Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Mam takie pytanie.

Spoiler

Podczas Bitwy w mgle (jak muszę dojśc do Vergen i Iorwetha -> akt II Vernon Roche. Jak dochodzę w momencie trochę dalej -> drewniane barykady

to mi wyrzuca z gry :/. Ten Patch 2.0 coś spartaczył. Przechodziłem już tą misję, tylko ,że mi przypadkowo się usunął save którym usuwałem specjalnym programem do tego, bo aż 1gb się zebrało save ,a to trochę jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 22:20, TigerXP napisał:

Moze mi ktos powiedziec czy zeby zabrac sie za druga czesc wieska, niezbedna jest znajomosc
czesci pierwszej?


Absolutnie nie! Drugi Wiedźmin jest grą niezależną choć nawiązuje do części pierszej (postacie króla Foltesta, Triss Merigold itp.). Można też z części pierszej zaimportować z save''a rozwiniętą postać Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak zwiać smoczkowi na moście? Wszedłem już do świątyni i eskortuję króla Foltesta. Jak szybko bym nie biegł, smokuś mnie zawsze dorwie i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 22:32, marekl1975 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak zwiać smoczkowi na moście? Wszedłem już do świątyni i eskortuję
króla Foltesta. Jak szybko bym nie biegł, smokuś mnie zawsze dorwie i koniec.


To jest QTE, jak każą, to rób co na ekranie (bodajże spacja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już z powrotem w kiciu. Dostałem klucz i uwolniłem się i mam walczyć na pięści. Wiem, że jest to szybki QTE, ale napisy tak szybko pojawiają się, że nie nadążam przeczytać co mam wcisnąć. Myszką klikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 23:34, Lfdracon napisał:

Dżizas, aż takie trudne to one nie są. Patrz tylko po której stronie ekranu migają. Góra
- W, dół - S, lewo - A, prawo - D.


Dzięki! A z tego co zauważyłem, WSAD można sobie zastapić strzałkami kursora. A drugie co mnie trochę wkurza, że nie mogę gierki zapisać w momencie gdy jestem już w mamrze. Za każdym razem gdy ginę, to otwiera mi się zapis rozmowy z Roche. Wkurzające, ale wiem, że nic z tym nie zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydaje się znajomość albo wiedźmińskiej sagi, albo pierwszej części gry, a najlepiej obydwu.
Ale wielkie wymaganie to to nie jest, raczej mało jest powiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę możesz zapisywać w dowolnym momencie poza rozmową i walką. Aby nie namnażać plików z zapisami gry, polecam używać szybkiego zapisu - F5 na klawiaturze.
Automatyczny zapis, jak mniemam, masz włączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 23:54, Lfdracon napisał:

Grę możesz zapisywać w dowolnym momencie poza rozmową i walką. Aby nie namnażać plików
z zapisami gry, polecam używać szybkiego zapisu - F5 na klawiaturze.
Automatyczny zapis, jak mniemam, masz włączony?


Tak, autozapis mam włączony. Dzięki za radę, skorzystam z F5. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 23:54, Lfdracon napisał:

Grę możesz zapisywać w dowolnym momencie poza rozmową i walką. Aby nie namnażać plików
z zapisami gry, polecam używać szybkiego zapisu - F5 na klawiaturze.
Automatyczny zapis, jak mniemam, masz włączony?


Chciałem zapisać przez F5, ale pokazał się komunikat, że gry w tym miejscu nie mozna zapisać? Czemu? Wyłączyć autozapis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas walki nie można zapisywać, więc może zaczęła się walka, ale nie ma przeciwnika w pobliżu, czasami tak się zdarza, musisz go poszukać, powinien być niedaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zażyć eliksir? Wchodzę do jaskini i mam w ekwipunku kota i jaskółkę. Gdy klikam, to pojawia się komunikat, że nic z tym przedmiotem nie mogę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 21:48, marekl1975 napisał:

Jak zażyć eliksir? Wchodzę do jaskini i mam w ekwipunku kota i jaskółkę. Gdy klikam,
to pojawia się komunikat, że nic z tym przedmiotem nie mogę zrobić.


Eliksiry można zażywać tylko w trybie medytacji, sam trochę czasu poświęciłem żeby to znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość to ściągnij update gry do wersji 2.0 - dodali tam sensowny tutorial - co jak robić.
Ale rzeczywiście prolog gry jest szybki i niejasny. Dopiero w 1 akcie powoli zaczyna się rozumieć mechanikę gry i wtedy gra robi się naprawdę przyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 11:10, BartexooN napisał:

/.../
Mnie bardziej zdziwiło to ucięcie głowy tym sztyletem. Czytałem,że nawet silni kaci potrzebowali
żeby dwa razy siekierą walnąć, by głowa odleciała jak na kręglach. Musiał być skurczybyk
silny.


Tyle ze tacy kaci to przewaznie pijani chlopki z tepymi toporami. Takim kukri, przy umiejetnym uderzeniu mozna ucicac glowe jednym cieciem, a bron ta jest wielkosci sztyletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować