Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

spoiler III akt

Spoiler


jak walczyć ze smokiem - jestem w drugim etapie - na dachu wieży
szkoda, że nie można pić eliksirów jak w W1 podczas walki - i ta nowa jaskółka jakaś taka z d**y
jeszcze Wiesiek mi gada do smoka "więcej was matka nie miała" - dowcipniś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 09:55, moonman napisał:

jak walczyć ze

Spoiler

smokiem

- jestem w drugim etapie - na dachu wieży

Taktyka dosyć prosta - Quen cały czas na sobie (ogień!) i ataki z doskoku kiedy

Spoiler

smok jest oparty o dach

. I oczywiście z odskokiem, chociaż często przed jego kontrą uciec się nie da. Ale jeśli masz nie tak mało many, możesz próbować przyjąć cios na kl...quena i spamować silnym ciosem. Ew. atakuj też petardami.

Dnia 23.06.2011 o 09:55, moonman napisał:

szkoda, że nie można pić eliksirów jak w W1 podczas walki - i

Niby bardziej wiedźmińskie - można się przyzwyczaić, zresztą ból jest to głównie dla alchemika.

Dnia 23.06.2011 o 09:55, moonman napisał:

ta nowa jaskółka jakaś taka z d**y

Bez przesady - wcześniej przyspieszała regenerację zdrowia, teraz też. Co prawda słaba jest w porównaniu do mocniejszch wersji leczących, ale nie ma skutków ubocznych, więc przyda się i magowi i wojownikowi.

Dnia 23.06.2011 o 09:55, moonman napisał:

jeszcze Wiesiek mi gada do

Spoiler

smoka

"więcej was matka nie miała" - dowcipniś

Generowane losowo oczywista - miałem też ciekawą sytuację kiedy wypowiedział to do ostatniej endriagi, która zaatakowała mnie

Spoiler

po ubiciu królowej

. Również pasowało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w drugim rozdziale:

Spoiler

Otóż, po przejściu przez mgłę, pogawędzeniu z elfami, idziemy w stronę bramy. Tam spotykamy krasnoluda, jakiegoś tam przyjaciela. Imion nigdy nie potrafię spamiętać. Zbyt szybko zakończyłem rozmowę i krasnolud gdzieś poszedł. Zapomniałem pogadać z nim o chorągwi, tę potrzebną do zdjęcia klątwy ;)

Gdzie go znajdę? Ewentualnie z kim jeszcze bym mógł o tym pogadać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 13:58, Witcher1990 napisał:

O chorągwi i innych przedmiotach gadasz z Zyvikiem

Istnieje coś takiego jak opcja spoiler.
A owszem pogada ale nie pozna położenia.
Ten krasnolud również występuje przy tej bramie czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy no i gdzie te 16zakończeń? Czy to się różni tylko tym, że np

Spoiler

zabijemy Henselta lub staniemy po stronie elfów?



No i brak intra na końcu i na początku gry tylko cut scenki tworzone na silniku gry. Lypa panie Lypa no i masa błędów jak w przypadku 1wszego wieśka. Mam wrażenie, że to taki W1 z lepszą grafiką i innym systemem walki. Rozwój alchemii- kompletnie nieopłacalne drzewko
Co do bugów i tego co mi się nie podoba
1. Notorycznie nie mogę wbić jakiegoś znaku podczas walki, dopiero po 5-6razie się to udaje, to samo tyczyło zmiany miecza podczas walki
2. Blokowanie się npców, gubienie w terenie i nagłe odnajdywanie
3. W przypadku 5/10rozmów przy ognisku Geralt kończy konwersację stojąc w ogniu
4. Ataki potworów czy ludzi często nie mają racji mnie dosięgnąć i odwrotnie a mimo to zadaję obrazenia
5. Zdarzało się, że patrzyłem na plakat przez ścianę
6. Drzwi... Największa porażka i kupa śmiechu przy okazji. Nie dość, że same się zamykają to jeszcze jak ktoś przejdzie przed nami trzeba je na nowo otworzyć no litości...
7. Błędy w opisaniu składników alchemicznych
8. Bezsensowne zmiany pory dnia-
Spoiler

z Letho walczyłem rano a gdy szukałem Cedrika było przed północą choć przecież miałem się spieszyć.


9. Armie klonów nadal występują
10. Ścieżki zamiast otwartego świata...
11. Miało nie być zadań w stylu- "Zabij 20utopców i przynieś mózgi" a jednak są
12. Trofea dające jakieś profity? ;o
13. Geralt ma ucho a Triss całe cycki;|
14. Dalej nie da się pokonać byle murka...
15. Zdarzało mi się zacinać na otwartej przestrzeni gdzie Geralt biegał w miejscu, szczególnie często w II akcie w wąwozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 19:21, Witcher1990 napisał:

Yyy no i gdzie te 16zakończeń? Czy to się różni tylko tym, że np

Spoiler

zabijemy Henselta
lub staniemy po stronie elfów?



Te zakończenia to są konkretnie 4

Spoiler

[Iorweth 1 - jeśli pomożesz Filippie, Iorweth 2 - jeśli polecisz za Triss // Henselth 1 i Henselth 2 analogiczne, tzn lecisz za Triss lub pomagasz Vernonowi]



Ewentualnie można to też brać mniej więcej tak :

Spoiler

Iorweth 1 - Pomagasz Filippie, Smok żyje, Letho padł
Iorweth 2 - Pomagasz Filippie, Smok padł, Letho padł
Iorweth 3 - Pomagasz Filippie, Smok padł, Letho żyje
Iorweth 4 - Pomagasz Filippie, Smok żyje, Letho żyje
Iorweth 5 - Pomagasz Triss, Smok żyje, Letho żyje
Iorweth 6 - Pomagasz Triss, Smok żyje, Letho padł
Iorweth 7 - Pomagasz Triss, Smok padł, Letho padł
Iorweth 8 - Pomagasz Triss, Smok żyje, Letho żyje



I analogiczna ósemka dla
Spoiler

Vernona

, tylko w takim układzie, biorąc powyższe wydarzenia za kluczowe i jedyne istotne na finiszu uzyskasz kombinację 16 "zakończeń" [tylko CDP ma inną definicję słowa "zakończenie" niż gracze w tym wypadku =)]

Za to sama idea CDP wygląda nieco inaczej, tzn jest wiele wariantów świata jaki po sobie zostawimy, na co mają wpływ wydarzenia z całej gry, ale idąc tym torem, to "zakończeń" jak ktoś liczył było by między 50 a 70 parę.

Nie mniej szumne 16 zakończeń można dopisać do księgi bajek i mitów przedpremierowych [obok np "jednego loadingu"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 19:35, Pietro87 napisał:

Nie mniej szumne 16 zakończeń można dopisać do księgi bajek i mitów przedpremierowych
[obok np "jednego loadingu"]

I obok "gry robionej specjalnie pod PC, nie myślimy o konsolach, skupiamy się na pececie"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując- jeden wielki CH:)
Równie dobrze mogę teraz wczytać zapis gry i

Spoiler

zabić Letho, oszczędzić smoka i wyjąć kamień z teleportu.


Myślałem, że przynajmniej
Spoiler

Triss zabiją jak poszedłem za Vernonem a tu lipa, a szkoda bo nigdy jej nie lubiłem

.
Pierwszy Wiedźmin był pod tym względem znacznie lepszy, wybory dokonywane w trakcie gry faktycznie wpływały na rozgrywkę. No ale przynajmniej
Spoiler

Geralt odzyskuje pamięć, pojawia się Yen i Ciri, świetny motyw z Dzikim Gonem

. Oj wiele dało się poprawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę.

Czy ktoś mógłby mi przesłać save''a z wiedźmina 1 gdzie Geralt stanął po stronie wiewiórek? A najlepiej by było jeszcze gdyby oprócz tego Adda została zabita przez wieśka? Z góry dziękuję za pomoc.

Mail na który proszę przesłać save''a to: kermi44@gmail.com

PS: mam EK Wiedzmina 2 od 16 maja, a grę pierwszy raz ukończyłem (wstyd się przyznać) dopiero przed chwilą. Powodem takiego stanu rzeczy jest najzwyczajniej brak czasu na granie.

Z drugiej strony można by rzec, że w moim przypadku W2 starcza na ponad miesiąc grania ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skończyłem :)
po stronie Roche''a, poziom normal. lvl 32
spoiler:

Spoiler


na czym ma polegać te 16 zakończeń?
zabiłem Letho - obejrzałem zakończenie z biedronką i później jak Wiesiek ostatni raz patrzy na Loc Muin
... wczytałem sejwa... nie zabiłem Letho... i zakończenie to samo.. czyli rozumiem że liczone jest jako jedno i to samo?
BTW: ta biedronka to pewnie jakis mag/magiczka co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 20:02, KERMIy napisał:

Mam prośbę.

Czy ktoś mógłby mi przesłać save''a z wiedźmina 1 gdzie Geralt stanął po stronie wiewiórek?
A najlepiej by było jeszcze gdyby oprócz tego Adda została zabita przez wieśka? Z góry
dziękuję za pomoc.

Mail na który proszę przesłać save''a to: kermi44@gmail.com

PS: mam EK Wiedzmina 2 od 16 maja, a grę pierwszy raz ukończyłem (wstyd się przyznać)
dopiero przed chwilą. Powodem takiego stanu rzeczy jest najzwyczajniej brak czasu na
granie.

Z drugiej strony można by rzec, że w moim przypadku W2 starcza na ponad miesiąc grania
;-P



Co z tego, że 1 raz ukończyłeś, to żaden wstyd, przynajmniej gra ci na dłużej starczy :D. Szukałem sejwa, ale niestety nie mam już owego, a miałem ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończenia polegają na innych dialogach, sytuacjach i postaciach w III akcie jak i epilogu. Outro jest takie samo dla każdego zakończenia.

Dnia 23.06.2011 o 22:24, moonman napisał:

BTW: ta biedronka to pewnie jakis mag/magiczka co?



Raczej nie. Już kiedyś była rozkmina na ten temat. Jak powinno się interpretować symbolikę biedronki w kontekście gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2011 o 20:02, KERMIy napisał:

PS: mam EK Wiedzmina 2 od 16 maja, a grę pierwszy raz ukończyłem (wstyd się przyznać)
dopiero przed chwilą. Powodem takiego stanu rzeczy jest najzwyczajniej brak czasu na
granie.


ja też skończyłem pierwszy raz poł h temu :) a też gram od czasu słynnej "premiery" EK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 20:02, KERMIy napisał:

PS: mam EK Wiedzmina 2 od 16 maja, a grę pierwszy raz ukończyłem (wstyd się przyznać)
dopiero przed chwilą. Powodem takiego stanu rzeczy jest najzwyczajniej brak czasu na
granie.


To nic. Mnie chyba nikt nie pokona. Mam EK, od premiry i siedzę jeszcze w pierwszym akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować