Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gracze chcą polskiej nacji w Civilization V

41 postów w tym temacie

Od siebie też coś dodałem. Raczej dużych szans na Polskę w podstawce nie ma ale próbować warto może pojawi się w dodatku. Byłoby naprawdę fajnie, bardzo dobra okazja by dać możliwość innym ludziom zainteresować się średniej wielkości państewkiem z ciekawą historią.

A co do narodu Amerykańskiego.... jestem z tego nurtu ludzi, którzy nie uznają czegoś takiego jak narodu amerykańskiego. Pierwotnym do narodu jest państwo a nie odwrotnie. Oczywiście rozumiem jeśli ktoś reprezentuje inne stanowisko naukowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy szanse są czy nie ma - zawsze uważam, że jak się nie zaryzykuje to się niczego nie osiągnie :). Dlatego działamy pełną parą i może tego nie widać ale kawał czasu przy tym siedziałem ze znajomymi.

Pewnie Polski jako grywalnej nacji nie ujrzymy w podstawce. Trzeba wierzyć, że w którymś z dodatków? Dodatkow trzeba mieć nadzieję, że tą akcję - przeczytają pracownicy ze studia Firaxis Games.

Dzięki gram.pl naszą akcję reklamują już niemal wszędzie, dziękuje! Bo widzialem, że nawet na onecie jesteśmy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 22:42, Azazell napisał:

Czy szanse są czy nie ma - zawsze uważam, że jak się nie zaryzykuje to się niczego nie
osiągnie :). Dlatego działamy pełną parą i może tego nie widać ale kawał czasu przy tym
siedziałem ze znajomymi.


Otóż to. Z tego, co widziałem, sporo się zmieniło od czasu petycji z cIV. :) Dyskusja na oficjalnym forum 2K, to bardzo dobry pomysł.

Dnia 25.02.2010 o 22:42, Azazell napisał:

Dzięki gram.pl naszą akcję reklamują już niemal wszędzie, dziękuje! Bo widzialem, że
nawet na onecie jesteśmy :).


Aha, myślałem, ze Gram zerżnął newsa skądinąd - zazwyczaj tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 23:21, Vojtas napisał:

Aha, myślałem, ze Gram zerżnął newsa skądinąd - zazwyczaj tak robią.


No przecież newsmani, którzy wyszukują newsy i ciekawostki muszą znajdywać informacje z innych źródeł. Przecież nie mają prawa sami wymyślać i oszukiwać :)

Więc o co ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak nie wprowadzą w podstawce, to na pewno się pojawi w jakimś dodatku. Zresztą, nie wiadomo, czy już wybrano te podstawowe 18, może się załapie do tego składu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie w civ nigdy nie grałem (nie mój typ gier), ale spekuluję, że jednak każdy na świecie chciałby mieć dostęp do polskiej husarii ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Polska była, jest i będzie celem wielu potęg. W interesie Rosji i Niemiec jest, aby Polska była słaba, a najlepiej, by jej w ogóle nie było. Przez produkcje gier, w których fałszuje się historię, albo pokazuje się ją w jeden sposób, kreuje się w świadomościach młodych graczy wizje, w których nie ma Polski, a jeśli jest to słaba i nielicząca się (stereotyp: polacy to złodzieje i pijacy). Część z tych graczy może w przyszłości zostać politykami...
Zobaczcie na rosyjskie produkcje, w których walczy się z husarami, albo przedstawia się jedynie te bitwy, które należy pokazać (Kursk itd).
USA słabną, więc jeśli nie zadbamy o siebie teraz (nawet przez rozwijanie naszej produkcji gier), to znowu będziemy mieć w szkole rosyjski ...
Osobiście uważam za skandal, by taka gra jak Civ (od 1 wersji) nie miała w podstawowej wersji imperium polskiego.
Na pocieszenie jest FreeCiv mająca polskie imperium ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu nas pominą? Ja rozumiem jakby nasz kraj miał nudną historię, jakby to było jakieś totalnie zadup**, ale kurcze w historii też odegraliśmy sporą rolę i wydaje mi się, że zasługujemy na swojego "reprezentanta" w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 09:17, Azazell napisał:

> Aha, myślałem, ze Gram zerżnął newsa skądinąd - zazwyczaj tak robią.
No przecież newsmani, którzy wyszukują newsy i ciekawostki muszą znajdywać informacje
z innych źródeł. Przecież nie mają prawa sami wymyślać i oszukiwać :)
Więc o co ci chodzi?


Chodzi o to, że "pisać na podstawie", a zżynać, dzieli przepaść. I właśnie o tym mówię. Nevermind. I tak nikt tu się tym nie przejmuje.

@ MasterGame

Niech zgadnę: jesteś sympatykiem PiS-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 12:00, MasterGame napisał:

Osobiście uważam za skandal, by taka gra jak Civ (od 1 wersji) nie miała w podstawowej
wersji imperium polskiego.


Mania wielkości niektórych osób z jednej strony bawi, z drugiej - przeraża.

Polska na arenie międzynarodowej coś znaczyła przez stosunkowo krótki czas. Mieliśmy swój "złoty wiek", który niestety trwał raptem parę minutek w porównaniu z innymi mocarstwami. Równie dobrze o swoje mogą się upomnieć np. Holendrzy, którzy przynajmniej mogą się poszczycić koloniami. A co z nacjami skandynawskimi? Co z półwyspem indyjskim? Czy zatem nasza historia wystarczy, by stworzyć nową nację w Cywilizacji? Nie wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 23:42, Ringno5 napisał:

Równie dobrze o swoje mogą się upomnieć np. Holendrzy, którzy przynajmniej mogą się poszczycić
koloniami.


Zostali dodani w Beyond The Sword.

Dnia 27.02.2010 o 23:42, Ringno5 napisał:

A co z nacjami skandynawskimi?


Wikingowie - są od Warlords.

Dnia 27.02.2010 o 23:42, Ringno5 napisał:

Co z półwyspem indyjskim?


Są w podstawce i zawsze byli.

Dnia 27.02.2010 o 23:42, Ringno5 napisał:

Czy zatem nasza historia wystarczy, by stworzyć nową nację w Cywilizacji? Nie wydaje mi się.


Nie tylko kwestia wielkości i siły państwa się liczy. Liczy się całokształt, wpływ, znaczenie Polaków i Polski - nie mamy się czego wstydzić, mamy się czym chwalić. Zajrzyj do dyskusji w tym wątku. :) Dla mnie największa paranoją jest dodawanie dubli typu Bizancjum (Rzymianie i Grecy), Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego (Niemcy) czy Rdzenni Amerykanie (Aztekowie/Inkowie). Europa Środkowa nie ma swojej reprezentacji mimo że spokojnie mogłaby ją mieć - w innych strategiach zachodnich deweloperów nie było z tym najmniejszego problemu. IMO kwestia lobbingu i podkreślenia wielkości rynku w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż to nie tak, że Polska kolonii zamorskich nie miała, miała tak jak większość państw Europejskich. Inną sprawą jest to, że nie potrafiła ich utrzymać. Za dużo zawirowań w ojczyźnie by z Kurlandii wysyłać systematycznie nowe wyprawy.

Ehh, dochodzę do wniosku, że temat na oficjalnej stronie nie ma większego sensu. Żadnych dyskusji tak na serio nie ma, może między nami Polakami od czasu do czasu...mało obcokrajowców czyta... nikt z góry nawet nie czyta tego. Świetna inicjatywa asioasioasio lecz chyba takie akcje nie z tym studiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 00:31, Archacus napisał:

Świetna inicjatywa asioasioasio lecz chyba takie akcje nie z tym studiem...


Nie można się poddawać. Nie teraz. :) Nie zwyciężysz, jeśli nie będziesz w zwycięstwo wierzyć. Myślę, że to jest realne, trzeba tylko prowadzić lobbing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z tych, którzy się poddają gdy coś już zaczęli robić. Mimo, iż większego sensu to nie ma będę tam wypowiadał się dalej, lecz nie będę sztucznie pompował tego tematu gdy nikt nie oczekuje odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez gram.pl nigdy nie będzie polskiej nacji w Civ5 (nie da się poza tym w 18 nacjach upchnąć całej historii...)

Podaliście link do dyskusji założonej przez ludzi którym zależy, potem przyszły stąd dzieci neo i zaczeły wypisywać bzdury o lechu itp - groteska. Dzięki gram.pl :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować