Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metro 2033 - wymagania sprzętowe

74 postów w tym temacie

Wymagania z kosmosu i żeby jeszcze było do czego.
nVidia nie ma pewnie selera dla swoich nowych kart, a programiści z 4A Games zamiast optymalizacją zajmowali się chyba w tym czasie opróżnianiem kolejnej flaszki.

BaRt3k
[15]
Tak, tak, wiemy o tym od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal, podali 4 rodzaje wymagań sprzętowych, tylko, że te 2 ostatnie wymagania chyba nie są dla polaków (i dla większości ludzi) :P z optymalnych nie spełniam żadnego wymagania, a żeby uruchomić w 3D to musiałbym bym mieć lepszą grafę, monitor i okulary 3D bo Windowsa 7 już mam :D Optymalizacja dobra jak ch**, ale fajnie by było zagrać w 3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyta niektóre komentarze to po prostu ręce opadają.
Po pierwsze: kto wam każe odpalać grę na najwyższych, razem z PhysXem, tesselacją i innymi bajerami? Bez tych rzeczy gra na pewno ruszy, a nie będzie wyglądać o wiele gorzej.
Po drugie: jak ktoś zauważył wymagania optymalne mogą być zaniżone. Odpalanie PhysXa na karcie, która jednocześnie przetwarza grafikę to spadek FPS do 10-15. Stąd pewnie w optymalnych Fermi. Jeśli ktoś ma dwa GFy, np. GTX260 do grafiki i 9500 do PhysXa to gra powinna spokojnie wyciągnąć 30 FPS (na wysokich, bez tesselacji oczywiście).

@Juri_gag
> To ciekaw jestem jak zrobili wymagania NIE ZNAJAĆ OSIĄGÓW KARTY....
Wiesz co oznacza to "nVidia - the way it''s meant to be played"? Nie, to nie jest znaczek wstawiony tak dla jaj. Oznacza on, że gra jest robiona we współpracy z nVidią, co oznacza że deweloperzy mają dostęp do kart, które jeszcze nie wyszły.
EDIT:
> Tylko zauważ że nie całe 2 tygodnie temu nvidia dopiero ujawniła zdjęcia geforce.
Właśnie: zdjęcia. Nie szkice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ że nie całe 2 tygodnie temu nvidia dopiero ujawniła zdjęcia geforce. Gdyby juz istnialy to raz najpierw by zaprezentowali je, tak jak bylo np z 8800 seria itp, rzeklabym nawet ze nvidia ma pierwsze sztuki swojego fermi znajac zycie a pelna produkcja ruszy pewnie w wakacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy czytałem wymagania optymalne myslalem że to żart , jeszcze takie bezczelnosci nie widzialem , podawac karte ktora nie wiadomo za bardzo , kiedy bedzie na rynku (tyle razy przekladano premiere) . Nvidia chyba musiala dac cos w łape , bo nawet nie ma odpowiednikow w Radeonach .
Dwoma słowami mozna podsumowac te wymagania DO ROBOTY . Bo optymalizacja chyba na poziomie GTA 4 , czyli żadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra... A się zastanawiałem czy może warto by wybrać wersję na PC(ze względu na grafikę), ale z tego wynika, że spełniam tylko minimalne wymagania(czyli będzie chodziło nędznie), więc zagram na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest żenada. Graficznie nie powala (wygląda wręcz normalnie), ale wymagania ma jak z kosmosu. Potem się cioty dziwią, że sprzedaż na PC jest niższa niż na konsolach. Faktycznie, to dziwne, że gracze nie są kretynami i nie kupują gry, która graficznie prezentuje ten sam poziom, co gry 2 lata temu, ale że jest rok 2010, to wymagania muszą być adekwatne - w końcu Nvidia musi zarobić na nowych kartach. Dlatego właśnie kupiłem Xboxa - nie muszę się martwić o takie rzeczy, a grafikę mam praktycznie taką samą - jedynie nie ma 3D. Współczuje PC''twocom.

PS Teraz, to tylko czekam na porównanie wersji pc i konsolowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 15:51, alibi100 napisał:

Nvidia chyba musiala dac cos w łape

stad w grze jednocześnie dx11 i physx. a dlaczego w optymalnych wymaganiach jest GTX480/470? proste - tylko te dwie karty obsluza obie technologie naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiejętność logicznego myślenia bezpowrotnie "zginęła" wśród obecnego pokolenia graczy. Czyż nie zawsze tak było, że aby grać w nowe gry (niekoniecznie FPSy) na pełnym gwizdku trzeba było posiadać najlepszy możliwy sprzęt? I kto wam każe grać na Optymalnych?

Na optymalizację gry nie narzekam, jest zwyczajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że nowo zakupiony komputer wystarczy mi na długi czas bawienia się na najwyższych detalach, a tu okazuje się że będzie trzeba zmieniać nie jedno...

Trochę przesadzili z wymaganiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jakiś czas temu pisali w CDA że grę uruchomili na laptopie, wyglądała świetnie i działała równie dobrze.
Mnie też nie martwią wymagania, ale po jaką ciężką cholerę windować je do tak chorego poziomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocho, coś czuję że Rosjanie z 4A Games chcą dorównać pod względem spieprzonej optymalizacji "mistrzom kodu" z Piranha Bytes. Mają duże szanse, szykuje się detronizacja dotychczasowego "króla" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, to myślicie, że gdyby nie THQ i nVidia
które wpompowały w tę grę masę pieniędzy
to gra by wyglądała tak?
http://www.psu.com/media/metro-2033-the-last-refuge/metro-2033-the-last-refuge-ss-10.jpg
Nic z tych rzeczy! Gdyby nie te Oni gra dalej by wyglądała tak
http://www.consolegames.ro/forum/attachments/f7-news/37680d1256405206-thq-va-distribui-metro-2033-metro-2033-last-refuge-20060818032735831.jpg
i może by nawet nigdy nie wyszła, bo ciągle tylko przesuwali premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i co ze niby moj dziad 5870 nie poradzi sobie w max ustawieniach ?
Panowie to jakas kpina, juz widac ze optymalizacja bedzie przynajmiej tak kupowata jak w przypadku gta 4

ładna reklama dla nv, ah ten ich marketing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować