Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2011 o 22:25, Virganius napisał:

A propos sprzętu - testował ktoś W2 na laptopach? Jak się spisuje?


Sam nie testowałem, ale patrząc na opinię na forach to generalnie W2 się z laptopami za bardzo nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 22:28, Pietro87 napisał:

> A propos sprzętu - testował ktoś W2 na laptopach? Jak się spisuje?

Sam nie testowałem, ale patrząc na opinię na forach to generalnie W2 się z laptopami
za bardzo nie lubi.


Dlaczego? mi działa świetnie mam Samsunga rf511-s04, po prostu trzeba mieć sprzęt na odpowiednim poziomie - to samo co w przypadku zwykłych blaszaków
Przeszłam Wiesia 2 razy, problemów z instalacją, patchowaniem itp. póki co zero, 4-5 razy wywaliło mi do pulpitu, obraz w większości płynny, dziwnie zacina mi się tylko na odcinku między spaloną wioską a Vergen (?)

Intel Core i7-2630QM, Nvidia GeForce 540M, RAM 8GB, Windows 7 64bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu obu patchy, najnowszych sterów, najnowszego BIOS-u i najnowszego hotfixa do Radeona gra na lapku Acer 5820TG (i3-380M, 2.53 GHz, Radeon HD 6550M, 4 GB RAM (3.85 do wykorzystania), Windows 7 64-bitowy) działa w miarę płynnie na ustawieniach ze screena działa raczej płynnie (25-32 FPS), chociaż potrafi czasem (z rzadka, ale jednak) przyciąć.
Rada - przy grze na lapku miejcie go podłączonego do kontaktu. O wiele szybciej gra będzie działać.

20110608224506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to moje ustawienia (nie zdążyłam użyć edycji)
opcje wyłączone głównie z powodów kosmetycznych, a nie wydajnościowych, wnerwiało mnie to rozmycie kamery przy ruchu, a bloom dodawał jakiegoś takiego brzydkiego blasku skórze

20110608225108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 22:54, Almarcino napisał:

Wiadomo juz cos o kolejnym patchu? ;)


Wiadomo, że ma być i wnieść w końcu jakieś korekty bardziej technologiczne.
Na forum nvidii był komentarz zielonych od nośnie kolejnych sterowników, które będą dostosowywane w kwestii wydajności do Wieśka dwa i powstają we współpracy z CDP Red od kątem roboczo nazwać go można patcha 1.3.
Więc niewielka nadzieja na kolejne poprawki w działaniu gry jest [o ile na niektórych starszych configach gra już chodzi znośnie lub nawet bardzo dobrze o tyle na niektórych nawet hi-endowych potrafi ciągle cudacznie się zarzynać, raczej nie oleją tego tak z góry]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przymierzam się do kupna laptopa. Ma mi posłużyć przez parę lat, więc tak czy tak musi być wydajny, no ale dobrze byłoby, żeby udźwignął W2 przynajmniej na średnich. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 18:10, Qbasmok napisał:

> W opcjach grafiki wyłącz uberpróbkowanie.
mam wyłączone, reszte muszę mieć po połowie na włączone/wyłączone. może jakaś łatka na
to jest? albo może najnowsza aktualizacja coś psuje?


Sporo zależy od rozdzielczości ekranu. Przy rozdziałce 1280x720 na GTX 260 gra śmiało pójdzie na ultra bez uberpróbkowania, ale np. przy rozdzielczości 1920x1080 już nie jest tak wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może "nie tak wesoło" to jednak lekka przesada... Przynajmniej u mnie, bo W2 potrafi zaskakiwać frameratem czasami ;p
W każdym razie - mam stockowe hd5770 1gb, które jest na poziomie gtx260 właśnie + athlon II x4 @ 3 ghz + 4 gb ramu + win 7 pro x86 + stery 11.5 hotfix i Wiesio hula w 1080p w średnio wysokich od 30 do 40 klatek podczas normalnego gameplayu (no bo w cutscenkach czy jakimś siłowaniu się na rękę framerate skacze do 60 ;p).

Tak tylko mówię ;)

edit: patch 1.1, po zainstalowaniu 1.2 nie bawiłem się frapsem jeszcze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iorwetha możesz też znaleźć w jednym z domów w dzielnicy elfów. Rozglądaj się za zieloną kropką na minimapie, bo ona oznacza przyjaciół/osoby do pogadania. O ile dobrze pamiętam, jedna taka kropka oznacza elfkę-

Spoiler

feministkę

, a Iorweth jak go nie ma na zewnątrz to jest właśnie w tym samym domu, co ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 23:32, szypek26 napisał:

Może "nie tak wesoło" to jednak lekka przesada... Przynajmniej u mnie, bo W2 potrafi
zaskakiwać frameratem czasami ;p


Cóż - u mnie na GTX260 przy 1080p grę mam ustawioną na coś pomiędzy high a ultra i gra generalnie chodzi nieźle, aczkolwiek jest kilka miejsc gdzie FPS spada bardzo mocno w dół. Są to np. okolice obozu w drugim akcie, przy trawie - tam przy 1080p na tych ustawieniach FPS spada do 18. Dodam że wyłączenie efektów niewiele daje, bo na próbę odpaliłem grę na minimalnych ustawieniach i w tym samym miejscu miałem 25 FPS. Dopiero jak zmniejszyłem rozdzielczość to FPS nawet na tych wysokich ustawieniac poszedł ostro w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może taki konkurs "efekt dopplera" czy cuś? Wygrana osoba mogła użyczyć swojej twarzy jednej postaci w grze. O konkursie było głośno, ale wyniki jakoś przegapiłem, a w samej grze również nie zauważyłem nikogo z wyróżniającą się z tłumu twarzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 01:15, Sandro napisał:

Pamiętacie może taki konkurs "efekt dopplera" czy cuś? Wygrana osoba mogła użyczyć swojej
twarzy jednej postaci w grze. O konkursie było głośno, ale wyniki jakoś przegapiłem,
a w samej grze również nie zauważyłem nikogo z wyróżniającą się z tłumu twarzą...

Hmmm w sumie wyników też nigdzie nie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zabilem

Spoiler

kejrana

na poziomie trudnym, najsmieszniejsze jest to ze poszedlem za daleko i wlaczyla sie cut scenka, wiec zapomnialem o eliksirach, w tym takze tego fabularnego, wychodzi na to ze Mikstura przeciwko Truciznie poczwary to tylko pic na wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 22:00, Pietro87 napisał:

Automatyczny konfigurator jest o kant dupska potłuc =)
Nie ma co się nim sugerować.

Mi ustawiał na kompie e8400, gtx 260, 4gb ram : wersja czysta 1.0 - minimalne, wersja
1.1 wysokie, wersja 1.2 znów minimalne.
A gram na Ultra bez ubberpróbkowania i z wyłączonym AA [ale zachowanym filtrem ostrości]
w rozdziałce 1360/768 [bo rozciąga ją prawidłowo, w końcu to proporcje 16:9 a moja natywna
1440/900 jest obecnie w pasach więc sobie je podarowałem] - FPS średni 35-40, generalnie
zamknięte lokacje 50-60 otwarte 35-45 nawet podczas obszernych zadym więc jest całkiem
ok [na patchu 1.1 miałem zwolnienia animacji, losowe bez większego powodu, ot animacja
spadała raptem np w pustym pokoju o 50-70% na 18-20 klatek, na patchu 1.2 grając od nowa
na razie ani jednego takiego zjazdu - zobaczymy jak będzie w akcie 2]


To dziwne mamy w miarę podobny sprzęt. Ja mam Phenom II X4 955, Gainward GTX 260 i 4GB RAM. Mam wszystko na ultra detal i tylko uberpróbkowanie wyłączone (rozdziałka 1680x1050). Przeważnie mam od 32-45 FPS :). Czasami spadnie poniżej 30 ale to raz na jakieś kilkadziesiąt minut. Więc sobie AA włącz bo daje znakomity efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować