Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2011 o 18:08, Crew_900 napisał:

No co za ludzie, usunęli wszystkie możliwe sceny erotyczne z gry! Geralt automatycznie
odpowiada, że nie skorzysta -.-


Ja na 1.3 z powodzeniem

Spoiler

ten tego z Ves.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 18:29, Crew_900 napisał:

Nie wiem jeszcze nie grałem tej ścieżki Roche`a.
Ale usunęli scecnę z sukkubem i z elfką uratowaną we Flotsam .

Co? Sukkub zaliczony, Triss w I Akcie też :). Elfki nie mogłem znaleźć.


EDIT: Oczywiście na łatce 1.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 18:08, Crew_900 napisał:

No co za ludzie, usunęli wszystkie możliwe sceny erotyczne z gry! Geralt automatycznie
odpowiada, że nie skorzysta -.-


Co Wy macie z tymi scenami? Ja spokojnie zaliczam prostytuki, Ves, w I akcie Triss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę po raz drugi i trochę zastanawia mnie kwestia zdolności Alchemika (

Spoiler

mając możliwość manipulacji przy statystykach zainwestowałem w alchemię ale potem zrobiłem reload

). Moim zdaniem ma ona jedną podstawową wadę polegającą na tym, że wypicie eliksiru wymaga medytacji. Problem w tym, że istnieją momenty w grze, w których medytacja nie jest możliwa, często przy okazji różnych dość trudnych konfrontacji. Gracz przechodzący grę pierwszy raz nie wie kiedy do takiej akcji dojdzie w efekcie Geralt ginie i grę trzeba wgrywać od nowa. Ergo, droga alchemika to raczej zabawa dla osób dobrze znających fabułę gry lub lubiących utrzymywać Wieśka na ciągłym ''rauszu''. Mniejsza już o wątrobę naszego bohatera ale bonusy z szermierki czy magii są mimo wszystko bardziej dostępne... i moim zdaniem to ich wielka przewaga.
Jeśli ktoś przeszedł grę z naciskiem na alchemię to ciekaw jestem opinii (w tym ew. drzewka rozwoju).... Również co do walk z bossami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy w trzecim akcie jest jakakolwiek opcja zdobycia feromonów królowej endriag (zadanie z manuskryptem)?
2. W tym samym akcie, zlecenie na gargulce. Już pomijam głupi błąd, który musiał powstać w momencie gdy gra raz mi się totalnie zawiesiła, a w którego efekcie nie mogłem "dowiedzieć się więcej" o gargulcach. Czy w jednej z piwnic był u was golem? U mnie tak, kilka razy mnie zabił (jakiś ostro przegięty był...), za czwartym czy piątym podejściem po prostu go tam już nie było. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 00:40, Skazeusz napisał:

1. Czy w trzecim akcie jest jakakolwiek opcja zdobycia feromonów królowej endriag (zadanie
z manuskryptem)?

Nie ma.

Dnia 06.08.2011 o 00:40, Skazeusz napisał:

2.

Nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 00:40, Skazeusz napisał:

1. Czy w trzecim akcie jest jakakolwiek opcja zdobycia feromonów królowej endriag (zadanie
z manuskryptem)?


Wydaje mi się ze któryś z kupców miał (podkreślam wydaje mi się)

Dnia 06.08.2011 o 00:40, Skazeusz napisał:

2. W tym samym akcie, zlecenie na gargulce. Już pomijam głupi błąd, który musiał powstać
w momencie gdy gra raz mi się totalnie zawiesiła, a w którego efekcie nie mogłem "dowiedzieć
się więcej" o gargulcach. Czy w jednej z piwnic był u was golem? U mnie tak, kilka razy
mnie zabił (jakiś ostro przegięty był...), za czwartym czy piątym podejściem po prostu
go tam już nie było. :)


Nie wiem, ubiłem go za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 01:59, Nufiko napisał:

Wydaje mi się ze któryś z kupców miał (podkreślam wydaje mi się)


Ok, dziena, w takim razie jeszcze poszukam.

Dnia 06.08.2011 o 01:59, Nufiko napisał:

Nie wiem, ubiłem go za pierwszym razem.


Czyli pewnie u mnie był taki błąd, że go wcięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 05.08.2011 o 14:38, Skazeusz napisał:

To chyba w inną grę gramy. U mnie około 60% walki wygląda świetnie, płynnie, praktycznie
bez uników. Pozostała część taka nie jest, ale to wynika tylko z tego, że po prostu za
słabo gram i nie wychodzi mi pokonanie każdego od razu w cieszącym oko stylu. Uciekanie
i uniki są łatwiejsze, ale to właśnie sprawia, że trzeba się postarać, żeby mieć satysfakcję
z wyglądu walki.


Chyba nie do końca rozumiem. Czy twierdzisz że 60% bloków wychodzi ci płynnie, w sensie że nie grając zauważasz opóźnienia pomiędzy skończonym atakiem/inną twoją akcją a blokiem?

To jak walka "wygląda" a jak gracz odczuwa jej płynność to dwie różne sprawy. Zrzuciłem sobie kawałek walki frapsem i momenty, kiedy kląłem na czym świat stoi by wiedźmin raczył złożyć znak, czy ustawić blok, na filmiku są łatwe do przegapienia. Kolega który nie grał, a filmik oglądał stwierdził że "ładnie to wygląda".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 08:15, MarcusBrutus napisał:

Chyba nie do końca rozumiem. Czy twierdzisz że 60% bloków wychodzi ci płynnie, w sensie
że nie grając zauważasz opóźnienia pomiędzy skończonym atakiem/inną twoją akcją a blokiem?


No, mniej więcej o to mi chodziło. Jak dla mnie nie ma tam jakichś wielkich "przerw" pomiędzy działaniami. Czasem dociskam klawisz bloku i nawet nie widzę za bardzo ruchu, tylko te takie jakby błyski przy zderzeniu się z bronią przeciwnika, czy innymi pazurami...

Dnia 06.08.2011 o 08:15, MarcusBrutus napisał:

To jak walka "wygląda" a jak gracz odczuwa jej płynność to dwie różne sprawy. Zrzuciłem
sobie kawałek walki frapsem i momenty, kiedy kląłem na czym świat stoi by wiedźmin raczył
złożyć znak, czy ustawić blok, na filmiku są łatwe do przegapienia. Kolega który nie
grał, a filmik oglądał stwierdził że "ładnie to wygląda".


No u mnie to w większości przypadków naprawdę płynnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest możliwość dowolnego przypisywania klawiszy ? Pytam bo przyzwyczajony jestem do poruszania się strzałkami a nie wsad. Generalnie zawsze ustawiam sobie inne klawisze niż domyślne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 16:19, Renzov napisał:

Tak.
Jak włączysz Launcher to wejdź w opcje, a później "ustawienia klawiszy".


Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować