Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2011 o 07:20, Polinka198 napisał:

Bez szwanku fizycznego czy psychicznego? Wiesz, że ta "18" na pudełku to nie oznaczenie
wagi?

Obrońca moralności się znalazł :P
Z 8 letnim braciakiem grywałem w mortal kombat i nic mu nie jest. Wielka mi sztuka wytłumaczyć jak odróżnić fikcję od rzeczywistości ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 07:20, Polinka198 napisał:

Bez szwanku fizycznego czy psychicznego? Wiesz, że ta "18" na pudełku to nie oznaczenie wagi?

Nie wiem co by musiałoby być do tej gry dołączone żeby groziło mu to szwankiem fizycznym XD
A co do ograniczeń wiekowych to szczerze wątpię czy określają w jakikolwiek rzetelny sposób jaki wpływ na psychikę dzieci/młodzieży ma dana gra bo najprawdopodobniej w ich przyznawaniu nie bierze udział żaden psycholog, osoby się tym zajmujące mają prędzej listę w stylu "przemoc=16+, wulgarny język=17+, seks=18+" i lecą według tego nie zagłębiając się w jakiekolwiek szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozwijam Wieśka na szermierza - i jakiś tam talent wykupiłem, że teraz podczas bloku pojawia mi się kursor miecza na przeciwniku przez krótką chwilę. I coś wtedy pewnie można zrobić...
ale klik lewym, klik prawym.. jakoś mi nie wychodzi.. strasznie krótko jest ten kursor.
może ktoś wyjaśnić ocb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 23:18, Javier66 napisał:

> > Nie wiem, ja tylko mam takie problemy na początku? ;]
> Wiedźmin ma nie wyważony poziom trudności. Problemy w prologu to standard.

Ja W2 przeszedłem na spokojnie przy poziomie normalnym.

Ja też. Za drugim razem zmieniłem raz poziom trudności na łatwy, bo mi się nie chciało długo walczyć z

Spoiler

Letho


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2011 o 08:35, Karharot napisał:

Nie wiem co by musiałoby być do tej gry dołączone żeby groziło mu to szwankiem fizycznym
XD

to proste zamiast popiersia - miecz Geralta ;D
już widzę 11 letnich wiedźminów biegających po podwórku za strzygami i artykuły w gazecie o przemocy w grach ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 09:19, Growin napisał:

Patrzeć od 18, a uprawiać od 15. Mnie to najbardziej dziwi.

O ile z seksem można by jeszcze dyskutować że nie wszystkie nastolatki się samouświadamiają (te 10% wciąż jeszcze można uchronić!) o tyle z wulgarnym językiem to jest czysta kpina zważywszy na to co się słyszy z ust nastoletnich pociech szalejących na ulicy czy podwórku (o ile dobrze pamiętam to w szkołach nie było wcale lepiej).
Są to absurdy prawa tworzonego przez ludzi mających ograniczony kontakt z rzeczywistością (albo raczej postrzegających ją przez swoje ocenzurowane okulary). Dobrze przynajmniej że u nas te oznaczenia mają wartość tylko i wyłącznie informacyjną i jeśli ktoś uważa że są bezwartościowe może je zignorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 09:58, moonman napisał:

> Jest krótko i będzie - możesz wtedy wykonać kontratak.

dzięki - LPM czy PPM?

Ja klikam LPM. Trochę durnie to wygląda, jak walczysz z potworami, za to całkiem fajnie jak z ludźmi- Geralt odbija miecz, robi przewrót i pchnięcie w brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 1akcie i mam takie zadanie "Koszmar Baltimora" i niewiem gdzie szukać tej studni . jest napisane by postępować według wskazówek Baltimora ale niholery niewiem gdzie isć bo niema wskaznika na mapce, napiszcie coś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 13:41, dark_mesiah napisał:

Jestem w 1akcie i mam takie zadanie "Koszmar Baltimora" i niewiem gdzie szukać tej studni
. jest napisane by postępować według wskazówek Baltimora ale niholery niewiem gdzie isć
bo niema wskaznika na mapce, napiszcie coś)


Zadanie jest nie w 1 a w 2 akcie co do samego zadania

Spoiler

chodzi o studnie w spalonej wiosce, z tamtąd musisz udać sie do kamieniołomu po klucz który będzie w skrzyni, potem do ukrytego koło wraku okrętu pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę grę pierwszy raz i właśnie zaczynam trzeci akt, więc nie spojlerujcie proszę. Chcę tylko wyrazić swoje uczucia co do końcówki drugiego aktu...

Spoiler

Jakkolwiek całą grę byłem po stronie ludzi, to Henselt mnie totalnie wkur... no, zdenerwował swoim postępowaniem. Nie mogłem go już słuchać, zwłaszcza jak wspomniał o Ves... Cóż, był gnojkiem i nie pozwoliłem mu władać Północą...

Jestem rozdarty ale czuję, że postąpiłem dobrze :]



Te wybory w grze mnie naprawdę irytują. Bo za chwilę będzie trzeba grać od nowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już dużo składników z potworów i muszę je sprzedawać bo za dużo ważą ale przy robieniu eliksirów zauważyłem, że przykład- składnik 1 zawiera vitrol i ma czerwony symbol, a składnik 2 zawiera vitrol ale ma inny kolor symbolu. I o co w tym chodzi? Czy to jest podobnie jak w pierwszym wieśku, że można przez to uzyskać dodatkowe właściwości eliksiru jeśli wszystkie składniki będą miały np zielony symbol?
Da się przejść grę bez petard i sztyletów? Uzbierało się tego trochę i swoje waży więc rozmyślam nad sprzedaniem dziadostwa bo jeśli to nie będzie konieczne nie mam zamiaru używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 21:46, Witcher1990 napisał:

Da się przejść grę bez petard i sztyletów? Uzbierało się tego trochę i swoje waży więc
rozmyślam nad sprzedaniem dziadostwa bo jeśli to nie będzie konieczne nie mam zamiaru
używać.

Za wyjątkiem

Spoiler

zlecenia na Nekkera - potrzebne są 4 kartacze

- jak najbardziej można sobie radzić bez sztyletów i petard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 21:46, Witcher1990 napisał:

Da się przejść grę bez petard i sztyletów? Uzbierało się tego trochę i swoje waży więc
rozmyślam nad sprzedaniem dziadostwa bo jeśli to nie będzie konieczne nie mam zamiaru
używać.

Da sie. Jak masz za dużo nie walcz tylko petardami rzucaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 21:46, Witcher1990 napisał:

Mam już dużo składników z potworów i muszę je sprzedawać bo za dużo ważą ale przy robieniu
eliksirów zauważyłem, że przykład- składnik 1 zawiera vitrol i ma czerwony symbol, a
składnik 2 zawiera vitrol ale ma inny kolor symbolu. I o co w tym chodzi? Czy to jest
podobnie jak w pierwszym wieśku, że można przez to uzyskać dodatkowe właściwości eliksiru
jeśli wszystkie składniki będą miały np zielony symbol?


To jest zdaje się niedoróbka. Część składników jest po prostu źle opisana, co może mylić jeśli patrzy się na nie w inwentarzu. Na ekranie alchemii jest już inaczej - składniki są poprawnie przydzielone do kategorii, choć nadal mają złe opisy. Patrz screen: ślina endriagi zawiera vermilion i taki też ma symbol, ale w opisie napisano że to vitriol.

Nie da się zrobić mikstury ze składnika zawierającego inne składniki niż w recepcie - po prostu gra nie da ich przydzielić. W W2 nie można więc eksperymentować, ani pomylić.

20110623085441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować