Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2011 o 19:48, Khasim napisał:

Filmik jest, a co jest w tym wszystkim najlepszego to to, że żeby trafić trzeba celować
w NIE TEGO CO TRZEBA. Próbowałem przesuwać kilkanaście razy po milimetr w górę i w dół
celując idealnie w pana z piórkiem - ciągle "trzy stopnie". Wycelowałem raz w tego drugiego
- "półtora stopnia".
Fuck logic!


Wydaje mi się że może z tym być tak jak z siłowaniem na rękę, bo jedyny raz kiedy mi się udało trafić dość długo utrzymywałem celownik na tym gościu w którego trzeba trafić, a tak też zawsze miałem 2,5 albo 3 stopnie. W sumie strzał chyba nie ma żadnego znaczenia, bo nie widziałem żebyśmy dostawali za niego jakiegoś bonusowego atrybutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje są dosyć nieistotne i niewielkie -

Spoiler

jak trafimy to na wieży na murach będzie znacznie mniej strażników do ubicia.



A ja znów się powtórzę, nie należy celować w żadnego ze stojących, należy celować mniej więcej pomiędzy nich w BELKI. Trafienie w 100% zapewnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 22:20, Haregar2010 napisał:

jakie są nawiązania do savów z I części?


Znikome, kulawe, sporo osób może magicznie zmartwychwstać, tak pi razy oko te ważniejsze :

Spoiler

w akcie 2 można np w ścieżce Iorwetha dostać kredyt za friko od przedstawiciela banku Vivaldiego, można poczytać notatki do talara [niezależnie czy przetrwał czy nie - zmartwychwstał i tak], można pogadać z mistrzem Zygfrydem jeśli dycha... nic istotnego nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 22:38, Pietro87 napisał:

> jakie są nawiązania do savów z I części?

Znikome, kulawe, sporo osób może magicznie zmartwychwstać, tak pi razy oko te ważniejsze
:

Spoiler

w akcie 2 można np w ścieżce Iorwetha dostać kredyt za friko od przedstawiciela
banku Vivaldiego, można poczytać notatki do talara [niezależnie czy przetrwał czy nie
- zmartwychwstał i tak], można pogadać z mistrzem Zygfrydem jeśli dycha... nic istotnego
nie


Spoiler

czyli tak jak myślałem: Vivaldi, Talar i (chociaż na oczy nie widziałem, ale przeczuwałem) Zygfryd. Dodam do tego rozmowę z Iorwethem w akcie II jak mówi o Powstaniu w Wyzimie... i tylko to? niedosyt, i to wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakąś tam niewielką gadkę o

Spoiler

Yeiwinie też miałem [pisze jego imię z pamięci, ale wiadomo o którego długo-ucha chodzi =) i tyle, jeszcze jakieś tam pomniejsze pierdnięcia npców nie warte wspominania]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 20:25, NecroVisioneR napisał:

Może ktoś mi podać nazwę:
Najlepszego żelaznego miecza w grze

Moim zdaniem - Zapomniany Miecz Vranów

Dnia 07.06.2011 o 20:25, NecroVisioneR napisał:

Najlepszego miecza srebrnego

Spoiler

Ten z leża krabopająków jak już wcześniej napisali. Warte uwagi są jeszcze ten, który się znajduje podczas zlecenia na gargulce (w skrzyni przy wygaszaniu run), Zerrikarment (chyba tak się to pisze) i ten co sprzedaje go gostek od elfki z brodą.

Dnia 07.06.2011 o 20:25, NecroVisioneR napisał:

Najlepszego pancerze?

Pancerz Vranów, Zbroja z Ys i Ysgith. Trzy najlepsze. Można sobie jeszcze pancerz z Drauga zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 23:35, heyboy napisał:

Zapomniany Miecz Vranów

Grałem ścieżką Roche''a, zrobiłem prawie wszystkie questy poboczne i łaziłem wszędzie, gdzie się dało, ale... jak zdobyć ten miecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W trzecim akcie zamiast ratować Triss trzeba pomóc Rochowi uratować Anais z rąk Detmolda. Ratowanie Triss i tak jest bezcelowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki ma cel,

Spoiler

że całe poselstwo Nilfgaardu pójdzie do piachu (co jednak samego państwa w żaden sposób nie osłabi, a Shilard i tak miał iść do piachu), ale szkoda porzucać Vernona kiedy taki fajny jest - jak mu nie pomożemy stanie się renegatem :(


A właśnie, zapomniałbym - Triss
Spoiler

jest głupia, już lepsza byłaby charakterna Yen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero ujrzałem, że jest w 1. akcie zadanie: Serce Melitele. NIestety, Aneżka mi go nie zleciła. Czy to jakiś błąd? Jeśli nie, proszę nie zdradzać jak go aktywować, sam to załatwię jak będę ponownie przechodził grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 23:47, Liqid napisał:

Taki ma cel,

Spoiler

że całe poselstwo Nilfgaardu pójdzie do piachu (co jednak samego państwa
w żaden sposób nie osłabi, a Shilard i tak miał iść do piachu), ale szkoda porzucać Vernona
kiedy taki fajny jest - jak mu nie pomożemy stanie się renegatem :(


Spoiler

I tak pójdą do piachu jak się tam wybierzemy w części trzeciej :D Poza tym Triss i tak nie zginie, bo ją Letho obroni.

Dnia 07.06.2011 o 23:47, Liqid napisał:

A właśnie, zapomniałbym - Triss

Spoiler

jest głupia, już lepsza byłaby charakterna Yen!


Pod tym to się podpisuję obiema "ręcami" i nogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 23:54, Ichibanboshi-kun napisał:

Teraz dopiero ujrzałem, że jest w 1. akcie zadanie: Serce Melitele. NIestety, Aneżka
mi go nie zleciła. Czy to jakiś błąd? Jeśli nie, proszę nie zdradzać jak go aktywować,
sam to załatwię jak będę ponownie przechodził grę :)

Spoiler

A pogadałeś z nią o medalionie? I obowiązkowo nie chciej go sprzedać od razu. Trzeba wyciągnąć od niej informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 23:59, Pietro87 napisał:

A tak z ciekawości - Triss

Spoiler

rozumiem idzie do piachu jeśli pomożemy Vernonowi ?


Nie.

Spoiler

Letho ją ratuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 23:54, Ichibanboshi-kun napisał:

Teraz dopiero ujrzałem, że jest w 1. akcie zadanie: Serce Melitele.


Spoiler

A jak rozwiązałeś to zadanie w prologu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować