Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Tego chyba brakuje w 2. Nie ma typowych wiejskich widoków. 2 moze troche nie trzymać klimatu.

Ale powiem Wiedźmin jest dla mnie taka perełka, która wychodzi raz na 2-3 lata. I najgorsze jest to ze na wspaniała gre trzeba czekac następne kolejne.
Porównując 1 do 2 można się przyczepić, tego i tamtego. Ale porównując Wiedźmina do innych tytułów i tak Wiedźmin miażdży konkurencje.
Jak bym maił ocenic równo czego oczekuje od Wiedźmina 2 i DA II. To Wieśkowi dąłbym 9,5 a DAII ocenił na 3,5. Spojrzeć na oceny jest tu przepaść.

Tylko najbardziej szkoda ze następnych hit RPG dopiero jak wyjdzie 3, a w co grać przez tyle czasu ? Gdyby nie Wiedźmin rynek RPG dawno by umarł, gdzie jest ta porządna konkurencja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2, nie ujmując mu niczego, sprawia wrażenie przefajnionego, jakby CDP poszło za bardzo w stronę masseffectów - fabuła jest żywa i szybsza, energiczniejsza niż w jedynce, fakt. Ale to skraca grę. Poboczniaków jest jak na lekarstwo w porównaniu z częścią pierwszą, lokacje są bardziej hermetyczne (niemiłe wrażenie lasu - gigantyczny na mapie, w 3 minuty do przejścia).

Klimat traci przez wyzbycie się w znacznej mierze swojskości, nadrabia rozsądną mechaniką (chociaż wolałbym znowu bazy do eliksirów, widoczne na mieczach smarowidła, odbieranie nagród za trofea czy banalne animacje piruetów).

Jaki Wiedźmin 2 jest, każdy widzi. Świetna jakość, ale w za małej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mapa niby duza, lokacje ale szybko się to przechodzi.
A może też bierze przykład i wypuści mnóstwo dodatków ?

Wszystko się szybciej dzieje, niby lokacje są duze ale szybko się znajdzie na końcu mapy.
Na pewno mogło byc troche wiecej misji pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem w końcu okazję zagrać i

Spoiler

pokonałem Kejrana, ale przed walką można było zrobić eliksir z mangusty. Miałem ten cieniokost i serce nekkera bodajże. 3 składnika nie miałem co nim było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2011 o 13:51, Ostrowiak napisał:

Klimat traci przez wyzbycie się w znacznej mierze swojskości (...)


Zdecydowanie powyższe stwierdzenie jest faktem, ale na pewno nie zgodziłbym się z tymi, którzy mówią, że tej swojskości zupełnie brakuje. I Akt przypomina mi w dużym stopniu kompilację najlepszych aspektów z Aktów I i IV pierwszego Wieśka. Faktem jest, że starodawna puszcza o drzewach wzbijających się w powietrze wyżej niż blanki Zamku La Valette''ów (pomiarów nie prowadziłem...) to zupełnie inna bajka niż przaśność okolic Odmętów, ale jednak... Te posążki, ołtarzyki pogańskiego bożka czy też sama Binduga i pracujący w pocie czoła prości ludzie przywodzą jednak coś takiego na myśl. Mylę się?

Jak większość, mam nadzieję na powrót swojskości w trzeciej odsłonie gry. Myślę, że jeśli

Spoiler

Geralt uda się w daleką podróż

, to będzie ku temu okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Wiedźmina od paru dni. Czy to, że podczas walki Geralt czasem po prostu nie reaguje na wciskane klawisze (szczególnie frustrujące, gdy wskoczy się za plecy jakiegoś potwora i chce zadać silny cios, a tu zero reakcji albo też przestaje działać w ogóle klawisz W i poruszać do przodu da się tylko spacją) a na ekranach ekwipunku/postaci myszka wlecze się nieziemsko i ciężko w ogóle trafić w ikonkę, o którą nam chodzi, jest przypadłością tylko na moim komputerze, czy też te bugi są powszechne? Gra chodzi na wysokich i nie rwie, więc nie wiem czemu to nawala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o brak reakcji postaci na wciśnięty przycisk, to mam tak czasami, ale tylko w przypadku bloku. Chcę zrobić blok ciosu, ale Geralt nie reaguje. Po ekwipunku natomiast poruszam się całkiem swobodnie i nie mam innych problemów, które opisałeś. Tak ja mam przynajmniej, więc nie będę pisał, że to u Ciebie jest coś nie tak, bo nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 16:12, Strange101 napisał:

Gram w Wiedźmina od paru dni. Czy to, że podczas walki Geralt czasem po prostu nie reaguje
na wciskane klawisze (szczególnie frustrujące, gdy wskoczy się za plecy jakiegoś potwora
i chce zadać silny cios, a tu zero reakcji albo też przestaje działać w ogóle klawisz
W i poruszać do przodu da się tylko spacją) a na ekranach ekwipunku/postaci myszka wlecze
się nieziemsko i ciężko w ogóle trafić w ikonkę, o którą nam chodzi, jest przypadłością
tylko na moim komputerze, czy też te bugi są powszechne? Gra chodzi na wysokich i nie
rwie, więc nie wiem czemu to nawala.

Częsta przypadłość, u mnie najczęściej nawala klawisz blokowania. Uciążliwe od kiedy quena znerfili. Do tego nieraz blokuje się cała klawiatura i Geralt prze dzielnie do przodu, a ja nie jestem w stanie go zatrzymać w sposób inny niż restart kompa. Trzeba się z tym pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę w II akcie kupić narzędzia chirurgiczne??

Spoiler

Gram po stronie w Ioerwetha i potrzebuję ich do wykonania zadania Z Drżącym Sercem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 16:54, Slappy napisał:

Gdzie mogę w II akcie kupić narzędzia chirurgiczne??

Spoiler

Gram po stronie w Ioerwetha i potrzebuję ich do wykonania zadania Z Drżącym Sercem


U handlarki na targowisku, przy głównym wejściu do Vergen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 16:53, kotfilon napisał:

mógłby mnie ktoś oświecić, jakie wybory moralne i wydarzenia są domyślne dla wybrania
nowej gry bez importu save z jedynki?

Spoiler

Wszyscy nie żyją (Adda, Elf, Zakonnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 16:57, Growin napisał:

Spoiler

Wszyscy nie żyją (Adda, Elf, Zakonnik)



Spoiler

Z Addą to w sumie nie do końca wiadomo, bo król mówi że nie ma pretensji żeśmy ubili mu córkę, w historii świata z dziennika tez wychodzi żeśmy ją ubili, ale w książce (tej o rodzinie Foltesta) jest napisane że Wiedźmin 2 razy ją ocalił i poślubiła Radowida. Ot taka nieścisłość jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 20:50, karolekx23x napisał:

Jak pokonać

Spoiler

Vandegrift-a

?
Nie udaje mi się, jest strasznie ciezko

Co jakiś czas on biegnie na Gralta. Od turlaj się i wal go w plecy silnym stylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 16:57, Growin napisał:

> mógłby mnie ktoś oświecić, jakie wybory moralne i wydarzenia są domyślne dla wybrania

> nowej gry bez importu save z jedynki?

Spoiler

Wszyscy nie żyją (Adda, Elf, Zakonnik)



a możesz trochę jaśniej, bo nie pamiętam dokładnie fabuły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dzisiaj Wiedźmina 2 pierwszy raz od kilku dni i widzę, że ten nowy patch musiał też w znacznym stopniu naprawić grę od strony technicznej, bo chodzi mi teraz jeszcze płynniej nawet na wyższych, niż wcześniej ustawieniach (wszystko na maks, ale z wyłączonym uberpróbkowaniem). Przykłady w ilości FPS:

Flotsam- prawie całkiem stabilne 45 (w karczmie: 50-60)
Vergen- 40-45
Loc Muinne- 35-45

Wcześniej gra miała kaprysy i ilość klatek/s potrafiła w krytycznych momentach spaść poniżej 30. Teraz wygląda na to, że jest lepiej.
Jednak chwalić CDPR nie mam zamiaru. Tak powinno być w dniu premiery, a nie kilka tygodni po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować