Zaloguj się, aby obserwować  
Jakli

Civilization V - Temat ogólny

721 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2013 o 23:37, Astropath napisał:

Nie usunięto. Masz wiele opcji do wyboru. Od posuchy, po kompletne zatrzęsienie.

OK, um... Możesz mi powiedzieć gdzie ją znaleźć? Wydawało mi się że była w zaawansowanych ustawieniach ale tam jej nie ma a ja nie wiem gdzie indziej szukać :(

Dnia 12.02.2013 o 23:37, Astropath napisał:

Bonus z ruin jest generowany losowo na początku rozgrywki.

Być może jest do tego potrzebne odhaczenie opcji "New Random Seed" ale zapisując grę przed wejściem do ruin można używając wczytywania gry uzyskać odmienne bonusy (w poprzednich grach też można to było zrobić ale po załadowaniu gry trzeba była albo ruszyć inną jednostkę albo odczekać turę aby gra wylosowała inny wynik). Problem w tym że mam teraz dostęp do jednych ruin (znalezionych po dłuuuugich poszukiwaniach na wysepce przy innym kontynencie) i niezależnie od tego ile razy wczytuję grę nie mogę z nich wyciągnąć bonusu ulepszającego moją jednostkę (Scout -> Archer) więc zastanawiam się czy nie wynika to przypadkiem z tego że poprzednim bonusem ulepszyłem inną jednostkę.

Dnia 12.02.2013 o 23:37, Astropath napisał:

Nie zauważyłem, żeby poziom trudności miał na to jakikolwiek wpływ.

Wydaje mi się że na wyższych poziomach trudności prawdopodobieństwo wylosowania osadników (i chyba też robotników) jest albo bardzo zredukowane albo też całkowicie wyłączone.

20130213091745

20130213091753

20130213091802

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 09:40, Karharot napisał:

> Nie usunięto. Masz wiele opcji do wyboru. Od posuchy, po kompletne zatrzęsienie.

OK, um... Możesz mi powiedzieć gdzie ją znaleźć? Wydawało mi się że była w zaawansowanych
ustawieniach ale tam jej nie ma a ja nie wiem gdzie indziej szukać :(


A to ciekawe bo ja mam tą opcje (ostatnia na skrinie).. Masz G&K? Albo może dodali w którymś z DLC? Choć to byłby cios poniżej pasa..

EDIT zresztą widze że mam znacznie więcej opcji dostepnych. Może faktycznie było w jakimś DLCku? (mam fszystkie z frakcjami)

20130213095303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 09:54, Pizarro napisał:

A to ciekawe bo ja mam tą opcje (ostatnia na skrinie)..

O właśnie! Wydawało mi się że tak to powinno wyglądać i się zastanawiałem czy coś mi się nie miesza w głowie (bardziej niż zwykle).

Dnia 13.02.2013 o 09:54, Pizarro napisał:

Masz G&K? Albo może dodali w którymś z DLC? Choć to byłby cios poniżej pasa..

Mam G&K, nie instalowałem nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja mam tylko Civ5 i Gods and Kings i wszystkie ustawienia jak Ty. Jeśli Karharot nie ma dodatku to mamy odpowiedź.

edit:
Nieważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 10:09, Karharot napisał:

się nie miesza w głowie (bardziej niż zwykle).
> Masz G&K? Albo może dodali w którymś z DLC? Choć to byłby cios poniżej pasa..
Mam G&K, nie instalowałem nic innego.


A bierzesz "NOWA GRA" - czy jak to tam się nazywa, chodzi o ten "najważniejszy tryb", czy "WŁASNA GRA"? Nie mogę teraz sprawdzić, ale być może gdy bierze się to pierwsze, opcje mogą być ograniczone. Ewentualnie jeszcze w samych opcjach gry może jest coś w stylu "umożliwienia wyboru zaawansowanych opcji"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 10:20, Sad_Statue napisał:

A bierzesz "NOWA GRA" - czy jak to tam się nazywa, chodzi o ten "najważniejszy tryb", czy "WŁASNA GRA"? Nie mogę teraz sprawdzić, ale być może gdy bierze się to pierwsze, opcje mogą być ograniczone.

Wybieram "SET UP GAME", wybranie "PLAY NOW" nie daje żadnych opcji i natychmiast uruchamia grę na ostatnich wybranych ustawieniach.

Dnia 13.02.2013 o 10:20, Sad_Statue napisał:

Ewentualnie jeszcze w samych opcjach gry może jest coś w stylu "umożliwienia wyboru zaawansowanych opcji"?

Nope. Nic takiego nie widzę :(

20130213102651

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 10:09, Karharot napisał:

> A to ciekawe bo ja mam tą opcje (ostatnia na skrinie)..
O właśnie! Wydawało mi się że tak to powinno wyglądać i się zastanawiałem czy coś mi
się nie miesza w głowie (bardziej niż zwykle).
> Masz G&K? Albo może dodali w którymś z DLC? Choć to byłby cios poniżej pasa..
Mam G&K, nie instalowałem nic innego.


Znalazłem drania. Dostępność tej opcji zależy od tego jaką mape wybierzesz. Ja mam map type continents na scrinie i tam ta opcja jest. Na fractal (czyli u kolego moderatora) czy na random jej nie ma. Zmień typ mapy i wtedy spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 10:33, Pizarro napisał:

Znalazłem drania. Dostępność tej opcji zależy od tego jaką mape wybierzesz. Ja mam map type continents na scrinie i tam ta opcja jest. Na fractal (czyli u kolego moderatora) czy na random jej nie ma. Zmień typ mapy i wtedy spróbuj.

Yup, to jest to. Dzięki :) W życiu bym na to nie wpadł, ktoś u nich mocno zawalił sprawę dodając nowy typ ukształtowania terenu i pomyłkowo (?) ustawiając go jako mapę ze scenariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 00:18, Sandro napisał:

Zauważyłem, że wprowadzanie niektórych cywilizacji do gry gwarantuje wielokrotne wybuchy
wojen. Grając z Ghandim czy Napoleonem można liczyć na względny spokój, ale jeżeli obok
zaczynają budować się Celtowie czy Niemcy, od razu trzeba stawiać armię na nogi, bo ci
zawsze atakują jak leci. Teoretycznie ma to sens, ale z drugiej strony rozgrywka staje
się przez to nieco przewidywalna. Na szczęście nie jest tak, że mamy do wyboru 4 cywilizacje
na krzyż więc można kombinować z sąsiadami do woli :)


U mnie jak Napoleon jest w grze to jest on wszędzie na mapie, prawie zawsze i bezlitośnie wszystkich łoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zastanawia mnie jak oni mogli tak skopać AI w tej grze. Wróg w ogóle nie myśli podczas zakładania miast, tj. wali je na środku pustyni bądź zakłada je zaraz obok wielkiego pasma gór. Armiami steruje jak dziesięcioletni chłopiec żołnierzykami, bezmyślnie wypowiada wojny, aby po chwili proponować podpisanie pokoju przy okazji oferując surowce oraz daninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 00:18, Sandro napisał:

Grając z Ghandim czy Napoleonem można liczyć na względny spokój

To zabawne, u mnie Napoleon zmiażdżył Egipt, podbił dwa państwa-miasta obok mnie, po czym nie zważając na wieloletnią przyjaźń między nami zaatakował również mnie, oferując mi pokój za oddanie mu wszystkich miast prócz stolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na jakim grasz poziomie, ale kiedy spojrzeć na to, po upływie kilkudziesięciu tur, to SI poszedł na jakiś układ z innym SI (spisek) i uderzył... Rozwinięte cywilizacje (również gracz) łatwiej znajdują sprzymierzeńców, głównie słabszych, które z kolei nie chcą im podpaść. Te, co później się okazuje, płacą za to wysoką cenę.
Co do zakładania miast "na pustyni" to, owszem w późniejszej fazie gry, jest to czysty spam, ale równie często okazuje się że jest tam np. złoże ropy, aluminium lub uranu, o którego istnieniu byś nie pomyślał (ponoć należy się słuchać podpowiedzi i zakładać miasta w heksach z "domkiem"- podpowiedzią dla settlera :?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem na poziomie 5 (to chyba Król). Zakładanie miast na pojedynczej wyspie gdzie wokół jest sama woda, zakładanie w pasmach górskich i durne decyzje: to spotkasz na każdym poziomie trudności. Jedynie z wyższymi AI dostaje bezsensowne bonusy, bez których przegraliby w trymiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetna promocja na Steam. Trwa jednak tylko niecałą dobę.

"Civilization 5 Gold Edition" (podstawka + dodatek "Gods & Kings" + wszystkie wydane DLC) kosztuje 9,99 €.

Warto dodać, iż gdy posiada się już podstawkę albo wersję "Civ 5 GOTY" upgrade do wersji "Gold" kosztuje tylko 2,5 €.

Szczegóły tutaj:

http://store.steampowered.com/sub/25544/

Życzę udanych zakupów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 11:06, necron1501 napisał:

Jak zrobić upgrade swojej wersji? Zakupić dla siebie i policzy mi tylko 2.5€?

Wejść w kartę podstawki w sklepie Steam i tam zakupić upgrade. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że gra (wersja Gold ze Steama) wczytuje się ponad minutę? Żeby było śmieszniej, nie chodzi o save''y (te ładują się w kilka sekund), ale o menu zaraz po uruchomieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 23:30, Kadaj napisał:

Czy to normalne, że gra (wersja Gold ze Steama) wczytuje się ponad minutę?

Nigdy tego nie mierzyłem z zegarkiem w dłoni, ale włączając grę z pulpitu idę sobie robić herbatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować