Zaloguj się, aby obserwować  
Jakli

Civilization V - Temat ogólny

721 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2013 o 15:52, jarekao napisał:

Jak ktoś się zdecydował i zakupił dodatek to niech napiszę czy dużo zmienia w rozgrywce.
Bardziej ciekawią mnie opinie graczy niż recenzje pisane po kilku godzinach obcowania
z grą. Liczę że za kilka dni pojawią się opinie graczy i wtedy zadecyduję czy kupić dodatek
czy Football Manager 2013. A może dodatek będzie w promocji na steam?


Polecam demko, kończy się co prawda chyba przy osiągnięciu ery atomowej, grać można tylko Marokiem od średniowiecza i ze z góry ustalonymi ustawieniami, ale można ogarnąć sobie szlaki handlowe i odrobinę kongres, oraz to że nie można już tyle złota siorbać od AI.

Co do gry, w wersji pudełkowej jest całkiem wypaśna A3 chyba kartka z różnymi fajnymi rzeczami - drzewkiem technologicznym, awansami, skrótami... Jeszcze jakieś 3 godziny... mmmmm, nie śpię chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 16:51, Ostrowiak napisał:

Polecam po prostu przejść się do jakiegoś Marka-Medietu czy Impeku,
oszczędność pieniędzy i fizyczna gratka na półce.

W warszawskich "Impekach" nowy dodatek w wersji pudełkowej jest po 99,99 zł, taniej jest tylko w internetowej odnodze tej sieci (84,99 zł) lub na Gramie. Więc nie wiem czy to taka ekstra okazja. :) To już chyba lepiej kupić cyfrówkę na GMG lub w sklepie CD Projektu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu dodatku zniknęła mi animacja przywódców. Są tylko tapety z nimi i słychać głos. Co ciekawe, gdy włączę Gods & Kings, przywódcy są animowani jak wcześniej. Ktoś się z tym spotkał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2013 o 18:56, damlon napisał:

Po zainstalowaniu dodatku zniknęła mi animacja przywódców. Są tylko tapety z nimi i słychać
głos. Co ciekawe, gdy włączę Gods & Kings, przywódcy są animowani jak wcześniej. Ktoś
się z tym spotkał?

Miałem tak samo przy Gods & Kings. Niestety, jedyne rozwiązanie to zmniejszenie jakości ekranów przywódców - wtedy mam animacje, ale tła są dużo gorszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 13:14, Paoro napisał:

CV: Nowy Wspaniały Świat to dodatek samodzielny, czy trzeba mieć podstawkę?

Trzeba mieć podstawkę, ale za to wprowadza też elementy z poprzedniego dodatku, prócz cywilizacji i chyba scenariuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na ten update. Fakt, trzeba mieć podstawkę, żeby pograć, ale nie jest ona droga. O dziwo podstawka jest tańsza od dodatku. Husaria świetnie wygląda no i można się sprawdzić w roli polskiego "politykiera".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto grał, może mi powiedzieć, czy dalej jest tylko 5 ustrojów (włączając w to ideologię/ nie właczając) do wybrania?

Aha. Zdziwiło mnie bardzo, że BNW ma tylko 1,6 MB (!) ze Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet w poprzednich wersjach można było mieć więcej niż 5 ustrojów, tyle że nie wpływały na projekt utopia

który został skasowany w BNW swoją drogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też macie wrażenie, że panel dzieł artystycznych jest zabugowany? Napisane jest wyraźnie, że aby otrzymać bonus, to dzieła muszą być z innych okresów historycznych i pochodzić z innych cywilizacji. Ja maiłem polską powieść z epoki współczesnej i etiopską ze średniowiecza i nic nie dostałem. A na drugim budynku miałem wszystko z polski i z tego samego okresu i bonus był.... A jak wsadziłem wszystko polskie i z tego samego okresu ( bo myślałem, że może błąd w tłumaczeniu i wszystko ma być takie samo) do pierwszego budynku, to bonusa nie było....

Strasznie zamotany ten panel kultury... Aha, jak ktoś wymaże cywilizację z mapy świata ZANIM zdominujecie ją kulturowo, to nie macie szans na zwycięstwo kulturowe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 19:14, Abi_Dalzim napisał:

Czy Wy też macie wrażenie, że panel dzieł artystycznych jest zabugowany? Napisane jest
wyraźnie, że aby otrzymać bonus, to dzieła muszą być z innych okresów historycznych i
pochodzić z innych cywilizacji. Ja maiłem polską powieść z epoki współczesnej i etiopską
ze średniowiecza i nic nie dostałem. A na drugim budynku miałem wszystko z polski i z
tego samego okresu i bonus był.... A jak wsadziłem wszystko polskie i z tego samego okresu
( bo myślałem, że może błąd w tłumaczeniu i wszystko ma być takie samo) do pierwszego
budynku, to bonusa nie było....

Strasznie zamotany ten panel kultury... Aha, jak ktoś wymaże cywilizację z mapy świata
ZANIM zdominujecie ją kulturowo, to nie macie szans na zwycięstwo kulturowe :/


Artefakty i dzieła sztuki maja tą samą ikonkę, nie w tym tkwi może problem? Chociaż też mi się wydaje że czasem themeing bonusy nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 19:25, tomoliop napisał:

Artefakty i dzieła sztuki maja tą samą ikonkę, nie w tym tkwi może problem?\

Nie wiem, może... W każdym razie cały ten pane ljest mega zakręcony - mogli to zrobić bardziej przejrzyście.

Ale gra jest boska - 250 h na liczniku i nadal nie mam dość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 22:48, Abi_Dalzim napisał:

Nie wiem, może... W każdym razie cały ten pane ljest mega zakręcony - mogli to zrobić
bardziej przejrzyście.

Ale gra jest boska - 250 h na liczniku i nadal nie mam dość :)


No ja ponad 400... ale ostatnio coraz bardziej zaczynają mnie irytować czasy tur w end game...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 19:25, tomoliop napisał:

Artefakty i dzieła sztuki maja tą samą ikonkę, nie w tym tkwi może problem? Chociaż też
mi się wydaje że czasem themeing bonusy nie działają.


U mnie działają bez zarzutu. Początkowo miałem problem właśnie z tym co piszesz - nie zauważyłem się, że część moich dzieł to artefakty. Powinni zmienić ikonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że zależnie od rodzaju dzieła (obraz, powieść, artefakt, muzyka) oraz budynku, w którym się go umieszcza, obowiązują inne zasady otrzymywania bonusów. Takie tam moje spostrzeżenie po kilkunastu dniach grania w BNW :)

Ja natomiast znowu spotykam się z pewną głupią sytuacją: moja stolica nie przyjmuje części do rakiety. Wjeżdżam nimi do miasta i nic się nie dzieje, co oddala mnie od zwycięstwa naukowego. Podobnie ze zwycięstwem kulturowym i dyplomatycznym: zalałem ostatnie dwie cywilizacje w grze swoją turystyką na ponad 100% i nic. Kongres wybrał mnie na światowego przywódcę i znowu nic. Czy to, że inna cywilizacja wygrała wcześniej na punkty ma tu jakieś znaczenie? Raczej nie, bo skoro jedno zwycięstwo uniemożliwia innym cywilizacjom dążenie do innych zwycięstw to po roku 2050 nie ma w zasadzie po co grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 23:07, Ostrowiak napisał:

po zaliczeniu jednego rodzaju zwycięstwa inne się blokują

Również dla tej cywki, która je osiągnęła? Pytam, bo zdaje się że mignęło mi kiedyś jakieś osiągnięcie polegające na zaliczeniu wszystkich rodzajów zwycięstw w trakcie jednej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z... rozmowami z innymi graczami. Gdy próbuję nawiązać z nimi kontakt, często robi mi się czarny ekran i pojawia się komunikat z jakimś błędem. ktoś to miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować