Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2010 o 12:32, Ostrowiak napisał:

W pewnym sensie macie rację. Nowe twarze i stylistyka to dziwactwo.


To bardzo trafne określenie.Szkoda , że nie usłyszałem wyjaśnień twórców dotyczących nowych twarzy.Miło byłoby posłuchać , jaki to pomysł kazał zmienić ulubionego , również jeżeli chodzi o wygląd , bohatera , na postać całkiem sporo się różniącą od oryginału.
Znowu chodzi o podbój rynków za oceanem i bohater ma być bardziej milusi , niż zakapiorska gęba Geralta przed operacją plastyczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to wyjasnili.

Twarz Geralta z jedynki miała 100 polygonów, ta z W2 3kk, poza tym, REdzi cąły czas śledzą fora i biora do siebie opinie graczów. Tylko, że jak narazie poza pisaniem, że się nie podoba bo nie, nie było żadnej konstruktywnej krytkyki, z kolei ze strony osób którym się nowy wizerunek postaci podoba - owszem tak. No i pamiętajmy co powiedzieli sami na konferencji z 25 marca, to nie jest ostateczny kształt projektu postaci jak i cąłej gry, do końca jeszcze rok i wieele zmian z całą pewnością zajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś równie mocno przejmował się twarzą Gordona z Half Life bo przecież w dwójce była diametralni inna. O profesorkach już nie wspominając.
Mogą poświęcić więcej mocy na dopieszczenie grafiki to i Geral zyskał bardziej szczegółowa facjatę. Nie ma przecież kanonicznego wyglądu wiedźmina bo sam twórca go nie narysował:P
Według mnie wygląda świetnie jak zresztą wszyscy. Szczególnie krasnoludy zyskały bo w pierwszej części były okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 13:29, In_The_End napisał:

Nie wiem czy ktoś równie mocno przejmował się twarzą Gordona z Half Life bo przecież
w dwójce była diametralni inna. O profesorkach już nie wspominając.
Mogą poświęcić więcej mocy na dopieszczenie grafiki to i Geral zyskał bardziej szczegółowa
facjatę. Nie ma przecież kanonicznego wyglądu wiedźmina bo sam twórca go nie narysował:P

Dokładnie, no i co z tego że to kontynuacja? Twarz nie jest najważniejsza a i według mnie wygląda o wiele lepiej niż ta z 1 części jak i u wszystkich pozostałych postaci. Ważniejsza jest mechanika, klimat i fabuła bo to one będą miały wpływ na to czy gra się będzie podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 13:12, Ichibanboshi-kun napisał:

Twarz Geralta z jedynki miała 100 polygonów, ta z W2 3kk


Ale fakt ten chyba nie zmusza do zmiany rysów twarzy? Chociaż wygląd bohatera może się zmienić i nie byłaby to żadna tragedia , wydaje mi się , iż ten sam wygląd i ten sam głos , byłyby czynnikami miło nawiązującymi do części poprzedniej i pozwalającymi jeszcze bardziej poczuć to , że mamy do czynienia z kontynuacją.Jeżeli chodzi o ewentualne zmiany , to faktycznie , wystarczy wspomnieć pierwsze filmiki z Wiedźmina , żeby uzmysłowić sobie , iż wygląd bohatera może się jeszcze nie raz zmienić.

A tak wogóle , traktuję dużą część informacji jakie ostatnio wpadły do sieci , jak zwyczajną marketingową papkę.Trudno przecież spodziewać się , aby twórcy głośno mówili o ewentualnych niedociągnieciach.Odpowiedzi na niektóre pytania też były dość ogólnikowe i niewiele wnoszące i nie ma co się dziwić.Obecnie jest czas na zachwalanie i po premierze na pewno nie jednym będziemy zaskoczeni.Oby tylko przeważnie zaskoczenie było pozytywne , to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 17:40, DambialkoX napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=C4GrM3X8swM jezu co oni zrobili z twarzą Geralta ? z kią
się już pogodziłem, ale ta dziwna twarz ?

Jeżeli tylko na postawie tego filmiku w beznadziejnej rozdzielczości opierasz swoje zdanie o twarzy Wiedźmina to współczuje.
http://image.com.com/gamespot/images/2010/081/reviews/975399_20100323_790screen001.jpg
http://images5.gry-online.pl/galeria/galeria_duze2/158840937.jpg
http://gfx.gaminator.pl/data/screen/969/36/872-2.jpg
Jakby nie patrzeć zmiany wbrew pozorom są małe, twarze są tylko bardziej szczegółowe i tyle:P
Blizna - jest
Duże czoło - jest
Białe włosy - są...
Oczy maja podobne, ten sam kolor tęczówek jak się dobrze przyjrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 18:30, KrzychW napisał:

> Twarz Geralta z jedynki miała 100 polygonów, ta z W2 3kk

Ale fakt ten chyba nie zmusza do zmiany rysów twarzy?

To wrażenie zmiany własnie wynika z tego, że teraz są szczegółowe, a ich ogólny wygląd zmieni się dlatego, że mimika jest jeszcze niedopracowana i zobaczysz, że jak już skończą to zobaczysz praktycznie te sama twarz tylko, że szczegółową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

że jak już skończą

Dnia 06.04.2010 o 20:26, Ichibanboshi-kun napisał:

to zobaczysz praktycznie te sama twarz tylko, że szczegółową :)


Kurczę , trochę zazdroszcze Ci optymizmu.:-)
Ja z zasady zawsze niedowierzam , chociaż oczywiście chętnie dałbym się pozytywnie zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 20:26, Ichibanboshi-kun napisał:

> > Twarz Geralta z jedynki miała 100 polygonów, ta z W2 3kk
>
> Ale fakt ten chyba nie zmusza do zmiany rysów twarzy?
To wrażenie zmiany własnie wynika z tego, że teraz są szczegółowe, a ich ogólny wygląd
zmieni się dlatego, że mimika jest jeszcze niedopracowana i zobaczysz, że jak już skończą
to zobaczysz praktycznie te sama twarz tylko, że szczegółową :)

Oj mylisz się- twarze nie będą te same, była taka notka w jednym z wywiadów. Geralt ma mieć dokładną dopracowaną facjatę a ta z jedynki była ponoć niezbyt udana i szczegółowa;) Ważne żeby był podobny i tyle liczy się cała opowieść, a nie drobne pierdoły, choć jest faktem, że często takie właśnie pierdółki składają się na dobrą ocenę finalnego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie, dlatego myślę, że po przyzwyczajeniu się dostrzeżemy, że Geralt po prostu dostał więcej "trójkątów". Na forum wieśka jest dobre porównanie.. one sec.. http://www.thewitcher.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=28265.0;attach=49122;image widać zmianę polegając właśnie na dopracowaniu na wykorzystaniu nowego silnika, ale to ten sam Geralt tylko, że realistyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! W sprawie twarzy Geralta!
Kwestia była poruszana nie tylko na tym forum, a niektóre z ''wyjaśniających'' tą sprawę postów z tego tematu to bzdury. Zapraszam do tematu na oficjalnym forum gry (z mojego podpisu) - zebrane są tam wszystkie informacje na temat Wiedźmina 2, także wypowiedzi twórców na temat "co zmienimy w twarzy".
Przyjrzyjcie się zwłaszcza fragmentowi zaczynającemu się od słów "Po oficjalnym pokazie gry zadano masę pytań. Oto najczęstsze z nich oraz wyjaśnienia pracowników CDP RED:". Zapraszam do lektury, bo naprawdę warto - wyjaśni się sporo wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 11:38, Wielki_Bubba napisał:

Nie mogła zostać taka sama, ponieważ zmienili silnik gry. Cała grafika jest inna i twarze
są dużo dokładniejsze. Ale nie bój się niczego, w wiedźminie "jedynce" twarz zmieniali
bodajże 7 razy.


Mogła zostać. Nie zrozumiałeś, chodzi mi o to że na tym nowym silniku mogłaby być jeszcze lepsza bardziej szczegółowa niż w jedynce. ale nvm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2010 o 17:30, DambialkoX napisał:

Mogła zostać. Nie zrozumiałeś, chodzi mi o to że na tym nowym silniku mogłaby być jeszcze
lepsza bardziej szczegółowa niż w jedynce. ale nvm

I jest bardziej szczegółowa niż w jedynce;p Twarz jest teraz dobra, jest to zresztą jeszcze wczesna wersja gry i twarz na pewno będzie poddana poprawkom. Nie ma się denerwować itp. Jest wiele ważniejszych spraw niż facjata Geralta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 17:54, Longer napisał:


> Mogła zostać. Nie zrozumiałeś, chodzi mi o to że na tym nowym silniku mogłaby być
jeszcze
> lepsza bardziej szczegółowa niż w jedynce. ale nvm
I jest bardziej szczegółowa niż w jedynce;p Twarz jest teraz dobra, jest to zresztą jeszcze
wczesna wersja gry i twarz na pewno będzie poddana poprawkom. Nie ma się denerwować itp.
Jest wiele ważniejszych spraw niż facjata Geralta;)


Racja ;D Ale w końcu to on jest głównym bohaterem więc zwracam też trochę uwagi na jego wygląd ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2010 o 18:42, DambialkoX napisał:

Racja ;D Ale w końcu to on jest głównym bohaterem więc zwracam też trochę uwagi na jego
wygląd ;D

Ok, jednak jeśli miałbym wybierać między ładną buzią a klimatem i fabułą to wolałbym to drugie;) Choć mi odpowiada twarz Geralta i bardzo mi się podoba;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Wiedźminie 2 będzie można wczytać zapis gry z ukończenia pierwszej części, a podjęte uprzednio decyzje będą miały wpływ na rozgrywkę. Wie ktoś coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 19:03, Lfdracon napisał:

Podobno w Wiedźminie 2 będzie można wczytać zapis gry z ukończenia pierwszej części,
a podjęte uprzednio decyzje będą miały wpływ na rozgrywkę. Wie ktoś coś więcej na ten
temat?

Ta, Redzi wiedzą :P

Tyle wiemy, że decyzje z W1 jakoś wpłyną na wydarzenia w W2, przeniesiemy także ogólne charakterystyki postaci, miecze i złoto. Zbroję chyba też, ale już drobnych itemów niet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeszedłem Wiedźmina pierwszego, save już ląduje na płytkę i teraz tylko czekać na drugą część...
Jeśli idzie o tekst w CDA to po raz kolejny się zawiodłem. W sumie nic nowego się nie dowiedzieliśmy...Pozostaje czekać na kolejne filmiki/pamiętniki twórców....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować