Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2013 o 12:39, karolekx23x napisał:

jak jest gra zainstalowana i musze wpisac klucz i jak wpisze klucz wyskakuje blad

zeby pobrac edycje trzeba najpiejw odpalic launchera tak?


Zainstaluj grę, nie wpisuj klucza, wyłącz launchera, zostaw wszystko i ściągnij rozszerzenie. Po ściągnięciu samo się zainstaluje i po instalacji nie będzie już chciało klucza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapoznałem się z prologiem oraz kawałkiem pierwszego aktu w Wiedźminie 2 i powiem tak - nie spodziewałem się takiego wielkiego skoku jakościowego względem jedynki(a oglądałem parę gameplayi i w sumie wiedziałem, czego się spodziewać). Najpierw niezłe intro, później niesamowicie ładna grafika(którą podziwiałem chyba z 10 minut, na filmikach tak fajnie to nie wyglądało) a na końcu niezwykle filmowy prolog spowodował, że długo zbierałem szczęki z podłogi. Dobre wrażenie zrobiły na mnie też dialogi, które wydają się takie... lepsze, niż to co widziałem w jedynce. Mam nadzieję, że taki wysoki poziom utrzyma się przez całą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie było wręcz odwrotnie-niby wzrost jakości, ale spadek słowiańskiego klimatu, bez którego Wiedźmin to tak jakby inna gra. Dwójka była nieudana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 12:11, Accid napisał:

U mnie było wręcz odwrotnie-niby wzrost jakości, ale spadek słowiańskiego klimatu, bez
którego Wiedźmin to tak jakby inna gra. Dwójka była nieudana.


Dokładnie. Słowiański klimat jedynki był epicki (Podgrodzie <3). Dwójka to już całkowicie co innego, wszystko już takie bardziej zbliżone do typowego fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2013 o 16:37, Orion napisał:

Dokładnie. Słowiański klimat jedynki był epicki (Podgrodzie <3). Dwójka to już całkowicie
co innego, wszystko już takie bardziej zbliżone do typowego fantasy.


Wioska z 4 aktu była świetna też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da rade gdzies kupić Edycje Rozszerzoną? Bo tak patrze to ani w lokalnych sklepach ( MM, Empik ), ani na gram.pl, ani na allegro. Mowa o wersji pudełkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 16:27, Murith napisał:

Da rade gdzies kupić Edycje Rozszerzoną? Bo tak patrze to ani w lokalnych sklepach (
MM, Empik ), ani na gram.pl, ani na allegro. Mowa o wersji pudełkowej.


W Saturnach popatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do ludzi ogarnietych w temacie. Mianowicie kiedys grajac w druga czesc wieska wrzucalem exe z GoG, ktory faktycznie zwiekszal mi zauwazalnie ilosc fps. Teraz widze od jakiegos czasu jest edycja rozszerzona, czy i do niej warto wrzucac tego exe, czy w tej wersji to nic nie zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 18:59, TigerXP napisał:

Mam pytanko do ludzi ogarnietych w temacie. Mianowicie kiedys grajac w druga czesc wieska
wrzucalem exe z GoG, ktory faktycznie zwiekszal mi zauwazalnie ilosc fps. Teraz widze
od jakiegos czasu jest edycja rozszerzona, czy i do niej warto wrzucac tego exe, czy
w tej wersji to nic nie zmienia?


Przypisz swojego Wiedźmina 2 do konta na gog.com http://www.gog.com/witcher/backup , i po prostu ściągnij instalkę stamtąd (tak, zawiera polską wersję językową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Wiedźmina 2. Ogólnie przednio się przy nim bawiłem, ale miał parę denerwujących rzeczy. Po kolei:

Plusy:
1. Fabuła – trzeba przyznać, wciągnęła mnie.
2. Dialogi – są takie... płynne. Fantastycznie je się słuchało.
3. Filmowość – prolog mnie zmiażdżył, później to odczucie częściowo zanika, ale wszelkie cutscenki nadal są nieźle wyreżyserowane.
4. Oprawa graficzna i dźwiękowa – przy pierwszym uruchomieniu grafikę podziwiałem chyba z 10 minut(nie spodziewałem się takiego skoku od jedynki). Wszelkie udźwiękowienie też stoi na wysokim poziomie.
5. Lokacje – ładnie wyglądają.
6. Częściowo klimat – lokacje, dialogi, bohaterowie... W ten świat się wsiąka.
7. Ogólne usprawnienia w mechanice gry(system walki, drzewko rozwoju, medytacja itp.)
8. Mnóstwo wyborów wpływających na grę.

Minusy:
1. Wielkość map – ledwo zrobię parę kroków a już wyskakiwało kółeczko świadczące o doczytywaniu lokacji. W skrajnych przypadkach pojawiał mi się ekran wczytywania.
2. Częściowo klimat – w dłuższej perspektywie zaczęło brakować mi jednak klimatu z jedynki.
3. Różne drobne bugi.
4. Uproszczona walka na pięści.

Daję 9/10
Nie ma bata, trójkę na pewno kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 21:54, Andrzej15 napisał:

Nie ma bata, trójkę na pewno kupię.

mam to samo podejście, ale ze świadomością, że za cholerę mi nie pójdzie. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 21:54, Andrzej15 napisał:

2. Częściowo klimat – w dłuższej perspektywie zaczęło brakować mi jednak klimatu
z jedynki.


To tak naprawdę największa wada dwójki. Super erpeg, ale bez wiedźmińskiego klimatu. W zasadzie gdyby nie postać wiedźmina, to grę można by wrzucić do wora innych gier z "mieczami i magią". Modlę się, aby w trójce pojawił się książkowy nastrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany, otoz mamy pewien problem. Sciagnalem ta wersje z GoG i szczerze powiedziawszy gra chodzi mi troche zle. Po pierwsze, miedzy ustawieniami wysokimi, a niskimi jest tylko 7 fps roznicy, max 10. Sek w tym ze kiedys, kiedy mialem normalna wersje, tylko zamienialem exe na tego z GoG gra chodzila mi znacznie lepiej, na srednich ustawieniach bawilem sie spokojnie w okolo 35 klatek, mialem wtedy inna karte graficzna. Kiedys bylem posiadaczem GF9800GTX(seryjnie krecona), teraz jade na HD4850 1gb. Na ustawieniach calkowicie na low 1280/1024 mam max 30 klatek, jednak mam czeste dropy, w czasie walki, cutscenek, nawet czasami jak sie praktycznie nic takiego wielkiego nie dzieje. Troche czytalem na necie i niby sa tam jakies problemy z wydajnoscia na kartach ati, ale ile w tym prawdy to nikt nie wie. Moze wy sie cos orientujecie?

Procesor: Athlon X2 5600
4 gb ram DDR2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytales rady typu AA off(lub jak najmnniejsze). SSAO off. UberSampling off. v-sync off, jakosc tekstur zmiejszyc? Mniejsza rozdzielczosc, programy dzialajace(np. skanowanie antywirusowe w tle) wylaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 18:55, Sarinew napisał:

Czytales rady typu AA off(lub jak najmnniejsze). SSAO off. UberSampling off. v-sync off,
jakosc tekstur zmiejszyc? Mniejsza rozdzielczosc, programy dzialajace(np. skanowanie
antywirusowe w tle) wylaczyc.


No to to jest raczej oczywiste. Zastanawiam sie czemu po prostu kiedys bylo w miare, a teraz jest tragicznie i czemu zmiana ustawien z high na low przynosi tak maly zysk fps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wychodzilles z gry po zmianie opcji, bo ja mialem wrazenie, ze gra "lapie" zmiane wazniejszych opcji dopiero po ponownym uruchomieniu gry. Na starej karcie moze jeszcze zmieniales cos recznie w pliku konfiguracyjnym a juz nie pamietasz?
Moze faktycznie gra gorzej chodzi na kartach ati, widzialem gre na gf210 i wszystko na min., gra przycinala sie, ale jak czesto to juz nie pamietam.

na yt sa rozne filmiki z gry na tej karcie, moze pozwola okreslic czy to problem karty ogolnie czy tylko na twoim kompie
http://www.youtube.com/watch?v=ErtCmorQRjw
http://www.youtube.com/watch?v=VTDMQMY2a7E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 17:18, TigerXP napisał:

...


Jest to wina edycji rozszerzonej, ale nie wiem dokładnie czego. Ja miałem to samo. Pierwsze przejście robiłem na GF8600GT i było słabo, ale można było ogarnąć. Po instalacji edycji rozszerzonej ilość klatek spadła do poziomu, w którym nie dało się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować