Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry przegapione i przespane - rok 2009

66 postów w tym temacie

Nie wiem jak tam ze sprzedażą Prototype, ale skoro taka kiepska to czemu od premiery nawet o złotówkę cena nie spadła? Poza tym największym nieobecnym tutaj jest Torchlight. Ta gra zasługuje na pochwały i polskiego wydawcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cryostasis to perełka - rozgrywka co prawda może się niektórym wydać monotonna, czy wręcz schematyczna, ale tę grę trzeba "poczuć". Fenomenalna miejscami grafika, kilka świetnych patentów i gwóźdź programu, czyli dotykająca nieco strunę metafizyki linia fabularna pozostawiająca pole do interpretacji.
Kupiłem - nieco bez przekonania - tuż przed świętami Bożego Narodzenia i nie żałuję ani złotówki. Gdybym wiedział wcześniej, co ten tytuł oferuje - nabyłbym go bez wahania miesiące temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem po forach to bardzo wielu gracz apelowało o wydanie Torchlight w Polsce.Brak reakcji ze strony wydawców powoduje że nie mogę się oprzeć wrażeniu że mają nas w głębokim poważaniu.A gra jest rewelacyjna i na pewno znalazła by wielkie grono nabywców,zwłaszcza że jest to tylko przygrywka do wydania wersji sieciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prototype - setki godzin sieczki, rozgrywka bardzo podobna do Incredible Hulk i pewnie dlatego się mi grało tak dobrze w to ;)

Ghostbusters - http://www.youtube.com/watch?v=SGiqU-dOjaI Trochę sterowanie niedorobione i optymalizacja gry trochę przeszkadza, ale tak czy tak gra jest wypaśna. I nie trzeba być fanem pogromców ;)

Cryostasis - przede wszystkim klimat, pięknie mroczny ;) Fabuła, rozgrywka - miodne.


Trzeba zagrać w te gry by wiedzieć co i jak z nimi. Osobiście to sam zauważyłem wielki brak zainteresowania owymi grami, szczególnie pogromców i Cryostasis - dobre gry, a strasznie o nich cicho :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cryostasis: Arktyczny Sen - nie interesowało mnie zbytnio. :P

Ghostbusters - podobno ogólnie niezłe, ale słyszałem o tragicznej optymalizacji...

The Saboteur - świetny klimat, świetne misje i świetne połączenie róznych gier. Dla mnie nawet lepsze od przereklamowanego GTA IV (tak fani, tak tak!). Szkoda, że w niektórych miejscach wykonanie kulało, ale to nie zmienia faktu, że gra jest świetna. 8/10

Prototype - B. dobra gra i idealnie nadaje się na chwilę relaksu. Fabuła nawet ciekawa, sama rozwałka jeszcze lepsza. Graficznie może to nie jest cudo, ale nie razi (nie o to w tej grze chodzi!). 8+/10!

Brütal Legend - Nie interesuje mnie to. :P

Król Artur - Miałem sobie obadać ten tytuł, ale po jakimś czasie zapomniałem o nim. Trzeba będzie zobaczyć w wolnym czasie. Podobno niektóre etapy są diabelnie trudne, więc pewnie dlatego casualom nie przypadł tytuł do gustu.

Codename Panzers: Zimna Wojna - Nie interesowała mnie ta seria nigdy... niestety :P

Fantasy Wars - pierwszy raz o tym słyszę :o

X3: Konflikt Terrański - Brak zainteresowania z mojej strony. :P


No cóż... Tylko w 2 gry z tych przegapionych zagrałem. Nie jest to złym wynikiem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 21:44, karolekx23x napisał:

Ale co Ci się podobało w tej grze ?


O ciekawie poprowadzonym, znakomitym wątku fabularnym już pisałem. Dodaj do tego wspaniały klimat, cudnie oddane wrażenie "zimna" (do tego wplecione w mechanikę gry), ciekawą umiejętność głównego bohatera pozwalającą mu na "naprawę" przeszłości poprzez ciała denatów... Jeszcze kilka niespodzianek w trakcie gry, ale nie chciałbym spoilerować.

@calwert
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55378&tpage=1

Zapowiedziano edycję pudełkową, więc polski wydawca raczej na pewno się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Cryostatis to się zgodzę, gra bardzo oryginalna i bardzo omijana. Tylko, ze w tą grę zagrają tylko hardkorzy, ta gra jest tak ciężka, że dla zwykłego każuala będzie ona zła, ten klimat... No i w tą grę trzeba się przede wszystkim wczuć, bo jeśli się nie wczuje to gra będzie monotonna i nudnawa.
Ale za to nie wiem, czy taki Prototyp to bez echa przeszedł, całkiem głośno o nim przecież było od czasu kiedy pojawiły się pierwsze informacje, może po tych latach oczekiwań trochę ludzie ochłonęli, jednak całkiem głośno o grze było, mimo, ze gra wcale bardzo dobra nie jest (IMO).
Tak samo Saboteur, cicho o tej grze przecież tak znowu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Torchlight jest ciekawe przez pierwsze parę dni. Po przejściu głównego wątku traci swój urok. Głównie za sprawą braku jakiegokolwiek Multi, a wszakże od klonu diablo 2 z kiepska fabułą (nie oszukujmy się, nie jest nawet w połowie tak dobra jak Diablo) oczekuje się multi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o prawie wszystkich tych grach.
1. Cryostasis: Arktyczny Sen - widziałem nie raz na necie czy gdzieś tam ten tytuł ale nie kupiłem bo nie lubię Survival Horrorów.
2. Ghostbusters The Video Game - już trochę mniej ale nadal coś było słychać o tej grze, ale nie jestem fanem filmu ani takiego typu gier więc nawet nie próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej o tej grze.
3. The Saboteur - przecież o tej grze było sporo szumu, ale nie kupiłem bo już mam dość gier o drugiej wojnie światowej i szkoda mi było kasy na niego bo mnie jakoś specjalnie nie zafascynował.
4. Prototype - Bardzo dobra gra, przeszedłem ją. O niej też było bardzo dużo szumu i cały czas porównywanie jej do inFamous.
5. Brütal Legend - też pewnie wiele osób o niej słyszało, ale nie wyszła na PC więc...
6. Król Artur - tak samo coś tam o niej było słychać, ale tytuł mnie nie zainteresował zbytnio.
7. Codename Panzers: Zimna Wojna - o tym niestety nic nie słyszałem, że wyszło lub wychodzi, ale tak samo, nie lubię serii Codename Panzers :P
8. Fantasy Wars - pierwszy raz słyszę :O
9. X3: Konflikt Terrański - coś tam widziałem na gram.pl ostatnio o tym, ale nie chciało mi się czytać :P

Jakby było głośniej o większości z tych tytułów to na pewno sprzedały by się lepiej z tego co teraz o nich przeczytałem. Więc dobra reklama to już połowa sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jest mi żal Prototype i Brutal Legend, gry są świetne i tak jak mam pierwszy tytuł chcę kupić konsole specjalnie dla drugiego tytułu. No cóż mam metaliczną krew w żyłach i klimat zarówno w pierwszym, jak i drugim tytule bardzo mi odpowiada. Co może być lepszego od kolesia w skórzanej kurtce, który ratuje świat przed zarazą rozwalając wszystko co stanie mu na drodze? Odpowiedź jest prosta jak napięta struna od gitary, mianowicie- muzyka heavy metalowa. ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prototype i Cryostasis to bardzo mile wspominane przeze mnie gry. Pierwszą kupiłem a drugą odkupiłem od kumpla i fajnie mieć je na półce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 20:22, Exelius napisał:

dark_master - z tego co dobrze kojarzę to tak zostało wydane w eu, sam nawet w demo grałem....

ale chyba tylko na PS3 bo to international, a wydawał SCE. Na x''a albo PC nie kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 21:13, hammerfall87 napisał:

w 2010 to bez echa przejdzie disciples 3


W sumie to mi nawet nie szkoda. Jedynka była fajna, choć nie oceniano jej zbyt dobrze, natomiast kolejne części nawiązały równą walkę z serią HoM&M, ale jakoś nie przykuły mojej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prototype znów tak bez echa nie przeszedł, ale jednak... Gdyby nie inFamous byłoby o wiele lepiej. Dla mnie jest to największy przegrany tej listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować