Zaloguj się, aby obserwować  
Jakli

Civilization V - Temat ogólny

721 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2010 o 00:53, Ring5 napisał:

To NIE jest to samo, co informacja, że zgoda nie spowoduje wojny z Hindusami.


ano nie jest - dlaczego tłumacz napisał w ten sposób? Trzeba by jego spytać.

Dnia 01.11.2010 o 00:53, Ring5 napisał:

W tym momencie o wojnie z tą konkretną nacją nikt nie wspomina. Gra informuje, że odrzucenie
propozycji Katarzyny doprowadzi do wojny z Rosją.


No właśnie. Jest to bzdura, bo wprowadza ludzi w błąd. Zawarcie paktu nie spowoduje że wybuchnie wojna. Odrzucenie propozycji carycy również nie spowoduje wybuchu wojny.

Dnia 01.11.2010 o 00:53, Ring5 napisał:

Być może nie jest to jednak błąd tłumacza


Nie obchodzi mnie, czyj jest to błąd. Błąd jest faktem - z faktami się nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 18:19, Vojtas napisał:

@ Lucek

Jeśli Robot zamiast Śmierciobot, to dla Ciebie niewielka zmiana, to właściwie nie mam
więcej pytań.


Przede wszystkim Wielki Śmierciobot na Wielki Robot. Nie bronię śmierciobota bo nazwa nie jest najlepsza, ale uważam że mimo wszystko lepiej oddaje istotę wielkiej maszyny śmierci niż robot. Jeśli nie pojmujesz że robot oznacza całą gamę maszyn (ot choćby mechaniczny robotnik do budowy ulepszeń) to ja też nie mam więcej pytań. Gdyby propozycja tzw społeczności był np. Wielki Robot Bojowy tylko bym przyklasnął.

Dnia 31.10.2010 o 18:19, Vojtas napisał:

Przez społeczność mam na myśli graczy, którzy grają, są aktywni na forum
i/lub tworzą mody. Np. Civ.org.pl, CivFanatics.com.


Czyli ja zwykły miłośnik serii mam się zamknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry robione przez Firaxis mniej więcej od Civ IV stały się bardziej, powiedzmy, żartobliwe. Wiele elementów jest traktowanych wyraźnie "z przymrużeniem oka", ot, taki teraz ci twórcy mają styl. Wobec tego tłumaczenie "Śmierciobot" wydaje się całkiem na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 08:41, Lucek napisał:

Czyli ja zwykły miłośnik serii mam się zamknąć?


Jeśli nie uczestniczysz w życiu społeczności, to Cię nie ma. A jak dobrze wszyscy wiemy, nieobecni głosu nie mają. Ale zachęcam Cię do udziału i rejestracji na Civ.org.pl. Wspaniali ludzie i bardzo przyjazna atmosfera. Wątek o spolszczeniu jest już całkiem spory.

@ Elwro

To prawda, zazwyczaj tak było. Część V stawia jednak bardziej na realizm i mnie osobiście ta nazwa się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 12:36, Vojtas napisał:

Jeśli nie uczestniczysz w życiu społeczności, to Cię nie ma. A jak dobrze wszyscy wiemy,
nieobecni głosu nie mają. Ale zachęcam Cię do udziału i rejestracji na Civ.org.pl. Wspaniali
ludzie i bardzo przyjazna atmosfera. Wątek o spolszczeniu jest już całkiem spory.


Przejrzałem ten wątek i ... no cóż kilka osób to rzeczywiście prawdziwi fani Cywilizacji , ale reszta to po prostu szkoda gadać. 2/3 wątku to żalenie się na Cenegę, zaledwie kilka postów dotyczących tematu. A sprawa Śmierciobota nie wygląda tak jednoznacznie jak to przedstawiałeś :P

Może kiedyś z nudów sam pozmieniam nazwy ma takie jakie będą mi odpowiadały, ale tym razem nie jest to chyba takie proste jak w Civ II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki Śmieciobot przetłumaczyłem sobie na "Mech" i naprawdę lepiej to wygląda :)

Osobiście pozmieniałem sporo nazw. Nie wiem czemu tłumaczyli jednostki w liczbie mnogiej. Dziwnie trochę się prowadzi Niszczyciela a w opisie pisze Niszczyciele :D. To samo dotyczy Chana. Jeden Chan na koniu a w opisie Chanowie :).

Jeszcze zmieniłem czcionkę bo ta jest dobijająca i już jest znacznie lepiej. Ogólnie podoba mi się spolszczenie a lektor jest lepszy niż w oryginale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 08:38, Azazell napisał:

Wielki Śmieciobot przetłumaczyłem sobie na "Mech" i naprawdę lepiej to wygląda :)


A właściwie w jaki sposób można pozmieniać te nazwy? Jest jakiś łatwy w edycji plik z nawami jednostek czy trzeba bardziej pokombinować?

PS Mech kojarzy mi się z czymś takim jak na obrazku :P

20101104101329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo się tłumaczy, łatwiej niż w Civ 2,3. Edytujesz pliki tekstowe w Notepad++ lub notatniku i po prostu zamieniasz tekst w odpowiednich tagach. Bardzo czytelne w porównaniu do starych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Civ 2 chyba tak samo wystarczyło użyć edytora tekstu i można było zmieniać zarówno nazwy jednostek jak i ich parametry.

Takie pytanie - wyszedł już patch poprawiający stabilność gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 11:56, Karharot napisał:

Takie pytanie - wyszedł już patch poprawiający stabilność gry?


Wyszedł jeden duży patch, który ponoć stabilność poprawia. Sęk w tym, że nie wystarczająco. Krótko mówiąc - nie gram, czekam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam problemów nie mam z grą. Tzn powiem tak. Od wersji prasowej do przedostatniej - ani razu mi się gra nie zawiesiła. Natomiast po wgraniu 1.0.0.62 hotfix, zawiesza mi się czasami gra jak wychodzę do pulpitu :). No ale ogólnie gra jest bardzo stabilna. No ale jak widać inni mają nielada kłopoty z grą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 15:42, Kamiloos napisał:

... I wszystko byloby pieknie gdyby gra sie uruchamiala.
A tu nic. Uruchamiam civke ze steama, wybieram obojetnie ktorego DX i na tym sie gra
konczy, nie ma zadnego bledu, zadnego komunikatu, po prostu windows sie zachowuje jakbym
nigdy gry nie wlaczal.


U mnie tak jest. Nie wiem co mam robić. Ściągnąłem aktualizacje. Sprzęt: Intel Core i3 M350 2.27 GHz, 4GB ram, Radeon HD 5650, Win 7 64 bit.
Pomóżcie, bo gra już 2 dni kupiona, a zagrać chcę bardzo. Pls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 00:16, petechro napisał:

U mnie tak jest. Nie wiem co mam robić. Ściągnąłem aktualizacje. Sprzęt: Intel Core i3
M350 2.27 GHz, 4GB ram, Radeon HD 5650, Win 7 64 bit.
Pomóżcie, bo gra już 2 dni kupiona, a zagrać chcę bardzo. Pls


Sprawdz czy masz w katalogu gry aplikacje uruchamiajace gre. U mnie okazalo sie ze aplikacje *.exe po p;rostu zniknely. Przeinstalowanie gry pomoglo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększyć płynność w grze pod DX11

Odkryłem dość ciekawy trik, aby zwiększyć płynność w grze Civilization 5 pod DX11. Oczywiście, dotyczy to osób posiadających starsze karty graficzne, bowiem na najnowszych modelach raczej takich problemów nie doświadczymy.

Trik jest bardzo prosty, wystarczy uruchomić grę pod DX11 i po załadowaniu gry wcisnąć ALT+TAB. Gdy pojawi się panel z otwartymi oknami, wybieramy oczywiście naszą włączoną grę "Civilization 5.exe". Ekran prawdopodobnie zrobi się na sekunde czarny i po chwili wszystko wróci do normy. Od tej pory powinniśmy doświadczyć zwiększoną płynność, zwłaszcza przy przesuwaniu kamery. Mam nadzieję, że spodoba wam się ten banalny trik i okaże się przydatny.

Testowałem go na trzech kartach graficznych: Na moim osobistym GeForce GTX 260 i Nvidia 9800 GT oraz przy pomocy znajomego, także na GeForce 9500 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 18:00, Net_com napisał:

Mam problem , w marionetkowych miastach , brakuje mi jedzenia i cały czas dostaję o tym
komunikaty. Jak to zmienić , mam wokół tych miast całkiem sporo farm ...


Nic nie możesz zrobić, póki komp zarządza miastem - możesz tylko liczyć na jego eee, rozsądek? Miasto musi się wyludnić, aż będzie na plus. Poza tym duże znaczenie ma tu odpowiedni poziom zadowolenia w państwie. Jak są ludzie nieszczęśliwi to odbija się to i na produkcji, i na przyroście naturalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 19:40, Net_com napisał:

I jeszcze jedno jak sterować odrzutowcem , kupiłem jednego , ale nie da się nim nigdzie
polecieć ...


Samolotem nie sterujesz tak jak jednostką lądową czy morską - zamiast tego są zadania. Wszystkie można przebazować do innego miasta/lotniskowca, poza tym myśliwce mają misje ochronną (latają nad miaste/lotniskowcem i przechwycą każdy wrogi samolot w jego zasięgu) i bombową (ataki na jednostki i miasta), podobnie bombowce tylko mają większa siłę rażenia i zasięg. Szczegóły w Civilopedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:
1. Czy istnieją jakieś budynki (a jeśli tak to jakie) które dają bonus do doświadczenia budowanym w mieście okrętom?
2. Po wynalezieniu technologii która odkrywa na mapie nowy rodzaj surowca otrzymujemy powiadomienie o wszystkich jego złożach wewnątrz naszego terytorium, czy to powiadomienie da się potem przywołać ponownie lub też w inny sposób (poza ręcznym przeszukiwaniem mapy heks po heksie) sprawdzić gdzie się znajdują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować