Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Co na giełdzie papierów wartościowych?

55 postów w tym temacie

Witam!

Od pewnedo czasu zacząłem się interesować GPW (Giełda Papierów Wartościowych). Chciałbym aby w tym temacie znalazło się wiele ciekawych, interesujących wypowiedzi na temat GPW. Możecie śmiało zadawać pytania, a ja, jak i nasi koledzy będziemy starali się szybko i trafnie na nie odpowidzieć. Pewnego dnia wprowadzimy fikcyjne inwestowanie na GPW akcjami, a jak kto woli obligacjami, ale o tym później. Najpierw musimy rozkręcić pierwszą część. Więc do dzieła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam się kiedyś interesowałem GPW. Nawet na onecie jest taka gra w inwestowanie na giełdzie wirtualnymi pieniędzmi. Niestety nie miałem czasu się w to zagłębić a to wciąga. Tyle, że aby sie zajmować giełdą trzeba właśnie sporo czasu. Obserwacje notowań, wiadomości, trzeba być na czasie i trzymać rękę cały czas na pulsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 14:51, Złooty napisał:

Od pewnedo czasu zacząłem się interesować GPW (Giełda Papierów Wartościowych). Chciałbym aby w tym temacie znalazło
się wiele ciekawych, interesujących wypowiedzi na temat GPW. Możecie śmiało zadawać pytania, a ja, jak i nasi koledzy będziemy
starali się szybko i trafnie na nie odpowidzieć. Pewnego dnia wprowadzimy fikcyjne inwestowanie na GPW akcjami, a jak kto
woli obligacjami, ale o tym później. Najpierw musimy rozkręcić pierwszą część. Więc do dzieła

Trafnie odpowiedzieć na temat giełdy? Szczególnie że zazwyczaj pytania brzmią: "co warto kupić"?:) Zabawne.
Natomiast fikcyjne obracanie instrumentami finansowymi: już od wielu, wielu lat takie coś jest na Onecie. Jest też w paru innych serwisach. Myślisz, że stworzysz tu coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 16:20, Podpułkownik napisał:

Chyba nie jest to aż tak ciekawy temat aby poruszył innych forumowiczów :]


Wcale bym tak nie powiedział. Stworzyłem ten temat głównie po to aby właśnie"poruszył innych forumowiczów", którzy mało wiedzą na temat GPW. Mądre inwestowanie na giełdzie, jest opłacalne i będę się starał zachęcić dużo osób aby wzięło w tym udział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 14:51, Złooty napisał:

Witam!

Od pewnedo czasu zacząłem się interesować GPW (Giełda Papierów Wartościowych). Chciałbym aby w tym temacie znalazło
się wiele ciekawych, interesujących wypowiedzi na temat GPW. Możecie śmiało zadawać pytania, a ja, jak i nasi koledzy będziemy
starali się szybko i trafnie na nie odpowidzieć. Pewnego dnia wprowadzimy fikcyjne inwestowanie na GPW akcjami, a jak kto
woli obligacjami, ale o tym później. Najpierw musimy rozkręcić pierwszą część. Więc do dzieła



Mam pytanie: jaki kapitał jest potrzebny by zacząć taką zabawe, czy jest to na studencką kieszeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanie: jaką lekturę polecasz dla zupełnego laika w tych kwestiach? Jakieś książki może, żeby jakkolwiek się z tym zaznajomić? Pewnie potrzebne będzie też konto w banku internetowym żeby prowadzić jakoś te akcje....Możesz mi pomóc w zaglębieniu się w giełdę? Jestem totalnie zielony, ostrzegam :P A, i na ekonomię na studia chyba nie pójdę, bo nie lubię matmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 09:51, Złooty napisał:

> Chyba nie jest to aż tak ciekawy temat aby poruszył innych forumowiczów :]

Wcale bym tak nie powiedział. Stworzyłem
ten temat głównie po to aby właśnie"poruszył innych forumowiczów", którzy mało wiedzą na temat GPW. Mądre inwestowanie na
giełdzie, jest opłacalne i będę się starał zachęcić dużo osób aby wzięło w tym udział.


No to jak, będziesz zachęcał nas czy nie?:> odpowiedz prosze na pytania :) Moje i kolegi przede ną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 09:51, Złooty napisał:

> Chyba nie jest to aż tak ciekawy temat aby poruszył innych forumowiczów :]

Wcale bym tak nie powiedział. Stworzyłem
ten temat głównie po to aby właśnie"poruszył innych forumowiczów", którzy mało wiedzą na temat GPW. Mądre inwestowanie na
giełdzie, jest opłacalne i będę się starał zachęcić dużo osób aby wzięło w tym udział.

ok myliłem się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 18.10.2005 o 16:04, Gacek07 napisał:

Mam pytanie: jaki kapitał jest potrzebny by zacząć taką zabawe, czy jest to na studencką kieszeń?

Aby zacząć inwestować na GPW trzeba mieć założone konto bankowe. Jeżeli zarabiasz na siebie twoje aktywa, które chcesz włożyć w np. akcje, powinny przekraczać 3-6 razy twój zarobek. Jest to konieczne, poniewż na GPW musisz także się liczyć że inwestycja w akcje może się nie powieść, a wtedy możesz zostać poprostu bez kasy. Mając wiekszą sumę zawsze zostawiasz ileś pieniędzy aby mieć je na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem, a reszte spokojnie musisz zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 16:51, Uther_Lightbringer napisał:

(...)


Ja też byłem zielony. Pierwszą książkę, którą przeczytałem była książka pt: Inwestowanie na giełdzie w Polsce i na świecie w 10 minut. Dobrawa Gawęcka. Muszę powiedzieć, że książka jest napisana bardzo zrozumiale i fajnie się ją czyta. To jest moja propozycja, którą polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2005 o 16:29, Złooty napisał:

To jest moja propozycja, którą polecam.


Dziękuję :) poszukam tej książki i zobaczę co da się zrobić żeby ją zdobyć. Jeszcze jedno pytanko: ona traktuje tylko o samych technicznych sprawach, jak które inwestycje są bardziej opłacalne? Czy może mówi też o zupełnych początkach, np wybieranie banku (ja jeszcze nie mam konta..) i takie tam? Jestem prawie pewien że nie, więc skąd mam dowiedzieć się o zupełnych początkach? Poklikałem sobie trochę po portalach jak money.pl i bankier.pl ale informacje tam zawarte są raczej znikome. Czy Ty zaczynałeś tylko od tej książki którą mi poleciłeś, czy może np ktoś Cię zachęcił i pomagał Ci w nauce inwestowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego wpomniał coś o GPW, ale pomyślałem, ze to nic ciekawego. Zajrzałem no i rezultaty są jakie są. Książka nie mówi mam co mamy kupować, tylko uczy jak kupować i kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 16:20, Złooty napisał:

Aby zacząć inwestować na GPW trzeba mieć założone konto bankowe.


Raczej nie konto bankowe. A rachunek papierów wartościowych.

Aby grać na giełdzie i zarabiać trzeba mieć pewien kapitał startowy plus czas. Bo aby zarabiać na giełdzie trzeba poświęcić gre sporo czasu(wymiar prawie etatowy;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 12:59, Rzezim napisał:

> Aby zacząć inwestować na GPW trzeba mieć założone konto bankowe.

Raczej nie konto bankowe. A rachunek papierów
wartościowych.

Aby grać na giełdzie i zarabiać trzeba mieć pewien kapitał startowy plus czas. Bo aby zarabiać na giełdzie
trzeba poświęcić gre sporo czasu(wymiar prawie etatowy;-).


Tak kolega ma rację trzeba założyć swój rachunek papierów wartościowych, ale konto także musi być. To pierwszorzęde sprawy do załatwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega wspomniał coś o GPW, ale pomyślałem, ze to nic ciekawego. Zajrzałem, no i rezultaty są jakie są. Książka nie mówi co mamy kupować, tylko uczy jak kupować i kiedy. Jest wiele kont bankowych, które mają specjalne zakładki związane z inwestowanie na giełdzie np. Bank BPH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Humanghost pisał, że gdzieś jest gra, w której chodzi o inwestowanie na giełdzie wPLN ;) Czy masz może adres tej stronki? Jak tak to podziel sie z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 14:43, Złooty napisał:

Adres tej stronki to http://gra.onet.pl/gra/


Ta gra aby dobra jest? Zacząłem w nią grać ale niewiele rozumiem z tego potoku słów w słowniczku, ciężko sie bedzie z tymi pojęciami oswoić....Czy ta gra dobrze oddaje prawdziwe granie na giełdzie? Czy w tej książce którą mi poleciłeś jest wszystko napisane bardziej ''chłopskim'' językiem, czy tez takim oficjalnym jak tam? I nie jestem pewien co do jej wartości właśnie w Polsce, bo ona została napisana przez jakiegoś typa E. Alexander Saenz''a, a spolszczona przez panią Dobrawę Gawęcką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować