Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metro 2033 – relacja z prezentacji

35 postów w tym temacie

Muszę przyznać, że z każdym nowym opublikowanym materiałem dotyczącym Metro 2033 moje nadzieje względem tej gry wzrastają. Uwielbiam gry z niesamowitym klimatem, a wszystko zapowiada się na to, że Metro będzie własnie jednym z takich tytułów.
Już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R. + F.E.A.R. w jednym ? Cholera, czuję, że będę nosił pampersa, ale muszę, po prostu muszę to mieć ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć dziś książka osiągnęła komercyjny sukces i przetłumaczona została na ponad 20 języków, pisarz pozostał wierny tej idei. Całkowicie darmowa, pełna wersja Metro 2033 wciąż jest dostępna w sieci.

No prosze, a jednak mozna osiagnac komercyjny sukces mimo ze sie cos rozdaje w sieci. Wystarczy tylko dobry pomysl. Szkoda ze wielu TFUrcow dzisiejszych "megahitow" nie bierze sobie tego do serca a za to wprowadza coraz to nowe zabezpieczenia (vide Ubisoft).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie prezentuje się średnio a za to wymagania ma kosmiczne. Dziwna sprawa. Klimat owszem bardzo interesujący ale liniowa rozgrywka. Zobaczymy jakie zbierze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... musze przyznac ze nawet ciekawie sie robi. Jak widze klimat prawie identyczny w stosunku do Stalkera.
Zobaczymy jak to bedzie, grafika taka raczej srednia, a klimat jest po prostu genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja narazie nie kupuje , kupuje w tym czasie książkę . Poczytam sobie . Poczekam jak gra trafi do rąk graczy i zobaczę jakie złapie opinie , jak ocenia ja gracze a także czasopisma i ile da gierce CD-Action.

Jak bedzie wysoko to kupie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja książkę czytam , i po prostu wymiata ;D jak gra będzie dobra , to chyba kupię dla niej Xboxa :) mam pytanie bo jak wchodzę na stronę metro2033.pl to włącza się taka fajna muzyczka wie ktoś może co to za tytuł ?? bardzo mi się podoba i pasuje do klimatu metro 2033 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być dobra gra. Czytam właśnie książkę i jest to kawałek naprawdę porządnej, wciągającej literatury. Niestety jestem już w połowie i żałuję, że jak każda książka i ta ma swój kres, tym bliższy im lepszy to utwór.

Autor rzeczywiście zaczął pisać książkę w wieku kilkunastu lat, dokładnie 17-tu - jeśli wierzyć jego własnym słowom, a zakończył w wieku lat 23. Zmienił też zakończenie, a właściwie sporą część powieści,

Spoiler

bo pierwotnie główny bohater ginął w połowie opowiadanej historii, co nie podobało się ani potencjalnym wydawcom, ani czytelnikom śledzącym poprzez internetowe fragmenty losy głównego bohatera. Czy ginie ostatecznie jeszcze nie wiem :). Oby nie, bo to swój chłopak

.

Co prawda z zakupem gry poczekam na demo, bo nie ma sensu, bym wydawał sporo pieniędzy na grę, która nawet na minimalnych mi nie pójdzie (nie wiem na ile można wierzyć zapowiedziom dotyczącym wymagań, ogólnie chyba bardzo wysoko stawia poprzeczkę, nawet jak na dzisiejsze standardy). Ale na pewno po lekturze miło by mi było zagrać w ten tytuł, nawet gdybym po pikselach wielkości pomarańczy musiał rozróżniać co naprawdę widzę :). Trailery wyglądają bardzo smakowicie.

Ma powstać ekranizacja oraz jest też dostępny sequel książki - Metro 2034, również w sieci, za darmo, choć niestety po rosyjsku. Ciekawe kiedy ukaże się w Polsce?

Błędem jest też chyba porównywanie tak do końca tej gry i Stalkera. Na pewno będzie podobny klimat, natomiast sama rozgrywka (zdaje się, że liniowa i oskryptowana) i poprowadzenie fabuły to chyba wystarczające różnice, żeby nie porównywać wprost. Nie wszystko co ze wschodu to od razu Stalker :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować