Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Da się aktywować wersję pudełkową na Steam?

Pytam bo dzisiaj skończyłem ściągać Edycję Rozszerzoną z GOGa i zgadnijcie. Party są popsute. Pięć z 8 partów...
Ściągałem tydzień temu samego patcha EE i też party były popsute.
Dwa pieprzone tygodnie ściągania poszło na marne...
Do tego DVD nr 1 z pudełkowej wersji ma błędy CRC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problemy z dyskiem twardym albo baaardzo niestabilne łącze.
Polskiej pudełkowej na steam dodać się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to problem tylko u mnie czy u Was też, ale jak dla mnie to Edycja Rozszerzona zrobiła więcej złego niż dobrego. Dziś przestało mi się wyświetlać intro i ekrany ładowania, czasem podczas walki znika HUD, a żeby skorzystać z menu grając na padzie, trzeba po kilka razy wciskać Start i cofać, bo często gęsto gra się zatrzymuje, ale menu pauzy się nie wyświetla.

Jest to bardzo dziwne, zważywszy na fakt, że cztery dni temu instalowałem od nowa, "na czysto" całego Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzam często gamerankings, dzisiaj patrzę, a tam konsolowy Wiedźmin 2 na pierwszym miejscu, nic tylko się cieszyć.

Jeśli chodzi o błędy bo widzę, że sporo ich jest to ja doświadczyłem tylko jednego, ale co jakiś czas się powtarzającego. Mianowicie blokowanie się wrogów, którzy stoją jak słup i można ich okładać aż padną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z uruchomieniem.Zainstalowałem dziś ,pobrało wszystko i gdy klikam uruchom przez chwile widać medalion- głowe wilka i za chwile z powrotem wraca do launchera.Próbowałem wyłączyć firewalla i antywirusa ale nie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka tipów po obcowaniu z ER.

W pliku konfiguracyjnym user.ini :

[Engine]
CustomRenderingSettings=1
PerformancePlatform=3

Pogrubiona opcja odpowiada za zachowanie silnika a konkretnie geometrii obiektów i terenu.

Ustawienia kolejno :

0 - przyrost wydajności, kosztem paskudnej geometrii terenu, będzie widać z bardzo bliska zmiany w teksturowaniu i modelowaniu obiektów, przyrost fpów jest za to dosyć widoczny [polecam dla ludzi z bardzo kiepskim sprzętem, przy wydajnym komputerze przyrost klatek będzie tu niewielki 3-6, przy słabych komputerach tak jak u mojego znajomego z GFem 8600 przyrost klatek wynosił 10-14fps]

1 - tu już zmiany w geometrii obiektów i terenu nie są tak zauważalne, aczkolwiek dalej przemierzając spory teren będą dostrzegalne gołym okiem

2 - tu już w zasadzie nie widać nic nawet na bardzo dalekim planie, teren z marszu jest doczytywany kompletnie bez żadnych zmniejszeń jakości

3 - najwyższa opcja, przypisana do ustawień ultra, tu teren jest zawsze w 100% skalowany do najwyższej możliwie jakości.


Druga sprawa - jak widać partacze z CDP dalej nie rozdzielili opcji wygładzania krawędzi od filtru ostrości tekstur [walę przed nimi pokłony swoją drogą, poziom kompetencji tej firmy to istny majstersztyk]
Wiec dalej kto chce mieć ładne ostre filtry na teksturach musi sobie znaleźć linijkę :

AllowSharpen=0

Po czym zmienić ją ręcznie na

AllowSharpen=1


W sumie reszta plików konfiguracyjnych się nie zmieniła, więc w razie co odsyłam do mojego archiwalnego wpisu na GSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 08:56, Damianuss1 napisał:


Jeśli chodzi o błędy bo widzę, że sporo ich jest to ja doświadczyłem tylko jednego, ale
co jakiś czas się powtarzającego. Mianowicie blokowanie się wrogów, którzy stoją jak
słup i można ich okładać aż padną.



U mnie odwrotnie. Nie mogę ich okładać, a biją :-/ Wolałabym Twój bug :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam na dniach zainstalować ER "Wiedźmina 2" kupioną jako nową w pudełku (taką jak ta dostępna teraz chociażby na Gram.pl). Czy jest to ta sama wersja co na GOG-u (dostałem w pudełku kod do backupu na GOG)? Którą wersję lepiej zainstalować, by nie wystąpiły żadne błędy: ER z płytek, czy wersję GOG? Słyszałem, że nawet nowa ER "Wiedźmina 2" instalowana bezpośrednio z płytek generuje jakieś błędy. Poradzicie coś? Dziękuję z góry serdecznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta z płyt jest dokładnie taka sama jak na GOG-u, z jedną różnicą - wersja GOG instaluje więcej języków. Tak czy siak zarejestruj tam sobie wersję pudełkową, a będziesz mógł ściągnąć dużo fajnych dodatków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 03:08, Vojtas napisał:

Ta z płyt jest dokładnie taka sama jak na GOG-u, z jedną różnicą - wersja
GOG instaluje więcej języków. Tak czy siak zarejestruj tam sobie wersję pudełkową, a
będziesz mógł ściągnąć dużo fajnych dodatków. :)

Dzięki. A wiesz coś o problemach przy instalacji tej wersji z z płytek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 03:23, Janek_Izdebski napisał:

A wiesz coś o problemach przy instalacji tej wersji z z płytek?


Nie słyszałem o problemach. Ale jeśli masz obawy, to zawsze możesz pozostać przy GOG-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę na xboxie już dwa razy i spotkałem sie z kilkoma ciekawymi bugami. Pierwszy tak jak już ktoś wspominał blokowanie sie przeciwników i ich brak reakcji na nasze ciosy. Drugi bug dość psujący zabawę to taki że jest się nieśmiertelnym. Jakoś na początku aktu trzeciego walczyłem z gargulcami, potem z najemnikami niedalego harpii i w pewnym momencie gdy pasek życia spadł do zera Geralt podnosił sie i walczył dalej. Nawet bo zdjęciu ekwipunku, odbyciu odpoczynku i wyłączeniu gry bug pozostał do końca gry. Geralt nie ginął ale jego życie się nie regenerowało ani wigor. Odpoczynek podczas medytacji odnawiał życie. Przez ten bug albo cokolwiek to było

Spoiler

końcowa walka ze smokiem który mógł być jakimś wyzwaniem okazał się banalnym nekkerem

. Wystąpiły również inne małe błedy ale nie przeszkadzały mi w grze. Jeszcze nie rozgryzłem dlaczego na konsoli ustawiony czas mam dobry a już podczas zapisywania gry mam czas o dwie godziny do przodu. Wie ktoś czym jest to spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 21:13, Numenpl napisał:

jedno pytanko na jakim poziomie grałeś ponoć na konsolach zmniejszyli poziom trudności
z wyjątkiem mrocznego.


Za pierwszym razem na normalnym i trudnym, teraz gram na mrocznym i gra nie sprawia mi trudności. Trzeba grać po prostu ostrożnie i nie rzucać się na wszystko z mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 15:48, Vojtas napisał:

Nie słyszałem o problemach. Ale jeśli masz obawy, to zawsze możesz pozostać
przy GOG-u.

Najpierw sprawdzę z płytek. Jak będą błędy (nie omieszkam o tym poinformować na forum), to ściągnę i zainstaluję wersję GOG. Od dziś mam Fiber Wire 30 Mbit w UPC, więc nie powinno się długo ściągać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 22:07, Alienspectre napisał:

Za pierwszym razem na normalnym i trudnym, teraz gram na mrocznym i gra nie sprawia mi
trudności. Trzeba grać po prostu ostrożnie i nie rzucać się na wszystko z mieczem.

dobra czyli grasz konsekwentnie to luzik XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 21:13, Numenpl napisał:

jedno pytanko na jakim poziomie grałeś ponoć na konsolach zmniejszyli poziom trudności
z wyjątkiem mrocznego.

Gdzie to słyszałeś? :p To nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować