Zaloguj się, aby obserwować  
Jakli

Civilization V - Temat ogólny

721 postów w tym temacie

To w Civ V istnieje zwycięstwo religijne?

A tak na przyszłość, jak nie możesz się pogodzić z religią sąsiadów, to miej na podorędziu ze dwóch Inkwizytorów i będzie OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z optymalizacją i stabilnością najnowszego dodatku Nowy Wspaniały Świat? Poprawia coś w porównaniu do Bogowie i Królowie czy też tak jak tamto rozszerzenie jedynie pogarsza sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 06:52, Abi_Dalzim napisał:

A tak na przyszłość, jak nie możesz się pogodzić z religią sąsiadów, to miej na podorędziu
ze dwóch Inkwizytorów i będzie OK :)


Nie nie istnieje, ale mimo wyprodukowania inkiwzytora wysłano mi 8 (!) misjonarzy na moje 3 miasta- przeciwnik ma jedno i mam wrażenie że nic innego nie robi tylko ich produkuje :P.

Edit.Czy moje miasta od teraz będą za wiarę produkować inkwiztorów i mnichów jego religii? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 07:29, Boguslav4 napisał:

Nie nie istnieje, ale mimo wyprodukowania inkiwzytora wysłano mi 8 (!) misjonarzy na
moje 3 miasta- przeciwnik ma jedno i mam wrażenie że nic innego nie robi tylko ich produkuje
:P.

Wiem, czasami tak bywa - zwłaszcza Hiszpania i Etiopia mają fioła na punkcie religii. Osatnio ja się tym za bardzo nie przejmuję (choć czasami religia daje znakomite bonusy).

Dnia 17.10.2013 o 07:29, Boguslav4 napisał:

Edit.Czy moje miasta od teraz będą za wiarę produkować inkwiztorów i mnichów jego religii?

Dokładnie. Pamiętam jak się kiedyś zdziwiłem, że moja stolica wyprodukowała (wcześniej nawrócona przez wrogiego proroka) Wielkiego Proroka islamu, a ja wyznawałem Abizm ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 07:49, Abi_Dalzim napisał:

Dokładnie. Pamiętam jak się kiedyś zdziwiłem, że moja stolica wyprodukowała (wcześniej
nawrócona przez wrogiego proroka) Wielkiego Proroka islamu, a ja wyznawałem Abizm ;D


Czyli nawet stworzenie nowego miast nie pozwoli mi za wiarę produkować inkizytorów "niejego"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 07:28, Karharot napisał:

Jak jest z optymalizacją i stabilnością najnowszego dodatku Nowy Wspaniały Świat? Poprawia
coś w porównaniu do Bogowie i Królowie czy też tak jak tamto rozszerzenie jedynie pogarsza
sprawę?


Mam dość słabego laptopa i po zainstalowaniu dodatku gra uruchamia się trochę dłużej. Parę razy gra przestała reagować ale po odczekaniu 10 sekund wszystko wróciło do normy. Mam wrażenie że tury odbywają się trochę szybciej. Warto pamiętać że w późniejszej fazie gry lepiej przełączyć na ten strategiczny widok i wtedy tury wrogów są dużo szybsze.
Tak czy inaczej dodatek polecam z całego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 08:53, jarekao napisał:

Mam dość słabego laptopa i po zainstalowaniu dodatku gra uruchamia się trochę dłużej. Parę razy gra przestała reagować ale po odczekaniu 10 sekund wszystko wróciło do normy. Mam wrażenie że tury odbywają się trochę szybciej.
Tak czy inaczej dodatek polecam z całego serca.

Uh, mam zgryz przez to końcowe stwierdzenie... Civ V już mnie męczy tym niemiłosiernie długim czasem ładowania i niestabilnością więc jeśli mówisz że dodatek jeszcze to pogarsza to mnie to zniechęca do kupna.
Z drugiej strony jeśli rozbudowanie rozgrywki zwiększa grywalność to szkoda by to było przepuścić....
Eh, te decyzje.

W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 08:49, Boguslav4 napisał:

Czyli nawet stworzenie nowego miast nie pozwoli mi za wiarę produkować inkizytorów "niejego"?
:)

Nowe miasto jest oczywiście bezwyznaniowe, i jako mało zaludnione, już po kilku dosłownie turach przejmuje wpływy religijne z sąsiednich miast, tak więc niestety...
Inkwizytorzy nie tracą wiary (przynajmniej ja tego nie zaobserwowałem), więc warto mieć wolnego uśpionego w mieście "wyprodukowanego" zawczasu z wolnych pkt. wiary, tak jak radzi Abi_Dalzim kilka postów wcześniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 11:09, petechro napisał:

Nowe miasto jest oczywiście bezwyznaniowe, i jako mało zaludnione, już po kilku dosłownie
turach przejmuje wpływy religijne z sąsiednich miast, tak więc niestety...
Inkwizytorzy nie tracą wiary (przynajmniej ja tego nie zaobserwowałem), więc warto mieć
wolnego uśpionego w mieście "wyprodukowanego" zawczasu z wolnych pkt. wiary, tak jak
radzi Abi_Dalzim kilka postów wcześniej:)


Jeśli wybuduje ja na środku ocenau i zbuduje kaplicę? :)
Miasto bezwyznaniowe nie może szkolić jednostek typu misjonarz i inkwizytor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 12:26, Boguslav4 napisał:

Jeśli wybuduje ja na środku ocenau i zbuduje kaplicę? :)

Pozostanie bezwyznaniowe do czasu dotarcia wpływów z miast- portów wyznaniowych (np. poprzez szlak handlowy)

Dnia 17.10.2013 o 12:26, Boguslav4 napisał:

Miasto bezwyznaniowe nie może szkolić jednostek typu misjonarz i inkwizytor?

Nie.

W sytuacji, kiedy twoja religia została zdominowana, uważam, że nie ma sensu walczyć z wiatrakami i poddać się na polu religijnym, bądź wyszukać w oknie religii, wiarę dającą najlepsze bonusy (dla mnie te o aspekcie ekonomicznym) i zdobyć święte miasto, a następnie zmienić wyznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 14:28, petechro napisał:

W sytuacji, kiedy twoja religia została zdominowana, uważam, że nie ma sensu walczyć
z wiatrakami i poddać się na polu religijnym, bądź wyszukać w oknie religii, wiarę dającą
najlepsze bonusy (dla mnie te o aspekcie ekonomicznym) i zdobyć święte miasto, a następnie
zmienić wyznanie.


Na jednym z forów ktoś zasugerował, by zdobyć miasta wszystkie przeciwnika- skończył niszcząc wszystkich na kontynencie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 23:03, Los_Emilos napisał:

Witam. Czy byłby ktoś chętny do wspólnej gry? Nie mam DLC ani dodatków, czysta podstawka.


Mam to samo, a jeszcze z nikim nie grałem to myślę, że wieczorami można by spróbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 23:11, Los_Emilos napisał:

To dajcie jakieś namiary do siebie- spróbujemy się umówić w najbliższym czasie.


snoopdogg_tg & windows00 - nasze steamy. Moje xfire masz jeszcze na gramsajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 13:03, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Także wysłałem zaproszenia, ja mogę grać wspólnie w wieczory od poniedziałków do piątków
;)

ja to samo dodaj mnie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować