Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2015 o 16:38, Accid napisał:

Podrzuci ktoś save z początku 2 aktu, ale już po całej masakrze na wzgórzu i przeprowadzeniu
króla/królowej do obozu? Najlepiej po stronie Roche i 100% w 1 akcie bo tak miałem :P


Mówisz - masz ;) Akurat zawsze robię sejwy na początku każdego aktu, więc się podzielę. I zawsze gram na 100%.
I akurat ostatnio grałem Rochem.

http://www.speedyshare.com/kahWr/ManualSave-0119.sav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę właśnie ponownie Wiedźmina drugiego i jedna rzecz mnie zastanawia. Co właściwie nam daje poddanie się temu eksperymentowi, który oferują nam Gaspar i Farid we Flotsam? Pamiętam, że podczas pierwszego przejścia gry zgodziłem się, ale potem nie zauważyłem żadnych tego rezultatów, chyba że nie zwróciłem na to uwagi. A może ta decyzja dopiero w trójce procentuje, wszak ci uczeni mówili coś, iż efekty pojawią się po dłuższym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 18:37, Wszystkozajete napisał:

A może ta decyzja dopiero
w trójce procentuje, wszak ci uczeni mówili coś, iż efekty pojawią się po dłuższym czasie?

Najwidoczniej tak właśnie jest, bo ta decyzja w dwójce chyba na nic nie wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 18:37, Wszystkozajete napisał:

Przechodzę właśnie ponownie Wiedźmina drugiego i jedna rzecz mnie zastanawia. Co właściwie nam daje poddanie się temu eksperymentowi, który oferują nam Gaspar i Farid we Flotsam?

O ile dobrze pamiętam zgoda na eksperyment skutkuje dodatkowym questem w trzecim akcie, o ile podążasz ścieżką Iorvetha. Działa tylko w Edycji Rozszerzonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 18:49, Lex napisał:

O ile dobrze pamiętam zgoda na eksperyment skutkuje dodatkowym questem w trzecim akcie,
o ile podążasz ścieżką Iorvetha. Działa tylko w Edycji Rozszerzonej.


Jeśli jest tak jak piszesz, to możliwe że coś przeoczyłem, bo podążałem uprzednio ścieżką Iorvetha. Chyba że robiąc jakiegoś questa nie powiązałem go z tą decyzją. W każdym razie teraz idę ścieżką Rocha, czyli dobrze zrobiłem, że odmówiłem tym uczonym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z piciem eliksirów np. mam 4 Jaskółki,chcę wypić jedną ale nie potrafię ich rozdzielić i w efekcie łykam wszystkie.Problem chyba mało istotny,bo nigdzie nie potrafię znaleźć informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na raz możesz wypić tylko jeden eliksir jednego rodzaju, dlatego znika z listy. Na początku miałem podobne złudzenie, ale to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak podczas drugiego przechodzenia gry dowiedzieć się, że wigor nie regeneruje się nam, gdy mamy aktywnego quena ;p A czasem dziwiło mnie, że się to regeneruje przez jakiś czas, ale w ferworze walki nie umiałem dostrzec przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zakończenia dwójki moja rozkmina na temat Gonu

Spoiler

Czy to nie jest czasem ten elf co "więził" Ciri w Pani Jeziora?

Od razu on mi przyszedł do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie mać jego gamratka pewna kwestia. Załóżmy że rozwinę sobie drzewko magii do tego stopnia, że odblokuje tą specjalną zdolność używania Heliotropu, po naładowaniu adrenaliny. Później mając dostatecznie dużo punktów odblokuje zdolność zmysł walki w drzewku szermierki, której też można użyć w analogiczny sposób. Więc jeśli będę miał wyuczone dwie specjalne zdolności to jak to później będzie działało w grze? Będę miał dwa paski adrenaliny - jeden ładowany znakami i drugi ciosami miecza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy po Wiedźminie 3 nie przejść raz jeszcze dwójki. Wyszły jakieś fajne mody przez ostatnie dwa lata czy coś co zachęciłoby mnie, żeby przejść Wieśka piąty chyba raz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam dostęp do komputera który pociągnie Wieska 2 i mam takie pytanko. Warto zacząć grę od razu z modem Full Combat Rebalance 2, czy lepiej za pierwszym razem przejśc bez modów. Jakie inne polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaję zasadę "pierwszy raz bez modów" - niezależnie od gry (no chyba, że jest tragiczna i mody robią ją normalną, ale to inna bajka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2015 o 11:29, Firefly94 napisał:

Ja wyznaję zasadę "pierwszy raz bez modów" - niezależnie od gry (no chyba, że jest tragiczna
i mody robią ją normalną, ale to inna bajka).


No spoko, ale czy jak zamierzam zagrać po raz pierwszy już z tym modem, to coś się straci? Jest jakaś różnica, która wykazuje że bez moda jest lepsza rozgrywka?

A i jak wygląda ten automatyczny blok? Zawsze blokuje od razu czy muszą być jakieś warunki spełnione? Jakie nowe poziomy trudności dodaje ten mod? Czy można po jakimś czasie zainstalować tego moda i będzie dobrze działało z aktualnymi sejwami, czy trzeba od nowa zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś dobry patent na zadanie Wieczna Bitwa w II akcie?

Chodzi o to, że

Spoiler

zdobyłem wszystkie potrzebne przedmioty, jestem w mgle i mam pokonać kaedwańskiego chorążego, lecz w ogóle nie udaje mi się go drasnąć, uników nie da się robić i kolegi duchy od razu giną, więc jestem sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do fabuły. Jaka była misja

Spoiler

Shilarda i całej delegacji Nilfgardu w tej grze? Po co Shilard pojawiał się co chwile przy innych królach? Z jednego listu dowiadujemy się, że składał im propozycje, na które chyba przystał dopiero Radowid. Chodzi o lożę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować