Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2011 o 17:21, Radieth napisał:

> Czy ktoś wie co będzie z rekompensatą za poobijane figurki Geralta z EK?
Ja już dostałem i chyba większość razem z koszulką, a do tego medalion.


Ok, ale dlaczego jeżeli ty dostałeś medalion a ja tylko koszulkę chociaż wysłałem fotki z uszkodzona figurką?? O co w tym wszystkim chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 23:27, Skazeusz napisał:

Mnie się w ogóle nie spodobało to, że zależnie od wyboru gra się tak diametralnie różni.
Czuję się, jakbym tracił kawał historii.


Specjalnie jest to tak zrobione, by zachęcić gracza do ponownego przejścia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2011 o 01:58, Izanagi87 napisał:

Ok, ale dlaczego jeżeli ty dostałeś medalion a ja tylko koszulkę chociaż wysłałem fotki
z uszkodzona figurką?? O co w tym wszystkim chodzi?


Jeżeli oprócz głowy zareklamowałeś jeszcze jakiś dodatkowy element z EK W2, to paczkę z wymienioną głową, dodatkowym elementem oraz medalionem powinieneś otrzymać w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 23:27, Crew_900 napisał:

Wcześniej miałeś okazję jak przechodziłeś przez mgłę po przedmioty jak sztandar i miecz
saski .....


Wcześniej to ja nie miałem patcha 1.3

Szkoda ze nie usunęli błędy jak Geralt nie chce walczyć, nie chce wyjąc lub schować miecza.
Wysłałem ze mam taki błąd i jednak na to wychodzi ze niektórych błędów nie biorą pod uwagę. I żeby Geralt normalnie sie słuchał to jedynym wyjściem jest wczytanie ostatniego zapisu.

Niektóre zmiany sa dobre, jak schowek rupiecie, możliwość alchemii gdzie można za jednym razem wytworzyć 10 eliksirów a nie te ciągle klikanie, było trochę uciążliwe.

Po patchu 1.3 ustawiłem gre na ultra, gdzie przed patchem grałem an takim ustawieniu a teraz niemiłosiernie gra się cięła, musiałem zmniejszyć wymagania. Najważniejsze ze czarne pasy zostały zlikwidowane

Trochę chyba poziom trudności na jakim grałem sie obniżył co jest dla mnie denerwujące, a czemu
żebym w 1 minute pokonał

Spoiler

Goliata i Trolla

napotkanego an drodze, nawet nie musiałem użyć żadnego znaku.
Lubie wyzwania, a nie gram na poziomie najniższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłeś ultra to ci się automatycznie włącza opcja Uberpróbkowania, ona na wszystkich sprzętach muli grę, wyłącz ją.
Co do błędów z mieczem to potwierdzam też tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uberpróbkowanie mam wyłączone, po moim przecie powinno chodzić na max a tak nie jest.

Leos8
Próbowałem ale tylko raz mi sie udało aby nagle wydanie polecenia zadziałało.

Nic innego jak to naprawią w patchu 1.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby gra wyszła z błędami po patchu 1.3 naprawde nie była by zła technicznie.

Chociaż błędy techniczne rekompensuje wspaniała rozgrywka.
Minusem jest długość rozgrywki, szybciej czas leci. Z taka fabułą to gra majaca w kazdym akcie po 50 misji pobocznych naprawdę by nie nudziła.
Ale sadze ze jakiś duży dodatek może wyjdzie, dający z 10 godzin dodatkowych, to było by super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 08:01, Mizutsu napisał:

Specjalnie jest to tak zrobione, by zachęcić gracza do ponownego przejścia gry.


Poważnie?
Mimo to dalej mnie się to nie podoba, bo lubię mieć jedną główną oś w fabule. Wybory ok, ale niech ich konsekwencje nie blokują mi dostępu do sporej ilości zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczasz.
Skoro w grze występuje możliwość wybrania własnej ścieżki (i Tobie to pasuje), to logiczne jest, że ich konsekwencje doprowadzą do różnych zakończeń poprzedzonych różnymi misjami. Nie za bardzo zatem rozumiem dlaczego tak się oburzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 13:39, Renzov napisał:

Sam sobie zaprzeczasz.


Nie.

Dnia 25.07.2011 o 13:39, Renzov napisał:

Skoro w grze występuje możliwość wybrania własnej ścieżki (i Tobie to pasuje), to logiczne
jest, że ich konsekwencje doprowadzą do różnych zakończeń poprzedzonych różnymi misjami.


Chodzi o to, że różnice w zależności od wyboru są moim zdaniem zbyt duże, capiche? Fajnie, że można wpływać na świat gry i gdy konsekwencje naszych działań wpływają np. na to, czy ktoś jest nam przychylny czy nie, to grejt. Ale szkoda, że jednym wyborem zamykamy sobie drogę do całej masy zadań.

Dnia 25.07.2011 o 13:39, Renzov napisał:

Nie za bardzo zatem rozumiem dlaczego tak się oburzasz.


Nie zauważyłem, żebym się oburzył, ale na szczęście zawsze można liczyć na wsparcie internetowych psychologów. Co by świat bez was zrobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy nie lubisz gier dających większą wolność wyboru niż "powiem mu że jest misiakiem" bądź "powiem mu że jest pasztetem".

Polecam produkcje BioWare, tam praktycznie nic nie zależy od wyborów gracza poza kilkoma kwestiami dialogowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 14:03, Ostrowiak napisał:

Innymi słowy nie lubisz gier dających większą wolność wyboru niż "powiem mu że jest misiakiem"
bądź "powiem mu że jest pasztetem".


Nie. Chodzi o to, że różnice w zależności od wyboru nie powinny być zbyt duże, capiche? Fajnie, że można wpływać na świat gry i gdy konsekwencje naszych działań wpływają np. na to, czy ktoś jest nam przychylny czy nie. Ale szkoda, że jednym wyborem zamykamy sobie drogę do całej masy zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w 2 części konsekwencje bardziej wpływają niż w jedynce. Niepoważniejszym wyborem jest jaką sie drogą idzie nie wyobrażałbym sobie ze by mogły by być inne.

W większości rozmów, trzeba dokładnie zastanowić się co wybrać. Ale jednym plusem wybory ścieżki jest to ze grę można przejść 2 razy, nie nudząc się i za to wykonywać całkiem inne zadanie.

Najbardziej mi nie odpowiada jak przez chwile bierzemy sterowanie inna osoba niż Geralt, jakim cudem ?
Tego nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 14:05, Skazeusz napisał:

Nie. Chodzi o to, że różnice w zależności od wyboru nie powinny być zbyt duże, capiche?
Fajnie, że można wpływać na świat gry i gdy konsekwencje naszych działań wpływają np.
na to, czy ktoś jest nam przychylny czy nie. Ale szkoda, że jednym wyborem zamykamy sobie
drogę do całej masy zadań.



Podejście BioWare. Niech sobie robią bogatą fabułę z konsekwencjami wyboru, byle były widocznie tylko w kwestiach dialogowych.

No capisco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 14:10, Ostrowiak napisał:

Podejście BioWare. Niech sobie robią bogatą fabułę z konsekwencjami wyboru, byle były
widocznie tylko w kwestiach dialogowych.


Ty to napisałeś, ja tak nie uważam. Włączamy abstrakcyjne myślenie i wyobrażamy sobie takie miejsce na skali konsekwencji wyborów w grze mniej więcej w połowie pomiędzy różnicami w kwestiach dialogowych a zablokowaniem sobie możliwości przejścia kilkunastu zadań. Tam właśnie według mnie powinien znajdować się wskaźnik tej skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować