Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Napoleon: Total War - recenzja

39 postów w tym temacie

Empire:TW nie kupowałem widząc recenzje i opinie graczy o licznych błędach. Ale N:TW wydaje się być grą bardziej dopracowaną, więc może dam jej szansę.
Ostatnim Total War-em był Rome, w którego po raz enty grałem całkiem niedawno i przydałby się jakiś powiew świeżości w tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kupię - zapowiadają się kolejne zarwane nocki... ;)

BTW: Zamów w sklepie Gram.pl za 79,90 zł - 60,00 zł taniej - nei ma to jak oszukiwanie klienta, gdy sugerowana cena detaliczna wynosi 99,90 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trochę się napaliłem na tę grę :D
Tryb wizytacji może być hitem tego roku wśród nowych rozwiązań w grach.

Dobra recenzja, tylko proszę sprawdzajcie dokładniej tekst przed wrzuceniem, bo parę literówek i błędów się przedostało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycję Napoleońską i tak już zamówiłem, więc recenzja tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że to był świetny wybór. Szkoda tylko, że raczej nie skorzystam z trybu wizytacji, bo wolałbym pograć ze znajomymi, a niestety żaden z nich nie planuje kupić tej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Lucas

Powinieneś ETW od razu ocenić nisko za koszmarne bugi - a tymczasem dałeś tej grze 5.0. Ocenia się, nie to, co może być dobre po spodziewanym załataniu, tylko to, co dostajesz do ręki. Dostałeś do ręki wczesną betę. Dobrymi chęciami brukują piekło.

Druga sprawa: wnioskuję, że wizytacja nastawia rozgrywkę na bardziej zręcznościową i do słowa dochodzi APM... Można tam chociaż ustawić wolniejsze tempo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że skoro Napoleona już przerobiono, to teraz seria TW wróci do jakiś ciekawszych okresów historycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 22:11, Fatal-X napisał:

Mam nadzieję że skoro Napoleona już przerobiono, to teraz seria TW wróci do jakiś ciekawszych
okresów historycznych.


Np.? II wojna światowa? Poruszamy się raczej do przodu pomijając kilka drobnych pląsów bocznych.

Zdziwię się, jeśli nie ukaże się żaden choćby dodatek dotyczący Wojny Secesyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ocena nie na wyrost? Na Empire: Total War, ktory tez otrzymal ocene 5/6 bardzo sie zawiodlem. Pierwsza rzecz to Steam. Zeby zainstalowac sama gre po wyjecia z pudelka musialem poswiecic ponad 40 godzin? Blad instalacji? A gdziez tam, serwery po prostu poszly na wakacje. Po za tym Empire mial cala mase wiekszych i mniejszych bledow, pierwszy z brzegu: jak nasza piechota zostala zaatakowana od tylu to zolnierze zamiast obrocic sie o 180 stopni przegrupowywali sie w ten sposob jakby byli osia okregu. W zadnej recenzji nie widzialem narzekania na niedorobki. A teraz mamy zbilzajaca sie wielkimi krokami Napoleon: Total War. I tez dostaje ocene 5/6. I znow wymagany jest steam. Coz ja podziekuje, bo o bledach praktycznie sie nie wspomina, a nie chce poswiecic kolejnych 40 godzin na sama instalacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko czekam teraz na nowy komputer, zamówioną SE Napoleona i nowy dlc ze wszystkimi jednostkami z pre-orderowych ''exclusivów''. Fajna recenzja, ale grafika na screenach prezentuje się biednie i daleko jej do ''pięknej''. Ale to pewnie trzeba zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że integracje ze Steamem uważam za zaletę, i jakoś u mnie, przy nienajlepszym internecie, instalacja E:TW trwa maksymalnie półtora godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja podziękuję. Niesmak po empire nie zniknie u mnie już chyba nigdy. Czuję się po prostu wydyma... a takiego uczucia się nie zapomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się dziwić że Panowie z Creative Assembly wzieli sobie do serca pojęcie "dopracowanego produktu" po tym jak zbłaźnili sie w przypadku E:TW, a pozytywna recenzja zaskoczyła mnie bardzo mile :)

jeszcze kilka takich i bez watpienia odzyskaja moje zaufanie i byc moze nie bede czekal pół roku na setke patchy i wcześniej kupię tą grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że tu oceniania jest GRA a nie sposób zabezpieczenia/dystrybucji.
To nie jest recenzja konsoli STEAM w porównianiu do Impulse :-) a recenzja napoleon: total war.

Co do błędów - widać, że Napoleon to jakby większa modyfikcja Empire, zatem jeśli już, to będą nowe błędy, a wszystkie z Empire (które tam były wyeliminowane) tutaj już nie powinny się pojawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Po ostatnim produkcie panów od CA, będę musiał ściągnąć grę, a dopiero następnie ją kupić.. WRÓĆ! Najpierw ulepszę kompa, ściągnę, a dopiero później kupię. brak zaufania, ot co.

TRyb wizytacji wygląda epicko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 10:09, G_S_PattoN napisał:

Mi się wydaje, że tu oceniania jest GRA a nie sposób zabezpieczenia/dystrybucji.
To nie jest recenzja konsoli STEAM w porównianiu do Impulse :-) a recenzja napoleon:
total war.

Co do błędów - widać, że Napoleon to jakby większa modyfikcja Empire, zatem jeśli już,
to będą nowe błędy, a wszystkie z Empire (które tam były wyeliminowane) tutaj już nie
powinny się pojawiać.


Gdyby można pominąć Steam''a przy instalacji gry (po jej rejestracji oczywiście), to mógłbym się zgodzić. Ale nie można - trzeba instalować grę będąc połączonym z serwerem prze cały czas.. Na przykładzie Empire:TW wiem także że nie można przerwać rozpoczętej instalacji łatki/dodatku, która czasem załącza się sama (wystarczyło wrócić do trybu online), choć gra miała się nie aktualizować. Wtedy też trzeba odczekać swoje - po kilka ładnych godzin w przypadku kiedy serwery były przeciążone (a są przy każdym niemal DLC i patchu).


Co do błędów, to jestem niemal pewien że nie usunięto wszystkich występujących w Empire - cześć jest po prostu wbudowana w silnik gry. Np. brak koordynacji działań konnicy i piechoty bierze się stąd że SI rozpoczyna ruch wszystkimi oddziałami na raz, bez uwzględnienia ich szybkości. Prawdopodobnie będą też problemy z ruchem w terenie zabudowanym / fortecach ... trochę wiadomości z beta testów już wyciekło. W Napoleonie jest lepiej, ale jeszcze nie dobrze.

Ocena 5/6 w recenzji gry strategicznej gdzie się przyznaje iż SI taktyczna ma problemy, to lekka przesada. No chyba że się z góry zakłada że wszyscy będą tylko i wyłącznie grali bitwy po sieci z ludzkim przeciwnikiem. Ja sobie poczekam z zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować