Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry przegapione i przespane - rok 2009

66 postów w tym temacie

"Cryostasis" kupiłem jakiś czas temu w sklepie Cenega w serii "Premierowa okazja" za 1/3 ceny. To przede wszystkim jej początkowa wysoka cena 99zł spowodowała niewielkie zainteresowanie graczy. Gra jest naprawdę dobra, połączenie przygodówki i gry akcji survival horror w niesamowitej grafice! Na moim kompie gra wydaje się dobrze zoptymalizowana, gra się płynnie i przyjemnie. "Cryostasis" posiada ciekawą i dopracowaną fabułę i mroczny klimat, który nie wszystkim graczom może odpowiadać. Duży plus za oryginalny pomysł z zastąpieniem paska życia przez sensor termiczny i poznawanie fabuły poprzez wcielanie się w ciała załogi lodołamacza w formie retrospekcji (Mentalne echo). Doskonała oprawa dźwiękowa sprawia, że czuć ciarki na plecach poruszając się po wraku statku. Gra niedoceniana a szkoda bo chłopaki z Action Forms wykonali kawał dobrej roboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniam, Prototype ^^ kupiłem oryginał, przeszedłem parę razy ;) bardzo miodna i wykonana z sercem produkcja ;)
Co do porównywania ją do InFamous...w wielu przeczytanych przeze mnie recenzjach obie gry zdobywały te same oceny...choć w sumie ich ocena na metacritic różni się o całe 6% więc może coś w tym jest :P
Tak czy inaczej - Prototype jest fantastyczną produkcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam i przeszedłem Ghostbustersów i mogę powiedzieć , że kłopoty zaczynają sie już na początku przy instalacji gdy setup nie potrafi zainstalować poprawnie gry w innym miejscu niż to domyslne i trzeba kombinować. Z optymalizacją też jest krucho ale najbardziej to widac w finałowej walce gdzie akcja momentami po prostu staje bo nie wyrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho ta słaba popularność Króla Artura jest spowodowana wysoką ceną (99 pln) jak na produkt no niestety mało znany, innych powodów nie widze bo fajny wygląd niektórych jednostek i jak już wpomniano w artykule taki choby mix HoMM i Total Wara. Nieno szkoda, bo gra świetna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 21:13, hammerfall87 napisał:

w 2010 to bez echa przejdzie disciples 3

No niestety na to wygląda. Ale co w tym dziwnego, skoro grę wydano z dwu i pół rocznym opóźnieniem i to na dodatek z masą błędów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cryostasis: Arktyczny Sen - jeśli czyta się inne portale, nie tylko Wasz to można było sporo o tej grze przeczytać. Nawet czekałem na tę gre, lecz koniec koncow nie kupiłem jej :)

Ghostbusters The Video Game - mam tę grę, a dokładnie mój 10-letni syn na XBOX360. Nieudana produkcja z tego względu, że dla mnie jest za głupia, a syn po prostu nie zna Łowców Duchów :(

The Saboteur - gra według mnie mocno reklamowana. Wszędzie recenzje, ale nieprzychylne. Nic dziwnego, że ludzie jej nie kupują.

Prototype - mój brat uważa ją za świetną, cały czas próbował mnie do niej przekonać, jednak nie przemawiają do mnie tego typu produkcje. Dla młodszych (15-20 lat) polecam.

Brütal Legend - to muszę kupić :) oczywiście słyszałem o tej grze dawno temu, jednak trochę żal kasy na zwykłego slashera, choć ta muza :)

Król Artur - pierwsze słyszę

Codename Panzers: Zimna Wojna - nie lubię RTSów, więc sobie odpuszczę, ale seria Codename Panzers obiła mi się o uszy.

Fantasy Wars - super gra. Mam złotą edycję, która zresztą była tania. Dla wielbicieli HoMM obowiązek zaznajomienia się z tą produkcją. Z synem po lanie świetna zabawa.

X3: Konflikt Terrański - pierwsze słyszę, choć tu mnie zaciekawiliście, coś czuję że sprawdzę tę gierkę.

Gry raczej nie są przespane, czy przegapione. Nie słyszałem tylko o 2 tytułach. Myślę, że chcecie zaciekawić nimi jeszcze raz potencjalnych klientów. Sam od siebie polecam wszystkim Fantasy Wars, fajna zabawa.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 10:11, Hoplita napisał:

> w 2010 to bez echa przejdzie disciples 3
No niestety na to wygląda. Ale co w tym dziwnego, skoro grę wydano z dwu i pół rocznym
opóźnieniem i to na dodatek z masą błędów...


ale disciples nawet reklamy marketingowej nie mają na gram zero newsów np :) teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę stwierdzić, że nic ciekawego nie przegapiłem z gatunku, który najbardziej lubię czyli RPG.
Co do samego artykułu to jedyna interesująca mnie gra to Prototype ale ją już przeszedłem 2 razy. Naprawdę dobra i odprężająca. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Codename Panzers: Zimna Wojna, to rzeczywiście wyszła za późno. Czekałem, na tą grę, ale w końcu dałem sobie spokój, bo przestały mnie w pewnym momencie interesować gry RTS. Jak by wyszła ze dwa lata temu, to bym pewnie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy widzicie w tym prototype. Owszem, rozwalka fajna, za pierszym razem gralem cos kolo 3h, potem niestety nie bylem w stanie wytrzymac wiecej niz 30 minut. Zbyt monotonne.
jedyna gra o ktorej nie slyszalem, i mam zamiar w nia zagrac jest X3, zobaczymy co z tego bedzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem prototype jest grą przespaną skoro na torrentach był bodajże na 2-3 miejscu pod względem ilości pobranych ? o_O

Co do samej gry to była jak dla mnie słaba taka typowa na*ierdalanka konsolowa której na takowych nie brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 16:04, Lucas162 napisał:

Jakim cudem prototype jest grą przespaną skoro na torrentach był bodajże na 2-3 miejscu
pod względem ilości pobranych ? o_O

Chociażby dlatego? Na jedynie nie piraconej platformie, czyli na PS3 dostał baty od inFamious. Pamiętaj, że opierałem się na wynikach sprzedaży. Nie mów mi o piractwie, bo dostanę piany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim mającym sporo czasu i cierpliwości polecam Konflikt Terrański, zwłaszcza iż jest reedycja i można ją nabyć za necałe 30 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 11:02, hammerfall87 napisał:

ale disciples nawet reklamy marketingowej nie mają na gram zero newsów np :) teraz


Bo i sam wydawca na rynki zachodnie nic z grą nie robi. Disciples 3 wyszło w Rosji, ponoć za jakiś czas ma być w Australii, ale na stronie Strategy First nie ma ani jako wydanej ani w Coming soon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ceny niektórych gier przespanych trzymają się nadal , może i cena odstrasza . Jak było by taniej to na pewno kilka osób by kupiło te gry a tak niskie zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prototype - moim zdaniem okrutne nudy, wrecz zaluje czasu przeznaczonego na te gre. Brutal Legend - powtorze; zawod roku, poczatek fajny bardzo, by po misji w kopalni tak bic nuda, ze az twarz sina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Brütal Legend - to muszę kupić :) oczywiście słyszałem o tej grze dawno temu, jednak trochę żal kasy na zwykłego slashera, choć ta muza :)''

Slasher? Raczej RTS z domieszką slashera. I kawał genialnej muzyki :)

A Prototype sam kupiłem zaraz po premierze, na PC, potem porównywałem z demkiem inFamous na PS3 i powiem tak:
inFamous: wspinanie się na budynek jak w Assassin''s Creed,
Protek: wbieganie i wskakiwanie na wieżowce
Cole rzuca elektrycznymi ''granatami''
Alex rzuca czołgami i helikopterami

Graficznie Cole zjada alexa, ale jeśli chodzi o rzeźnię, to Mercer pożera, wypluwa, szatkuje, mieli, pali i jeszcze raz pożera konkurenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować