Zaloguj się, aby obserwować  
Jakli

Civilization V - Temat ogólny

721 postów w tym temacie

Komputer losuje te ideologie, czy jest duża szansa, że po wczytaniu save''a sprzed 15 tur i tak w końcu wybierze to sami i zmusi mnie do zmianny ideologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Komputer losuje te ideologie, czy jest duża szansa, że po wczytaniu save''a sprzed 15

Dnia 13.03.2014 o 22:10, Boguslav4 napisał:

tur i tak w końcu wybierze to sami i zmusi mnie do zmianny ideologii?


każda cywilizacja ma zapisane własne AI z parametrami wojowniczości, ekspansywności, preferowanej religii, ideologii itd.

trzebaby cofnąć się grubo przed erę przemysłową i zmusić przeciwnika do uległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie pozostaje mi grać po stronie Ładu, mimo tego, że przeciwnik w przyszłości sam będzie miał problem z tą debilną ideologią?(mam wrażenie, że nigdy nie porzucają jej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 06:59, Ostrowiak napisał:

/.../


Ideologicznie go nie lubie + denerwuje mnie, że gra zmusza mnie do zmiany ideologii mimo że, komp który ją ma nie radzi sobiez utrzymaniem jej (blisko rebelii)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
2 dni temu zakupiłem Civilization z dodatkami i nie da się grać.
Gra wczytuję się dośc długo ale czytałem że to normalne. od klikniecia na skrót do zobaczenia manu mam jakies 2 min ale nie da się wczytać zapisanej gry.
Sprawdzałem i z zegarkiem w ręku czeałm 20min na wczytanie gry i nic. Muzyka leci kursor zamieniony w globus ciągle się kręci ale gra się nie wczytuję. Po kilku minutach takiego wczytywania menadżer zadań twierdzi że gra nie odpowiada. Nie wiem o co chodzi. Mogę zacząć nowe grę i gra się dobrze ale jak zapisze to nie moge już wczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś grać na mniejszych mapach? Na tych dużych na początku gra się dosyć płynnie, ale w miarę odkrywania większych połaci terenu, nowych cywilizacji i ogólnego rozwoju gry, czas ładowania potrafi nieźle się wydłużyć. Na mniejszych mapach nie jest to aż takim problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet na moim 2,5-letnim lapku z średniej półki żaden save nie ładował się aż tak długo jak u GodOfLiad, więc stawiam na problemy techniczne z zapisami, które w CV chyba się nieźle zbugowane. Czasem w czasie gry miałem zwiechę samego save''a, tzn. gra nie reagowała na żadne polecenia typu przemieszczanie jednostek czy budowa miast, ale spokojnie mogłem wejść do menu i jeszcze raz wczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 13:42, Abi_Dalzim napisał:

Nie wiem czy to pomoże akurat w Twoim przypadku, ale sprawdź z poziomu Steam''a spójność
plików gry. Czasami pomaga.


Sprawdzałem spujność i nic to nie dało.
Spróbuję na mniejszych mapach sprawdzic choć nie ukrywam że w Civi 4 najbardziej lubiłem duże i ogromne mapy.
Jak to nic nie da to reinstall, a jak to nie pomoże to znaczy chyba tylko tyle że to wina sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rada - wyłącz Steam Cloud. I tak go nie używasz jeśli nie masz zamiaru grać na dwóch różnych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 14:09, luzac napisał:

Jeszcze jedna rada - wyłącz Steam Cloud. I tak go nie używasz jeśli nie masz zamiaru
grać na dwóch różnych maszynach.


Zreinstalowałem i od razu sprawdziłem spójność plików i tym razem przy odpalaniu pojawia się o błąd o nieprawidłowym zainicjowaniu (0xc0000142). Cokolwiek to jest. Chyba mi format zostaje lub odpuszczenie sobie i zmarnowanie pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 13:26, Ring5 napisał:

Czy wie ktoś, czy do Civki V wyszedł mod podobny do Dune Wars? Zacząłem znowu czytać
Diunę i chętnie bym sobie podbił Arrakis, ale mam tylko piątkę, a DW powstał tylko do
czwórki :( Wiem, że można znaleźć osobno mapę Arrakis, rody Atrydów i Harkonnenów, ale
to nie to samo, co pełny mod.


Jak chcesz to moge Ci wyslac na steamie gift na civ4, dostalem kiedys nie wiem skad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 21:22, Net_com napisał:

Próbował ktoś modów z innymi cywilizacjami niż te znane z podstawki, dodatków i dlc ?
Szukam czegoś ciekawego i nie psującego balansu.


Jeśli nie ufasz twórcą, to nie ufaj nikomu, ale twórcy Civ na swoim fanpagu często polecają mody, któe ich zdaniem zasugują na uwagę :P

Ode mnie pytanie, nie tylko do ciebie :) - jak radzicie sobie ze spamerami miast? Jedna cywilizacja zbuduje miasto na każdym możliwym skrawku terenu, a gra nie daje im takich kar, jakie dostać może gracz za taką taktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2014 o 21:34, Boguslav4 napisał:

Ode mnie pytanie, nie tylko do ciebie :) - jak radzicie sobie ze spamerami miast? Jedna
cywilizacja zbuduje miasto na każdym możliwym skrawku terenu, a gra nie daje im takich
kar, jakie dostać może gracz za taką taktykę.

Na poziomach od 6 w dół nie jest to jakiś specjalny problem, natomiast im wyżej tym trudniej bo komputer dostaje potężne bonusy do wszystkiego praktycznie. Zawsze staram sie dominować w swoim regionie i atakowac najbardziej odsłonięte miasta takich ekspansywnych cywilizacji (jak nie chcesz ich anektować itd. to zawsze możesz je zburzyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z karami za wojowniczość? Szybko zapomną czy nie? Chciałbym wygrać "turystycznie", ale zawsze walczyłem z przeciwnikiem tylko w trakcie gier naukowych, nieprzejmując się jakimiś tam karami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 21:39, Boguslav4 napisał:

Co z karami za wojowniczość? Szybko zapomną czy nie? Chciałbym wygrać "turystycznie",
ale zawsze walczyłem z przeciwnikiem tylko w trakcie gier naukowych, nieprzejmując się
jakimiś tam karami.


każdy lider ma własne AI określające jego stosunek do wojowniczości i pamiętliwość

http://civilization.wikia.com/wiki/Leaders_%28Civ5%29
link do wiki, można podkleić wreszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 18:17, Sandro napisał:

Jesienią przyjdzie nam kolonizować obce planety. Strasznie mnie to zaciekawiło, mimo
że do serii Civilization klimaty sci-fi pasują jak pięść do nosa.
https://www.youtube.com/watch?v=qtYWqE55s24


Nigdy nie słyszałeś o Alpha Centauri? :P Świetna gra, czekająca zbyt długo na sequel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować