Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metro 2033 - wymagania sprzętowe

74 postów w tym temacie

Ee tam, przy pierwszym Stalkerze też wszyscy płakali, a teraz połowa ciśnie na modach upiększających grafikę..

Gorsze to są wymagania Bad Company 2- ale w drugą stronę, bo na minimalnej konfiguracji (C2D 2GHz, 1 giga ramu i 7800GTX- tak, te stare "siódemki") gra nawet się nie włączy, a jak już, to na 320x200 low. Za to optymalizację już chyba poprawiono.

Wątpię, żeby to była pierwsza gra, która wykorzysta 8+ GB pamięci. Najwięcej na moim kompie zżerał Crysis.. prawie 1GB sam proces Crysisa ciągnał, a jeszcze zostało wolnego z 30%.

I nie tak wyobrażam sobie te przyszłościowe shader modele, które podobno służyć miały łatwości programowania i performance. To samo z DX10/11 (Czy naprawdę jedyną grą, gdzie DX10 coś dawał, był FarCry2?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zdajecie sobię sprawę, że GF47- i 480 są jedynymi kartami obsługującymi jednocześnie PhysX i Dx11? Więc w tym przypadku szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 07:29, Henrar napisał:

Ludzie, zdajecie sobię sprawę, że GF47- i 480 są jedynymi kartami obsługującymi jednocześnie
PhysX i Dx11? Więc w tym przypadku szału nie ma.

Ta. Jeśli gra korzysta z DX11 i physx jednocześnie, to jest to szczyt bezczelności, bo DX11 ma już wbudowany system streamingu ze wsparciem dla obliczeń fizyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I taka polityka , chyba pierwsza gra w tym roku która ma tak olbrzymie wymagania sprzetowe. Mając stary komp gra nawet na minimalnych by nie poszła.
Sądząc jak by były normalne wymagania to na pewno było by dużo osób którzy by ja zakupili. A tak mogę zagwarantować juz teraz nominacje tej gry do :
- najbardziej przespanych gier 2010 , ze względu tylko na wymagania.
- największy zawód 2010
Sobie taki dołek wykopali tylko tym że wpuścili informacje o wymagań. Teraz gra została nie dla graczy tylko dla reklamy sprzetu , grą na zamówienie.

Na pewno było dużo osób którzy by ją kupili ale większość nie będzie zmieniać kompa , gdzie gry które powstały w tym roku mają jak narazie niższe wymagania.
Jeszce jedno nie widzę XP że jest obsługiwany.
Miało byc smacznie , ale jedną informacją można zapsuc wszystko co było piękne.
A ja miałem zamawiać przed premiera , tylko czekałem na info o wymaganiach , teraz nie kupie może kupie jak cena spadnie do ok 20-30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to zart.Nie mam nic przeciwko grom z wysokimi wymaganiami, ale musza one tez wygladac.Moze i Metro ma klimatyczna grafe ale napewno nie tak sprzetozerna...wiec to jednak zart.Jesli jednak to zla optymalizacja to powinno sie "tworcow" kopnac w dupsko...wczesniej wsadzajac im tam caly naklad gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że gra w wersji na xbox''a 360 będzie po angielsku. Wolałbym tak jak PC, czyli po rosyjsku i napisy PL. Rosyjskie filmy mają swój klimat, więc pewnie gra też mocno by na tym zyskała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha ha, jaki kosmos :). Fajnie, że przy ewentualnej wersji na PS3 nie będzie z tym żadnego problemu. Niedługo pojawi się nowy firmware, przy którym pojawi się opcja BR 3D i w sumie to załatwia sprawę ;). No i jeszcze telewizor 120 Hz. To jest na prawdę minimum i gra z takim odświeżaniem będzie prawdziwą męką dla oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimalne wymagania są b. niskie jak na taką grę. GT220 to słabiutka karta. 1GB Ram - co to jest? Do tego procesor 2-rdzeniowy. Co do optimum 8GB+ Ramu, to może gra ma dość rozbudowany cache. Nie widzę tu niczego oburzającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne wymagania optymalne, 8 GB ramu + karty graficzne które jeszcze niedostępne

PO prostu niech napiszą "Wymagania : Komputer z NASA" lub "Wymagania : Nie uruchomisz gry hahaha"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Podobnie było z GTA IV, a ostatecznie (po początkowych zacinach i ogólnej powolności) na sprzęcie z lutego 2008 działa dobrze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam tą grę ale jestem zawiedziony. Mam dobrego kompa AMD Phenom x4 9850 BE podkręcony. płyta MSI K9A2 Platinium 790 FX. 6 Gb ramu ale karta trochę słaba Radosław HD3870. Muszę powiedzieć że ta gra to jest niewypał pod względem wymagań. Sama gra jest spox tylko te wymagania. Szarpie grafą strasznie. Gra jest nowa i już jest po obniżce. Ja mieszkam w Holandii i oferują ją za 19 euro a kosztowała jeszcze miesiąc temu 49. To jest przyczyna wymagań. Za tydzień idę kupić nową kartę HD 5770. Zobaczymy jak będzie szło na nowej grafice. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 06:35, profanator napisał:

Witam.Mam tą grę ale jestem zawiedziony. Mam dobrego kompa AMD Phenom x4 9850 BE podkręcony.
płyta MSI K9A2 Platinium 790 FX. 6 Gb ramu ale karta trochę słaba Radosław HD3870. Muszę
powiedzieć że ta gra to jest niewypał pod względem wymagań. Sama gra jest spox tylko
te wymagania. Szarpie grafą strasznie. Gra jest nowa i już jest po obniżce. Ja mieszkam
w Holandii i oferują ją za 19 euro a kosztowała jeszcze miesiąc temu 49. To jest przyczyna
wymagań. Za tydzień idę kupić nową kartę HD 5770. Zobaczymy jak będzie szło na nowej
grafice. Pozdrawiam.



To coś masz nie tak. Ja mam dużo słabszego kompa z kartą 8800GT i 4GB Ramu i gra śmiga aż miło. Sprawdź sterowniki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować