Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Co na giełdzie papierów wartościowych?

55 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2005 o 17:51, Uther_Lightbringer napisał:

> Adres tej stronki to http://gra.onet.pl/gra/
(...)


Tak możesz być spokojny tam jest wszystko napisane na chłopski rozum więc nie miej obaw. A ta gra na onecie jest fajna, tylko musisz wiedzieć co się dzieje, czym się zajmuje dana firma, która wystawia akcje i co się dzieje w Polsce. Krótko mówiąc musisz mieć zdolność przewidywania, musisz się tym interesować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 16:20, Złooty napisał:

Aby zacząć inwestować na GPW trzeba mieć założone konto bankowe.

Sorry za uwagę, ale jeśli nie potrafisz rozróżnić konta bankowego od rachunku maklerskiego, to marnie będziesz wyjaśniał innym cokolwiek. Potem próbowałeś wybrnąć, że "trzeba założyć swój rachunek papierów wartościowych, ale konto także musi być. To pierwszorzęde sprawy do załatwienia" ale to też bzdura. Konto bankowe nie jest tu wcale konieczne (aczkolwiek sie przydaje).
Z drugiej strony wiedza na temat inwestowania w papiery wartościowe wśród dzieci (duża część czytelników tego forum) jest zapewne niewielka i tym samym możesz udawać obeznanego w temacie. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2005 o 19:46, mkaa napisał:

Z drugiej strony wiedza na temat inwestowania
w papiery wartościowe wśród dzieci (duża część czytelników tego forum) jest zapewne niewielka i tym samym możesz udawać
obeznanego w temacie. Powodzenia:)


LOL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 21.10.2005 o 19:46, mkaa napisał:

Z drugiej strony wiedza na temat inwestowania
w papiery wartościowe wśród dzieci (duża część czytelników tego forum) jest zapewne niewielka i tym samym możesz udawać
obeznanego w temacie. Powodzenia:)


Nie udaję obeznanego w temacie i może przeczytasz mól pierwszy dodany post. Jestem bardzo zadowolony z tego że jestem młody i już się zacząłem interesować GPW, im wcześniej tym lepiej dla mnie. Nietylko ja udzielam tu odpowiedzi. Temat ten został dodany aby się wzajemnie uzupełniać. Dzięki za zwrócenie uwagi. Mam prośbę abyś mi jak i moim kolegą wyjaśnił różnicę między kontem bankowym a rachumkiem maklerskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 17:36, Złooty napisał:

Nie udaję obeznanego w temacie i może przeczytasz mól pierwszy dodany post.

Chciałbym przypomnieć pierwszy tutejszy post: "Możecie śmiało zadawać pytania, a ja, jak i nasi koledzy będziemy starali się szybko i trafnie na nie odpowidzieć. Pewnego dnia wprowadzimy fikcyjne inwestowanie na GPW akcjami, a jak kto woli obligacjami, ale o tym później. Najpierw musimy rozkręcić pierwszą część. Więc do dzieła". Więc Ty i koledzy niech odpowiadają, byle trafnie:)
Wiesz, rozumiem Twoje zadowolenie z siebie - w ostatnim czasie było tak dobrze na GPW, że w zasadzie cokolwiek się kupiło, przyniosło duże zyski. Tylko, że teraz jest już znacznie trudniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.12.2005r. MOSTOSTAL Płock SA wypłaca dywidendy w wysokości 7zł. Jest to 100% pewność na wzbogacenie się o x złotych w zależności od tego ile kupimy akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 14:57, Złooty napisał:

1.12.2005r. MOSTOSTAL Płock SA wypłaca dywidendy w wysokości 7zł. Jest to 100% pewność na wzbogacenie się o x złotych w
zależności od tego ile kupimy akcji.

Od lat znany jest absolutnie niezawodny sposób, jak wyjść z gry na giełdzie z małym majatkiem. Trzeba tylko zacząć grę z dużym majątkiem. Grajcie dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj notowania firmy Duda spadły o 9%, powodem tego był zakaz przewozu produktów mięsnych do Rosji. Myśle, ze jest to dobra szansa na kupienie akcji tej firmy, ponieważ lada dzień prawdopodobnie wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tu taka cisza, czyżby niekt sięnie interesował tym tematem, niekoniecznie trzeba się znać możemy podyskutować. Zachęcam, zachęcam bo to choć ryzykowny to ciekawy sposób inwestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 16:25, KrzysztofMarek napisał:

> 1.12.2005r. MOSTOSTAL Płock SA wypłaca dywidendy w wysokości 7zł. Jest to 100% pewność
na wzbogacenie się o x złotych w
> zależności od tego ile kupimy akcji.
Od lat znany jest absolutnie niezawodny sposób, jak wyjść z gry na giełdzie z małym majatkiem.
Trzeba tylko zacząć grę z dużym majątkiem. Grajcie dalej!


Do odważnych świat należy. Wystarczy się znać, trzeba się kształcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 15:27, Złooty napisał:

Zachęcam, zachęcam bo to choć ryzykowny to ciekawy sposób inwestowania.


Tak samo jak zakłady bukmacherskie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 15:28, HumanGhost napisał:

> Zachęcam, zachęcam bo to choć ryzykowny to ciekawy sposób inwestowania.

Tak samo jak zakłady bukmacherskie. ;-)

Eee tam jak ktoś się ksztaci w tym kirunku to tak jak z jazdą samochodem i dłużej tym więcej doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 15:34, Złooty napisał:

> > /.../
Eee tam jak ktoś się ksztaci w tym kirunku to tak jak z jazdą samochodem i dłużej tym więcej
doświadczenia.

I coraz więcej pieniądzy wydanych na nowe samochody, benzynę, przeglądy...
Trudno jeździć lepiej, niż rajdowcy, a przecież i nie tak dawno jeden zginął pod kołami pociągu. I nie mów, że to nie jego wina, tylko dróżnika, z grą tak też może być, zainwestujesz a tu przyjdzie tsunami i Twoje wykształcenie i doświadczenie nie pomoże...
Ale to Twoje pieniądze, więc graj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieli byście coś kupować to proponuje MCI bardzo dobra technologiczna spółka, jest juz troche wysoko ale z pewnosci 9mam nadzieje) niedlugo dojdzie do 5zl. Z tym że trzeba się liczyc z korekta od dluzszego czasu duzo sie o niej mowi ale teraz na prawde czuc nerwowosc i widac powolne wycofywanie sie duzych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 16:57, Yanekk napisał:

Jeżeli mieli byście coś kupować to proponuje MCI bardzo dobra technologiczna spółka, jest juz
troche wysoko ale z pewnosci 9mam nadzieje) niedlugo dojdzie do 5zl. Z tym że trzeba się liczyc
z korekta od dluzszego czasu duzo sie o niej mowi ale teraz na prawde czuc nerwowosc i widac
powolne wycofywanie sie duzych graczy.


Dobrze wiedzieć, że dówch wielkich inwestorów sięwycofuje, chociaż powoli to i tak pewnego dania mogą zrobić to tak nagle, że będzie duży spadek na akcjach tej spółki, więc trzeba być czujnym, poczekać na dobry moment i wtedy kupić. No a spółka nie jest aż taka dorga 5 zł to wcale nie dużo. Słyszałem, że jeżeli jakąs spólka dochodzi do 5 zł, to po przekroczniku bardzo szybko wykres idzie w górę. Widzę, że co nie co się interesujesz giełdą a od kied?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 16:57, Yanekk napisał:

Jeżeli mieli byście coś kupować to proponuje MCI bardzo dobra technologiczna spółka, jest juz
troche wysoko ale z pewnosci 9mam nadzieje) niedlugo dojdzie do 5zl. Z tym że trzeba się liczyc
z korekta od dluzszego czasu duzo sie o niej mowi ale teraz na prawde czuc nerwowosc i widac
powolne wycofywanie sie duzych graczy.


A może mi odpowiesz mi na poprzedniego posta? Bo widzę że siętym chyba interesujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej hej hej! Prosze państwa! Chyba warto odświeżyć temat. Zgadnijcie co znalazłem w planach ofertowych na giełdzie? Odpowiedź - CD Projekt! Daje linka: http://www.bankier.pl/inwestowanie/gielda/ipo/?part=planowane#zakladki
Czy możemy się spodziewać jakichś bliższych informacji? Pytanie do CDP. Hehe, wiem wiem, tego sie nie zdradza. :-D
Ciekawe jaka będzie emisja. Może warto by sie zapisać na parę akcji? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 18:27, HumanGhost napisał:

Hej hej hej! Prosze państwa! Chyba warto odświeżyć temat. Zgadnijcie co znalazłem w planach
ofertowych na giełdzie? Odpowiedź - CD Projekt! Daje linka: http://www.bankier.pl/inwestowanie/gielda/ipo/?part=planowane#zakladki
Czy możemy się spodziewać jakichś bliższych informacji? Pytanie do CDP. Hehe, wiem wiem, tego
sie nie zdradza. :-D
Ciekawe jaka będzie emisja. Może warto by sie zapisać na parę akcji? :-D

Ja kupię z 10 000 akcji !!!
CDP to znana, prężnie działająca firma. Dzięki Wiedźmiowi wypłyneła też na Zachodzie..To będzie dobra inwestycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 20:04, Evil Khan napisał:

Ja kupię z 10 000 akcji !!!


Hehe gratuluje stanu konta. ;-)
Mnie ciekawi kiedy rusza zapisy, jaka będzie wielkośc emisji i po ile akcja. Poczekamy zobaczymy. Na razie CDP siedzą cicho. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować