Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heavy Rain - recenzja

44 postów w tym temacie

Nie rewolucjonizuje gier wideo zgadzam się.
Żadna gra już tego nie zrobi. A te pseudo sensory typu ARC czy Natal to już w ogóle.

Ogólnie to czekam tylko aż cena trochę spadnie i sam kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie zaglądać do tego wątku. Radze wam. Ja niestety już wiem kto jest zabójcą, a na pewno tu osoby typu "pustelnik" zdradza wam końcówkę gry. A z ocena się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A 5.5 to nie dużo ? LOL
Godzinę temu przeszedłem grę i na prawdę, masakra, gra jest świetna.
I raczej w tej grze nie zdobędę platyny, ja miałem swoje zakończenie w heavy rain. :)

(jest ich ponad 22)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Heavy Rain to coś więcej niż gra. To interaktywny film od którego nie można się oderwać."

Jeśli gra się zbliża do filmu, to ostatnią rzeczą, jaką bym o niej powiedział, to że staje się "czymś więcej". Gry są z założenia rozrywką bardziej angażującą, złożoną i silniej działającą na emocje. Moim zdaniem te cechy należałoby rozwijać, zamiast wzorować się na bardziej ubogich wynalazkach.

To trochę tak, jakby atutem filmu było, że jest "jak ruchoma książka". Niech nowe media rozwijają się w nowych kierunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z dźwiękiem to ja miałem tylko wpadkę całkiem na początku w prologu gdzie przez 5-6 sekund dźwięku w ogóle nie było. A z resztą błędów się nie przytrafiłem, nie wiem może temu, że posiadam kino domowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre "Zamów w sklepie Gram.pl za 199,90 zł - -199,90 zł taniej", za 0zł biorę całą partię:)
A wracając do Heavy Rain to jest to jedna z najlepszych gier w jakie grałem, od lat już mnie żadna "gra" tak nie wciągnęła jak HR.
David Cage jest genialnym scenarzystą potrafiącymi tworzyć na prawdę rewelacyjne historie z bohaterami na których graczowi na prawdę zależy.
Quantic Dream to dlamnie jedno ze studiów któr jeszcze nie zawiodło i potrafi rewolucjonizować rozgrywkę,nie wspominając już o grafice która jest po prostu rewelacyjna w większości przypadków.
Swoją drogą nie napotkałem problemów z dzwiękiem które ponoć wiele osób dręczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie jedna rzecz, dwie wcześniejsze gry tego studia (Omikron: The Nomad Soul i Fahrenheit) też miały być świetne i były ale do czasu. Obie zaczynały się genialnie miały ciekawą intrygującą fabułę którą chciało się poznać ale... czym dalej byliśmy tym bardzie stawała się ona naciągana. W obu ich wcześniejszych tytułach z naprawdę świetnych historii wraz z postępem gry pozostawało coraz mniej a coraz bardziej widać było przekombinowanie. Wrzucanie na silę wątków które kompletnie nie pasowały byle tylko zaskoczyć graczy niestety nie w pozytywnym znaczeniu. Mam nadzieje że ten tytuł się tego ustrzeże.

Mimizu

"Jeśli gra się zbliża do filmu, to ostatnią rzeczą, jaką bym o niej powiedział, to że staje się "czymś więcej". Gry są z założenia rozrywką bardziej angażującą, złożoną i silniej działającą na emocje. Moim zdaniem te cechy należałoby rozwijać, zamiast wzorować się na bardziej ubogich wynalazkach.

To trochę tak, jakby atutem filmu było, że jest "jak ruchoma książka". Niech nowe media rozwijają się w nowych kierunkach."



Świetnie powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi na chochliki w tekście. Już poprawione. Pozdrowienia dla autokorekty w Wordzie i mojej nieuwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować