Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heavy Rain - recenzja

44 postów w tym temacie

fajny tekst, przyjemnie się czyta. No i gra zapowiada się obiecująco :) Trzeba wykorzystać przywileje posiadania ps3 i zamówić tego exlusiva :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 18:47, Mimizu napisał:

"Heavy Rain to coś więcej niż gra. To interaktywny film od którego nie można się oderwać."

Jeśli gra się zbliża do filmu, to ostatnią rzeczą, jaką bym o niej powiedział, to że
staje się "czymś więcej". Gry są z założenia rozrywką bardziej angażującą, złożoną i
silniej działającą na emocje. Moim zdaniem te cechy należałoby rozwijać, zamiast wzorować
się na bardziej ubogich wynalazkach.
To trochę tak, jakby atutem filmu było, że jest "jak ruchoma książka". Niech nowe media
rozwijają się w nowych kierunkach.

Gra zawsze jest bardziej angażująca bo jest interaktywna. Z oddziaływaniem na emocje to różnie bywa, akurat te bardziej filmowe są w tym lepsze. Z drugiej strony to zgodzę się, że "Heavy Rain to coś mniej niż gra. To interaktywny film od którego nie można się oderwać." było by bliższe prawdzie, ale dla mnie to "mniej" jest w tym przypadku zaletą ;) A nowe media niech najlepiej rozwijają się w różnych kierunkach - po co się ograniczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzecia gra dla której żałuję, że obok x360 nie mam ps3. Jeszcze tak ze dwie gry (także miłoby było jakby potaniały filmy na blu-rayu) i będę poważnie myślał o drugiej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tej gry, ale o rewolucji mowy być nie może. Były już podobne eksperymenty - np Phantasmagoria, która była interaktywnym filmem. Rynek przyjął to jako ciekawostkę. Wielkiego sukcesu nie odniosła. Gdyby było inaczej mielibyśmy wysyp podobnych produkcji, a przecież tak nie jest.
Problemem tego typu gry jest to że w zasadzie jest jednorazowa. Co z tego że ma 22 zakończenia, skoro większość intrygi już znasz. Nie kręci wtedy ponowne przechodzenie. Dlatego wydaje mi się, że tym razem będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam, powiedzcie że niejaki

Spoiler

Uthan Mars

to nie jest origami killer....przed momentem na innym serwisie ktoś napisał taki komentarz i go zobaczyłem....aż strach jakikolwiek artykuły czytać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, przez najbliższe 2-3 tygodnie muszę sobie dać spokój z czytaniem jakichkolwiek komentarzy w jakikolwiek serwisach :P

Heavy Rain to dla mnie był zawsze must-have odkąd tylko się pojawiły newsy o tej grze. Będzie co nieco do wydania na wstępie przy zakupie PS3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staraj sie unikac rowniez i for internetowych lub cokolwiek innego.

Sam widzialem jak na forum GOLa pojawil sie temat: ''origami killerem jest ''xxx'' (sam wyiksowalem ;) ).

Jest zbyt wielu idiotow, ktorzy chca zepsuc innym rozrywke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to KOSMOS, normalnie miazga jedna z najlepszych gier w moim życiu w jakie grałem. Znalazła się ona w pierwszej 5 gier, a w sumie gram od 1980 więc są za mną tysiące skonczonych produkcji. Coś niesamowitego. Polecam każdemu kto ma PS3, a jeśli nie ma to polecam jego zakup. Dla tej gry spokojnie można sobie kupić PS3, a na deser odebrać za 18 dni God of War III. Coś niesamowitego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 00:33, alexds napisał:

Ta gra to KOSMOS, normalnie miazga jedna z najlepszych gier w moim życiu w jakie grałem.
Znalazła się ona w pierwszej 5 gier, a w sumie gram od 1980 więc są za mną tysiące skonczonych
produkcji. Coś niesamowitego. Polecam każdemu kto ma PS3, a jeśli nie ma to polecam jego
zakup. Dla tej gry spokojnie można sobie kupić PS3, a na deser odebrać za 18 dni God
of War III. Coś niesamowitego.


W 100% się z Tobą zgadzam, sam gram od około 20-21 lat i mało który tytuł mnie wciągnął na tyle żeby go przejść kilka razy a już na pewno nie raz za razem:)
Heavy Rain przeszedłem już drugi raz w ciągu 3 dni i dalej mam ochotę w nią grać, co zresztą zapewne uczynie bo jest to unaklny i wciągający jak cholera tytuł.
Dla tej gry od samego początku kupowałem PS3, najlepszy exclusiv jak narazie i raczej szybko się to nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pierwszej długaśnej sesji z HR. I co mogę powiedzieć? Nie będę się rozpływał, ale jest to rewelacyjny, unikalny tytuł, w który naprawdę trzeba zagrać i przeżyć to samemu. Jeżeli wczujemy się historię, staje się ona bardzo przystępna i łatwa do ogarnięcia, ale absolutnie nie prostacka, przeciwnie. Prezentacja, bohaterowie, taka "normalność" losów ludzi, których oglądamy, ułatwiająca utożsamienie się i wejście w to wszystko - pierwsza liga. Grafika raz super, czasem kuleje, animacja raz super, czasem nieco kuleje, ale to nic. Dojrzała produkcja dla dojrzałego odbiorcy (ofkors nie o wiek chodzi), który nie będzie zawiedziony. Demo mnie odstraszyło, ale niewystarczająco. Jak widać - całe szczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe? Dla tej gry kupię konsolę ;D Pamiętam poprzednie dzieło QD; Fahrenheit mnie zmiażdżył jak obcas przejrzałe jabłko...szkoda że nie będzie tej gry na 360klocku, będzie on musiał "czarnej" zrobić trochę miejsca przed telewizorem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie otwierałem żadnych forum na temat tej gry tylko siadłem przy konsoli i przeszedłem całą grę.
HR zasługuje na pełne 10/10 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz słowa "interaktywny film" tyle razy, że zaczynasz zniechęcać. Niezła recenzja, ale radziłbym wypić szklankę zimnej wody i nieco otrząsnąć się z hype''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 05:31, MazuroV napisał:

Powtarzasz słowa "interaktywny film" tyle razy, że zaczynasz zniechęcać. Niezła recenzja,
ale radziłbym wypić szklankę zimnej wody i nieco otrząsnąć się z hype''u.

Hype''u chyba nie widziałeś (MW2, ME2) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ethan nie jest "po rozwodzie" tylko w separacji...Wy (gram.pl) tak naprawde nie przykładacie wagi do fabuły, nie? A może po prostu nie graliście ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Ethan nie jest "po rozwodzie" tylko w separacji...Wy (gram.pl) tak naprawde nie przykładacie wagi do fabuły, nie? A może po prostu nie graliście ? ;]
2)Ethan nie "spuszcza na chwile oka z Shauna" tylko

Spoiler

dostaje ataku na tle schizofrenicznym i nagle znajduje się w innym miejscu. Gdy odzyskuje nad sobą kontrolę

biegnie na plac zabaw ale jego synka już nie ma. Wy na SERIO nie graliście w heavy rain albo to po prostu niezdrowe pieprzenie (a nie recenzja) dla zaoszczędzenia czasu. Rozumiem że nie chcecie spoilerować ale po pierwsze (taka informacja to nie spoiler) a po drugie dajecie nieprawdziwy wątek.
Reszta O.K.

Btw. ta gra to dla mnie prawdziwy majstersztyk...10/10 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technicznych problemów z dźwiękiem nie zauważyłem. Warto jednak nadmienić, że dźwięk charczy i gra zarywa w momencie, kiedy włączone jest ściąganie jakiś plików z PSN :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaopatrzyłem się we własną kopie Heavy Raina i mogę powiedzieć jedno... Ta gra kosi. Wydaje mi się, że po ukończeniu HR niewiele gier mnie już zaskoczy ;) 11/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować