Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubi wierzy w zabezpieczenia Assassin`s Creed II. Gracze piszą petycję

159 postów w tym temacie

Gdyby ludzie kupowali gry na PC, zamiast je ściągać, to nie byłoby piractwa. Sami jesteśmy winni i trzeba to uczciwie przyznać. Teraz trzeba pokutować.

Jeżeli ich zabezpieczenie wytrzyma miesiąc lub kilka, albo nie zostanie złamane, to UBI wygra i wszyscy co marudzą, to kupią grę. Tak naprawdę te zabezpieczenia da się przeżyć. Dostęp do internetu jest prawie wszędzie, a do tej gry nie jest wymagany szerokopasmowy internet, bo wystarczy łącze o szybkości starego modemu.

Ci co krzyczą, że nie kupią, to i tak nie mają zamiaru kupić. A jeżeli zabezpieczenie poskutkuje, to grę kupią ci, którzy ściągnęli by ją z sieci.

PC-tów zdolnych uciągnąć AC II jest więcej niż PS3 i X360 razem wzięci, a gry sprzedają się 10-krotnie mniej niż na jednej z konsol. Niestety liczby mówią same za siebie. Ludzie narzekają, że gry są drogie, podczas gdy na konsolach są nawet 2 razy droższe. Gdyby gry kosztowały po 10 zł ludzie i tak ściągaliby z sieci.

Gdyby gry sprzedawały się w takiej ilości jak na konsolach to nie byłoby takich zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 10:27, grzesiek811 napisał:

Gdyby ludzie kupowali gry na PC, zamiast je ściągać, to nie byłoby piractwa. Sami jesteśmy
winni i trzeba to uczciwie przyznać. Teraz trzeba pokutować.

Jeśli czujesz się winny za poczynania piratów, to twoja sprawa. I dlaczego ja mam pokutować za nich? To oni powinni mieć problemy z działaniem gry, a nie ja, który za nią płacę.

Dnia 02.03.2010 o 10:27, grzesiek811 napisał:

Jeżeli ich zabezpieczenie wytrzyma miesiąc lub kilka, albo nie zostanie złamane, to UBI
wygra i wszyscy co marudzą, to kupią grę.

Prawdopodobnie ich zabezpieczenie nie wytrzyma, a nawet jeśli, to nie ma żadnej pewności, że ludzie kupią tę grę. Ja nie zamierzam, bo nie dam się traktować gorzej niż pies (a pewnie znajdzie się takich więcej), a wierz mi, miałem prawdziwą ochotę zagrać w nowego Assassina.

Dnia 02.03.2010 o 10:27, grzesiek811 napisał:

Tak naprawdę te zabezpieczenia da się przeżyć.
Dostęp do internetu jest prawie wszędzie, a do tej gry nie jest wymagany szerokopasmowy
internet, bo wystarczy łącze o szybkości starego modemu.

Tu nawet nie chodzi o to, że nie ma dostępności do neta, ale o to, że wystarczy awaria u dostawcy, kradzież kabla, spalenie routera/sieciówki i już nie możesz pograć w grę single player.

Dnia 02.03.2010 o 10:27, grzesiek811 napisał:

Ci co krzyczą, że nie kupią, to i tak nie mają zamiaru kupić. A jeżeli zabezpieczenie
poskutkuje, to grę kupią ci, którzy ściągnęli by ją z sieci.

To samo co wyżej. Nie wszyscy, którzy krzyczą nie mieli zamiaru nie kupić. I nawet jeżeli zabezpieczenie poskutkuje nie oznacza od razu, że piraci pobiegną do sklepu kupić grę.

Dnia 02.03.2010 o 10:27, grzesiek811 napisał:

PC-tów zdolnych uciągnąć AC II jest więcej niż PS3 i X360 razem wzięci, a gry sprzedają
się 10-krotnie mniej niż na jednej z konsol. Niestety liczby mówią same za siebie.

Mógłbym prosić jakieś źródło tych rewelacji?

Dnia 02.03.2010 o 10:27, grzesiek811 napisał:

Ludzie narzekają, że gry są drogie, podczas gdy na konsolach są nawet 2 razy droższe. Gdyby
gry kosztowały po 10 zł ludzie i tak ściągaliby z sieci.

Skąd ta pewność? Więcej wiary w ludzi :D A tak poważnie, to myślę, że sprzedałoby się więcej egzemplarzy niż obecnie. Oczywiście nie wykluczam, że nikt by wtedy nie ściągał gier z neta.

Dnia 02.03.2010 o 10:27, grzesiek811 napisał:

Gdyby gry sprzedawały się w takiej ilości jak na konsolach to nie byłoby takich zabezpieczeń.

Hmm. Gdyby nie było głupawych zabezpieczeń, to gry sprzedawałyby się lepiej niż na konsolach. Oba zdania, i twoje, i moje, wydają mi się czystymi domysłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 17:41, SwenG napisał:

Na PC praktycznie już nie ma rynku wtórnego i to tylko kolejny gwoździk
do trumny. Dystrybutorzy przez rynek wtórny tracą więcej niż przez piractwo i wywalenie
tego właśnie czynnika jest sprawą podstawową a nie piractwo, którym mydlą oczy.


Jak dla mnie ta cała afera z rynkiem wtórnym to jest po prostu żenada, co im do tego? Jak kogoś nie stać na nówkę, to prawdopodobnie i tak jej nie kupi. Sam sprzedaję używane gry, te które mnie zawiodły bądź szybko się znudziły i co w tym złego? Niech robią lepsze gry i takie, do których można wracać (nic trudnego dodać jakieś bonusy do odblokowania i inne smaczki). No i racja, rynek wtórny na PC jest słaby, sam wiem jak ciężko czasami po satysfakcjonującej cenie sprzedać jakąś używaną grę, tymbardziej kiedy pojawiła się w licznych re-edycjach. To jest chyba bardziej problem konsol niż pecetów, jeśli już tak muszą się tego czepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym miał rację...?

Po raz kolejny na polu walki z piractwem producent wkur*** własnych, uczciwych klientów ku uciesze piratów, zgrabnie omijających jego uber-zabezpieczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie jest do gier.

Co do zabezpieczeń, głupota. Pewnie znowu wyjdzie patch z kodem cracka jak przy FEAR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie... nie żebym się nie spodziewał, ale informacja, że zabezpieczenia, które miały być "niezniszczalne", zostały złamane jeszcze przed premierą mnie rozwaliła :)
Gry kupić nie zamierzam, ale ściągnąć też nie ściągnę - nie potrzeba mi AC2 do życia.
Zastanawiam się, czy UBI wystosuje jakiś oficjalny komunikat związany ze złamaniem zabezpieczeń, w które tak wierzyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo proszę właściciel agencji :) I owszem laptop ma mniejszą wydajność niż stacjonarka, oryginalnie były przeznaczone dla zastosowań mobilnych ale nie gier. Ale co kto lubi, widać zarabiasz sporo jeśli lubisz marnować sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 16:00, L33T napisał:

Ooo proszę właściciel agencji :) I owszem laptop ma mniejszą wydajność niż stacjonarka,
oryginalnie były przeznaczone dla zastosowań mobilnych ale nie gier. Ale co kto lubi,
widać zarabiasz sporo jeśli lubisz marnować sprzęt :)

Nie chodzi o moje upodobania, ani możliwości finansowe. Chodzi o objawione stwierdzenia niemające pokrycia w rzeczywistości.

Jak ktoś chce i ma taką możliwość, to kupi sobie laptopa do gier i nie będzie miał z tym najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogole jakies male zamieszanie tam maja, na forum Aella, rosyjskiego wydawcy AC2 napisali ze gra trafila juz do magazynow sklepowych i niektorzy sprzedawcy przedwczesnie rozpoczeli sprzedaz. No to niezly balagan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 16:28, L33T napisał:

Tak, w końcu teraz moda na laptopa. Ehh co zrobić.

W dzisiejszych czasach, żeby kupić laptopa, na którym można pograć w większość najnowszych tytułów, to nie trzeba być wcale bogaczem. A moda to jest nie na laptopy, ale na Netbooki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piractwo bardziej się będzie nasilać, jak będą ceny gier powyżej 100 zł ... :/, to normalna reakcja człowieka, kiedyś przez znajomości się załatwiało "to i owo".
Wszystko zależy od polityki rynkowej tych "gigantów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche i producenci gier będą tęskinili za takimi widokami jak na mojej półce.Niech robią te zabezpieczenia ale ja bynajmniej do mojej kolekcji ich nie wepcham szczerze mowiac nie kupie ;''D.Asqassim cree1 jak i 2 mnie nie obchodzą bo nie jest to dla mnie gra interesująca czekam na nowego splinter cella ale jezeli będzie miał głupie zabezpieczenie to nie kupie proste raz sie dałem nabrac na wczesniejsze zabezpieczenie ubisoftu w grze far cry 2 dla testu zainstalowałem 5 razy na kompie i odinstalowałem 5 razy za 6 razem musiałem robic zdjecie paragonu i zdjecie cd keya co mnie wstrzasneło po dwóch dniach odblokowali mi gre ogólnie pwoiem jednoznacznie jezeli ktos z was jest głupi to poprostu kupi ;D.Drugie to ze kupiłem kilka gier z głupim zabezpieczeniem starforce czy jak to sie zwie no i na viscie mi nie chodzą a producenk dał mi do zrozumienia mam to w D.....Pomyślcie zanim kupicie!!!!!!!!!!!!Oni nie walczą z piratami tylko z nami.

20100306150256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować