Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Czy wiadomo coś na temat "kanonicznej" wersji wydarzeń z tej gry? W sensie, że które wybory będą obowiązywać dalej zakładając, że ktoś nie połączy save''a z dwójki z kolejną częścią.
No bo chyba nikt nie wątpi, że będzie kolejna część...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 00:50, Skazeusz napisał:

Czy wiadomo coś na temat "kanonicznej" wersji wydarzeń z tej gry? W sensie, że które
wybory będą obowiązywać dalej zakładając, że ktoś nie połączy save''a z dwójki z kolejną
częścią.
No bo chyba nikt nie wątpi, że będzie kolejna część...

Dopiero co wyszła dwójka, a tu już takie pytania padają? Ej no, bez przesadyzmu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z koleii pytanie dotyczące miejsc mocy. Jakie bonusy dają poszczególne kręgi? Bo twórcy nie przemyśleli tego, aby po najechaniu na ikonkę premii pokazywały się szczegóły, prócz licznika do jej końca.

Wiem, że ikonka miecza zwiększa dmg, tarcza dodaje punkty do defa, ale chodzi mi o konkrety. Co, ile, itd. W instrukcji tego nie znalazłem, w poradniku też nie, w poradniku za 30 zł także nie ma o tym wzmianki. Chyba, że coś gdzieś przeoczyłem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Dla przykładu - wszedłem pierw w miejsce mocy

Spoiler

przy posągu Vejopatisa

. Pojawił się napis Krąg Wigoru, a także czerwony sześciokąt na górze ekranu, przejrzałem wszystkie statystyki, w tym premie i nic się nie zmieniło. Zrobiłem nawet specjalnie save przed wejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 10:06, Ostrowiak napisał:

Krąg Wigoru - zwiększona regeneracja wigoru, analogicznie inne kręgi



Pozwól, że tylko zacytuję część posta, na który odpowiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w II akcie po stronie Wiewiór, przelazłem przez mgłę ale już wiem, że jest wielokroć lepsze od strony Roche''a. Ale z nim miałem gadkę,

Spoiler

gdy nie ratowałem Ves u Loredo

, atmosfera była tak gęsta, że można było kroić nożem.

Przechadzka po kanionie i mieście w godzinach 5-7 rano jest cudna, nawet na mniejszych detalach.

Zastanawiam się tylko,. gdzie się podziały osoby starsze? W W1 byli staruszkowie, teraz nie bardzo mogę takich znaleźć w W2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 12:56, SpecShadow napisał:

Jestem w II akcie po stronie Wiewiór, przelazłem przez mgłę ale już wiem, że jest wielokroć
lepsze od strony Roche''a. Ale z nim miałem gadkę,

Spoiler

gdy nie ratowałem Ves u Loredo

,
atmosfera była tak gęsta, że można było kroić nożem.

Owszem, ścieżka "elfów" jest fajna, ale gdybym się nie zmusił, to w pierwszym rozdziale nigdy nie poszedłbym za Iorwethem. Tu moim zdaniem scenarzyści zawalili. W W1 miałem trudny wybór do kogo przystać, tu wybór był łatwy, no przecież nie będę ciągnął do gościa, którego wogólenie znam, a na dobry początek naszej znajomości mierzył do mnie z łuku.

Dnia 08.08.2011 o 12:56, SpecShadow napisał:

Zastanawiam się tylko,. gdzie się podziały osoby starsze? W W1 byli staruszkowie, teraz
nie bardzo mogę takich znaleźć w W2.

Szczerze, to jakoś mi ich nie brakowało. W końcu jest wojna, tam staruchówraczej nie ma.

PS.

Spoiler

Zyvik miał siwe włosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jakoś wolałem stanąć po stronie elfów. Jakoś te ich ideały i cele mnie przekonały do sojuszu z nimi. ;] Co prawda kiedy przechodziłem grę drugi raz i wybrałem drugą ścieżkę, to nie była ona taka zła, lecz wkurzało nie czasami, że musiałem

Spoiler

wykonywać misje dla Helneslta

, za którym nie przepadałem, więc potem kiedy
Spoiler

spotkałem go w Vergen, to wybrałem opcję zabicia go przez Roche''a.

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za dubla, ale mam malutki problem. Robię zadanie "Zaszyfrowany Manuskrypt" i tu rodzi się moje pytanie.

Spoiler

Czy w Loc Muinne da radę znaleźć to jajo harpii, albo język zgnilca, czy jeśli nie zdobyłem tego wcześniej to mogę zapomnieć o mieczu Caerme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapomnieć o tym. Jajo harpii naprawdę trudno zdobyć... Ja na przykład zabiłem z 50 harpii w drugim rozdziale i znalazłem tylko jedno ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 15:14, Crew_900 napisał:

Możesz zapomnieć o tym. Jajo harpii naprawdę trudno zdobyć... Ja na przykład zabiłem
z 50 harpii w drugim rozdziale i znalazłem tylko jedno ...


Ech :/ Gdybym wiedział wcześniej. A zamierzałem przejść Wiedźmina w 100 % z wszystkimi zadaniami pobocznymi, a tu jeszcze raz będę musiał przechodzić tą samą ścieżkę. No nic, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ukończyłem na 36lvl, tym razem po stronie Wiewiórek i muszę przyznać że o ile fabuła jest lepsza, a postacie Fillippy i Saski są naprawdę dobre, to Iorweth jest do kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 17:46, lord0 napisał:

Ok, ukończyłem na 36lvl, tym razem po stronie Wiewiórek i muszę przyznać że o ile fabuła
jest lepsza, a postacie Fillippy i Saski są naprawdę dobre, to Iorweth jest do kitu.


Za to saskia jest najgorzej zdubbingowaną postacią w całej grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 21:06, 1096 napisał:

Za to saskia jest najgorzej zdubbingowaną postacią w całej grze ;)

Zgadzam się w 100%. Tak sztucznej gadki daaawno nie słyszałem w żadnej grze. A już przemowa na murach to jakaś żenada. Nie wiem czy udałoby się jej porwać stare prześcieradła a co dopiero ludzi ( i nieludzi) do bitwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 15:16, SongoX napisał:

> Możesz zapomnieć o tym. Jajo harpii naprawdę trudno zdobyć... Ja na przykład zabiłem

> z 50 harpii w drugim rozdziale i znalazłem tylko jedno ...

Ech :/ Gdybym wiedział wcześniej. A zamierzałem przejść Wiedźmina w 100 % z wszystkimi
zadaniami pobocznymi, a tu jeszcze raz będę musiał przechodzić tą samą ścieżkę. No nic,
dzięki za odpowiedź.


A ja znalazłem jedno na ścieżce do Loc Muine. Może po prostu ''reload'' od początku rozdziału. Harpie możesz też znaleźć w ruinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować