę, a w głównym wątku tego tak nie czuć.

Dnia 04.06.2011 o 16:48, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek pewne smaczki są ciekawe, np scena

Spoiler

wyłupienia oczu Filippie

- jedna
z bardziej brutalnych i mocnych scen w grach jakie zrobiono.


Gra na pewno nie przebiera w środkach. Scena seksu jest bardzo odważna, praktycznie od czasów Fahrenheita. Do tego mocne, brutalne sceny które zazwyczaj spotykało się w grach akcji w latach 2003-2005 (Manhunt, Punisher).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Gdzie znajdę tego Tajemniczego Kupca, wiem że powinien być w porcie we Flotsam. Niestety nie mam szczęścia żeby go odnaleźć. Mógłby ktoś dokładnie określić jego położenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż mi głupio ,że się tak cały czas pytam o solucje , ale szukam już dość długo i nie mogę znaleźć

Z kim mam wygrać aby móc zagrać o głowę trolla z tym kolesiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie wiem, ale ja zawsze misje odnośnie pokera/walki na pięści zaznaczam sobie w Dzienniku, dzięki czemu strzałka na mapie wskazuje mi kolejnych zawodników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz wygrać z trzema typkami którzy siedzą w piwnicy karczmy. Stolik tuż obok drzwi od burdelu. Po wygraniu z nimi, już chyba będziesz mógł zagrać z Żegotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę przeszedłem właśnie wiedźmina 2 i w sumie czuję niedosyt :/. W sensie ok, wiem co się stało z Yennefer ale oni wyszli z tego Loc Muinne i nie zostało powiedziane czy Geralt rusza jej szukać... To, że ona jest w Nilfgaardzie to sugestia 3 części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 19:06, Harrolfo napisał:

Nikt tego na razie nie wie, ale UŻYWAJ SPOILERÓW, bo nie wszyscy przeszli już
grę.


Nic szczególnego nie powiedziałem. W sumie nic z fabuły istotnego.
Co do tematu, to trochę mnie wkurzyli na koniec z CDP.. Gra jest jedną z najlepszych w jakie grałem ale to mogli jaśniej zakończyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować