Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Jedyne wyjście to aktywacja gry na GOGu i ściąganie wersji rozszerzonej stamtąd.
No chyba, że potrafisz grzebać w plikach i sprawdzić, które party są popsute lub całość naprawić.

Z tym zostawianiem na noc PreDownloadera nie było za dobrze w moim przypadku. Wyłączyłem firewalla (po po ściągnięciu każdego parta musiałem od nowa kazać przepuszczać go przez filtry) gdzie po ściągnięciu paru części gubiło połączenie i przerywało ściąganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wersję z GOGa. Czy mogę bez ryzyka wyrzucić pliki z rozszerzeniem "w2speech" zawierające głosy w językach, w których grać nie będę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja trzydniowa przebieżka po grze w wydaniu rozszerzonym dobiegła dzisiaj końca. Dobre 27-28h, piąte podejście do gry, trzecie zakończone, dark mode, oczywiście po stronie Roche''a. Szło niemal tak powolnie jak to dziewicze. :) W III akcie zrezygnowałem z questa z Operatorem, a zamiast pancerza Rzeki Tajemnic wybrałem rynsztunek Bratobójcy. Poza tym 100% contentu.

Jeśli chodzi o zalety, to są one aż nazbyt widoczne – podsumowujące rozdziały final-boardy oferują płynniejsze przejście, wreszcie dodano modele zwierząt i wszędzie pełno jest przedstawicieli fauny, podkręcono oprawę audiowizualną i wprowadzono tuziny poprawek. Ale co najważniejsze, w końcu odrestaurowano III akt gry wg pierwotnych zamierzeń, pojawiły się nowe side-questy, które uzupełnią przygody po obu stronach barykady o kolejne kilkadziesiąt minut, a co równie miodne, Loc Muinne zostało odnowione wizualnie, przestrzeń dodatkowo wypełniono, a i dodano czarowne ostępy leśne w okolicy. Oczy cieszy także outro na silniku gry, jak i intro w CGI, ale to drugie wszyscy zdążyli już chyba obejrzeć kilkukrotnie.

Podsumowując, dostaliśmy finalną wersję Wiedźmina 2. Czy tym razem postawiłbym grze pełną ocenę? Nie, z prozaicznych nieco przyczyn. Nadal można trochę zarzucić optymalizacji czy też stabilności (wykopywaniu gracza do Windowsa), ale to oczywiście jest zależne od przeróżnych czynników. Gorzej, że nadal trzeba tracić zbyt dużo czasu na wczytywaniu, ekranach ładowania itd., co jest już dla mnie niezrozumiałe. Poza tym niezmienne pozostały inne zarzuty – pojęcia nie mam, jak Redzi robią to, że potrafią stworzyć tak świetne, pełnokrwiste postacie, a niektóre spośród adaptowanych przenoszą ze średnim skutkiem i odrobinę kaleczą. I parę innych drobnostek tego rodzaju, fabularnych i dotyczących atmosfery, klimatu.

Staram się ocenić grę jak najsprawiedliwiej, bez klapek fanboy''a na oczach i mimo że nie jest to ocena pełna, to jeśli chodzi o frajdę, ilość spędzonych godzin, zdecydowanie jest to jeden z najlepszych tytułów w historii. Pocinając w gry staram się zawsze wszystko wyeksploatować w 100% i niewiele jest tytułów, do których wracam, a jak już wspomniałem, do Wieśka 2 przysiadłem po raz piąty w ciągu roku. Parafrazując pewną panią, polecam gorąco i serdecznie, a zarazem szczerze.

9/10, z małym plusem. To co, Oscar (albo raczej Złota Palma) dla trójeczki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To taj jak ja 2 razy podchodziłem do gry po stronie Rosche a potem Iorwetha ale 2 podejscia i inaczej się gra.
Po stronie Rosche 8,5/10 a Iorwetha 9/10 to tylko ze wzgledu róznica na klimat i błedy w grze.
Te oceny sa przed ER wiec taearz jak się zasiąde do podejscia znowu 2 razy i wybiore inne sciezki ocena powinna byc wyzsza.

Widać ze Oceniasz gre sprawiedliwie. Dla mnie w grze jest za bardo duzo błedów, te wczytywanie, lub brak reakcji postaci na widok wiedzmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 18:19, SpecShadow napisał:

Jedyne wyjście to aktywacja gry na GOGu i ściąganie wersji rozszerzonej stamtąd.
No chyba, że potrafisz grzebać w plikach i sprawdzić, które party są popsute lub całość
naprawić.

na którymś z wiedźmińskich for dawali linki do programów sprawdzających, ale szczerze, nie chciało mi się w to bawić, bo dłuużej bym z tym walaczył niż przechodził grę. W każdym razie reinstall .NET (najczęstsza porada) nic nie dał.
Wersję goga już sobie aktywowałem, tylko jak pomyślę że mam ściągać te gigabajty, to mi się szczerze odechciewa ;f choć i tak dobrze że CDP nie wydał edycji pudełkowej upgrade''u, no jakby też miały być takie jaja bo ktoś dał uszkodzony plik, to zamiast nagród byłyby stosy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat optymalizacja to faktycznie dziwna sprawa bo mi gra odpala wczytuje lokację save w góra 10 sekund wcześniej to o zgroza nawet 3 minuty to trwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, panowie, z optymalizacją są przedziwne historie, większość osób twierdzi, że po aktualizacji EE śmiga lepiej, ale ja dostrzegam pewne zgrzyty, których wcześniej nie było - nadal działa w miarę płynnie na ultra, ale coś się pochrzaniło lekko. Natomiast kwestia loadingu itd. to prawdziwa zmora tej gry, ciekawe, czy coś jeszcze z tym zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 20:17, dark_master napisał:

na którymś z wiedźmińskich for dawali linki do programów sprawdzających, ale szczerze,
nie chciało mi się w to bawić, bo dłuużej bym z tym walaczył niż przechodził grę.


Jeżeli chodzi o sprawdzenie sum kontrolnych programem typu md5summer, wymienionym w poradniku na pl.thewitcher.com/forum, to z tym jest więcej pisania niż robienia. Bo program tylko pokaze co jest "uszkodzone", a co nie" i Ty musisz tylko pobrac plik na nowo z http://pl.thewitcher.com/ee_manual :/
Ale z tego co czytam pobieżnie ludzie mimo, ze maja pliki oznaczone jako ok to i tak maja blad. A innej osobie co patchowała "automatem" miala bledy, a recznie bez problemow przeszlo.
Dziwi mnie, ze automatyczny patcher nie sprawdza plikow przez rozpoczeciem patchowania tylko w czasie patchowania moze sobie cos wyskoczyc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie dopadła jakaś dziwna przypadłość...

ściągniety patch ER, przy samej końcówce instalacji wyskakuje błąd:

Wiedźmin2\CookedPC\movies\recap.usm
Wystąpił błąd podczas próby odczytu pliku źródłowego:
Plik źródłowy jest uszkodzony.


Nie bardzo rozumiem czemu, wszystkie party (oprócz 1) mają ten sam rozmiar, więc nie ma mowy, że któregoś nie ściągnęło do końca. Czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o systemie walki w Wiedźminie 2? Grać zacząłem wczoraj, na Xboxie, wcześniej z tym tytułem nie miałem do czynienia, za to Wiedźmin 1 to jedna z moich ulubionych gier i powiem szczerze, że średnio to wygląda.

Te turlanie się po ziemi wygląda trochę śmiesznie. Zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach. Cała reszta póki co mi się strasznie podoba, ale te fikołki IMO niezbyt do Geralta pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie.

Dnia 19.04.2012 o 21:06, Smooqu napisał:

Te turlanie się po ziemi wygląda trochę śmiesznie. Zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach.
Cała reszta póki co mi się strasznie podoba, ale te fikołki IMO niezbyt do Geralta pasują.


Ano można tak powiedzieć, na pewno nie jest to zbyt... wiedźmińskie, zdecydowanie preferuję pod tym względem [jak i większością] pierwszą część, ale z drugiej strony za wadę tego nie uważam, choćby dlatego, że dla przeciwwagi zwiększono nasze możliwości taktyczne. Petardy, pułapki, itd. Jest w czym wybierać. :) Osobiście byłbym ukontentowany, gdyby dodali jakieś dodatkowe ruchy w patchu, co się raczej nie zdarzy, stąd mam nadzieję, że w trójeczce znowu będzie spektrum możliwości "ruchowych" z pierwszej odsłony serii. Na wyższych poziomach w dwójce potrafi być bardzo zabawnie, choćby dystans turlania się + 200% i wymaksowane drzewko szermierza. :) Jest zabawa. Na pewno nie zaprzeczysz, że animacje są miodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 21:14, paraGaladh napisał:

Ano można tak powiedzieć, na pewno nie jest to zbyt... wiedźmińskie, zdecydowanie preferuję
pod tym względem [jak i większością] pierwszą część,


System walki w 1 bardzo mi się podobał. Trzeba było się umieć dostosować do przeciwnika.

Dnia 19.04.2012 o 21:14, paraGaladh napisał:

Petardy, pułapki, itd. Jest w czym wybierać. :)


Pograłem chwilkę na arenie i muszę przyznać, że możliwości jest dużo.

Dnia 19.04.2012 o 21:14, paraGaladh napisał:

Na pewno nie zaprzeczysz, że animacje są miodne.


Baaardzo fajnie ta gra wygląda, choć brakuje mi tu nieco tego klimatu z 1ki i wkurzają mnie sekwencje QTE. Brrr... Okropność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy... nie zauwazylem wiekszych zmian wzgledem edycji PC''towej. Wlasnie przeszedlem gre na konsoli grajac sciezka Iorwetha i doszedl tylko 1 lub 2 questy... Gdzie ten caly dumnie zapowiadany las kolo Loc Muinne? Gdzie te wielkie zmiany? Dlaczego patch w wersji PC''towej zajmuje tyle miejsca co cala gra, a wprowadza tylko pare misji, kilka przerywnikow i ogolnych usprawnien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 21:28, DoMiNo1992 napisał:


Gdzie ten caly dumnie zapowiadany las kolo Loc Muinne?


W drugiej ścieżce, tam są chyba cztery nowe questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2012 o 21:28, DoMiNo1992 napisał:

Gdzie ten caly dumnie zapowiadany las kolo Loc Muinne?


Wejście jest za przedłużonym obozem zakonników, a więc nie wiem jak to wygląda po stronie Iorwetha. Dla Roche''a wykonujemy tam jeden quest. W ostępach leśnych jest też system jaskiń, w którym w godzinach nocnych możemy spotkać

Spoiler

wilkołaka

. Poza tym leży tam drugi Deithwen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą gratuluje pomysłu kretynowi, który wymyślił achievementa "Poker!". Przejście gry na Dark mode zaliczyłem bez większych problemów, większość questów porobiłem, a pięciu oczek za ciula nie mogę wyrzucić. Nie powinno być osiągnięć, które w głównej mierze bazują na szczęściu, bo to jak dla mnie żadne osiągnięcie. Ech, głupie 30G blokuje mi dostęp do calaczka... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy posiadają w edycji rozszerzonej któryś z "mrocznych" zestawów ekwipunku - czy w grze nadal jest po założeniu kompletnego rynsztunku efekt zaniku kolorów i czarna obwódka wokół ekranu?
To ważne, jeśli nada jest, to zaoszczędzicie mi czasu i orenów na składanie tego pancerza, bo bardzo mi się ten efekt nie podobał, mało widać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować