Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

W sumie czy w sadze Geralt zdołał być neutralny? Stanął po stronie przyjaciół

Dnia 08.06.2011 o 10:12, Polinka198 napisał:

i dostał widłami.


Jako wiedźmin miał jeden cel bronić ludzi przed potworami. A koniec końców bronił nieludzi przed ludźmi. Troche to zakręcone ale imo w konflikcie ludzie vs nieludzie zachował neutralność. Do końca się nie opowiedział za żadną ze stron. Trzeba było szlachtował ludzi a w potrzebie wiewiórki. A druga sprawa to to że potrzeba była jak przyjaciele mieli kłopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem.
Producent [a nie wydawca tak btw] dał łatę - a to, że STEAM aplikuje ją w kulawy sposób od nowa zasysając zbędne pliki które nomen omen wcale się nie zmieniają pod wpływem tej konkretnej łaty to inna bajka.
To wina tylko i wyłącznie poronionego systemu aktualizacji jaki STEAM posiada i bezsensownego sprawdzania przy każdym pierdnięciu motyla integralności plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 12:31, Pietro87 napisał:

To nie sam patch tyle wazy co debilny system steam aplikując go w formie automatycznej
zasysa od nowa prawie wszystkie pliki bo zmieniła się ich integralność poprzez aplikacje
łaty.


To jest trochę inaczej - Steam nie pozwala na programy zmieniające pliki gry, on wymusza ściąganie całego zmienionego pliku od nowa. A ponieważ CDP wpakowało większość danych do pliku pack0.dzip, ważącego 9gb, to jakakolwiek zmiana w tym archiwum (jak np. fryzury w tym patchu) powoduje wymuszenie przez Steama ściągnięcie całego od nowa. Debilne, fakt. Cieszę się, że w polskich sklepach ceny są o wiele niższe niż w tych wszystkich cyfrowych crapach i nie muszę ich używać, bo taki Steam to tylko wrzód na dupie. Wolę już GFWL, z nim nigdy nie miałem jakichś poważnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie bo STEAM nie pozwala na modyfikację tego pliku, co jest imho bzdurą.
Rozumiem, że to jest zabezpieczenie antypirackie i antycheaterskie w grach multi, ale bez jaj, chyba do zaaplikowania oficjalnych łatek to by się dało jakieś obejście zrobić...

Nawet przy dobrym necie trafiając na full przepustowość [przy 20 mega powiedzmy] pobranie tego 9 gb jednak trochę trwa, jeśli dobrze liczę tak pi razy oko gdzieś z 75 minut.
Więc nie odczuje tego np u nas w Polsce raczej tylko użytkownik UPC 120 mega dopiero na takiej ciągle "kosmicznej" przepustowości taki patch zassał by się w kilka minut [konkretnie w jakieś 13 minut]
Już daje tu przykłady ortodoksyjne, nie uwzględniam nawet tego, że nomen omen rzadko kiedy mamy te 100% pełnej przepustowości na łączu, i tu stawiam pytanie - co mają powiedzieć przeciętni użytkownicy netu 2-4mb ?
Ba nawet taki lekko ponad-przeciętny z 8mb ma kilka godzin w dupsko bo STEAM ma upośledzone podejście do technologi 21 wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie w miarę dokładnie, lub zupełnie pobieżnie, przetłumaczyć

Spoiler

wykradziony przez harpie sen Iorvetha, ten z fajeczką i świnką na rożnie

?

O ile się orientuję, Starsza Mowa to poprawiona na kilka sposobów celtczyzna i jej pochodne :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 16:28, Ostrowiak napisał:

Czy jest ktoś w stanie w miarę dokładnie, lub zupełnie pobieżnie, przetłumaczyć

Spoiler

wykradziony
przez harpie sen Iorvetha, ten z fajeczką i świnką na rożnie

?


Spoiler

Nie wiem co powiedział, ale co jest marzeniem elfa, a w szczególności elfa takiego jak Iorweth? Scoitael są głodne (często jest o tym mowa) więc mamy tłustą świnkę na rożnie, muszą się ukrywać w lasach - tutaj Iorweth ma dom, fajka przypuszczam, że symbol bezpieczeństwa, dobrego samopoczucia, czy coś w tym stylu. A co mówi? Pewnie coś o wolnym państwie elfów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 16:43, Polinka198 napisał:

> Czy jest ktoś w stanie w miarę dokładnie, lub zupełnie pobieżnie, przetłumaczyć

Spoiler


wykradziony
> przez harpie sen Iorvetha, ten z fajeczką i świnką na rożnie

?
>

Nie wiem co powiedział, ale co jest marzeniem elfa, a w szczególności elfa takiego jak
Iorweth?
Spoiler

Scoitael są głodne (często jest o tym mowa) więc mamy tłustą świnkę na rożnie,
muszą się ukrywać w lasach - tutaj Iorweth ma dom, fajka przypuszczam, że symbol bezpieczeństwa,
dobrego samopoczucia, czy coś w tym stylu. A co mówi? Pewnie coś o wolnym państwie elfów.



Noo, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem przenikliwości. Interpretacja całkiem niezła i całkiem prawdopodobna. Ale ja dodałbym jeszcze możliwość:

Spoiler

Być może był to sen o Saskii? Lub coś z nią związanego? Ponoć Iorweth coś do niej czuje


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dodałbym jeszcze możliwość:

Spoiler

Być może był to sen o

Dnia 08.06.2011 o 16:46, Shadow1994 napisał:

Saskii? Lub coś z nią związanego? Ponoć Iorweth coś do niej czuje



Spoiler

Może: Jutro o 15 mam randkę z Saskią, muszę się przygotować :-D




Spoiler

No i rzesz, przypomniałam sobie ostatnie chwile wyciskającego pryszcz Detmolda :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne, ze wiedzmin na takiej konfiguracji
i7 920
gtx 260
3gb ram

chodzi grywalnie na średnich ustawieniach? 0_o a domyślnie ustawiło mi na minimum.
mam najnowsze aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 17:32, Qbasmok napisał:

czy to normalne, ze wiedzmin na takiej konfiguracji
i7 920
gtx 260
3gb ram

chodzi grywalnie na średnich ustawieniach? 0_o a domyślnie ustawiło mi na minimum.
mam najnowsze aktualizacje.

mam lepszy procek (4x2.5ghz) , o 1gb więcej ram i Vistę i cóż - odpowiedź brzmi: ustawiło mi na ultra, ale gram na minimum. Wiesz pewno co mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i7 920 ma domyślne takty 2.66, więc jak masz 4x 2.5 to masz jednak gorszy procesor, podstawy matematyki się kłaniają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 17:59, Crew_900 napisał:

W opcjach grafiki wyłącz uberpróbkowanie.

mam wyłączone, reszte muszę mieć po połowie na włączone/wyłączone. może jakaś łatka na to jest? albo może najnowsza aktualizacja coś psuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 14:16, Azazell napisał:

Teraz w końcu gram porządnie. Jestem z 10 minut dopiero we Flotsam i cięzko trochę się
połapać z questami :) Nie wiem gdzie iść bo dosyć sporo ich mam. Szkoda, żę nie ma ich
na mapie zaznaczonych.

Zabijanie nekkerów i królowych zostaw sobie jak już zabijesz nawet bossa :)

W ogóle ja we Flotsam spędziłem do 15 godzin, zwiedziłem każdy zakątek, zrobiłem co się dało i zapowiada się, że w Verden też bardzo długo zabawię. Naprawdę, przejście w 25 godzin jest dla mnie nie do wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewielką mecyją jest fakt, że optymalizacja W2 była robiona na kolanie, zaś program potrafi slajdować na mid-endowym sprzęcie.

Patch 1.113 pewnie to poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 18:10, Qbasmok napisał:

mam wyłączone, reszte muszę mieć po połowie na włączone/wyłączone. może jakaś łatka na
to jest? albo może najnowsza aktualizacja coś psuje?


Hm, zacząłeś grę na najnowszym patchu czy jeszcze na poprzednim? Z tego co słychać to są czasem jakieś problemy z grami rozpoczętymi na starszych wersjach.

Opcja nr 2 - panowie z CDPR to magicy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 18:17, Adjatha napisał:

Opcja nr 2 - panowie z CDPR to magicy :P


Tomek Gop twierdził, że Wiedźmin jest tak skalowalny, że i na sprzęcie z epoki kamienia ciosanego będzie można komfortowo pograć.

Co się do tej pory stało, ja nie wiem D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować