Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

U mnie pojawia się coś takiego że po użyciu adrenaliny czasem Geralt nie chce schować miecza. Dopiero użycie znaku (dowolnego) odblokowuje postać a właściwie klawisze sterujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 12:34, moonman napisał:

podręczne używanie petard - klawisz R
mam np. 3 petardy. trzy razy użyje za pomocą klawisza R
i na dole po lewej, cały czas mi pokazuje że mam jeszcze petarde (okienko/okrąg nie robi
się puste)
też tak macie?
w ferworze walki jest to mylące


Tak tez tak mialem ze nie znikaly, ale ja prawie wogole nie uzywalem przedmiotow jak pulapki, petardy czy Daggery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spatchowałem grę do wersji 1.2 i teraz po wczytaniu save''a nie słyszę głosów. Żadnych. Są tylko podpisy. Mam wersję "zwykłą" zamówioną w gram.pl. Czy ktoś miał podobny problem? W konfiguratorze mam wybraną opcję "głosy PL".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Savey z poprzedniej wersji są bardzo mało kompatybilne z nowym patchem.
Na saveach z moich poprzednich przejść gry z patcha 1.1 na nowym 1.2 miałem różne cyrki - dużo niższy frame-rate, dużo błędów w wyświetlaniu pewnych elementów itp itd, rozpoczynając nową świeża grę na 1.2 na razie [jestem gdzieś w 1/3 aktu 1] wszystko gra i buczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 12:58, Pietro87 napisał:

Savey z poprzedniej wersji są bardzo mało kompatybilne z nowym patchem.
Na saveach z moich poprzednich przejść gry z patcha 1.1 na nowym 1.2 miałem różne cyrki
- dużo niższy frame-rate, dużo błędów w wyświetlaniu pewnych elementów itp itd, rozpoczynając
nową świeża grę na 1.2 na razie [jestem gdzieś w 1/3 aktu 1] wszystko gra i buczy.

No to cienka sprawa :-( Powinni byli ostrzec przed instalacją tej poprawki! Ja dużo pracuję i nie mam czasu zaczynać gry od początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2011 o 12:59, Elwro napisał:

No to cienka sprawa :-( Powinni byli ostrzec przed instalacją tej poprawki! Ja dużo pracuję
i nie mam czasu zaczynać gry od początku...


Powinni [o czym sam pisałem jakiś czas temu], dali ciała, nic nie poradzimy [można im w myślach co najwyżej kilka jobów posłać dla odstresowania =)]

Ja celowo kończyłem moje trzecie podejście do wieska na patchu 1.1 mimo, że 1.2 wisiał już od kilku godzin do pobrania co by sobie nic nie spaprać [miałem przeczucie i się sprawdziło].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 12:40, Elendil napisał:

Spację się naciska jak się chce zeskoczyć z macki na normalnych ustawieniach trudności.
Na tych ustawieniach QTE z Kejranem wygląda tak (mogłem pomieszać klawisze myszki...):
lewy MB żeby wskoczyć, prawy MB siekanie na macce, spacja żeby zeskoczyć. Na łatwym ustawieniu
wskok i zeskok jest automatyczny a tylko trzeba walić lewym MB jak się jedzie na macce.


Aha, dzięki za wyjaśnienie, to by się zgadzało bo póki co gram na poziomie normalnym (moje pierwsze podejście) :).

Pietro87: a Ty na jakim poziomie trudności przechodziłeś W2 te 3 razy? Zmieniałeś czy cały czas na łatwym ;-) ? Przynajmniej tak wynika z tego co napisał kolega cytowany wyżej oraz z tego, że nie musiałeś ani razu wciskać tej spacji podczas tych trzech podejść do Kejrana ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, sprawdzę... sam grałem na normalu i miałem pełną sekwencję QTE. Kilku osobom przechodziłem na ustawieniach łatwych i było siekanie tylko. No ale nie sprawdziłem jak mieli ustawione QTE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 10:36, KERMIy napisał:

Czy to znaczy, że u Ciebie nie trzeba wciskać klawisza spacji po tym jak pasek klikania
lewym przyciskiem myszy się napełni?

Spoiler

U mnie bez tego Geralt roztrzaskiwał się o filar
mostu.



Nigdy nie używam spacji, tylko WSAD i PPP lub LPM, mam zaznaczoną opcję "trudne QTE" (chyba jakoś tak to się nazywa) przechodzę grę na łatwym poziomie (może to robi różnicę, na łatwym poziomie 3 macki, na normalnym 4 itd?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 14:08, Pietro87 napisał:

Pierwszy na normalnym, reszta na trudnym [aczkolwiek te pierwsze 3 razy na patchu 1.1]


A masz włączoną tą opcję "trudne QTE"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym przejściu [teraz gram na patchu 1.2] mam, przy poprzednich nie jestem w stanie powiedzieć czy na 100% była włączona bo jej nie sprawdzałem.
Jestem niedaleko Kejrana, jeśli dziś wieczorem znów siądę do gry to się okaże jak będzie walka wyglądać.

Btw spytałem kumpla na msnie jak u niego wyglądało, to pisał, że tez nie musiał spacji wciskać a grał na normalnym, może to jest jakiś błąd ? Albo faktycznie od różnego stopnia skomplikowania QTE jest ta opcja "Trudne QTE"...
Bo to by było trochę głupie, żeby ogólny poziom trudności wpływał na sekwencje zręcznościowe...

Z ciekawości sprawdziłem w karczmie siłowanie na rękę i walkę na pieści, na łatwym i na trudnym identyczne QTE, żadnych udziwnień czy większej trudności, sprawdziłem tez ta opcje "Trudne QTE" na siłowaniu i walkach i też żadnych różnic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sprobowac zagrac na Trudnym poziomie i zobaczyc jak to jest, ale mam taki problem ze nie moge wogole rozdac punktow po awansowaniu na kolejny poziom, czy na trudnym poziomie mozna je rozdawac dopiero po ilus levelach? Ja mam level 7 i 6 punktow i nie moge nic z nimi zrobic..

Chyba ze na Trudnym trzeba je rozdac w trybie medytacji, zaraz sprawdze.. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Medytacja... Wraz z większym poziomem musisz się przygotować do walki i opracować sobie jakąś strategię,oraz być czujny. Różni się tym, również,że są większe obrażenia i zwykłe napieprzanie nie daje zbytnio sensu. Trzeba się nauczyć unikać dobrze, blokować ,oraz mieć wyczucie i ofc. nie dać się obejść. Natomiast HARDCORE jeszcze daje,że jak padniesz to nie możesz wczytać save''a. Im trudniejszy poziom, tym picie eliksirów i znawstwo jest raczej pożyteczne. No i wymaksić Quen.

WŁAŚNE! Editka: [ Tyczy pewnego bossa ,Spoiler w grze, jeśli ktoś nie chce psuć sobie gry!!!]

Spoiler

Kejran to głupi boss tylko dlatego,że często ten murek laguje przez buga. Czemu mamy robić coś, co jest zbugowane i nie da się przejść na hardcore tylko dlatego,że uniki i tak nic nie dają -> wywalisz się i od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem... Ściągnąłem sobie z oficjalnej strony angielską paczkę językową, żeby sprawdzić sobie angielską wersję, i w prologu (a przynajmniej w 3 początkowych "rozdziałach" prologu) głosy postaci są dziwnie cicho, musiałem ściszyć muzykę do 30% żeby zacząć ich słyszeć, a i tak bardzo często są zagłuszani przez dźwięki otoczenia. Z polską wersją nie miałem takiego problemu. Czy to już taka uroda angielskiej wersji, czy jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłeś czasem akurat w

Spoiler

Rezydencji Loredo, podczas zadania "Niemoralna Propozycja"

Jeśli tak to przejdź przez bramę i wszystko powinno wrócić do normy, miałem tak przy pierwszym podejściu i chyba tak się dzieje jak zapiszesz w tym miejscu grę i ją wyczytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 14:55, CrazyGambler napisał:

Nie byłeś czasem akurat w

Spoiler

Rezydencji Loredo, podczas zadania "Niemoralna Propozycja"


Jeśli tak to przejdź przez bramę i wszystko powinno wrócić do normy, miałem tak przy
pierwszym podejściu i chyba tak się dzieje jak zapiszesz w tym miejscu grę i ją wyczytasz.

Tak, dokładnie tam! Ale problem polegał na tym, że zapisałem grę już PO wyjściu z powrotem do miasta, i po wczytaniu tej gry (kilka razy) nie miałem głosów.

Udało mi się (nie wiem, czy trwale, czy tymczasowo) problem rozwiązać tak: zacząłem nową grę, doczekałem do rozmowy z Rochem (aż usłyszałem głosy), wczytałem save''a z Flotsam. Póki co działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować